Odnośniki z forum (ankieta)

Uwagi na temat forum, prośby o utworzenie nowych działów, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Jak powinny działać domyślnie linki podawane w postach?

Ankieta wygasła N paź 17, 2010 15:35

otwierać się w tym samym oknie/karcie (jak dotychczas)
19
28%
otwierać się w nowym oknie/karcie
32
46%
jest mi to obojętne
18
26%
 
Liczba głosów : 69

Postprzez chmiel N paź 03, 2010 19:37  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Jestem całkowicie przyzwyczajony do używania scrolla, więc zaznaczyłem ostatnią opcję. Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez slipstream N paź 03, 2010 20:21  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

No chyba, że da się tak zrobić, aby można było jednocześnie otwiera w nowej karcie za pomocą LPM i ŚPM

Da się (jeśli dobrze rozumiem wątpliwość), albowiem klikanie scrollem to nie funkcja strony (czy forum) a funkcja przeglądarki internetowej. Jakikolwiek sposób otwierania linka będzie podszyty w kodzie, kliknięcie scrollem w którejkolwiek z obecnych przeglądarek i tak otworzy go w karcie.

A i jak się nie mylę, w kodzie strony nie da się zdefiniować otwierania w zakładce. Może być tylko otwieranie w nowym oknie, tyle tylko że nowe przeglądarki żeby nie otwierać nowych okien na pasku zadań interpretują to jako otwarcie karty. No i rzecz jasna absolutnie nie ma wtedy opcji otwarcia karty w tle z LPM, bo raczej wyskoczy na wierzchu więc jakie to ułatwienie dla kogoś to nie mam pojęcia, bo przełączać się między kartami i niepotrzebnie wykonać kilka dodatkowych kliknięć i tak trzeba będzie (a jeśli taka opcja jest to do zdefiniowania w przeglądarce i trzeba samemu w opcjach grzebać)
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Lukas N paź 03, 2010 23:03  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Zaznaczyłem otwieranie w nowej karcie - używam netbooka więc sami rozumiecie... :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez dodgers N paź 03, 2010 23:30  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Dla mnie nie miałoby to żadnego znaczenia, gdyby nie to, że często jest tylko jeden link do przejrzenia w danym temacie. Wtedy klikam LPM i otwiera się w tej samej karcie oszczędzając czasu na zamykanie tej karty. Jeżeli jest więcej klikam rolkę - proste.
Avatar użytkownika
dodgers
moderator
 
Dołączył(a): Pt mar 23, 2007 20:39
Lokalizacja: Wyszków
GG: 6423043

Postprzez Maraz Pn paź 18, 2010 14:13  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

No to ankieta się zakończyła, ale wyniki stawiają mnie trochę w kłopotliwej sytuacji, jeśli mam być szczery :)
Z jednej strony żadna opcja nie ma zdecydowanej większości głosów (ponad 50%), ale z drugiej te 46% na linki w nowym oknie to też sporo - więcej niż się spodziewałem. Ponieważ jednak nie przekracza to razem głosów na pozostałe dwie opcje (zostawić jak jest/jest mi to obojętne) i w ankiecie wzięło udział tylko 69 osób na całe forum, to zdecydowałem się na razie nie wprowadzać zmian.
Avatar użytkownika
Maraz
administrator
 
Dołączył(a): N kwi 10, 2005 18:42
Lokalizacja: Janów Lubelski
GG: 2088713

Postprzez hideto Pn paź 18, 2010 14:25  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

I bardzo dobrze. Wiele for używa PHP3 i jak jedno z nich wprowadzi linki w nowym oknie to tylko się zacznie ludziom pier... :]

a otwieranie linków scrollem to kwestia 2-3 dni żeby się przyzwyczaić.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Dźwiadek Pn paź 18, 2010 15:59  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Raczej zdecydowanie krótszy okres czasu na przestawienie ;) Ja już po 5 minutach robiłem to z z automatu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dźwiadek
 
Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 22:07
Lokalizacja: Marki
GG: 6285940

Postprzez Lukas Pn paź 18, 2010 23:06  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Czekam hideto na scroll do netbooka... :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez hideto Pn paź 18, 2010 23:11  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

ale to jest już twój problem, no sorry shit happens jak będziemy wszyscy używali laptopów albo netbooków to możemy się do ciebie i jeszcze kilku używających taki sprzęt dostosować. Większość korzysta jednak z PCetów. Co więcej, nikt ci nie broni kupić sobie jakiejś małej myszki do tego netbooka, albo np trackballa który likwiduje rzeczony problem. Pod warunkiem, że nie czytasz forum w biegu albo tramwaju tylko np na uczelni przy jakimś stoliku czy parapecie itp to problemu wielkiego nie ma.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Lukas Pn paź 18, 2010 23:18  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Pomijając to, że żartowałem to wszystko zostało już na ten temat powiedziane :) Tylko ja chyba założę fundację "zrozumcie filozofię produkt dla użytkownika - nie odwrotnie". Microsoft też mógł kiedyś tam powiedzieć "to wasz problem, że nie lubicie pisanego intefesju". :) Ogólnie to nie musisz po mnie jechać, bo to tylko było humorystycznie napisane :)
Marek zapytam tak czysto teoretycznie: dlaczego głosów "jest mi to obojętne" nie wliczyć do tych 46%? W końcu jest im to obojętne ;)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez bosssu Wt paź 19, 2010 7:55  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Nie chcę się wtrącać, ale dla mnie dawanie w takich ankietach opcji w stylu "Jest mi to obojetne" jest bezsensowne. Gdyby były dwie opcje mielibyśmy jasny obraz sytuacji, a tak to nie wiadomo czy wszyscy którzy zaznaczyli ostatnią opcję byli z pozostawieniem jak dotychczas, czy nie. Jak komuś jest naprawdę obojętne niech nie głosuje, proste.
Avatar użytkownika
bosssu
 
Dołączył(a): So paź 17, 2009 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez chmiel Wt paź 19, 2010 10:17  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Lukas napisał(a):Czekam hideto na scroll do netbooka... :)

Ja na moim Asusie nie mam z tym problemu. Stuknięcie dwoma palcami działa jak scroll w myszce. :)
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Lukas Wt paź 19, 2010 12:25  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Śmieszy mnie, że każdy się przyznał, iż korzysta z linków w nowej karcie (poznałem kilkanaście nowych sposobów na zrobienie tego) a bronicie starego rozwiązania jak niepodległości :D
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez patgaw Wt paź 19, 2010 12:29  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Mamy wybory na prezydenta. Obecny prezydent A dostaje 37% a Kandydat B 63%, jednoczesnie frekwencja na wyborach wyniosła 74%.
Jak to w panstwie demokratycznym bywa, mozemy spokojnie zadecydowac za nieobecne 26% ze głosuja na kandydata A, poniewaz jest on obecnym prezydentem i tak jest wygodniej komisji ktora przeprowadza wybory.
Kandydat A wygrywa stosunkiem glosow 54:46.
Jednak po wyborach powstaje pytanie, jaki jest sens robienia wyborow skoro ich wyniki nic nie znacza?
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Kajek Wt paź 19, 2010 14:04  Re: Odnośniki z forum (ankieta)

Na tym forum nie panuje demokracja patgaw.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy związane z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości