Strefa VIP / Salon wyścigowy

Uwagi na temat forum, prośby o utworzenie nowych działów, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Mexi So mar 13, 2010 18:31  Re: Strefa VIP

Powiem szczerze, że wcześniej po pomyśle bartiego odnośnie blokowania tematów na pewien czas sam pomyślałem o strefie VIP ;P Ale myślę, że to nie jest dobry pomysł, bo polegałoby to na przeniesieniu tego forum na podforum - po odpowiednio długim czasie. Zresztą to TO forum jest forum WM a nie jakieś podforum. Lepszym rozwiązaniem jest rozwiązanie Pieczara - banować, banować i jeszcze raz gonić. Oprócz banowania - wprowadzić lepszą selekcję już na starcie - nie wiem, jakieś pytania o historię F1 (nawet niech ich będzie 20, niech będą takie, na które trzeba trochę poszukać odpowiedzi, trollom nie będzie się chciało szukać odpowiedzi, jednocześnie ładnie napisać, że taki zestaw pytań ma służyć eliminacji ludzi, którzy <wpisz grzechy główne> i aby ludzie chcący nie rezygnowali). Z grubsza - to by był lepszy pomysł. No i pamiętajcie jednocześnie, że nowi użytkownicy zawsze będą popełniali "błędy" na forum.

W jaki sposób byście chcieli robić selekcję do super działu? Weryfikacja 3000 użytkowników?

O, tutaj taki przykład:
search.php?author_id=7363&sr=posts

Wypowiedzi do linijki długości, wyzywanie od Bambusów, generalnie - co to KUR*A jest? Już na starcie warn :!:
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Barti So mar 13, 2010 18:44  Re: Strefa VIP

Wyszukiwanie informacji już na starcie zraziłoby użytkowników. Z przyczyny czysto technicznej. Ludziska jeżeli by się nie mogli zarejestrować i zalogować od razu popadaliby we frustracje. Taka procedura zajmowałaby dużo czasu. Z bardzo popularnego forum moglibyśmy stać się czerwoną latarnią. Potencjalnie nowi użytkownicy wybieraliby konkurencję, zwłaszcza nie widząc szczególnych różnic i te czegoś pozytywnego co odróżnia nas od reszty.

Natomiast Twój pomysł podsunął mi pewną idea. Jeżeli już taki dział by powstał, można by prowadzić pewnego rodzaju konkursy. Wiadomo, dobra lokata w taki konkursie to należność do strefy VIP. :)
Możliwości jest dużo to tylko sam pomysł, na szczęście spotkał się z odzewem i to jest najważniejsze :)

EDIT: Zapewne najlepszym rozwiązaniem, że trzon takiej strefy vipowskiej stanowiliby moderatorzy. Mają możliwość i monitorują sytuację forum, wiedzą kto jest aktywnym, kto piszę w miarę "na czasie" i kto się do takiej strefy nie nadaje z różnych przyczyn. Rozruch takiego działu trwałby myślę nie długo. Jeden dwa weekendy GP i myślę, że całkiem zacne grono użytkowników tam by się znalazło.
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez smylas So mar 13, 2010 18:50  Re: Strefa VIP

A może jak już wspomniałem wprowadzili byście możliwość prowadzenia blogu na stronie, w takim blogu taki slip, czy ktoś inny mógłby pisać swoje przemyślenia co do wyścigów, zespołów czy poszczególnych zawodników. Tak wiem trochę głupi pomysł ale wpadł mi do głowy więc może "górze" się spodoba :P
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Mexi So mar 13, 2010 18:52  Re: Strefa VIP

No to może rodem stron torrentowych :P zamknąć rejestrację i wprowadzić rejestrację dzięki zaproszeniu już istniejącego użytkownika. Reszta czyta. Zapraszający odpowiada przez pewien czas za zaproszonego. Obaj ponoszą konsekwencje. Przez pewien czas. Wiadomo, trudno aby zapraszający odpowiadał za wałki zaproszonego robione 2 lata po rejestracji.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez smylas So mar 13, 2010 18:55  Re: Strefa VIP

Albo wprowadzić rejestracje dla osób powyżej ustalonego wieku, taka osoba musiała by najpierw przesłać skan jakiegoś dowodu tożsamości, aby napisać posta :twisted:

Tak wiem, kolejny głupi pomysł :-P :twisted:
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez Gie So mar 13, 2010 18:56  Re: Strefa VIP

Też kiedyś zgłaszałem pomysł blogów ale przeszedł bez echa.
Jakiekolwiek blokowanie kogoś przynosi najczęściej odwrotny skutek. Blokowany atakuje ze zdwojoną siła. Najlepszym sposobem na takich jest ignorowanie. Na jakimś forum widziałem taka funkcję, klikałem ignoruj i nie wyświetlały mi się posty konkretnego osobnika. Jeśli tak zrobiło więcej osób to ignorowany nie miał z kim dyskutować.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez bosssu So mar 13, 2010 19:06  Re: Strefa VIP

Mexi napisał(a):Oprócz banowania - wprowadzić lepszą selekcję już na starcie - nie wiem, jakieś pytania o historię F1 (nawet niech ich będzie 20, niech będą takie, na które trzeba trochę poszukać odpowiedzi, trollom nie będzie się chciało szukać odpowiedzi, jednocześnie ładnie napisać, że taki zestaw pytań ma służyć eliminacji ludzi, którzy <wpisz grzechy główne> i aby ludzie chcący nie rezygnowali). Z grubsza - to by był lepszy pomysł. No i pamiętajcie jednocześnie, że nowi użytkownicy zawsze będą popełniali "błędy" na forum.

To ja się może wypowiem jako jeden z nowszych użytkowników. To nie jest chyba najlepszy pomysł, bo jak ktoś przychodzi na forum to nie musi od razu znać całej historii F1. Wiele osób by to zniechęciło.

Jeszcze się odniosę do drugiego pomysłu Bartiego czyli zamykania tematów "przed GP". Według mnie tematu nie powinno się zamykać tylko systematycznie kasować posty. Zaraz pewnie któryś z moderatorów napisze, że nie mają na to czasu bo jest tego zbyt dużo, ale jest na forum dużo rozsądnych osób które nadają się na moderatorów i jakby was było więcej to na pewno łatwiej byście sobie z tym problemem radzili. :)
Avatar użytkownika
bosssu
 
Dołączył(a): So paź 17, 2009 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Audi So mar 13, 2010 19:28  Re: Strefa VIP

No to może rodem stron torrentowych zamknąć rejestrację i wprowadzić rejestrację dzięki zaproszeniu już istniejącego użytkownika. Reszta czyta. Zapraszający odpowiada przez pewien czas za zaproszonego. Obaj ponoszą konsekwencje. Przez pewien czas. Wiadomo, trudno aby zapraszający odpowiadał za wałki zaproszonego robione 2 lata po rejestracji.


Najprostszą odpowiedzią na takie propozycje jest: Ty tak mówisz, bo już jesteś na forum. Przez takie coś wielu mądrych nie mogłoby pisac na forum, tylko dlatego, że nie zna nikogo z tego forum, a tymczasem cała masa spamerów sobie normalnie "funkcjonuje", bo zarejestrowali się wczesniej.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez deeze So mar 13, 2010 19:34  Re: Strefa VIP

bosssu napisał(a):To ja się może wypowiem jako jeden z nowszych użytkowników. To nie jest chyba najlepszy pomysł, bo jak ktoś przychodzi na forum to nie musi od razu znać całej historii F1. Wiele osób by to zniechęciło.

Dokładnie, zresztą, temat ten pojawiał już się w gronie moderatorskim i na ogólnym forum i zawsze były te same argumenty - zresztą słuszne - że takie rozwiązanie miałoby dość krótkie nogi...

bosssu napisał(a):systematycznie kasować posty (...) jest na forum dużo rozsądnych osób które nadają się na moderatorów

Nie taka prosta sprawa mimo wszystko. Ja rozumiem, że jest dużo ludzi mogących to robić, ale wraz ze znaczkiem 'moderator' spada na Ciebie też spora odpowiedzialność za to co robisz, co piszesz, jak się zachowujesz i jakie diecezje podejmujesz. To jest o wiele większy problem i nie da się tak łatwo 'wyselekcjonować' ludzi. Nie mówiąc o tym, że zawsze nasze drzwi są otwarte, a jakoś rzadko i niewielu do nich puka.

A system 'zaproszeń' też nie za bardzo 'przystoi' forum. To nie jest MIMO WSZYSTKO kółko wzajemnej adoracji, zwłaszcza, że musiałbyś wcześniej kogoś poznać spoza forum. Myślisz, że przy tego typu ograniczeniach np. ja kiedykolwiek bym się tutaj pojawił?
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez Maraz So mar 13, 2010 19:44  Re: Strefa VIP

Czyli jest chyba więcej wad niż korzyści, więc pozostaje tylko dbać ogólnie o porządek na forum. A nad zamykaniem tematów o GP na czas sesji już myślimy i może wypróbujemy coś w tym względzie już podczas GP Australii.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Barti So mar 13, 2010 20:00  Re: Strefa VIP

Nie będę się upierał bo zdaję sobie sprawę, że mogłoby to spowodować nie lada zamieszania na forum. Z początku byłoby to ciężko ogarnąć i trudno by to było rozkręcić. Niemniej jednak sądzę, że w dłuższej perspektywie i gdyby to działało tak jak sobie wyobrażam byłby z tego niekwestionowane korzyści. Na dzień dzisiejszy trzeba zaufać Waszemu doświadczeniu. Podsunąłem pomysł, może gdyby wizja była bardziej spójna, konkretna to przyjęła by się z innym odbiorem :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mexi So mar 13, 2010 20:24  Re: Strefa VIP

bosssu napisał(a):
Mexi napisał(a):(...)

To ja się może wypowiem jako jeden z nowszych użytkowników. To nie jest chyba najlepszy pomysł, bo jak ktoś przychodzi na forum to nie musi od razu znać całej historii F1. Wiele osób by to zniechęciło. (...)


Myślałem o takich pytaniach aby dało radę na nie odpowiedzieć ale z odrobiną poszukania, a nie np. "Jaki kolor kasku miał Michael Schumacher podczas GP Japonii na torze Fuji" ;P

Audi napisał(a):
Mexi napisał(a):(...)


Najprostszą odpowiedzią na takie propozycje jest: Ty tak mówisz, bo już jesteś na forum. Przez takie coś wielu mądrych nie mogłoby pisac na forum, tylko dlatego, że nie zna nikogo z tego forum, a tymczasem cała masa spamerów sobie normalnie "funkcjonuje", bo zarejestrowali się wczesniej.


Zgadza się, ja już jestem na forum. Spamerów można wykasować. Ale co do tego, że niektórzy nikogo nie znają na forum - czytaliby to forum, wiedzieliby jakie są nicki użytkowników, część z nas jest na konkurencyjnych forach, tam mogliby nawiązać kontakt :)

deeze napisał(a):A system 'zaproszeń' też nie za bardzo 'przystoi' forum. To nie jest MIMO WSZYSTKO kółko wzajemnej adoracji, zwłaszcza, że musiałbyś wcześniej kogoś poznać spoza forum. Myślisz, że przy tego typu ograniczeniach np. ja kiedykolwiek bym się tutaj pojawił?


Nie wiem czy byś się pojawił. Nie wiem czy ja bym się pojawił. Zresztą, takie rozwiązanie jest dobre po pewnym czasie od otwarcia forum. A tak przy okazji, jak masz konto na RU.com to pewnie potrzebowałeś zaproszenia. Zdobyłeś je, bo chciałeś, prawda? Wciąż uważam, że jest to najlepszy sposób na ograniczenie spamu (co nie znaczy, że jest pozbawiony wad) :)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez deeze So mar 13, 2010 20:24  Re: Strefa VIP

Będziemy jeszcze nad tym myśleć. Sugestie, argumenty i dodatkowe pomysły zawsze mile widziane ;-)

A tak przy okazji, jak masz konto na RU.com to pewnie potrzebowałeś zaproszenia. Zdobyłeś je, bo chciałeś, prawda? Wciąż uważam, że jest to najlepszy sposób na ograniczenie spamu (co nie znaczy, że jest pozbawiony wad) :)

Zdobyłem je po pół roku/roku oczekiwania tylko i wyłącznie dlatego.... że jestem tutaj redaktorem. Pomyśl, jak byś zweryfikował osobę, która chce tu wstąpić i prosi Cię o zaproszenie, dzięki któremu może wylecieć zarówno on jak i Ty, a nie masz z nią absolutnie żadnego kontaktu bezpośredniego... Problem zbyt szeroki mimo wszystko. Owszem, można by 'zgarniać' ludzi z innych forów, ale czy w tym jest też sens?
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez Pieczar So mar 13, 2010 20:26  Re: Strefa VIP

Banowanie można by robić wzorem ultry na określony czas (np. tydzień, miesiąc). Nie banować od razu permanentnie, ale jeżeli jakiś delikwent w co drugim poście chamsko atakuje innych, robi głupie aluzje i nikt nie zwraca na to uwagi, to po jakimś czasie inni zaczynają zachowywać się podobnie i robi się jedna wielka dzieciniada na forum (zresztą już tak jest). Zaczynać łagodnie od ostrzeżeń, a potem dawać czasowe bany. Jak to niczego nie nauczy wtedy permanenta. Ja wiem, że ten system jest już na forum stosowany, ale zdecydowanie za rzadko.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez deeze So mar 13, 2010 20:29  Re: Strefa VIP

Pieczar napisał(a):Banowanie można by robić wzorem ultry na określony czas (np. tydzień, miesiąc). Nie banować od razu permanentnie, ale jeżeli jakiś delikwent w co drugim poście chamsko atakuje innych, robi głupie aluzje i nikt nie zwraca na to uwagi, to po jakimś czasie inni zaczynają zachowywać się podobnie i robi się jedna wielka dzieciniada na forum (zresztą już tak jest). Zaczynać łagodnie od ostrzeżeń, a potem dawać czasowe bany. Jak to niczego nie nauczy wtedy permanenta. Ja wiem, że ten system jest już na forum stosowany, ale zdecydowanie za rzadko.

Ale przecież właśnie tak robimy ;-)
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron