Zmiany i usprawnienia

Uwagi na temat forum, prośby o utworzenie nowych działów, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Kajek Pn lip 26, 2010 13:14  Re: Zmiany i usprawnienia

Można o tym napisać w Temacie tory wyscigowe.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez SPIDER Pn lip 26, 2010 19:12  Re: Zmiany i usprawnienia

Damian375 napisał(a):Teraz w zasadzie, chcąc coś napisać o GP Węgier, to dużo postów zaczyna pojawiać się w temacie o GP Niemiec.

To temat zostanie zamknięty. Też mi problem.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez slipstream Wt lip 27, 2010 11:34  Re: Zmiany i usprawnienia

Nie, nie i dlaczego nie. Owszem, wiele dzieje się przed GP ale niewiele stricte bezpośrednio z organizacją. Po to zresztą forum ma kilka działów, że jeśli zachodzi jakaś zmiana na torze śmiało można opisać ją w temacie o torach. Jeśli jakiś zespół przygotował coś na dane GP śmiało można to opisać w temacie o danym zespole w stosownym dziale. Jeśli jakiś kierowca przygotował coś na GP można napisać w temacie poświęconym danemu kierowcy (czy jeśli prawa dotyczy nowego malowania kasku w temacie o okryciach głowy)

Jest multum miejsc w którym można dokładnie opisać coś przed GP, i tylko z powodu lenistwa że komuś nie chce zaglądać się do innych działów nie będzie wrzucania wszystkiego do jednego tematu żeby w natłoku innych wątków to zaginęło.

A że po danym GP użytkownicy narobią bajzlu za którym trudno nadążyć moderatorom to już nasza wina że posprzątać to trudno i usystematyzować, ale nie jest to w żadnym topniu przyzwolenie na hulanie do woli w jednym temacie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez marrak Śr sie 04, 2010 18:27  Re: Zmiany i usprawnienia

Mam taki pomysł, może się Wam spodoba. :grin:
Mianowicie wg mnie w działach dotyczących filmików i zdjęć F1 i innych sportów jest straszny bajzel, wrzucane jest tam wszystko i dużo ciekawych rzeczy ginie w tym natłoku. Moja propozycja na początek to rozdzielić filmiki i zdjęcia na dwa działy: archiwalne i bieżące.
Co Wy na to??
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez hideto Cz sie 05, 2010 18:44  Re: Zmiany i usprawnienia

pierwsze nie głupie, drugie bez sensu. To co tam się pojawi i tak zależy tylko od użytkowników.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez misiakow Cz sie 05, 2010 18:47  Re: Zmiany i usprawnienia

A ja proponuję zainstalować "spojler" do zdjęć i oznaczenie czy historyczne czy teraźniejsze i po problemie :)
"Gdy Chelsea wygrywa cieszą się jej kibice, zaś gdy przegrywa cieszy się cały świat." Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
misiakow
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 10:40
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez marrak Cz sie 12, 2010 16:18  Re: Zmiany i usprawnienia

Skoro tak mało osób się tym zainteresowało, więc chyba Wam to nie przeszkadza. Trudno będę musiał sobie jakoś z tym radzić :?
BTW, czy jest jakiś sposób na zwiększenie ilości wyświetlanych nieprzeczytanych postów? Teraz domyślnie jest 20 na stronę, to trochę mało i ja np. muszę odwiedzić 3 podstronę po przyjściu z pracy :x
W profilu chyba nic takiego nie ma, przynajmniej ja nie znalazłem.
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Maraz Cz sie 12, 2010 18:03  Re: Zmiany i usprawnienia

Można to zmienić w konfiguracji całego forum, ale wtedy zwiększy się też liczba wątków widzianych przy przeglądaniu działów, a tego w trosce o wydajność serwera wolałbym nie robić, zwłaszcza że w Twoim przypadku trzeba by to aż do 60 zwiększyć.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez marrak Cz sie 12, 2010 18:34  Re: Zmiany i usprawnienia

Na innym forum które regularnie odwiedzam jest 50( co by mnie zadowoliło, bo kilkanaście odpada po usunięciu gier itp. pierdół :wink: ).
Na tamtym forum jednak nie ma żadnych problemów z wydajnością, ba liczba postów na obu jest porównywalna, a tam jest ponad 2x więcej użytkowników. Serwis też mają nie mniejszy niż tu.
Może dałoby rade zwiększyć na próbę i jeśli to wpłynie na wydajność forum to wrócisz do obecnych?

P.S. A może w innym stylu forum możne to sam użytkownik zmienić? Wydaje mi się, że ta opcja zniknęła od modyfikacji stylów na forum.
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez Maraz Cz sie 12, 2010 20:12  Re: Zmiany i usprawnienia

Instalacja dodatkowego stylu forum odpada - potem wszelkie aktualizacje są utrudnione i czasochłonne, więc pozostaniemy przy domyślnych stylach. Natomiast liczbę wątków na jednej stronie możemy w sumie eksperymentalnie zwiększyć - jeśli będą problemy to cofniemy.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Maraz Pt sie 13, 2010 12:20  Re: Zmiany i usprawnienia

Informuję o wprowadzeniu zmiany w regulaminie forum i serwisu. Konkretnie dopisany został jeden punkt do listy rzeczy, które są zabronione:
umieszczanie w postach, podpisach lub udostępnianie w inny sposób (np. poprzez wstawienie linku do innej strony) treści wulgarnych, obscenicznych, drastycznych, odrażających oraz uznawanych powszechnie za "niesmaczne" lub niekulturalne

Oczywiście dotyczy to też czatu, tak jak cały regulamin, choć wiele osób nagminnie o tym zapomina...
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Kajek Pt sie 13, 2010 12:34  Re: Zmiany i usprawnienia

Oczywiście dotyczy to też czatu, tak jak cały regulamin, choć wiele osób nagminnie o tym zapomina...


Akurat ten zapis pojawił się nie dawno ;) do tej pory było forum i komentarzy :wink:
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Mariusz Pt sie 13, 2010 12:53  Re: Zmiany i usprawnienia

Czat, tak jak i forum, stanowi integralną część serwisu F1WM!. Podobnie zresztą jak GPM.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Maraz Pt sie 13, 2010 13:15  Re: Zmiany i usprawnienia

Kajek napisał(a):Akurat ten zapis pojawił się nie dawno ;) do tej pory było forum i komentarzy :wink:

Chciałbym bardzo wierzyć, że tylko z powodu braku tej wzmianki bywał straszny bajzel na czacie, ale coś mi mówi, że jestem strasznym naiwniakiem :-D
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Mariusz Pt sie 13, 2010 13:17  Re: Zmiany i usprawnienia

Ale przecież możemy znowu zamknąć czat. :P
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości