Czytelność forum

Uwagi na temat forum, prośby o utworzenie nowych działów, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Postprzez Godspeed N kwi 04, 2010 12:55  Czytelność forum

F1wm.pl czytam od wielu, wielu lat, tym bardziej, że polskie pseudoserwisy F1 serwowane przez Agorę czy WP są delikatnie mówiąc amatorskie (prowadzone niskim kosztem) oraz swoją formą przypominają bardziej strony plotkarskie.

Miałem nawet swego czasu konto na forum, ale tez nawet nie pamiętam jaki był to nick i jakie miałem do niego hasło. Przestałem z niego korzystać. Powód? Wasze forum jest bardzo nieczytelne. Ten skin jest jeszcze z czasów, gdy phpBB3 było w fazie beta. Posty się zlewają, czcionka jest według mnie też nie najlepsza. Ponadto można by wyeksponować bardziej nicki użytkowników, bo w tej chwili tylko dzięki avatarom (jeśli takowe są ustawione) można odróżniać na pierwszy rzut oka autorów.

Bardzo przydatna byłaby też opcja cytowania selektywnego (taki mod do szybkiej odpowiedzi). No chyba, że jest i nie umiem z niej korzystać.

Pod linkiem www.movieforum.pl można zobaczyć chyba najlepszy i najbardziej przejrzysty skin phpBB, jaki widziałem.

Wiem, że zaczynam swoją aktywność na forum od narzekania i wytykania, ale może będziecie mogli z tym coś zrobić :)
Filmy gdy F1 pauzuje | Webber says it all
Avatar użytkownika
Godspeed
 
Dołączył(a): N kwi 04, 2010 12:35

Postprzez Campeon N kwi 04, 2010 12:58  Re: Czytelność forum

Dziwne, bo ja na przykład cenię sobie to forum właśnie za jego czytelność - przykładowo w porównaniu do Ultry czy Dziel Pasję. Moim zdaniem jest bardzo dobrze pod tym względem i nie ma powodów do zmiany, do której mam nadzieję nie dojdzie w najbliższym czasie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Razor N kwi 04, 2010 12:59  Re: Czytelność forum

Przecież możesz sobie wybrać skin...A po drugie to chyba tylko Tobie się zlewa bo ja nie mam takich problemów a inni się nie skarżą...
Ostatnio edytowano N kwi 04, 2010 15:07 przez Razor, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez Figo N kwi 04, 2010 13:02  Re: Czytelność forum

biCampeon napisał(a):Dziwne, bo ja na przykład cenię sobie to forum właśnie za jego czytelność - przykładowo w porównaniu do Ultry czy Dziel Pasję. Moim zdaniem jest bardzo dobrze pod tym względem i nie ma powodów do zmiany, do której mam nadzieję nie dojdzie w najbliższym czasie.

:dobrze:
Dla mnie to najczytelniejsze forum z jakim miałem do czynienia i mam nadzieję, że nic nie popsujecie :P
Avatar użytkownika
Figo
 
Dołączył(a): Pn lip 21, 2008 16:26

Postprzez Godspeed N kwi 04, 2010 13:10  Re: Czytelność forum

Wy jesteście przyzwyczajeni, więc wam jest dużo łatwiej. No cóż, wiadomo, że pod jednego użytkownika nie będzie się wprowadzać zmian, więc albo się przyzwyczaję, albo odpuszczę aktywność na forum.
Filmy gdy F1 pauzuje | Webber says it all
Avatar użytkownika
Godspeed
 
Dołączył(a): N kwi 04, 2010 12:35

Postprzez bosssu N kwi 04, 2010 13:12  Re: Czytelność forum

Ja też uważam, że to forum jest jednym z lepszych jeśli chodzi o kolorystykę i czytelność. :dobrze:

Ale mam taką małą sugestię zmian, chociaż to sprawa raczej do Maraza. Mianowicie chodzi mi o to żeby wyróżniać nicki moderatorów na zielono, tak jak to jest na innych forach. Łatwiej ich będzie odróżnić od zwykłych użytkowników.
Avatar użytkownika
bosssu
 
Dołączył(a): So paź 17, 2009 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez haha_xd N kwi 04, 2010 13:16  Re: Czytelność forum

U nas źle nie jest, forum jest czytelne. Oczywiście, wymaga to przyzwyczajenia. Pamiętacie przejście z phpBB2 na phpBB3? :wink:

A, IMHO, forum na IP.Board 3 jest najbardziej czytelne. Niestety, za to trzeba już płacić.
F1 doesn't miss Schumacher.
Przeglądarka Opera - z wersji na wersję coraz lepsza.
Avatar użytkownika
haha_xd
 
Dołączył(a): Wt lut 12, 2008 18:44
Lokalizacja: Mielec

Postprzez Kubuś Fatalista N kwi 04, 2010 13:37  Re: Czytelność forum

Szemron, w ustawieniach forum masz styl subsilver2 czy prosilver ?
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez Godspeed N kwi 04, 2010 14:34  Re: Czytelność forum

Miałem ustawione na prosilver, w tej chwili zmieniłem na sibsilver2 i jest już lepiej.

A po drugie to chyba Tobie się zlewa bo ja nie mam takich problemów...

Tak, mi się zlewa, przecież nie piszę o Tobie.
Filmy gdy F1 pauzuje | Webber says it all
Avatar użytkownika
Godspeed
 
Dołączył(a): N kwi 04, 2010 12:35

Postprzez SPIDER N kwi 04, 2010 15:04  Re: Czytelność forum

Już pomijając ewentualną sprawę czytelności lub jej braku, bo to jest akurat w porządku. Ja to chciałbym, aby forum dopasowywało się automatycznie do rozdzielczości ekranu, chociaż to nie przeszło a ankiecie.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez slipstream N kwi 04, 2010 17:08  Re: Czytelność forum

Niestety SPIDER, nie przeszło i nie przejdzie, i to nie z takich błahych powodów że się komuś podoba czy nie, tylko jeszcze banalniejszych zasad czytelności.

Liczba znaków w wierszu. W tradycyjnej typografii przyjmuje się, że optymalna liczba znaków w wierszu powinna wynosić pomiędzy 60 a 70. Zbyt wiele znaków powoduje, iż podczas czytania czytelnik gubi czytany wiersz. Ponadto, duża odległość cofania wzroku podczas przechodzenia do kolejnego wiersza ma duży negatywny wpływ – czytelnik może mieć kłopoty z jego odnalezieniem. Zbyt mało znaków w wierszu to z kolei zbyt częste przerywanie płynności czytania, przez konieczność przeniesienia wzroku do nowego wiersza.


To że ktoś ma potrzebę masochistycznego zmierzenie się z takim tekstem, nie oznacza ze musi zmuszać do tego innych. Zresztą, powodzenia z czytaniem poniższego. I te "estetyczne" pustki :-P

Obrazek

Niestety rozdzielczości powyżej 1280 stają się coraz powszechniejsze ekranu. I ani to nie wygląda ani tym bardziej czytelne, no ale ludzi o przedziwnych zdolnościach nie brakuje na świecie... Trzymajmy się jednak pewnych norm i zasad a nie fanaberii.

Przytoczony skin movieforum. Najbardziej absurdalne czym można go nazwać to "czytelność" kiedy tak ostre odcienie niebieskiego są nazbyt oczojebne i przytaczając po raz kolejny speców od typografii którzy latami nad tym siedzieli, to mówiąc w uproszczeniu co zresztą zostało udowodnione "czarne na białym jest dużo bardziej czytelne jak białe na czarnym", a kiedy są to białe litery na jakimś nazbyt wyrazistym kolorze jak ten niebieski no to przepraszam, ale cytować co o tym powiedzą ludzie zawodowo zajmujący sie typografią nie zamierzam przytaczać. Movie forum jest "wybajerzone" oczobijacymi kolorkami, ale o czytelności nie może być tam mowy. Mówię o tym co widzę, a widzę coś takiego:

Obrazek

No i sorry, jednakowe tło tylko z delikatną ramka do cytowanego tekstu jak i posty w tym samym kolorze oddzielone znów jedynie cienką kreską... to ma być czytelne i przejrzyste wyróżnienie poszczególnych elementów?

Nieskromnie zaś dodaje na koniec, że nie na darmo siedzę w projektowaniu i dekadę ponad nauki i doświadczenia mam za sobą aby bezczelnie mieć mandat do osądzania takich spraw. Niniejszym autokratycznie uważam ów temat za wyczerpany w absurdalności swojej i go zamykam.

Projektowanie to taka niewdzięczna dziedzina, bo nie ma najmniejszych szans dogodzić wszystkim i zawsze jest to pewien kompromis. A jak się komuś nie podoba to trudno. Przez zachcianki jednej osoby nie będzie się robić rewolucji i zmian które zdezorientują dziesiątki innych osób. Tak, pewien prymat większości zdecydowanie wchodzi w tu grę i jak się komuś w jego egoistycznych zapędach to nie podoba, to współczuję ze musi żyć w takim świecie - w ten sposób zresztą powstaje tyle kiczu i tandety wokół nas na ulicach, bo np. prezes zleca zrobienie ulotki czy plakatu i ma w nosie do kogo ma być skierowana taka rzecz, a przez własną fanaberię i zachciankę narzucaną projektantowi (rozumianemu zresztą jako ten, który tylko zrobi to na komputerze) powstaje ulotka która zupełnie nie przemawia do 90% ludzi do których ma być adresowana. No ale prezes tak chciał i basta bo wie oczywiście lepiej (a takich casusów na świecie jest wiele, a w Polsce od zatrzęsienia).
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321


Powrót do Sprawy związane z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron