Odnośniki z forum (ankieta)

Uwagi na temat forum, prośby o utworzenie nowych działów, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Jak powinny działać domyślnie linki podawane w postach?

Ankieta wygasła N paź 17, 2010 15:35

otwierać się w tym samym oknie/karcie (jak dotychczas)
19
28%
otwierać się w nowym oknie/karcie
32
46%
jest mi to obojętne
18
26%
 
Liczba głosów : 69

Postprzez Maraz Wt paź 19, 2010 15:30  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Ponieważ chodzi o zmianę domyślnego działania forum w zakresie linków w postach, tylko zdecydowana przewaga głosów przy dużej liczbie uczestników ankiety może mnie skłonić do dokonania tej zmiany. Trzecia opcja ankiety mogła nieco zniekształcić ogólny obraz, ale tak czy inaczej pokazała, że ponad połowa akceptuje obecną zasadę działania linków. Gdyby możliwe było rozwiązanie, że każdy user decyduje o działaniu linków, włączyłbym to w każdej chwili. Niestety obawiam się, że nie jest to możliwe (w każdym razie nie znam takiego dodatku do phpbb3).
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Lukas Wt paź 19, 2010 15:36  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Nie upieram się przy zmianie, ale ponad połowa? Nie można doliczać obojętnych głosów do jakiejkolwiek opcji.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Maraz Wt paź 19, 2010 15:54  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

To powiem może inaczej: 46% chciałoby zmiany, a reszta akceptuje obecny tryb. Nie ukrywam faktu, że jestem zwolennikiem minimalnych zmian w kodzie forum (mniej problemów z aktualizacjami forum do nowej wersji, mniejsze obciążenie serwera itd.), dlatego potrzebuję mocnego argumentu, żeby to zrobić. Być może ankieta mogła być lepiej sformułowana, dajmy na to z pytaniem "czy chcesz, aby linki w postach otwierały się zawsze w nowej karcie/oknie przeglądarki" i odpowiedzią tak lub nie, ale wcześniej nie pomyślałem o tym i nie wiem też, czy dałoby to dużo inny wynik. Może kiedyś powtórzymy ankietę w tej sprawie i damy ją jako temat globalny na forum (widoczny w każdym dziale).
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez Mexi Wt paź 19, 2010 21:32  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Niech się otwierają w tym samym oknie. Kto będzie chciał, kliknie sobie ŚPM albo przeciągnie link :)

(trochę późno to piszę, ale zawsze)
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Lukas Wt paź 19, 2010 23:27  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Nie, ja was nie skumam, naprawdę... Ja mogę sobie też kupić niewolnika, żeby mi to klikał. Mogę napisać własną przeglądarkę, mogę poprosić sąsiada. Ludzie to NIE są argumenty!

PS. po prostu staram się zrozumieć dlaczego ludzie otwierający link w nowych kartach nie pozwalają innym na taką samą wygodę :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez slipstream Śr paź 20, 2010 7:54  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

PS. po prostu staram się zrozumieć dlaczego ludzie otwierający link w nowych kartach nie pozwalają innym na taką samą wygodę

Bo inni cały czas mogą sobie otwierać w kartach, tylko innym nakładem pracy :-P Nie ma że oni sobie nie mogą, a my możemy i czujemy się lepsi.

Na czym polega zasadnicza różnica? Otwieranie ŚPM otwiera karty w tle, wiec ze strony głównej można otworzyć kilka linków od razu. Otwieranie w kartach zaszyte w linkach, otwiera w karcie aktywnej (ewentualnei trzeba i tak grzebać w ustawieniach przeglądarki, nikt nawet w postaci Maraza tego za was nie zrobi choćby chciał), wiec za każdym razem i tak trzeba się przełączać do strony głównej chcąc otworzyć kilka linków — jeśli to jest dla kogoś wygodniejsze niż klikniecie raz trzymając przycisk Ctrl to winszuję. Ewentualnie kupić inny laptop/notebook zaprojektowany bardziej ergonomicznie, gdzie wciśniecie jednego z elementarnych klawiszy obsługi komputera nie jest tak niewygodne.

Oczywistym jest, ze kiedy jest do otwarcia jeden link nie otwiera się go w nowej karcie bo po co. ŚPM służy do otwierania kilku linków od razu ze strony głównej. Bo to czego się domagacie, i tak nigdy nie będzie działać jak ŚPM którym się tak szczycimy :-P A w sposób jaki to działa, to dla mnie już wygodniejsze jest otwarcie w tym samym oknie gdybym nie miał ŚPM, bo ta funkcja jest totalnie irracjonalna i nieintuicyjna po zaszyciu na stronie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Lukas Śr paź 20, 2010 8:02  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Co nie zmienia faktu, że dalej mógłbyś używać ŚPM :) Nawet byś różnicy nie zauważył.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez chmiel Śr paź 20, 2010 13:52  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Lukas napisał(a):Co nie zmienia faktu, że dalej mógłbyś używać ŚPM :) Nawet byś różnicy nie zauważył.

Ale slipowi nie tylko o to chodzi. Przeczytaj uważnie.

slipstream napisał(a):Oczywistym jest, ze kiedy jest do otwarcia jeden link nie otwiera się go w nowej karcie bo po co.

Slip chce sam decydować, kiedy link ma zostać otwarty w nowej karcie, a kiedy w tej aktywnej. Może kliknąć scrollem, aby otworzyć w nowej albo kliknąć LPM, aby otworzyć w aktywnej. Jeżeli Maraz zrobi tak, żeby link otwierał się w nowej karcie również przy kliknięciu LPM, slip nie będzie mógł sam decydować, gdzie otworzy link. Zawsze będzie mu się otwierał w nowej karcie, czego nie chce i dlatego właśnie jest przeciwko takiemu rozwiązaniu. A przynajmniej ja tak ro zrozumiałem. ;)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Lukas Śr paź 20, 2010 14:39  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

W tym momencie musiałbym użyć waszej argumentacji: przecież możesz skopiować sobie link i wkleić w tą samą kartę.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Audi Śr paź 20, 2010 14:45  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Jak więc sam widzisz, tak czy siak ktoś będzie musiał się "wysilic" i zrobic coś dłużej niż chce. A skoro nie widac różnicy, to po co coś zmieniac?

Zresztą, ja nie rozumiem tego, że teraz co niektórzy są tak leniwi, że chcą wprowadzac jakieś tam zmiany, które "ułatwią" ich życie w niesamowicie małym stopniu :-P Nie macie innych problemów?
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez Lukas Śr paź 20, 2010 15:07  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Nikt nie każde Ci z nami dyskutować.
Skoro w obu przypadkach ktoś musi się wysilić to dlaczego nie ma wysilać się mniej osób? (28%<46%).
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez hideto Śr paź 20, 2010 15:13  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

postaw krzyż i go broń. Decyzja zapadła, get used to it.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Lukas Śr paź 20, 2010 15:21  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

ok zaczynają się wyzwiska, więc faktycznie lepiej was już nie męczyć :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez deeze Śr paź 20, 2010 19:16  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Zmiana będzie powodowała jednoznacznie zmniejszenie komfortu użytkowania dla tych, którzy mają ten środkowy przycisk - i tutaj jest podstawowy problem - będzie się otwierało w nowym czy tego chcemy czy nie. Czy wybieramy jedną, czy drugą stronę grupy? Osobiście twierdzę, że jeśli używam netbooka, to już powinienem się cieszyć, bo mogę go sobie położyć na kolanach, położyć się na kanapie bądź w łóżku i nie zarzucałbym innym przy kompach stacjonarnych, uwiązanych do foteli, że akurat mają tą myszkę przy sobie.

PS. Aha, ja zawsze ze sobą biorę myszkę optyczną, w pełnym wymiarze, choćbym nie wiem gdzie szedł. Taki mój komfortowy nawyk ;-)
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez hideto Cz paź 21, 2010 3:35  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Lukas napisał(a):ok zaczynają się wyzwiska, więc faktycznie lepiej was już nie męczyć :)

nie ma żadnych wyzwisk, ale twoja obrona barykady powoli się robi męcząca. Irytująca jest już od dawna.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość