Powód usunięcia postu

Uwagi na temat forum, prośby o utworzenie nowych działów, ogłoszenia

Moderator: Ekipa F1WM

Czy jesteś ZA komunikatem, mówiącym dlaczego Twój post został skasowany?

TAK
32
80%
NIE
8
20%
 
Liczba głosów : 40

Postprzez cichy Cz lis 08, 2012 18:12  Powód usunięcia postu

Nie chcę zostać odebrany jako buńczuczny user forum, ale na prawdę fajnie by było gdybyśmy dostawali informację dlaczego i który post został usunięty (może być tylko wklejony pkt. z regulaminu).. nie wiem czy wszyscy będą za, dlatego też zrobiłem sondę..

Nie mówię tu o botach, spamach itp..

Proszę też o skromne uargumentowanie.. dzięki.
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez lechf1 Cz lis 08, 2012 21:10  Re: Powód usunięcia postu

Usunąłem post, ponieważ nie chciałem, aby zaczęła się kłótnia i kolejne spory w temacie o Kubicy.
lechf1
moderator
 
Dołączył(a): Cz gru 20, 2007 19:02

Postprzez hideto Cz lis 08, 2012 21:17  Re: Powód usunięcia postu

Tłumaczenie się tutaj niewiele wnosi lechf1. Skrypt o jaki oparte jest forum ma możliwość wysyłania komuniaktów i to nawet bez jakiejś waszej większej pracy. Wystarczy wybrać z listy, ew wpisać kilka słów poniżej. Potrzebny jest jedynie obowiązek narzucony moderatorom.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kazik Pt lis 09, 2012 22:59  Re: Powód usunięcia postu

cichy napisał(a): fajnie by było gdybyśmy dostawali informację dlaczego i który post został usunięty

Niekoniecznie dotyczy to każdego usuniętego posta ale w sytuacji gdy usuwa się nowo założony wątek tylko dlatego,że owszem ma on sens ale tytuł tego tematu w/g "moderatora usuwającego" powinien być inny to byłoby miło aby ktoś strzegący porządku na forum łaskawie o tym poinformował. Zaoszczędzamy w ten sposób czas innego moderatora,który sprawdza powód usunięcia jak i czas samego "twórcy" tematu,ktory nie ma zielonego pojęcia o powodzie ignorancji.
Tak więc jestem za ale nie w każdym przypadku bo nieraz przyczyny (nazwijmy je ..emocjonalnymi) są aż nazbyt oczywiste więc nie ma sensu tego wyjaśniać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez rolnik sam w dolinie So lis 10, 2012 15:39  Re: Powód usunięcia postu

To ja mam dla was taki argument mówiący za tym dlaczego powinniście informować użytkownika o powodzie usunięcia jego posta. Oczywiście pomijając kwestie, że powinniście. Powód jest banalny - wyedukujecie sobie w ten sposób userów. W tej chwili sprawa wygląda tak, ze ktoś pisze posta nie na temat - wy posta usuwacie, ale on wciąż nie wie co zrobił źle i w przyszłości jego błąd się powtarza i tak w kółko --> problem wyeliminowany tylko tymczasowo. Może na początku będziecie mieli więcej pracy (pewnie całe 30s na napisanie powodu), ale w przyszłości przyniesie to wymierne korzyści. Oczywiście znajdą się parapety którym się nie wytłumaczy, ale to już przypadki losowe i dla nich jest wyższy wymiar kary czyli ban.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez yankess N lis 11, 2012 0:57  Odp: Powód usunięcia postu

Dodam, że pewnie dużo osób może w ogóle nie wiedzieć, że ich post został skasowany. Kiedyś w gąszczu postow nie mogłem znaleźć swojego, myślałem że został usunięty. Tak na prawdę nie był, ale taka refleksja mi się nasunęła.
Poza tym parę lat temu, z tego co sobie przypominam, moderatorzy pisali wiadomość w stylu 'twój post został usunięty' z dwoma słowami wyjaśnienia.
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez Rubiq N lis 11, 2012 1:22  Re: Powód usunięcia postu

Parę lat temu silnik forum miał to zaimplementowane, teraz nie wiem jak z tym jest.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez cichy N lis 11, 2012 9:59  Re: Powód usunięcia postu

Z pewnością jest, ponieważ 99% for tego używa i są na silniku tym samym
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Campeon N lis 11, 2012 13:34  Re: Powód usunięcia postu

1. Nie mamy zaimplementowanego automatu to wysyłania wiadomości użytkownikom w przypadku usunięcia postu.
2. Mamy regulamin. Wystarczy przestrzegać zasad w nim zawartych, a posty przestaną znikać. Przy zatwierdzaniu postów warto się zastanowić, czy aby na pewno nie łamie któregoś z punktów regulaminu. Nie wszystkim się jednak chce i później np. renegade jest zdziwiony. A regulamin naprawdę nie jest jakoś rozbudowany, żeby jego znajomość "z głowy" stanowiła problem, zwłaszcza że umieszczonych jest w nim wiele punktów wspólnych z innymi forami, zatem zaprawieni bywalcy forów tym bardziej nie powinni mieć problemu.
3. Sprawa jest o tyle niepoważna, że posty są usuwane w 90% z kilku tych samych powodów: brak polskich liter, tragiczna interpunkcja, ogólny brak poszanowania zasad pisowni języka polskiego, brak kultury, trolling, spam. Dużo? Nie.
4. Moderatorzy przeglądają posty pod kątem regulaminu, a w przypadku wątpliwości, zgłaszają je w odpowiednim temacie dla moderatorów.
5. O każdej zmianie w regulaminie informuję na bieżąco, więc nie ma opcji, by dany użytkownik nie miał szansy zaznajomić się na czas z nowym punktem regulaminu.

EDIT: I co? Wchodzę teraz do tematu o ciekawych filmikach, a tam post:
lol w grze się przygotowuje, przecież maja swoje symulatory

Potrzebny tutaj komentarz, dlaczego został usunięty?
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez rolnik sam w dolinie N lis 11, 2012 13:54  Re: Powód usunięcia postu

1. Nie mamy zaimplementowanego automatu to wysyłania wiadomości użytkownikom w przypadku usunięcia postu.

W takim razie musieliście go usunąć, albo dezaktywować. Bo to jest podstawowa funkcja każdego skryptu.

3. Sprawa jest o tyle niepoważna, że posty są usuwane w 90% z kilku tych samych powodów: brak polskich liter, tragiczna interpunkcja, ogólny brak poszanowania zasad pisowni języka polskiego, brak kultury, trolling, spam. Dużo? Nie.

Wystarczyłoby napisać 2, 3 razy do kogoś, że z takiego powodu usunięto, może by się poprawił. Jeśli ktoś notorycznie robi takie błędy to znaczy, że nie jest świadomy jak powinien pisać - pewne jest, że sam się nie domyśli co ma zmienić, a usuwanie postów po cichaczu mu w tym nie pomoże.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Lukas N lis 11, 2012 14:23  Re: Powód usunięcia postu

Dyskutujemy o czymś co nie istnieje, bo za pierwszym razem w miażdżącej większości userzy są informowani o tym co źle zrobili. Jeśli zdarzyły się przypadki niepoinformowania to przepraszamy, ale w odniesieniu do osób z tego tematu, które na forum są od bardzo dawna jest to gadka o niczym, bo dobrze wiecie za co wywalamy posty. Najsensowniejsze rozwiązanie podał Kazik, i trudno się z nim nie zgodzić. Rozumiem pobudki cichego, który chce niczym Braweheart pociągnąć za sobą tłumy w ankiecie, ale póki co temat jest polem do wyżycia się na moderatorach :) Specjalnie nie wypowiadaliśmy się przez dłuższy czas, żeby zobaczyć dokąd zabrnie dyskusja, ale na razie są to osobiste żale, albo narzekanie dla sztuki. Czekamy na coś więcej :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez hideto N lis 11, 2012 14:58  Re: Powód usunięcia postu

Lukas, kogo próbujesz okłamać ?

Siebie i tak nie zdołasz, a wszyscy pozostali i tak wiedzą, że wciskasz kit. Tak samo Campeon.

Admin aktywuje opcję w swoim panelu + 5s pracy moderatora. I tak, za przeproszeniem, gówno robicie. Zamiast np edytować post, albo wyciąć tylko jego fragment to wywalacie cały, nawet jeśli był merytoryczny a autor przesadził w jednym czy dwóch zdaniach. Tak jest w znacznej większości przypadków.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Rubiq N lis 11, 2012 16:28  Re: Powód usunięcia postu

I tak powinno być. Moderator nie jest niańką która biega za użytkownikami i ich wychowuje, tutaj oczekujemy raczej na ludzi którzy forum posługiwać się umieją.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Lukas N lis 11, 2012 18:07  Re: Powód usunięcia postu

Naprawdę nikogo nie trzymamy tu siłą :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez hideto N lis 11, 2012 18:40  Re: Powód usunięcia postu

Rozumiem, że to twoja odpowiedź na mój post Lukas.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Sprawy związane z forum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości