Szybka odpowiedź na phpBB3

Uwagi na temat forum, prośby o utworzenie nowych działów, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Maraz Śr kwi 23, 2008 14:35  Szybka odpowiedź na phpBB3

Zakładam oddzielny temat, jako że jest duże zainteresowanie tą kwestią. Sprawa wygląda tak, że w tej chwili nie ma dostępnego porządnego dodatku quick reply do phpBB3 (w wersji finalnej do >=3.0.0), który miałby wyrywkowe cytowanie, czy możliwość wstawienia czyjegoś nicka w pogrubieniu. Instalowanie byle jakiego mija się z celem, bo i tak nie da najbardziej pożądanych funkcji, dlatego na razie zostanie tak jak jest.

Wiem, że wiele osób będzie niezadowolonych, ale brak quick reply ma też kilka zalet, np.:
- krótszy kod strony, więc strona z wątkiem może się szybciej ładować i forum generuje mniejszy transfer na serwerze,
- nie ma zachęty do pisania byle czego w tematach, czy prowadzenia czatu na forum.

Inna sprawa, że w tej chwili jest dostępne cytowanie wybiórcze, bo po wejściu do trybu odpowiedzi można zaznaczać fragmenty postów i kliknięcie na "cytuj" wkleja tylko zaznaczony fragment z podaniem autora cytowanego postu. Tak więc wszystko sprowadza się do tego, że trzeba raz kliknąć na "odpowiedz", a tam brakuje tylko możliwości wstawienia czyjegoś nicka w pogrubieniu. Zobaczę, może uda mi się to samemu zrobić, bo taka zmiana nie wymaga dużo pracy. Natomiast napisanie przeze mnie całego dodatku quick reply absolutnie nie wchodzi w grę - to gdyby ktoś miał wątpliwości.

Tak więc mam nadzieję, że jakoś wytrzymacie, dopóki nie ukaże się takowy dodatek. Dla mnie osobiście jedno kliknięcie w celu napisania odpowiedzi nie stanowi problemu - szybko się przyzwyczaiłem do tego i nie tracę z tego powodu czasu. Tak powinno być i w Waszym przypadku :)
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez ventylator Śr kwi 23, 2008 15:09  Re: Quick reply na phpBB3

Ja myślę, że jeszcze z tydzień pożyjemy i zapomnimy o tym dodatku. Tak jak napisałeś Maraz, wiąże się to z tym, że rozmowy/chat na forum powinien się zmniejszyć. Odpowiedzi się też trochę bardziej przemyślane no i generalnie ja już przywykłem i nie widzę z tym żadnego problemu. Trzeba poczekać aż wyjdzie dodatek, a wtedy już nikt nie będzie o tym pamiętał :)
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez chmiel Śr kwi 23, 2008 15:38  Re: Quick reply na phpBB3

Szybka odpowiedź była bardzo przydatną funkcją, jednak jak się sam przekonałem, da się bez niej żyć. :) A zwykłe okienko na dole bez wielu funkcji nie jest potrzebne.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Maraz Śr kwi 23, 2008 18:01  Re: Quick reply na phpBB3

Ok, możliwość wstawienia pogrubionego nicka do formularza zrobiona w obu stylach - w trybie odpowiedzi przed "cytuj" jest widoczny link "Wstaw nick do formularza". Przetestowałem i niby działa, ale jak coś zauważycie nie tak, to piszcie.

Aha, przy okazji zachęcam zwolenników stylu subsilver2 do próby przesiadki na prosilver. Dla mnie po zaledwie trzech dniach korzystania z prosilver, tamten zrobiony na podobieństwo poprzedniego forum wydaje się po prostu niepraktyczny i chaotyczny, a w dodatku np. tryb odpowiedzi nie ma wszystkich udogodnień z prosilver (nie ma np. rozwinięcia podglądu dyskusji, strona nie wraca do formularza po wklejeniu nicka). Tymczasem avatary po prawej stronie w nowym stylu nie tylko mnie nie drażnią, a wręcz pozwalają lepiej skupić się na treści postów. Namawiam więc do próby przesiadki na prosilver.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez patgaw Śr kwi 23, 2008 18:38  Re: Quick reply na phpBB3

Maraz napisał(a):strona nie wraca do formularza po wklejeniu nicka


specjalnie to zrobiles :diabełek:
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Maraz Śr kwi 23, 2008 19:11  Re: Quick reply na phpBB3

Znalazłem pośrednie rozwiązanie - kliknięcie na wstawienie nicka w subsilver2 wraca teraz na początek strony. Jest to już chyba do zaakceptowania :)
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez dex Cz kwi 24, 2008 8:28  Re: Quick reply na phpBB3

chmiel napisał(a):Szybka odpowiedź była bardzo przydatną funkcją, jednak jak się sam przekonałem, da się bez niej żyć.

No ale jakby była w przyszłości tak funkcja znowu zainstalowana to chyba by się nikt nie czepiał ;) a fajnie by było :) . Osobiście to mi tego brakuje . Ale już się przyzwyczaiłem i czekam na poprawki spokojnie :)
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez Maraz Cz kwi 24, 2008 12:51  Re: Quick reply na phpBB3

dex napisał(a):No ale jakby była w przyszłości tak funkcja znowu zainstalowana to chyba by się nikt nie czepiał

I taki właśnie jest plan - jak się pojawi, to zainstaluję :)
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Easy Cz kwi 24, 2008 17:02  Re: Quick reply na phpBB3

Sam dzisiaj szukałem, szybkiej odpowiedzi ale nic specjalnego nie znalazłem :( Więc nie gorączkujcie się z tym.
Easy
 

Postprzez Maraz Cz lip 24, 2008 21:03  Re: Szybka odpowiedź na phpBB3

Znalazłem nową "Szybką odpowiedź" - Prime Quick Reply, która jest przygotowana dla obydwu stylów phpBB3. Wymaga spolszczenia, co nie stanowi problemu, ale nie ma cytowania wybranego fragmentu z postu. Można jedynie cały czyjś post wstawić sobie do formularza szybkiej odpowiedzi, ale w zamian jest takie udogodnienie, że można postawić "ptaszki" przy kilku postach i jednym ruchem wstawić je wszystkie zacytowane do formularza szybkiej odpowiedzi. Teraz pytanie, czy decydujemy się na instalację tego, czy czekamy na inną "Szybką odpowiedź"?

Może łatwiej będzie Wam zdecydować, widząc Prime Quick Reply w akcji:
http://www.absoluteanime.com/forum/view ... 95&t=30330
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez DawiDch Cz lip 24, 2008 21:17  Re: Szybka odpowiedź na phpBB3

Jestem za.
Avatar użytkownika
DawiDch
 
Dołączył(a): Wt lip 03, 2007 11:54
Lokalizacja: Częstochowa
GG: 7075940

Postprzez Pieczar Cz lip 24, 2008 21:42  Re: Szybka odpowiedź na phpBB3

Póki co można wstawić, lepsze to niż nic :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Alassane Bamba Cz lip 24, 2008 22:23  Re: Szybka odpowiedź na phpBB3

Kwestia, czy potem jest możliwość usunięcia tego dodatku i zainstalowania nowego, gdyby wyszło coś ciekawszego :roll: Jeśli tak, to nie ma się chyba co zastanawiać, jeśli nie, to ja bym jednak poczekał na coś z cytowaniem selektywnym :wink:
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez Easy Pt lip 25, 2008 7:03  Re: Szybka odpowiedź na phpBB3

Wszystko się da odinstalować, robisz dokładnie tak samo jak przy instalacji lecz w drugą stronę. A instrukcję z które są z modami, to umożliwiają w łatwy sposób :)
Easy
 

Postprzez smylas Pt lip 25, 2008 7:23  Re: Szybka odpowiedź na phpBB3

Ja zgadzam się z Alassane Bamba można zainstalować ten dodatek, a gdy wyjdzie lepszy po prostu go zastapić :wink:
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Następna strona

Powrót do Sprawy związane z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron