Linki otwierają się w tym samym oknie.

Uwagi na temat forum, prośby o utworzenie nowych działów, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez RENO So mar 07, 2009 10:40  Linki otwierają się w tym samym oknie.

Panowie zróbcie coś z tym, korzystam jeszcze z kilku innych forów i na żadnym nie ma takiego problemu z otwieraniem wszelkich linków jak tu.

Jak ktoś podaje w poście jakiś link, to po jego kliknięciu otwiera się w tym samym oknie, przez co traci się wątek i ogólnie jest to bardzo wkurzające, a żeby otworzyć go w osobnym, to trzeba kilka razy kliknąć. Myślałem, że ta sprawa za taki szmqt czasu została już rozwiązana, a tu nadal to samo.
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez DamianF So mar 07, 2009 10:42  Re: Linki otwierają się w tym samym oknie.

Jeśli dobrze pamiętam było to już gdzieś omawiane na forum. Pomysł chyba został odrzucony ponieważ taki link można otworzyć w nowej karce za pomocą pokrętła na myszce.
DamianF
redaktor
 
Dołączył(a): Cz lip 24, 2008 17:05
Lokalizacja: Chwałowice

Postprzez Campeon So mar 07, 2009 10:47  Re: Linki otwierają się w tym samym oknie.

Dobrze pamiętasz Damian. Jedno rozwiązanie to właśnie scroll, a drugie to kliknięcie LPM jednocześnie mając wciśnięty ctrl, jeśli ktoś używa touchpada w laptoku. Ja problemu nie widzę :)
Ostatnio edytowano So mar 07, 2009 10:51 przez Campeon, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Damon So mar 07, 2009 10:48  Re: Linki otwierają się w tym samym oknie.

Scroll na myszce lub "ctrl + lewy przycisk myszy" bardzo szybko się można przyzwyczaić. A co do forum z tego co pamiętam to się nie da. Tak jest zbudowany silnik phpBB3.
Avatar użytkownika
Damon
moderator
 
Dołączył(a): Pt lis 10, 2006 20:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Campeon So mar 07, 2009 10:56  Re: Linki otwierają się w tym samym oknie.

Kombinacja CTRL+LP funkcjonuje w Mozilli, natomiast w Operze jest to Shift+LP.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez dragon92 So mar 07, 2009 11:01  Re: Linki otwierają się w tym samym oknie.

Albo prawy klawisz myszy i "Otwórz na nowej karcie"
Avatar użytkownika
dragon92
 
Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 19:42
Lokalizacja: Szczecin
GG: 2665605

Postprzez slipstream So mar 07, 2009 12:00  Re: Linki otwierają się w tym samym oknie.

Resumując

1. Najprostsze, najszybsze, najłatwiejsze, najprzyjemniejsze :arrow: Klikać link kółkiem na myszy (otwiera w nowej karcie w tle w każdej przeglądarce).
Rozwiązanie najbardziej korzystne, kiedy się przyzwyczaisz bo w ten sposób można otwierać w nowej karcie wszystkie linki nie tylko z forów ale dosłownie z każdej witryny internetowej, więc opcja jak najbardziej przydatna do przyswojenia na przyszłość — dajmy an to jest kilka interesujących Cię niusów na WM. W tym celu klikasz scrollem te linki otwierając je w kartach w tle, przez co nei musisz za każdym razem przełączać się na stronę główną aby kliknąć następny link.

2. Jeśli o zgrozo ktoś ma jeszcze mysz bez scrolla (albo nie ma myszy bo laptop) :arrow: Ctrl+LPM (Firefox, IE) Shift+LPM (Opera)

3. Najbardziej uciążliwe i niewygodne :arrow: PPM w link i otwórz w nowej karcie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez rafaello85 So mar 07, 2009 16:35  Re: Linki otwierają się w tym samym oknie.

slipstream napisał(a):Ctrl+LPM (Firefox, IE)

W moim przypadku, ta metoda nie działa, a korzystam z IE 5.0. Próbowałem w ten sposób otwierać bardzo wiele różnych linków na wm i nic z tego.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez ventylator So mar 07, 2009 16:40  Re: Linki otwierają się w tym samym oknie.

IE 5.0. jest zwyczajnie za stary.
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Master So mar 07, 2009 16:44  Re: Linki otwierają się w tym samym oknie.

rafaello85 napisał(a):
slipstream napisał(a):Ctrl+LPM (Firefox, IE)

W moim przypadku, ta metoda nie działa, a korzystam z IE 5.0. Próbowałem w ten sposób otwierać bardzo wiele różnych linków na wm i nic z tego.


To ściągnij Mozillę :-P Karty możesz również otwierać poprzez kliknięcie gałką myszki (ta po środku LPM i PPM) w link, ale nie w takiej przeglądarce, jaką jest IE 5.0 :P W IE 0.7 można otwierać karty..
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez slipstream So mar 07, 2009 17:09  Re: Linki otwierają się w tym samym oknie.

W moim przypadku, ta metoda nie działa, a korzystam z IE 5.0

Niech zgadnę Windows 98.... Nie sądziłem ze dziś jeszcze jakiś komputer czy program jest w stanie działać pod tym systemem (o ile on sam nie pochodzi z ubiegłego stulecia, ale zatem czy w ogóle na czymś takim da się pracować i cokolwiek na nim zrobić)

Bo tak w ogóle IE5 zupełnie nie obsługuje otwierania stron w kartach, tylko wszystko w nowym oknie. Archaizm jakim jest IE 5 powstał w czasach prehistorycznych zanim pojawił się pierwszy Firefox i ustanowił "standard" przeglądania stron w kartach.(karty w IE są dopiero od wersji 7)
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez patgaw So mar 07, 2009 18:47  Re: Linki otwierają się w tym samym oknie.

rafaello85 napisał(a): korzystam z IE 5.0.


pwnd :evil:
tzw epic fail :evil: :evil: :evil:
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez dragon92 So mar 07, 2009 20:25  Re: Linki otwierają się w tym samym oknie.

IE 5.0 to było najgorsze gówno w tamtych czasach. Dopiero przy IE 5.5 coś ruszyło. A czy to przypadkiem nie jest Win 95?
Avatar użytkownika
dragon92
 
Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 19:42
Lokalizacja: Szczecin
GG: 2665605

Postprzez slipstream So mar 07, 2009 20:28  Re: Linki otwierają się w tym samym oknie.

Swoją droga interesuje mnie możliwość oglądnięcia jakiejkolwiek strony choćby Flashowej pod IE5 jak już został poruszony ten jakże intrygujący wątek. Jest jakakolwiek wsparcie tej technologii dla tej troglodyckiej przeglądarki.

Nie no, co najważniejsze nie rozmawiajmy o IE5 w kontekście przeglądarki internetowej wedle standardów przeglądarek obowiązujących bez mała 5 lat i potraktujmy przypadek rafaello jako ciekawostkę nie inaczej jak archeologiczną bo jesteśmy źli. Złooooooo :diabełek:

Ja tam IE5 mogę zrozumieć jedynie co najwyżej w pracy gdzie obowiązuje restrykcyjny nadzór wszelkich aplikacji a admin boi się zainstalować cokolwiek innego bo "nie umi". Na użytek domowy to już chyba żadnego usprawiedliwienia nie ma, kiedy Firefoxa 2 czy Opere można i pod 98 ściągnąć. Chyba że ktoś w domu na 95 pracuje, ale to już tylko do muzeum taki okaz ale i dla niego jest pierwsze wydanie Firefoxa zgodne z 95 czy najnowsza Opera teoretycznie zgodna z każdym Windowsem poza 3.1 :evil: Co by nie mówić tutaj każda alternatywa jest milowy krokiem w XXI wiek.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez rafaello85 So mar 07, 2009 21:21  Re: Linki otwierają się w tym samym oknie.

Widzę, że nikt poza mną samym nie wyobraża sobie korzystania z IE 5.0 :D Mój system to ( tylko nie śmiać się tu ze mnie :wink: )WinMe - najgorszy szajs :evil: Ale zbyt dużego wyboru niestety nie mam... Mój kompik jest niemalże przedpotopowy ( w przyszłym roku staruszkowi stuknie dekada ) i nie bardzo mogę sobie pozwolić na zainstalowanie lepszego systemu. Co do samej przeglądarki - wiem, że można ją zaktualizować. Kiedyś zaktualizowałem do wersji 6.0, ale co chwilę pojawiały się błędy :evil: W moim przypadku najbezpieczniej jest nie robić żadnych nakładek. Tak więc od kilku lat śmigam na wersji 5.0 i jeszcze jakiś czas tak pozostanie :wink:
Mam jeszcze Mozillę, ale z niej korzystam okazjonalnie. Przywykłem już do explorera, a ja przyzwyczajeń nie zmieniam ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Następna strona

Powrót do Sprawy związane z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość