Reaktywacja?

Wspólne sprawy dotyczące ligi

Moderatorzy: pyciek, Rubiq, Figo, Crow, B4ndit, LiGNA administratorzy

Postprzez pyciek Wt gru 06, 2011 22:37  Reaktywacja?

Ok, panowie sprawa jest dość prosta. Dziś wpadłem na pomysł, co by spróbować reaktywować ligę. Natchnęła mnie do tego informacja o możliwości wykupienia serwera na jednym z międzynarodowych serwisów z wyścigami, które myślę, że kilka osób stąd kojarzy. Chodzi mi o http://www.race2play.com/homepage/show_blog_posts/4892 Myślę, że byłaby to dość korzystna opcja, dla ligi która nie posiada w tej chwili własnego serwera (tak jak nasza), a w dodatku mógłby zostać rozwiązany problem frekwencji na wyścigach, ponieważ można by stawkę uzupełnić o międzynarodowych zawodników.

Pewnym minusem tego jest niestety konieczność wniesienia niewielkiej opłaty za wynajem serwera (rzędu 10-15 zł) oraz ograniczona liczba modów i torów dostępnych na serwisie. Forum można by dalej prowadzić tutaj podobnie jak wszystkie klasyfikacje i inne sprawy, a tam należało by się tylko zarejestrować (co jest całkowicie darmowe) i zapisać do wyścigu z czym myślę, że nie powinno być problemu. Pytanie zatem brzmi czy ktoś byłby chętny na taką zabawę, czy jednak nie warto się w to bawić?
pyciek
redaktor
 
Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 21:02
Lokalizacja: Ozorków
GG: 6217299

Postprzez MalarzF1 Wt gru 06, 2011 22:52  Re: Reaktywacja?

Zawsze warto!
Szkoda by było tej ligi. Bardzo chętnie bym sobie pojeździł w pojedynczych wyścigach, co jakiś czas.

Pytanie czy się ograniczać na tym R2P.
Może jednak na początek, spróbowalibyśmy zorganizować wyścig na zasadzie "X stawia o godzinie Y serwa na torze Z".
Zapowiedziałoby się go na stronie i za wielkiej różnicy by to nie robiło, czy serwer stoi 24h czy nie.
Avatar użytkownika
MalarzF1
 
Dołączył(a): N cze 08, 2008 15:15

Postprzez gornik Wt gru 06, 2011 23:52  Re: Reaktywacja?

MalarzF1 napisał(a):Bardzo chętnie bym sobie pojeździł w pojedynczych wyścigach, co jakiś czas.


I właśnie w tym problem, bo większość tak się deklarowała i była tylko na pierwszych wyścigach (przyznam się, sam byłem nie lepszy lecz mi nie odpowiadały godziny i dzień rozgrywania)

Jeżeli liga ma być reaktywowana, potrzebni są stali kierowcy a nie "bardzo chętnie bym sobie pojeździł w pojedynczych wyścigach"
Avatar użytkownika
gornik
 
Dołączył(a): N lut 21, 2010 12:19
Lokalizacja: Białogard

Postprzez MalarzF1 Śr gru 07, 2011 0:07  Re: Reaktywacja?

Jestem słowną osobą i jak się deklaruję, to obietnicę spełniam. Z tego powodu, nie napiszę "łooo super, zapisuję się na 1000% hihihihihihi :kierowca: :kierowca: :kierowca: :kierowca: ".
Mam zawód oparty na umowach o dzieło i nie jestem w stanie pogodzić ze sobą wszystkiego, jednak zawsze jak mogłem, to startowałem. W ostatniej "reaktywacji", też brałem udział i we wcześniejszych eventach też, więc akurat podawanie mojego cytatu w takim kontekście, odbieram jako (może nieświadome) celowanie we mnie kamieniem. :-P
Avatar użytkownika
MalarzF1
 
Dołączył(a): N cze 08, 2008 15:15

Postprzez hideto Śr gru 07, 2011 0:12  Re: Reaktywacja?

Ja wam mogę serwer stawiać raz na jakiś czas. Co prawda połączenie będzie wymagało hamachi do wyszukania, ale cała reszta powinna śmigać bardzo sprawnie.

Sam komputer do postawienia serwera mocny, upload też.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez pyciek Śr gru 07, 2011 21:52  Re: Reaktywacja?

Widzę, że jakoś wielkiego zainteresowania nie ma, czyli projekt raczej do zarzucenia.
pyciek
redaktor
 
Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 21:02
Lokalizacja: Ozorków
GG: 6217299

Postprzez bioly74 Śr gru 07, 2011 23:57  Re: Reaktywacja?

Na jakiś wspólny event z chęcią bym się pisał. Na jazdę w całym sezonie raczej brakłoby mi czasu, choć to też nie wiadomo. Gdyby liga stanęła na solidnych fundamentach, to może udałoby mi się tak wszystko ustalić, żeby znaleźć czas na wyścig co tydzień/dwa. Składka też nie byłaby jakimś wielkim problemem. Oczywiście domniemam, że mowa o jeździe bez helpów. W innym wypadku się wypisuje ;)
Avatar użytkownika
bioly74
 
Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 9:09
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez MalarzF1 Cz gru 08, 2011 0:44  Re: Reaktywacja?

Bioly, to ostatnie jest chyba oczywiste.
W razie czego zrobimy sobie eventy we dwóch. :-P

Liga dogorywa i jakimś ratunkiem będzie rF2, bo są osoby którym rF się najzwyczajniej przejadł. Oczywiście są ligi które mają się dobrze i takie które mają i będą się miały dobrze.

Można się reklamować w dziale rFactor. Inne ligi, to nie są raczej super zamknięte środowiska i pojedyncze wyścigi pod szyldem LiGNA, reklamowane na innych forach, miałyby jakąś szansę na powodzenie.

Nie można nic zarzucać, bo takie podejście jest najgorsze. Stara gwardia właściwie już odeszła, więc trzeba szukać nowych osób, a te tutaj nie zaglądają. Ja chętnie pojeżdżę, bo między paroma kółkami, robię sobie później półroczne przerwy i przez to zachowuję jakąś tam świeżość przy odpalaniu gry.

W imieniu ligi nic nie będę pisał, bo nie chcę sobie uzurpować jakiś praw do decyzji, ale trzeba spróbować wyjść do ludzi.
Nie wypali, to się odpuści do kluczowego momentu, czyli wyjścia rF2. Wtedy będzie to już być albo nie być i nie wyobrażam sobie, żeby liga mająca takie warunki (strona i forum na F1WM) miała upaść.

Niech pierwsze wyścigi odbywają się przy marnej frekwencji, ale wszystko trzeba przywrócić do porządku małymi kroczkami. Liga nie może sprawiać wrażenia martwej. Niech się pojawiają jakieś artykuły na stronce. Muszą być jednak skonstruowane w inny sposób - nie zabawa w kierowców wyścigowych, tylko zabawa w simracing.

Ważne, żeby tymi artykułami zachęcać do przyjścia.
Typową psychologiczną zagrywką może być np. taka sytuacja:
Widzę, że na serwie jeździ sobie pyciek. Co teraz trzeba zrobić? Nie siedzieć cicho do wyścigu jakby nic miało się nie odbyć, tylko już idzie news, że pyciek kręci czasy na poziomie X, co stawia go w gronie faworytów (lub nie :P ).

Najważniejsze co się pojawi, to ŻYCIE. W drugiej kolejności, miło się na pewno zrobi osobie o której się pisało.
Każdy lubi o sobie czytać i osoby które temu zaprzeczają, są po prostu hipokrytami.

Wszyscy powinni teraz wypisać w tym temacie swoje propozycje zmian, które zachęcą do wzięcia udziału w wyścigu.
Argumentem nie może być frekwencja, bo to każdy wie. :-P
Avatar użytkownika
MalarzF1
 
Dołączył(a): N cze 08, 2008 15:15

Postprzez Byczek Pt gru 23, 2011 22:31  Re: Reaktywacja?

Jak już wielokrotnie wspominałem, jak tylko coś tu ruszy to chętnie pojadę ( w miarę możliwości ) :) Może faktycznie mały event na początek...? F3 na Macau dla przykładu... ;)
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -Stanisław Lem
Avatar użytkownika
Byczek
 
Dołączył(a): N kwi 01, 2007 10:16
Lokalizacja: Zielona Góra
GG: 3234185

Postprzez b0czek Wt gru 27, 2011 23:42  Re: Reaktywacja?

Ja tak na marginesie, bez specjalnych wniosków, garść przemyśleń.

Prowadzenie czegokolwiek na kształt ligi kosztuje sporo czasu, im poważniej i szerzej tym więcej. Można polegać na wolontariuszach, ale owi też mają określone nakłady czasu (poza tym ludzie kończą studia, idą do pracy, żenią się lub nie, miewają dzieci). Czyli czas wiąże się poniekąd z finansami - fajnie, gdyby prowadzący coś mogli mieć (poza satysfakcją, która po 2-3 latach się kończy). "Manie czegoś" to składki lub sponsorzy, a sponsorzy wynikają z popularności (czyli trzeba to to rozkręcić). I tu się jawią dwa kierunki:
- zapaleńcy zapaleńcom bez zadęcia w rodzaju super strona, ripleje, sędziowanie, fora, wypowiedzi przed i po wyścigach i cała pozostała "otoczka" - ot, ustala się jakiś format i ognia,
- próba organizacji jakiegoś biznesu - w tym określone nagrody np. pieniężne, etc. ale i związana z tym stosowna reklama, promocja, jakość (np. sędziowanie na żywo) i tak dalej.

Po odbębnieniu lekcji z pierwszej opcji zainteresowała mnie druga gałąź - czy by się dało i sprawa się rypła. Poszło o możliwość edycji parametrów gry w pamięci - czyli po uruchomieniu gry można sobie narzędziami zewnętrznymi doregulować spojler poza wartości dopuszczone w konfiguracji. Skrajność? Jeżeli w grę wchodzą pieniądze - pełny realizm, czyli trzeba analizować telemetrię - powodzenia. Tym samym - o ile rF2 tego nie zmieni - w zasadzie pozostaje opcja pierwsza - zapaleńcy zapaleńcom i na dłużej pozostaje ściganie we 3-4-5 osób + AI dla dopełnienia gridu.
Avatar użytkownika
b0czek
 
Dołączył(a): So mar 15, 2008 21:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Grekyy Wt sty 03, 2012 23:14  Re: Reaktywacja?

Ja od ręki pisałbym się na reaktywację i zapłacił składkę z góry jeśli:

- poprowadziłaby ją odpowiedzialna, nielejąca wody osoba (np. Pyciek i Figo z Kojotem jako serwerownią),
- na sprawy organizacyjne nie miałyby wpływu osoby, których działanie/brak działania i głupie udziwnione pomysły odstręczyły mnie (i jak widać nie tylko mnie) i inne osoby od jeżdżenia w tej lidze,
- bylaby jedna porządnie zrobiona seria (a nie 3-4) z jednym wyścigiem na tydzień dwa,
- nie byłoby to F1, a np. WTCC (bo to było najlepsze dopóki było "normalne") czy jakieś GT
- formuła weekendu zbliżona do reala (np. 2 wyścigi WTCC z odwróceniem stawki, a nie 3),
- tory głównie jeżdżone w realu przez tę serię a nie tory, które przypadły do gustu adminowi bo jeździł po nich Mercedesem z 1955 ; )

Jeśli w/w osoby, na takich zasadach chciałyby się za coś takiego zabrać, to chętnie wspomogę organizacyjnie i wezmę udział.
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Postprzez Viper Śr sty 25, 2012 23:44  Re: Reaktywacja?

Tak czytam i to ma być reaktywacja! Co drugi post każdy ma swój sposób na zabawę i stawia warunki. Póki co pojeżdżę na http://rfactor.f1.tox.pl, bo zapowiada się ciekawa końcówka, Byczek ostatnio wygrał, a walka była do samego końca, gratki ;)
Avatar użytkownika
Viper
 
Dołączył(a): So wrz 24, 2005 9:38
Lokalizacja: DG
GG: 1652190

Postprzez MalarzF1 Cz sty 26, 2012 0:59  Re: Reaktywacja?

Reaktywacja przeniosła się do WTCC i wszystko wygląda bardzo konkretnie, więc nie wiem w czym problem. :-P
Avatar użytkownika
MalarzF1
 
Dołączył(a): N cze 08, 2008 15:15

Postprzez rolnik sam w dolinie Cz sty 26, 2012 9:49  Re: Reaktywacja?

MalarzF1 napisał(a):Reaktywacja przeniosła się do WTCC i wszystko wygląda bardzo konkretnie, więc nie wiem w czym problem. :-P

Każde miejsce dobre na reklamę swojej ligi :D
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38


Powrót do LiGNA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron