Zamknięty pewien temat

Uwagi na temat forum, prośby o utworzenie nowych działów, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Kajek So maja 29, 2010 20:16  Re: Zamknięty pewien temat

Miało być trochę czasu dane, zostało dane, miała być cierpliwość i spokój - był, były też 2 wyścigi, i trwa trzeci.
Chyba osoby które tak były przekonane że to świetna idea i poprawi wszystko na forum co złe powinny się pokajać (podobieństwo do nicka jednej osoby nie przypadkowe) i uznać że nie miały racji.
Czas który został zmarnowany mógł zostać przeznaczony na rozmowę z nie jednym userem, jednak ta elita, która miała dawać wzór nadal woli się męczyć z tym spamem (który jest na dobrą sprawę wyolbrzymiany) niż pisać w zaszczytnym dziale, który prowadzi do czarnej dziury.
Rozmowa to jest głowny problem którego paru panów nie może na forum pojąć, wstawianie ostrzezen za nic czy tzw przez was całokształt, czy jechanie po kimś mało da, w przypadku jego poprawy zachowania, stylu pisania. Wysłanie PW czy rozmowa z userem problematycznym za pomocą uzycia odpowiednich argumentów na pewno skutkowała by o wiele bardziej, ale nadal większość tutaj woli babrać się w półśrodki bawiąc się działami, uznając że nic się nie dzieje i nie podejmując rozmowy, a osoby nie pasujące usuwać. Tak do niczego nie dojdziecie. Polecam rozmowy z jednostką, niż kolejne próby działań hurtowych.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez smylas N maja 30, 2010 15:46  Re: Zamknięty pewien temat

Tak refleksja z mojej strony(poniekąd dotycząca salonika więc piszę tu), niestety wyścigu oglądać nie mogłem wchodzę na forum i mam nadzieje że dowiem się czegoś ciekawego ale niestety przeczytałem pierwszą stronę i zwątpiłem. Jedyny wartościowy post to post biCampeone reszta to taki syf że aż żal było zaglądać, jedyne co się dowiedziałem to to że Vettel wjechał w Webbera oraz że Alonso zniszczył wyścig Pietrowi. No i teraz moje pytanie: po jaką cholerę(mam nadzieje że zaraz nie dostane warna) każdy piszę do samo? 15 postów na stronie z czego 14 o DOKŁADNIE tym samym. Wcześniej aż tak nie widziałem tego problemu. Dopiero teraz jak nie widziałem wyścigu i chciałem się dowiedzieć czegoś ciekawego zauważyłem jak wielka jest skala tego problemu. Mam nadzieje że ktoś wpadnie na jakiś naprawdę dobry pomysł naprawy tego.
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Arek N maja 30, 2010 15:49  Re: Zamknięty pewien temat

Masz rację. I tu właśnie trzeba by nad tym dłużej się zastanowić. Moim zdaniem nie zakładanie tematu do kilku godzin po zakończeniu GP nie byłoby głupim pomysłem. Niektórzy może by ochłonęli,bo naprawdę czytając to wszystko ma się ochotę niemal zwymiotować.
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez chmiel N maja 30, 2010 19:10  Re: Zamknięty pewien temat

Tak, smylas, tak właśnie to wygląda. Wg niektórych rozwiązaniem jest zwiększenie liczby moderatorów i usuwanie niewnoszących nic do dyskusji postów, a nie odrębny dział dla zasłużonych. Tylko problemem jest to, że te same osoby potem miałyby wielkie żale, że z np. 5 stron tematu zostało tylko kilka postów i byłyby zarzuty, iż "władza" zabrania im dyskusji... Szkoda, że większość osób, które dostały zaproszenie do Salonu nie chce chyba tam zbytnio pisać.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Kajek N maja 30, 2010 19:14  Re: Zamknięty pewien temat

Szkoda, że większość osób, które dostały zaproszenie do Salonu nie chce chyba tam zbytnio pisać.


To w tych osobach jest problem? czy w tych którzy łamią regulamin?
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez chmiel N maja 30, 2010 19:58  Re: Zamknięty pewien temat

Oczywiście, że po tych, które łamią regulamin, ale dlaczego o to pytasz, nie mam pojęcia.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Kajek N maja 30, 2010 20:12  Re: Zamknięty pewien temat

Generalnie miało być retoryczne ale skoro odpowiedziałeś.
Chodzi o to, że głównym powodem podziału, wyodrębnienia czy też stworzenie działu dla grupy było... zmniejszenie spamu w działach o F1? przynajmniej taki argument zostawał głównie podawany przez Maraza, deeze czy kogo innego tam.
Akcja nie wypaliła pod dwoma względami, po pierwsze - mało kto, jeśli w ogóle ktoś jest zainteresowany pisany tam (jednak eksperci wolą pisać w normalnych działach), jedyne osoby które mają problem ze sobą (tak tak panie Rafale) obrażają się, i zaprzestają pisania na ogólnym forum.
Podam przykład, dzisiaj toczona była dyskusja o Vettelu, w temacie o nim samym - o taka o, o tym kto jest lepszy, kto bardziej ma rację, kogo argumenty? chyba raczej zdanie/ubzduranie jest wazniejsze, głównie strona 36,7,8 to takie posty, rozumiem że taka dyskusja was nie zadowala? Tak samo afera w temacie o GP Turcji, gdzie pierwsze posty to większość "ale urwał, brawo Vettel, Vettel debil, Vettel idiota" tak? i powodem powstania działu były takie działania? tak? tak. Więc nie zadziałało, musicie/musiMY podejmować inne działania aby wykluczyć takie zachowania.
Głównym, który chodzby dzisiaj zauważyłem jest wysługiwanie się tymi raportami, po to jest temat na forum o użytkownikach, by w nich poruszać takie przypadki jak mój z ostrzezeniem, który do dzis nie został wyjasniony i odpowiednio uargumentowany, czy sprawa Tobiego kiedy sie oburzyliscie że nie zareportowałem - dlaczego? dlatego że po reportacji posta, przechodzi on przez ręce jednej osoby, najczęsciej ta jedna osoba ma jakieś poglądy i dość subiektywnie traktuje post.
Jak pozbyć się spamu, postów na słabym poziomie i osób spamujących.
Nie, nie przez robienie nowych działów, nie przez usuwanie wybiórczo postów tylko tych którzy mają "lepiej" u niektórych panów z moderacji. Słowo klucz to rozmowa, której wszyscy tutaj unikają, za upomnienie się o wyjaśnienie na forum publicznym w sprawie wyjasnienia dlaczego dostałem ostrzezenie zostałem zjechany - przepraszam, jak bura suka przez pana SQUZa dlaczego w ogóle to poruszyłem! psze pana mam prawo dyskutować czy mi sie należało.
Odniosę się do wyżej przytoczonej dyskusji, miast zamiatać takie sprawy pod dywan, i potem "za całokszałt" banować albo sypac ostrzezeniami - waarto użyć prywatnej wiadomosci. Tak, napisać jakie zastrzezenia mamy do konkretnej osoby, co się nie podoba i czego nie powinna robić - wszystko podparte odpowiednimi argumentami, jeśli tego nie zrozumie, nadal będzie źle postępować i mieć w dupie to co do niej się mówi, wtedy podejmować kroki, bez ostrzeżen - przerwa od forum niektórym robi lepiej, nie którym gorzej - ale zawsze to spokój.
Rozmowa, wystarczy napisać krótko, w temacie o GP Turcji czy innym w którym są problemy, że - takie rozmowy nie będą tolerowane, bo łamią punkt regulaminu ten i ten, w następnym przypadku zostaną wyciągnięte konsekwencje - osoba myśląca, a większość z nas to takie, zastanowi się, cholera - co ten facet chce? i jeśli rzeczywiscie dopatrzy się probemu w tym co robi, to poprawi swoje postępowanie, jeśli nie - to napisze drugi raz to samo, i dostanie bana/ostrzeżenie.
Warto też nie kasować postów bez powiadomienia, w phbb2 był system który powiadamiał z jakiego powodu post został usunięty, widząc co robi się źle też koryguje się swoje postępowanie.

EDIT: Pisanie w tym dziale celowe osób które organizowały ten projekt nie ma sensu, ale niektórzy nie mogą się nadal pogodzić że nie mają racji.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Audi Pn maja 31, 2010 15:16  Re: Zamknięty pewien temat

chmiel napisał(a):Tak, smylas, tak właśnie to wygląda. Wg niektórych rozwiązaniem jest zwiększenie liczby moderatorów i usuwanie niewnoszących nic do dyskusji postów, a nie odrębny dział dla zasłużonych. Tylko problemem jest to, że te same osoby potem miałyby wielkie żale, że z np. 5 stron tematu zostało tylko kilka postów i byłyby zarzuty, iż "władza" zabrania im dyskusji... Szkoda, że większość osób, które dostały zaproszenie do Salonu nie chce chyba tam zbytnio pisać.


I właśnie tutaj jest chyba problem: moderatorzy za bardzo martwią się tym, co inni piszą o nich. Co mnie obchodzi to, jak o mnie, moderatorze, będzie mówił ktoś, komu usunięto nic nie wnoszące posty z danego topicu? A niech mówi, że "władza" zabrania mu dyskusji. Mam to gdzieś. Ja bym to nazwał bardziej spamem i koniec. Każdy ma prawo miec o kimś/czymś swoje zdanie. A że zazwyczaj tacy ludzie mieliby własne wytłumaczenie co do usuniętych postów, to już byłby tylko ich problem. Nie podoba się, do widzenia. Nikt za kimś takim nie będzie tęsknił.

Reasumując, jestem jak najbardziej za tym, by usuwac wszystko, co nie wnosi nic do tematu. Chocbyśmy musieli usunąc całe 10 stron topicu. I nie przejmowac się lamentami "poszkodowanych" :-P
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez Kajek Pn maja 31, 2010 15:35  Re: Zamknięty pewien temat

Reasumując, jestem jak najbardziej za tym, by usuwac wszystko, co nie wnosi nic do tematu. Chocbyśmy musieli usunąc całe 10 stron topicu.


O ile usunęcie było by podpare jakimś sensownym argumentem, najlepiej fragmentem regulaminu to jak najbardziej, i to jest wasze prawo, a nawet obowiązek jeśli macie napisane moderator pod nickiem.
I nie przejmowac się lamentami "poszkodowanych" :-P


Każdy ma prawo do zweryfikowania powodu dlaczego był usunięty post/ostrzezenie przyznane jeśli się z tym nie zgadza.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Audi Pn maja 31, 2010 15:57  Re: Zamknięty pewien temat

Kajek napisał(a):
I nie przejmowac się lamentami "poszkodowanych" :-P


Każdy ma prawo do zweryfikowania powodu dlaczego był usunięty post/ostrzezenie przyznane jeśli się z tym nie zgadza.


No tak, rozumiem, ale sam dobrze wiesz, że czasem argumentacja nic nie daje i user dalej upiera się przy swoim, po czym wygaduje bzdury na temat moderatorów.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez Kajek Pn maja 31, 2010 16:02  Re: Zamknięty pewien temat

To są dwie opcje, albo argumentacja jest nie trafiona, słaba bądź znów nie zgadza się z nią user, albo po prostu ktoś jest głupi.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Arek Pn maja 31, 2010 16:04  Re: Zamknięty pewien temat

ale sam dobrze wiesz, że czasem argumentacja nic nie daje i user dalej upiera się przy swoim, po czym wygaduje bzdury na temat moderatorów.

Dość często będąc świadom tego,że post był bez sensu,mimo to szuka w tym usunięciu jakiś podtekstów,spisków :-P
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Postprzez Maraz Pn maja 31, 2010 17:21  Re: Zamknięty pewien temat

Temat dotyczący strefy vip/salonu wyścigowego został ponownie otwarty - tam kontynuujcie dyskusję na ten temat.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Patrick So cze 26, 2010 14:38  Re: Zamknięty pewien temat

Czemu temat o naszych projektach torów F1 został zamknięty ?
viewtopic.php?f=15&t=1558&hilit=Projekty+tor%C3%B3w&start=15
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez Arek So cze 26, 2010 14:58  Re: Zamknięty pewien temat

Ponieważ zdecydowana większość "torów" wyglądała jak projekty rysowane 2 minuty w niezwykle zaawansowanym programie graficznym MS Paint.
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
Avatar użytkownika
Arek
moderator
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 21:54
Lokalizacja: Kraków
GG: 4275248

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości