Sprawy dot. użytkowników

Uwagi na temat forum, prośby o utworzenie nowych działów, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez patgaw Pn mar 08, 2010 23:30  Re: Sprawy dot. użytkowników

boze jedyny Marker, dobrze ze forum sie od tego nie popsulo :???:

wstyd byc takim konfidentem tanim. i nie mowie tylko o tej sytacji, ale tutaj pelno takich, co zglaszaja jakies posty ktore nikomu nie szkodza.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez rolnik sam w dolinie Śr mar 10, 2010 7:57  Re: Sprawy dot. użytkowników

Marker a trzy posty niżej w poście impr'a już nie widziałeś?
śmiech na sali
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Kajek Śr mar 10, 2010 17:53  Re: Sprawy dot. użytkowników

Te! ja wywaliłem swój avatar, lecz Mati93 mi go... ukradł. Każdy widział jaki mam - a autor Figo nie wyraża zgody na używanie go przez Matiego. dowód - memberlist.php?mode=viewprofile&u=6832
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Razor Śr mar 10, 2010 18:01  Re: Sprawy dot. użytkowników

Taki avatar to ja Ci mogę zrobić w 3 minuty w PS więc tu nie ma żadnej kradzieży.
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez Kajek Śr mar 10, 2010 18:03  Re: Sprawy dot. użytkowników

Jeśli nie kradzież, to plagiat.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Campeon Śr mar 10, 2010 18:06  Re: Sprawy dot. użytkowników

Kajek, bez przesady. Zrezygnowałeś z tego avatara, który jak wspomniał przedmówca, żadnym dziełem nie jest. Tym bardziej, że wcześniejszy avatar Matiego był prawie identyczny, więc nie bądźmy tacy drobiazgowi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Szxt Cz mar 11, 2010 14:01  Re: Sprawy dot. użytkowników

Audi napisał(a):Ekhm, Hideko dołączył do nas na forum w sierpniu 2008,... :wink:


Przepraszam za odkop,ale dołączył w sierpniu 2008 i ciągle was czyta ;]
Szxt
 
Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:49

Postprzez krzych Cz mar 11, 2010 21:32  Re: Sprawy dot. użytkowników

Ten sam filmik w trzech różnych tematach to lekka przesada:

1) viewtopic.php?f=23&t=4988&start=2730
2) viewtopic.php?f=8&t=3529&start=105
3) viewtopic.php?f=8&t=2041&start=105

Autor: MArtiN
2010 : True World Champion - Fernando Alonso
Avatar użytkownika
krzych
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 15:10
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez dodgers Cz mar 11, 2010 21:47  Re: Sprawy dot. użytkowników

Dwa usunięte. Został jeden w Filmikach z gier symulacyjnych
Avatar użytkownika
dodgers
moderator
 
Dołączył(a): Pt mar 23, 2007 20:39
Lokalizacja: Wyszków
GG: 6423043

Postprzez Arti So mar 13, 2010 8:24  Re: Sprawy dot. użytkowników

F1 Seven...
Avatar użytkownika
Arti
 
Dołączył(a): Cz cze 18, 2009 17:42
Lokalizacja: Czerwionka - Leszczyny

Postprzez AutoryteT So mar 13, 2010 12:50  Re: Sprawy dot. użytkowników

memberlist.php?mode=viewprofile&u=8550
Trzeba ogarnąć gościa...
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Barti So mar 13, 2010 13:37  Re: Sprawy dot. użytkowników

Sprawa tyczy się nas wszystkich.

Wychodzę z taką inicjatywą, żeby tematy "przed GP..." i "GP ...."

Były zablokowane nie tylko w czasie trwania sesji treningowych, kwalifikacyjnych czy samego wyścigu, ale również jakiś czas po.

Z prostej przyczyny, fala spamu jest tak wielka, że dużo wartościowych postów ginie w tłumie. Dużo nowych użytkowników urządza sobie El Dorado (pewnie całkiem nieświadomie), część kipi z podniecenia albo ze złości, natomiast jeszcze inni wykorzystują ten moment do bicia licznika postów (który na szczęście został ukryty).

Te tematy są naprawdę zaśmiecane, kultura forum znaczącą się obniża a informacje jeżeli już jakieś się pojawiają to trzeba być naprawdę uważnym archeologiem, żeby coś odkopać....

Na necie jest masa stron gdzie informacje są podawane na bieżąco, można podpiąć linki żeby ludziska potrafili szukać informacji a nie dopytywali się o błahostki na forum.

Przez tą zakichaną falę spamu wielu użytkowników sobie daruje pisanie w tych tematach bo po co... skoro i tak gdzieś to zginie... A szkoda bo przeważnie mają wiele ciekawego do powiedzenia.

Podsumowując wychodzę z inicjatywą zablokowania owych tematów na jakiś czas po głównych wydarzeniach weekendu wyścigowego.
Może to być 1 godzina, 2 godziny.... a najlepiej do momentu kiedy uzbieramy oficjalne wypowiedzi kierowców!
Dzięki temu te tematy zyskają na jakości, spamerzy zejdą z wokandy. Ogólnie wszyscy na tym skorzystamy!
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez deeze So mar 13, 2010 13:58  Re: Sprawy dot. użytkowników

Przychylam się do opinii Bartiego. Oby planowane poprawki w forum częściowo rozwiązały ten problem... Na to liczę. Trzeba się jedynie uzbroić w cierpliwość.
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez chmiel So mar 13, 2010 14:12  Re: Sprawy dot. użytkowników

Byłaby to odważna decyzja, bo zaraz podniosłyby się głosy, że forum jest od dyskutowania, a moderatorzy tego zabraniają, jednak ja jestem skłonny przychylić się do propozycji Bartiego. Ten, kto ma coś ciekawego do napisania, napiszę to po tych np. 2h, a w ten sposób może uda się pozbyć fali spamu i niewartościowych postów. Propozycja warta rozważenia.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez SPIDER So mar 13, 2010 14:20  Re: Sprawy dot. użytkowników

Ja mam czasami nawet wrażenie, że ludzie na forum siedzą 24h na dobę. Niemalże nie odchodzą od komputerów. Nie wiem, z czego to wynika. Chociaż każdy robi to, co uważa za słuszne i nie mi krytykować ich postępowanie. To jest problem głębszy. Może teraz jest tak tragicznie, bo to pierwszy wyścig i wszyscy są spragnieni F1. Ciekawe ilu ludzi będzie chętnych do oglądania treningów w Australii?

W jakimś temacie już to pisałem. Na przestrzeni ostatnich miesięcy/lat wartość forum znacząco spadła pod względem merytorycznym. Pomijam fakt, że jako serwis w ogóle należymy do czołówki w kraju, ale w przypadku forum czasami naprawdę wartościowe posty giną gdzieś w gąszczu postów o byle czym. No nie oszukujmy się - o byle czym. Trzeba się nad tym zastanowić, bo jest to problem, bo dla jednych (użytkowników) może sprawiać to jakąś tam frajdę, ale dla nas moderatorów takie różowe to już nie jest. Każdy może, rzecz jasna, krytykować decyzję, jakie podejmujemy w gronie moderatorskim, ale jakieś tam kroki trzeba podejmować, aby ukrócić w pewnym stopniu to, co się dzieje.

Oczywiście, jestem pozytywnie nastawiony do przedstawionej przez Bartiego koncepcji. Chociaż cały ten problem to ogólnie rzecz biorąc grubsza sprawa.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości