Gp Europy 2005

Moderator: Ekipa F1

Postprzez W Pn maja 30, 2005 16:35  

Mariusz >
Masz całkowitą rację. F1 i inne dyscypliny to poligony. Sport i technika wojskowa to dwa największe koła zamachowe rozwoju techniki.

Neuven >
Ahmed ma całkowitą rację. Sliki nie powodują rozpadnięcia się zawieszenia. Koło Kimiego mogło odpaść i wykonać urzekający lot w kierunku barierek, a siła żyroskopowa utrzymywałaby jego kierunek. Z powodu slików nie może nik zginąć przy założeniu, że nie dojdzie do jakiegoś straszliwego uderzenia w inny samochód lub bandę, lecz z powodu latającego koła może zginąć członek obsługi toru lub zwykła rodzina siedząca na trybunach.

Jakoś nie doczekało się to odzewu:
Czy uważacie, że zablokowanie kół powinno determinować wynik w wyścigu...?
Jeśli tak, to czy nie wydaje wam się, że F1 powinna zostać przemianowana na zawody w nieużywaniu hamulców...?
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez Pieczar Pn maja 30, 2005 18:10  

Taaa. Może niech zrobią wyścigi na prostej 100 kilometrowej, a za metą będą lądować w wodzie (jak na zawodach RedBulla) :D I problem hamulców mamy z głowy :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Neuven Wt maja 31, 2005 15:13  

Ahmed napisał(a):Neuven, popełniasz zasadniczy bład, Alonso dojechał a Kimas nie. Jakby tu nie patrzeć, opona przeleciała centymetry od głowy Kimiego na szczescie.


A dlaczego Alonso dojechał? Bo wolał mieć tych kilka pkt niż nic, a Raikkonen wybrął inne rozwiązanie (i jeszcze raz powtarzam że Raikkonen miał "kwadratowe" 0pony przez swoje błędy i tylko i wyłącznie) i nie mówię tu wcale, że jego decyzja mi sie nie spodobała

a bezpieczeństwo lezy w kwesti konstruktorów a nie oponiarzy, to oni muszą przewidziec takie sytuacje a oponiarze tylko dostarczyc szybką i wytrzymałą oponę

W napisał(a):Neuven >
Ahmed ma całkowitą rację. Sliki nie powodują rozpadnięcia się zawieszenia. Koło Kimiego mogło odpaść i wykonać urzekający lot w kierunku barierek, a siła żyroskopowa utrzymywałaby jego kierunek. Z powodu slików nie może nik zginąć przy założeniu, że nie dojdzie do jakiegoś straszliwego uderzenia w inny samochód lub bandę, lecz z powodu latającego koła może zginąć członek obsługi toru lub zwykła rodzina siedząca na trybunach.


i jeszcze raz to samo prze Kimiego opona była "kwadratowa" itd
(żeby to chłopak zrobił jeden raz czy dwa, ale wydaje mi się, że popełnił 3 czy nawet 4 błędy z zblokowaniem kół
co do bezpieczeństwa to wypowiadałem sie na temat wprowadznia kontrolnej opony i pisałem że uważam to za sensowne rozwiązanie i tu byłoby sprawne rozwiązanie problemu z osiągami i bezpieczeństwem

Ps. Nie jestem pewnien, ale miałem wrażenie, ze ta opona była na łańcuchu umocowana
Neuven
 

Postprzez mateusz Wt maja 31, 2005 15:20  

Neuven napisał(a):ze ta opona była na łańcuchu umocowana

To jest zabezpieczenie po tym jak koło Villeneuve'a podczas któregoś wyścigu (GP Włoch 2001?) zabiła porządkowego. Od tego czasu koła mają specjalne mocowanie zapobiegające jego odpadnięciu, ale już kilka razy mimo to odpadły :/
Avatar użytkownika
mateusz
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 22:34
Lokalizacja: Szczucin

Postprzez kuba Wt maja 31, 2005 15:23  

Ja nie wiem czy to był łańcuch....w każdym razie koła są mocowane.No bo jakby tak właśnie po wypadku kogoś uderzyła?Naewt nie kierowce ale kogokolwiek.Przypomnijmy sobie tragedie z Australli 2001.Wtedu koło JV rąbnęło jednego ze stewartów.
Pamiętam kurde jak Schumi sie wwalił w Coultharda na Spa 1998 (nie poruszajmu już kto zawinił) to jego któreś przednie koło po tym zderzeniu wyleciało gdzieś nie wiadomo gdzie.Jak ktoś dysponuje powtórką tego wydarzenia to może sobie zobaczyć.Koło wręcz "wystrzeliło w przestworza".A jakby zdarzyła sie podbna sytuacja i koło trafiło kogoś na trybunach?Tragedia.I chyba dlatego (może sie myle,więc prosze mnie poprawić) koło jest jeszcze czymś przyczepione do bolidu i po kraksie sobie "dynda".
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Mariusz Cz gru 15, 2005 9:27  

Małe fotograficzne podsumowanie:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[mod]Temat zamykam z dniem 17 VI 2006.[/mod]
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości