Nieodznaczanie postów

Uwagi na temat forum, prośby o utworzenie nowych działów, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Rubiq Cz gru 27, 2007 19:26  Nieodznaczanie postów

Od kilku dni mam pewien problem z forum. Po przeczytaniu postu np. w dziale "LiGNA" pojawia się przy nim znaczek, że był on już przeze mnie czytany. Po paru godzinach ten sam post "zapala się", że niby go jeszcze nie czytałem. Sytuacja zdarza się 3 - 4 razy na dzień z różnymi postami.

O co chodzi? Czy tylko ja tak mam?
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez OptimusPrime Pt gru 28, 2007 23:21  

Rubiq nie martw sie też mam ten problem ale mi to zbytnio nie przeszkadza wchodze w temat i sprawdzam czy jest coś nowego itp
Avatar użytkownika
OptimusPrime
 
Dołączył(a): Śr sie 22, 2007 21:06
Lokalizacja: ProszÓwki

Postprzez deZZember Pt gru 28, 2007 23:55  

Na 100% wina przeglądarki - jakich używacie? Czasami może być problem, jeżeli nie zamykana jest przeglądarka (nie jest czyszczony cache). Ale po ponownym uruchomieniu przeglądarki i wejściu na forum wszystko powinno być ok.

Jakich przeglądarek używacie i jak macie skonfigurowane (dozwolone cookie, czyszczenie cahce?)?
Avatar użytkownika
deZZember
 
Dołączył(a): Cz lip 14, 2005 21:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kamil.pl5 So gru 29, 2007 8:44  

może głupie pytanie, a raczej na pewno głupie. Co jest zapisywane w ciasteczkach ? jeśli je usunę to się nic nie stanie ?
Obrazek
Czy istnieje coś gorszego niż miłość brzydkiej kobiety? Owszem - przyjaźń pięknej kobiety - Albert Camus
Avatar użytkownika
kamil.pl5
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 14:40

Postprzez Razor So gru 29, 2007 9:51  

ja tez to czasami mam :P ale mi to nie przeszkadza
Rubiq jakiej przeglądarki używasz ??
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez Darondi So gru 29, 2007 10:50  

kamil.pl5 napisał(a):może głupie pytanie, a raczej na pewno głupie. Co jest zapisywane w ciasteczkach ? jeśli je usunę to się nic nie stanie ?


Np. w Operze w ciasteczkach zapisują się dane o zapamietanych stronach, hasłach, czyli jak usuniesz, to pasek do wybierania stron zostanie wyczyszczony, a jak masz zapamietane hasło na jakieś stronie, że klikaszsz "Loguj automatycznie" to ta opcja usunie się za ciasteczkami.

Przypomina mi to moje młodzieńcze lata, kiedy to przypadkowo wszedłem na strone xXx i w pasku stron była....i się głowiłem jak to usunąc xD
Obrazek
Avatar użytkownika
Darondi
 
Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 21:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
GG: 9071731

Postprzez Rubiq So gru 29, 2007 14:24  

deZZember, Razor_3000 - ten problem występował na IE7 jak i na Mozilli. Ale jest to bardzo dziwne, bo czasami trafi się dzień bez tego problemu, a innym razem problem występuje 5 razy dziennie. :roll:
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Pieczar Pn mar 17, 2008 19:26  

Teraz jest problem odwrotny - wystarczy wejście na stronę główną i wyjście z niej (bez wchodzenia na forum) i nieprzeczytane posty same się odznaczają...
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez okse Pn mar 17, 2008 19:32  

Nie jestem ekspertem ale może coś by dało gdyby admin forum nadał konkretną nazwę cookisom? Z tego co widzie po moim ciachach to nazwa jest domyślna (taka jak przy instalacji). Jeżeli korzysta się z kilku for opartych o phpbb to w pewnym momencie mamy kilka ciastek z taką samą nazwą jeśli admini tamtych for też zostawili nazwy domyślne i przeglądarki szaleją.

Najlepiej wbić się na jakiś support phpbb i zapytać ;)
okse
 
Dołączył(a): So paź 28, 2006 21:35

Postprzez chmiel Pn mar 17, 2008 19:33  

Jest tak już od jakiegoś czasu i niestety jest to mocno uciążliwe, bo potem trzeba szukać nieprzeczytanych postów po dacie.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Maraz Pn mar 17, 2008 20:54  

Na razie mogę tylko prosić o cierpliwość - być może po GP Bahrajnu zmienimy engine forum na phpbb3, które ma mnóstwo użytecznych opcji dla użytkowników. Wtedy też ustawię własną nazwę dla cookies, żeby uniknąć ew. problemów.

Wstawione po 3 minutach 45 sekundach:

Pieczar napisał(a):Teraz jest problem odwrotny - wystarczy wejście na stronę główną i wyjście z niej (bez wchodzenia na forum) i nieprzeczytane posty same się odznaczają...

To niestety jest cena za integrację forum z serwisem, przynajmniej w przypadku phpbb2. Może w phpbb3 tak nie będzie, ale trudno mi powiedzieć. Nie chciałbym jednak rezygnować z integracji, bo jest mimo wszystko wygodną sprawą.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Pieczar Pn mar 17, 2008 23:12  

Spoko nie jest to aż tak uciążliwa sprawa. Zazwyczaj jak wchodzę na stronę to na forum też. Jest to niestety wada phpbb, które odznacza nieprzeczytane posty. Może w 3 będzie lepiej :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa


Powrót do Sprawy związane z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron