Zmiany i usprawnienia

Uwagi na temat forum, prośby o utworzenie nowych działów, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Master Śr cze 27, 2012 16:13  Re: Zmiany i usprawnienia

Chłopaki nie ogarniają tematu :D
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Lukas Śr cze 27, 2012 17:43  Re: Zmiany i usprawnienia

Master, a może coś bardziej konstruktywnego?
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Gie Śr cze 27, 2012 18:12  Re: Zmiany i usprawnienia

Na jednym z for widziałem taki myk że nowo zarejestrowani mogli pisać posty dopiero kiedy wypowiedzą się w wątku "Przywitaj się". Nie wiem czy boty są na tyle mądre by coś z sensem napisać dokładnie w określonym wątku. :)
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez rolnik sam w dolinie Śr cze 27, 2012 18:19  Re: Zmiany i usprawnienia

Gie napisał(a):Na jednym z for widziałem taki myk że nowo zarejestrowani mogli pisać posty dopiero kiedy wypowiedzą się w wątku "Przywitaj się". Nie wiem czy boty są na tyle mądre by coś z sensem napisać dokładnie w określonym wątku. :)


Z doświadczenia powiem Ci, że to nie było działanie antybotowe. Tylko forum miało admina który określał jego wartość na podstawie ilości postów. Stąd administratorzy chcieli aby każdy się tam wypowiedział, bo to temat generujący spam i nabijający licznik.

Banujecie tym botom też IP? bo może być tak, że one przychodzą z powtarzających się adresów lub używają jednego proxy do maskowania rzeczywistej lokalizacji.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Lukas Śr cze 27, 2012 18:31  Re: Zmiany i usprawnienia

Z tego co wiem to moderatorzy wywalają je po IP, jednak wydaje mi się, że ludzie ogarniający boty przewidzieli to na samym początku i jest to kompletnie nieskuteczne.

Zachęcam do dyskusji, bo w końcu wyłoni się jakieś optymalne rozwiązanie, które będzie warte zastosowania. Nie zamierzamy grać najmądrzejszych na świecie i chętnie wysłuchamy propozycji. Jednak nie chcemy wprowadzać na hurra kilku rzeczy na raz. recaptcha była banalną zmianą, dlatego ją zastosowałem. Swoją drogą do wyboru na "już" mamy jeszcze obrazki 3d, które są jeszcze mniej czytelne od recaptchy. Czy takie coś również jest tak łatwe do rozszyfrowania?
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Campeon Śr cze 27, 2012 18:50  Re: Zmiany i usprawnienia

Zawsze wywalam po IP.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez marrak Śr cze 27, 2012 19:24  Re: Zmiany i usprawnienia

Wg mnie sprawę powinno załatwić dodanie ograniczenia, że użytkownik może dodawać posty dopiero po aktywacji maila.
Na wielu forach taka metoda się sprawdza, a nie powinno być trudności z wprowadzeniem tego (?)
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez hideto Śr cze 27, 2012 22:38  Re: Zmiany i usprawnienia

No to jeszcze inaczej, niech po rejestracji (z jakimś tam pytaniem) użytkownik może pisać tylko w jednym dziale do czasu potwierdzenia jego konta przez admina/moda. Nie wyeliminuje to zapewne botów, ale ograniczy ich pole rażenia.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez axel Cz cze 28, 2012 8:22  Re: Zmiany i usprawnienia

...lub dać limit postów do powiedzmy 1-2, do czasu potwierdzenia konta.
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Lukas Pt cze 29, 2012 11:57  Re: Zmiany i usprawnienia

Ok, kolejne podejście. Wprowadziłem:
-nową odmianę catpchy, skoro "re" utrudnia życie ludziom, a nie botom to dałem coś prostszego, a może zadziała? Pytania już się wcześniej nie sprawdziły, więc na razie nie chcę wracać do tego pomysłu - zobaczymy jak będzie dalej.
- aktywację przez admina, co powinno przyblokować boty, jeśli już przejdą powyższe zabezpieczenie

Zachęcam do wspólnego śledzenia sytuacji, czy pojawią się znowu intruzi i czy rozwiązanie jest skuteczne. Jeśli nie będzie to walczymy dalej :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez hideto Pt cze 29, 2012 12:52  Re: Zmiany i usprawnienia

A może, tylko nie wiem czy w PHPBB3 to jest możliwe, automatyczny moderator ?

Na forum MMG i lotnictwo.net.pl jest automatyczny moderator który usuwa tego typu botowskie ataki
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Lukas Pt cze 29, 2012 15:53  Re: Zmiany i usprawnienia

Jakby ktoś miał więcej informacji na ten temat to bym nie pogardził, ale zgłębię się w to jeszcze wieczorem. Na chwilę obecną wiemy jedno, boty z palcem w ... nosie obchodzą nową captche (te rozwiązanie uśmiercam w swoich myślach na amen) ale są blokowane brakiem aktywacji, więc po części jest to jakiś sukces, bo nie wyplują swoich wypocin na forum. Fakt faktem sukces to połowiczny, dlatego walka trwa :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez gucioprawda Pn lip 02, 2012 11:20  Re: Zmiany i usprawnienia

Co do aktywacji przez admina, to na jakiej zasadzie działa? U mnie na innym forum mamy zalew tego i re-captcha żadna nie pomogła, aktywacja po linku w mailu tez nie. Teraz są jeszcze takie, co się rejestrują, a uderzają powiedzmy po tygodniu-dwóch. I zwykle w nocy, żeby modzi mieli roboty na rano.
gucioprawda
 
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 0:39
Lokalizacja: Warszawa-studia, Częstochowa-wakacje
GG: 5749292

Postprzez Lukas Pn lip 02, 2012 12:01  Re: Zmiany i usprawnienia

Po prostu żeby konto zostało aktywowane to admin musi kliknąć w link aktywacyjny.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez gucioprawda Pn lip 02, 2012 12:22  Re: Zmiany i usprawnienia

To nie przejdzie u mnie. Często ludzie się rejestrują po szybką poradę dotyczącą zwierzaka, bo coś się dzieje, a admin nie jest 24h online. :(
Ale dzięki za info.
gucioprawda
 
Dołączył(a): Pn maja 16, 2011 0:39
Lokalizacja: Warszawa-studia, Częstochowa-wakacje
GG: 5749292

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość