Strefa VIP / Salon wyścigowy

Uwagi na temat forum, prośby o utworzenie nowych działów, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Campeon Śr cze 02, 2010 19:44  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

Zdaje się, że Spamkosz funkcjonuje na forum Formula1.pl? Przyznam, że interesujący pomysł i rzeczywiście może wypalić; niektórzy użytkownicy może w końcu zmądrzeją.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez hideto Śr cze 02, 2010 19:49  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

Funkcjonuje, został wprowadzony ponieważ użytkownicy mieli pretensje że ich posty są kasowane bez powodu, więc wprowadizliśmy zasadę (jeszcze wtedy byłem modem :P) że każdy post przed kasacją jest przenoszony do spamowiska i dopiero z tamtego miejsca administrator usuwa wszystko co jakiś czas.

Tylko akurat forma nie do końca jest dobra, tam użytkownicy mogą normalnie w tym dziale dyskutować i to miejscami hmm nie spełnia swojej roli i powstają w spamowisku na prawdę kretyńskie tematy.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Master Śr cze 02, 2010 19:51  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

A moim zdaniem taki spamkosz niszczył by tylko wizerunek forum. Skoro post kogoś został usunięty, to z jakiegoś powodu - nie z widzimisiów moderatora...
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez hideto Śr cze 02, 2010 19:54  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

Master napisał(a):A moim zdaniem taki spamkosz niszczył by tylko wizerunek forum. Skoro post kogoś został usunięty, to z jakiegoś powodu - nie z widzimisiów moderatora...

no właśnie kwestia polega na tym, że nie zawsze. Np o ile rozumiem dlaczego mój post z GP Turcji został usunięty, to nie potrafię znaleźć powodu (poza lenistwem moderatora) do przeniesienia tego postu do odpowiedniego działu/tematu.

Wizerunku również to nie psuje, skoro jest temat np o błędach na stronie/forum to co za problem z tym ? ukryć dział przed osobami niezalogowanymi również się da.

I do późniejszej ew, dyskusji na temat usuniętego postu jest podstawowy i jedyny dowód, post a nie bardzo subiektywne opinie czy to moderatora czy to użytkownika.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Campeon Śr cze 02, 2010 19:54  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

Zatem tutaj to (możliwość pisania w Spamkoszu) nie mogłoby mieć miejsca. Co miesiąc dział ten byłby oczyszczany razem z działem Dyskusje na dowolne tematy (co zresztą zrobię dzisiaj).

A moim zdaniem taki spamkosz niszczył by tylko wizerunek forum. Skoro post kogoś został usunięty, to z jakiegoś powodu - nie z widzimisiów moderatora...

Z tego co widzę po chociażby wcześniej toczącej się tutaj dyskusji, część użytkowników powątpiewa w to.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez hideto Śr cze 02, 2010 20:11  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

Dokładnie biCamp. Możliwość rozmowy tam się nie sprawdzi bo kajek będzie tam miał 99% postów :evil:

ale na poważnie, nie ma po co umożliwiać dyskusji tam, ma to służyć tylko czysto ewidencyjnie. Dorzucić jeden temat w tym dziale do ew. zażaleń na temat przeniesionych tam postów i jest spokój i porządek. Przez pierwszy miesiąc czy dwa moderatorzy mogliby krótką notkę dorzucić do każdego usuniętego postu/kilku postów mówiąc czemu to zostało wyrzucone, nie musi to byś wypracowanie, podać punkt regulaminu i spokój.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kajek Śr cze 02, 2010 20:13  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

Z tego co widzę po chociażby wcześniej toczącej się tutaj dyskusji, część użytkowników powątpiewa w to.


Bardziej w interpretacje czasami punktów regulaminu.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez hideto Śr cze 02, 2010 20:18  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

kajek, daruj już. Ty mówisz jak do ściany samemu zachowując się jak ściana. Musisz wreszcie zrozumieć Mod > user. To jest forum Maraza, moderatorzy to ludzie oficjalnie przez niego upoważnieni do reakcji, a skoro on sam nie zabrał głosu to znaczy że akceptuje ich postanowienie.

Get over it.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kajek Śr cze 02, 2010 20:21  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

Hideto zrozumiałem to już na tamtej stronie, jak zamiast odnieść się do tego co napisałem nawet chmiel wolał mnie zaatakować, więc teraz jedynie odpisuje na to, co ktoś kieruje do mnie.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez hideto Śr cze 02, 2010 20:25  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

Ja to rozumiem, ale okaż się mniejszym dzieciakiem niż ci którzy cię atakują (nie wnikam czy mają podstawy czy nie). Gdyby to było forum z naprawdę silną ręką moderatorską to już dawno byłbyś zbanowany. My na formula1.pl dostawaliśmy nawet oficjalne komunikaty od właściciela serwisu, by zbanować tego i tego użytkownika bo mu nie pasuje, że użytkownik ciągle swoje pretensje zgłasza w komentarzach do newsów.

Także Relax, spacerek, piwko i świat stanie się milszy, a bez celową dyskusję warto sobie odpuścić.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kajek Śr cze 02, 2010 20:27  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

Gdyby to było forum z naprawdę silną ręką moderatorską to już dawno byłbyś zbanowany.


Akurat tego jestem świadom :sad:

Także Relax, spacerek, piwko i świat stanie się milszy, a bez celową dyskusję warto sobie odpuścić.


A niech tylko odczaruj pogode, bo człowiekowi tak nudno, że ma czas na takie dyskusje ze scianami :grin:
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Audi Śr cze 02, 2010 20:42  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

Gdyby to było forum z naprawdę silną ręką moderatorską


Uwierz mi ja również jestem za takim rozwiązaniem, gdyż jak już kiedyś napisałem, że lepiej jak jest 1000 userów, ale ponad połowa normalnych, niż 5000 i większośc to dzieci neo. Ja jakoś nigdy się nie przejmowałem nikim, nigdy nie przejmuję się tym co o mnie mówią, dlatego lamenty nie robią na mnie żadnego wrażenia. Ale do rzeczy. Idealnym rozwiązaniem byłoby kasacja wszystkich zbędnych postów, spamkosz z notkami za co i dodatkowo ostre jak brzytwa "menu" kar, czyli: 1 ostrzeżenie = 1 dzień odpoczynku, 2 ostrzeżenia = tydzień i 3 ostrzeżenia = ban na stałe. Może niektórych to przeraża, ale mnie to nie rusza.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez hideto Śr cze 02, 2010 21:19  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

zasadniczo Audi nie o to chodzi. Nawet za czasów największego sku***syna polskiego internetu związanego z F1 (czytać mnie) nie było tak łatwych i szybkich banów.

Proponowałbym wprowadzić coś ala zakaz pisania postów na jakiś okres, to uczy znacznie bardziej niż ban, w czasie którego zazwyczaj użytkownik zakłada nowe konto. Tzn co mam na myśli, zrezygnować z 'banów czasowych' bo to nie ma sensu, a wprowadzić zakaz pisania. Jeśli użytkownik jest rozgarnięty to się po powrocie z takiego zakazu uspokoi bo zobaczy ile go ominęło, jeśli nie to nie ma się co cackać i wywalić gościa.

Z drugiej strony za byle co też nie ma tych warnów/banów dawać. To że ktoś kogoś nazwie idiotą, albo głupkiem nie powinno być moim zdaniem karane bo w 90% użytkownik tak nazwany po prostu na to zasługuje.

Zasada na większości for jest jedna 'starej gwardii wiele się wybacza' tzn jeśli ktoś jest na forum dzień, to wobec niego regulamin jest stosowany znacznie rygorystyczniej niż np wobec użytkownika który na forum jest rok, dlatego np lekki spam/złamanie regulaminu wobec użytkownika kótry na forum jest od dawna/ma w danej sytuacji racje, powinien być stosowany zupełnie inaczej niż wobec dzieciaka który loguje się na forum po raz pierwszy i próbuje zdobyć forum szturmem.

Dodam jeszcze jedną rzecz, moderatorzy powinni cechować się umiejętnością lepszej/gorszej oceny ludzi. Co mam na myśli, zazwyczaj po kilku pierwszych psotach widać czy dana osoba rokuje na przyszłość, jeśli tak to można przymykać oko, jeśli nie to nie ma się co z nią cackać. (znów użyję swojego - nie najlepszego zawsze przykładu)

Logował się nowy użytkownik, pisał jakąś głupotę, ktoś mu zwrócił uwagę on brnął w nią dalej, wtedy ja wkraczałem do akcji dość ostro go naprostowując, nie kiedy słowami i zwrotami które mogły być uznane za nie parlamentarne. Gdy i po tym użytkownik się nie nawrócił/uspokoił to była szybka akcja pod tytułem 'post - warn, post- warn, post-ban' i był spokój. Z mojego doświadczenia (nie tylko dotyczącego internetu) postawa wujka dobra rada i cioci przytul wytłumacz nie działa, postawa podawania wszystkiego na złotej tacy również. Czasami trzeba kogoś mocniej strzelić w pysk by zrozumiał.

przed wprowadzeniem jednak tego typu akcji, gnojeniem każdego idioty który będzie pisał ;było' albo takiego który jedną rzecz wklei do 5 tematów trzeba odpowiedzieć sobie wprost, na czym forum zależy, chcemy rozmawiać rzetelnie w gronie ludzi którzy potrafią na pewnym poziomie rozmawiać, albo zależy nam na otoczce 'największego' forum w Polsce o F1. ja osobiście wolałbym aby na forum było 5 razy mniej użytkowników, ale każdy potrafił powiedzieć coś ciekawego/na poziomie.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kajek Śr cze 02, 2010 21:24  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

To ja tutaj podam przykład takiej ignorancji.

viewtopic.php?p=517138#p517138

Notka nad, post pod. :twisted:

squz: heh nie chiałem sprowokować, podburzyć cokolwiek chciałem po prostu zapytać co by zrobił na moim miejscu... niestety widocznie chyba pomysł był chybiony dlatego posprzątałem po nim...
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Roxana Cz cze 03, 2010 9:41  Re: Strefa VIP / Salon wyścigowy

Z utworzeniem odrębnego działu, do którego miały by trafiać bezwartościowe posty, to byłby b. dobry pomysł. Sama korzystam z kilku for gdzie taki dział istnieje i powiem, że sprawdza się w 100%, praktycznie nie ma żadnych minusów, a czy będzie można w nim pisać czy nie, to już chyba mniej istotne skoro te posty i tak będą kasowane :wink:
..:To co innym zajmuje 3 dni, ja opanowuje w 3 godziny:..- Robert Kubica.
Avatar użytkownika
Roxana
 
Dołączył(a): Pn wrz 28, 2009 10:47
Lokalizacja: Mozambik :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość