Lista posiadaczy rF2

Wspólne sprawy dotyczące ligi

Moderatorzy: pyciek, Rubiq, Figo, Crow, B4ndit, LiGNA administratorzy

Postprzez Rubiq Wt kwi 03, 2012 22:57  Re: Lista posiadaczy rF2

Nie mam z tym problemu, Ty przecież zacząłeś ten temat. :P I nie wiem co do tego ma to czy masz prawko czy nie. \\

Malarz ma jak najbardziej rację, ale nie wiem czemu "podpisujesz" się pod jego postem - napisałeś wcześniej zupełnie co innego:

Było mówione, pisane, że ten kto dobrze jeździ w rF-ie nie bedzie dobrym keirowcą na drodze, więc nie jest się grając w rF kierowcą.


Co jest bzdurą, bo jak najbardziej można wyrobić sobie odpowiednie nawyki jeżdżąc na simie.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Grekyy Wt kwi 03, 2012 23:05  Re: Lista posiadaczy rF2

Master, na padzie, na kierownicy, czy na hulajnodze Logitecha... chodzi o konfrontację z rzeczywistością. Kiedy Clarckson zobaczył betonową ściąnę przy korkociągu w rzeczywistości to mina mu zrzedła. A jest to dziennikarz motoryzacyjny, który popindalał po płycie lotniska samochodami o jakich możemy sobie pomarzyć.

Nawet jeśli na kierownicy miałby czas gorszy od Ciebie o 10 sekund... Wciąż jest dobrym kierowcą, a Ty jak narazie jeszcze nie jesteś nim w ogóle (?).

Bardziej miarodajny jest tutaj przykład Gregera Huttu... facet alienuje w każdym sumlatorze i kiedy ludzie od iRacing postanowili sobie zrobić dobrą reklamą i fundnęli mu test w Star Mazda bodajże, wypadł nadspodziewanie dobrze, tj. był kilka grubych sekund za przeciętnymi czasami ścigających się młodzików. Pominę fakt, że zwrócił obiad mając na sobie kask ; )

Symulator daje dobrą wiedzę na temat tego jak ratować samochód FWD albo RWD w poślizgu, uczy czym jest nad i podsterowność i wielu innych użytecznych rzeczy... ale wciąż jest zbt daleko od rzeczywistości (rFactor jest grubo przestrzały w jej naśladowaniu... a rF2 stopniowo wprowadza dopiero to co ma już konkurencja).

Flight symulator 5000 nie czyni Cię pilotem, rF nie czyni Cię kierowcą, ręka nie czyni Cię kochankiem... tyle :)
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Postprzez MalarzF1 Wt kwi 03, 2012 23:13  Re: Lista posiadaczy rF2

Avatar użytkownika
MalarzF1
 
Dołączył(a): N cze 08, 2008 15:15

Postprzez Rubiq Wt kwi 03, 2012 23:14  Re: Lista posiadaczy rF2

BTW, Grekyy - co rF2 wprowadza nowego, co ma już konkurencja?
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Grekyy Wt kwi 03, 2012 23:22  Re: Lista posiadaczy rF2

Fizykę opon, która w rFactorze była po prostu drewniana... to najważniejsza innowacja w nowym rF obok pogody. Deformacje opon miały już Live for Speed i iRacing... NetKar pro też był tutaj górą bodajże (nie grałem).

Poza tym zlepek modów, gdzie zawieszenie i opony były robione różnie, czasem lepiej, czasem gorzej, czasem przez osoby, które nigdy nie siedziały w samochodzie z torami robionymi przez fanów, konwersjami o różnej przyczepności itd... taka mieszanka nie zawsze dobrze oddaje rzeczywistość.

Kto jechał zwykłym samochodem, czy sportowym (miałem przyjemność), to wie jak rF był w plecy względem konkurencji przez fizykę opon właśnie. Dopiero teraz opony ISI "pracują", deformują się, spłaszczają itd... i to chyba wciąż w niepełnym zakresie (no, ale to dopiero beta).
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Postprzez Rubiq Wt kwi 03, 2012 23:29  Re: Lista posiadaczy rF2

Nigdzie nie było przedtem modelu opon nawet zbliżonego do tego z rF2, dlatego zdziwił mnie dopisek "to co ma już konkurencja".

A Clarkson popyndalał po płycie lotniska takimi autkami nie dlatego, że jest lepszym od innych kierowcą, tylko dlatego, że jest lepszym od innych dziennikarzem. :P
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Grekyy Śr kwi 04, 2012 11:40  Re: Lista posiadaczy rF2

Rubiq napisał(a):Nigdzie nie było przedtem modelu opon nawet zbliżonego do tego z rF2, dlatego zdziwił mnie dopisek "to co ma już konkurencja".


Chyba sobie żartujesz... a w jakie simy grałeś? ; ) rF2 odrabia straty do konkurencji i stara się postawić jeszcze mały krok do przodu.

Tym zawsze górował LFS2 nad rFem. W rF opona była sztywnym klockiem, odwzorowano tylko nagrzewanie się w różnych strefach w zależności od ustawień zawieszenia oraz zużycie. LFS2 oferowało już wtedy deformację we wszystkich płaszczyznach. Mało popularny NetKar Pro też posiadał podobny model i w ogóle fizyką dystansował rFactor.

rF implementuje teraz coś więcej, pozostaje czekać na to wprowadzą twórcy NetKar Pro, pracujący nad nowym symulatorem. Zobaczmy też jak modderzy rFa wykrzostają możliwości nowego engineu.
Avatar użytkownika
Grekyy
 
Dołączył(a): So lis 03, 2007 22:33
Lokalizacja: Śląsk
GG: 1574067

Postprzez Rubiq Śr kwi 04, 2012 15:56  Re: Lista posiadaczy rF2

Poczytaj może jak wygląda model opony w rF2 i jak wygląda jego tworzenie - jest to zdecydowanie najbardziej złożony model jaki do tej pory się pojawił i to nie jest "doganianie" konkurencji, tylko przegonienie jej o kilka epok. :P Rf2 jest na razie mocno niedorobione, ale już teraz widać potencjał tej opony.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Kojot Śr kwi 04, 2012 18:50  Re: Lista posiadaczy rF2

Rubiq napisał(a):Poczytaj może jak wygląda model opony w rF2 i jak wygląda jego tworzenie - jest to zdecydowanie najbardziej złożony model jaki do tej pory się pojawił i to nie jest "doganianie" konkurencji, tylko przegonienie jej o kilka epok. :P Rf2 jest na razie mocno niedorobione, ale już teraz widać potencjał tej opony.



Powinieneś dodać jeszcze na samym początku swojej wypowiedzi Rubiq słowa "W moim odczuciu", wtedy nikt by tego nie komentował, bo swoje odczucia możesz mieć jakie chcesz.

Nie wiesz jak się zachowuje prawdziwa opona bo nie jeździłeś po torze z konkretną oponą. Wszystko to symulacja i nijak się ma do realnego świata, to dlaczego zakładasz że akurat rf2 najlepiej pokazuje fizykę opon?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kojot
 
Dołączył(a): So paź 28, 2006 22:10
GG: 9208651

Postprzez Rubiq Śr kwi 04, 2012 18:58  Re: Lista posiadaczy rF2

To nie jest moje odczucie, tylko fakt. Nie mówię czy jest super hiper duper realistyczny, mówię że to jest jak do tej pory najbardziej zaawansowany model opony i to jest po prostu fakt. ISI poprzez rF Pro stworzyło dużo symulatorów dla zespołów wyścigowych, więc chyba wiedzą co robią - gdyby takie symulatory nic nie dawały, to zespoły F1 i nie tylko nie pakowałyby w nie grubych milionów, to nie są fundacje charytatywne.

Wszystko to symulacja i nijak się ma do realnego świata, to dlaczego zakładasz że akurat rf2 najlepiej pokazuje fizykę opon?


A dlaczego zakładasz, nie mając o tym żadnej wiedzy, że ma się nijak do realnego świata? :) Dużo prawdziwych kierowców wyścigowych mówiło/pisało zupełnie co innego (nie mówię tutaj o rF2 tylko konkretnie o simach) i ich zdanie jest dla mnie bardziej wiarygodne od Twojego.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Kojot Śr kwi 04, 2012 19:08  Re: Lista posiadaczy rF2

Rubiq napisał(a):Nie mówię czy jest super hiper duper realistyczny, mówię że to jest jak do tej pory najbardziej zaawansowany model opony i to jest po prostu fakt.


No tak w "twoim odczuciu" :wink:


Wszystko to symulacja i nijak się ma do realnego świata, to dlaczego zakładasz że akurat rf2 najlepiej pokazuje fizykę opon?

Rubiq napisał(a):A dlaczego zakładasz, nie mając o tym żadnej wiedzy, że ma się nijak do realnego świata? :) Dużo prawdziwych kierowców wyścigowych mówiło/pisało zupełnie co innego (nie mówię tutaj o rF2 tylko konkretnie o simach) i ich zdanie jest dla mnie bardziej wiarygodne od Twojego.


No ja tam bym się zbyt mocno nie opierał na opinii kogoś kto wylewa "ochy i achy" nad grą X, stojąc w dajmy na to koszulce z logo gry X, lub na tle samochodu sportowego wymalowanego w logo gry X. :evil: Przecież normalne, że jak mu zapłacili to ma powiedzieć to co jest w scenariuszu reklamy chyba nie? to oczywiste jest. No przynajmniej dla mnie.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kojot
 
Dołączył(a): So paź 28, 2006 22:10
GG: 9208651

Postprzez Master Śr kwi 04, 2012 19:11  Re: Lista posiadaczy rF2

Bzdura Kojot, jak to w twoim odczuciu? Fizyka opon wzięta jest z rF Pro - symulatora robionego przez ISI dla wielu zespołów wyścigowym (choćby Motopark Academy, czy niegdyś Red Bull Racing). Czy to mało Ci mówi? Bo mnie wystarczająco, że model opon jest najbardziej zaawansowany ze wszystkich symulatorów. Dlatego też (pomogę Tobie) - z tego względu korzystają z fizyki ISI prawdziwe zespoły wyścigowe. To wiele mówi.
Nie mają tutaj nic do rzeczy osobiste odczucia.

Kojot, bzdury prawisz. Kubica chwalił rFactora (JEDYNKĘ) w 2009 w lipcu, że był zdziwiony realizmem gry i zaskoczony jej fizyką.
Wypowiadał się także Kuba Giermaziak, który także chwalił rF'a. Nie ma to nic wspólnego z domniemaną przez Ciebie reklamą.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Rubiq Śr kwi 04, 2012 19:15  Re: Lista posiadaczy rF2

Czemu w moim odczuciu? :P Jak masz 2 gości, jeden ma 150cm wzrostu, drugi 170cm, to jak ktoś powie że drugi jest wyższy to też go upomnisz że zapomniał dodać "w moim odczuciu"? :P

Oczywiste chyba jest że nie piszę o akcjach typu Davidson stojący z F1 2011 i mówiącym, że to najlepsza symulacja wyścigów w historii. Opieram się na opinii Kubicy, Hamiltona, Barichello czy wreszcie Kuby Giermaziaka z naszego forum.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Kojot Śr kwi 04, 2012 19:22  Re: Lista posiadaczy rF2

Master napisał(a):Bzdura Kojot, jak to w twoim odczuciu? Fizyka opon wzięta jest z rF Pro - symulatora robionego przez ISI dla wielu zespołów wyścigowym (choćby Motopark Academy, czy niegdyś Red Bull Racing).Czy to mało Ci mówi? Bo mnie wystarczająco, że model opon jest najbardziej zaawansowany ze wszystkich symulatorów. Dlatego też (pomogę Tobie) - z tego względu korzystają z fizyki ISI prawdziwe zespoły wyścigowe. To wiele mówi.
Nie mają tutaj nic do rzeczy osobiste odczucia.
No to ja teraz rozumiem już tego eclestona czy jak mu tam, dlaczego on chciał ograniczać wydatki na F1 przecież skoro fizyka opon itp jest tak dobra w rf2 to po kiego wała wydawać te miliony na testyi "wyścig zbrojeń" jak można wydać 3 stówy polisz zloty i będzie to samo :dusi: :dusi: :dusi:

Master napisał(a):Kojot, bzdury prawisz. Kubica chwalił rFactora (JEDYNKĘ) w 2009 w lipcu, że był zdziwiony realizmem gry i zaskoczony jej fizyką.
Wypowiadał się także Kuba Giermaziak, który także chwalił rF'a. Nie ma to nic wspólnego z domniemaną przez Ciebie reklamą.


No super ale z tego co pamiętam to w polskiej edycji gry to kubica był na okładce, zapewne za swój wizerunek na okładce, wyłapał jakieś tam złocisze to co miał gadać, że mu się toto nie podoba i wogóle o czym mowa?

Rubiq napisał(a):Czemu w moim odczuciu? :P Jak masz 2 gości, jeden ma 150cm wzrostu, drugi 170cm, to jak ktoś powie że drugi jest wyższy to też go upomnisz że zapomniał dodać "w moim odczuciu"? :P.


Ależ oczywiście ponieważ w Odczuciu tego 150centymetrowego ten wyższy to dryblas. Natomiast w odczuciu tego 170cm ten niski to kurdupel. Jest to zasadnicza różnica odczuć. To tak jak z tym przykładem szklanki do połowy pełnej i w połowie pustej. Optymista powie że w jego odczuciu szklanka napełniona do połowy jest szklanką w połowie pełną. Natomiast pesymista powie że w jego odczuciu szklanka jest do połowy pusta. Czyja jest racja? To są odczucia i nie dla każdego są takie same.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Kojot
 
Dołączył(a): So paź 28, 2006 22:10
GG: 9208651

Postprzez Rubiq Śr kwi 04, 2012 19:23  Re: Lista posiadaczy rF2

:zakrywa:
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LiGNA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron