Przed GP Włoch 2005

Moderator: Ekipa F1

Postprzez ylid Wt sie 23, 2005 9:57  Przed GP Włoch 2005

Kolejne GP przed nami. Tym razem w "Królestwie Ferrari", na słynnym torze w Monza. Aktualnymi rekordzistami toru są kierowcy Ferrari, Rubens najszybszy w kwalifikacjach i najszybsze okrążenie wyścigu, Schumi najszybciej przejechany cały dystans. Można by pomyśleć, że nikt inny nie ma szans na tym torze. Jednak te rekordy zapewne zostaną poprawione w tegorocznym GP. I to jak sądzę przez McLarena, ale... No właśnie może Ferrari, które testowało tu całkiem sporo przygotowało coś extra na domowy wyścig dla swoich wiernych fanów. Może i tym razem Schumi stanie na PP, a opony wytrzymają jednak cały dystans zamiast którejś tam jego części ?? Co o tym myślicie ?? Czy McLaren opanował awarie i w końcu dojadą na dwóch pierwszych miejscach przed Renówkami i BAR. Jak Wy to widzicie na tym bardzo szybkim i pięknym torze we Włoszech?? Moje typy na podium:
1. Schumi (chociaż nie wiem jakim cudem miałby tego dokonać, ale tak właśnie powinien pojechać)
2. Kimi + McLaren - no cóż ten duet można w ciemno typować na podium.
3. Montoya - w końcu też jedzie McLarenem, więc podium bez problemu.
4. Alonso - świetny samochód i kierowca, wie że to w zupełności wystarczy i pokazał, że umie dojechać do mety bez emocji.
5. J.Button - jeśli forma BAR idzie w górę to powinien być wysoko.
6. Fisico - ma świetny samochód, ale dalej jakoś tak niepewnie nim jeździ.
7/8. DC / Klien - RBR ostatnio pokazuje, że potrafią zdobyć punkty.

Czy inni się włączą do walki - pewnie tak, chociaż tym powyżej będzie łatwiej (za wyjątkiem Schumiego, który musi jechać tak jak nidgy wcześniej). Ale w końcu prawie wszyscy włosi będą trzymać kciuki więc może sie uda.
Avatar użytkownika
ylid
 
Dołączył(a): Śr cze 15, 2005 9:11
Lokalizacja: Srebrne Miasto

Postprzez Bart Wt sie 23, 2005 10:29  

Na pewno czerwonym będzie baaaardzo trudno powtórzyc ubiegłoroczny wspaniały występ. Testy testami, ale nie wiem na ile podniosą one obecną formę Ferrari. Faworytem jest na pewno zespół McLarena, a przede wszystkim Raikuś, który walczy o MŚ. B.A.R. na pewno będzie wysoko, ale nie wiem co z Renault. Punkty będą mieć na bank, tylko nie wiem czy mogą powalczyć o podium. Toyota też może być groźna, bo ma jeden z lepszych silników, które na tym torze są bardzo ważne. Ja już nie mogę się doczekać na moje 2 ulubione GP: Monzę i Spa-Francorchamps.
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez Arczyn Wt sie 23, 2005 10:43  

Co do Ferrari to na ten wyścig patrzę z umiarkowanym optymizmem. Tor pod względem charakterystyki przypomina Montreal - szybkie proste i ostre dohamowania. Tam nie było najgorzej, więc tu też może się poszczęści.
Avatar użytkownika
Arczyn
 
Dołączył(a): Pn sie 15, 2005 21:52

Postprzez chmiel Wt sie 23, 2005 15:17  

na tym torze bardzo wazna jest predkosc, czyli McLareny beda najsilniejsze.na Monza JPM bedzie jachal na silniku z GP Turcji, wiec w przypadku Makow zawsze istnieje mozliwosc ze cos sie zepsuje, ale Kimi tez ostatnio mial nie dojechac, a dojechal i wygral. Renault na pewno stac na podium, szczegolnie Alonso, bo tez nie ma takiego wolnego bolidu w porownaniu z innymi zespolami. bardzo wysoko moze byc BAR. widac ze maja w tej chwili swietny bolid. co do Ferrari. na pewno bedzie lepiej niz w Turcji. u siebie beda chcieli pokazac na co ich na prawde stac, po slabym ostatnim wystepie.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez EllisAlgren Wt sie 23, 2005 20:23  

Raikonen wygra jeśli tylko dojedzie, co do formy Renault nie jestem pewien czy zaprzezenują się z najlepszej strony, r25 technicznie od kilku wyścigów stoi w miejscu co osobiście bardzo mnie dziwi. Wiadomym jest że Ferrari będzie chciało pokazać się z jak najlepszej strony i moim zdaniem stanie się jakiś 'cud'. Nie zrozumcie mnie żle, ale ten wyścig znaczy dla F. bardzo dużo. F2005 jest w miarę szybkie tylko i wyłącznie z małą ilością paliwa więc może taktyka zadecyduje o dobrum miejscu., może też wykorzystanie do granic możliwości silnika jak to miało miejsce rok temu. Pisząc o dobrym miejscu mam na myśli miejsca w pierwszej ósemce. . Ferrari posiada najlepszego taktyka w tym sporcie więc wszystko może się zdarzyć. Co do japończyków - moim zdaniem będą jak zawsze w tym sezonie tylko dobre, T. mimo najmocniejszego silnika wciąż boryka się z tymi samymi problemami - brak doświadczenia i słaby kierowca, którego zakup był największą porażką w historii firmy, Bar bez Richardsa nie jest tą samą firmą i nie jest zdolny do walki z Renault i Mc.
Avatar użytkownika
EllisAlgren
 
Dołączył(a): Pt lip 15, 2005 17:03
Lokalizacja: z mazowieckiego;-)

Postprzez Klyta Mirek Wt sie 23, 2005 20:30  

Wydaje mi się , że McLaren i Renault pojadą równie szybko jak w Turcji i napewno odskoczą od reszty . Najwięcej szans na dogonienie ma chyba tylko Button , może Trulli . Nie wierzę , żeby Ferrari tak szybko doszło do perfekcji ; za dużo różnych problemów w ostatnich czasach a chęć na dobry występ u siebie to za mało . Zupełnie nie wiem co myśleć o Williamsie . Napewno zapunktuje Red Bull .
"Kiedy dziewczyna ma piętnaście lat, nienawidzi mężczyzn i wszystkich chętnie by wymordowała, w dwa lata później rozgląda się, czy któryś przypadkiem nie ocalał."
Avatar użytkownika
Klyta Mirek
 
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 18:56
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez W Wt sie 23, 2005 22:11  

Klyta Mirek napisał(a):Zupełnie nie wiem co myśleć o Williamsie

Gdyby nie źle dobrane opony w Turcji, na pewno chociaż jeden kierowca byłby w ósemce... Williams obecnie to największa niewiadoma. Silnik bez zarzutów. Samochód chyba już dopracowany. Kierowcy - znaleźliby się lepsi, ale i są też o niebo gorsi. Zostaje zespół, który partaczy spawę wtedy, kiedy wystarczy jechać... :|
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez gregoff Wt sie 23, 2005 22:40  

Stawiam na Raikkonena (nowy silnik oraz PP prawie bankowe) Drugi Montoya o ile mu silnik wytrzyma (oraz Monteiro będzie bardziej uważał) trzeci Button (Nie tylko ostatnie Gp pokazało, że jest na fali) czwarty pewnie Alonso a piąty Fisio, ale nie lekceważyłbym Toyoty, szczególnie Trulli może być niebezpieczny.

Reszta to juz niewiadoma. Ferrari może być mocne bo w końcu to ich praktycznie domowe Gp, ale chyba nie będą w stanie zagrożić najlepszym(mogę się mylić :wink: )
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Mariusz Śr sie 24, 2005 7:14  

Cieszyłbym się, jakby oba Ferrari dojechały do mety, a przynajmniej jeden z kierowców stanął na podium. No i żeby Saubery się pokazały z dobrej strony.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Zidi Śr sie 24, 2005 7:40  

Myślę że Williams będzie chciał się trochę zrewanżować za Turcję, Trulli jak będzie miał dobry dzień, to też może coś wskurać. Ferrka na swoim "hood" powinna się dobrze zaprezentować... Button jest na razie na jak najlepszej drodze by wrócić do zeszłorocznej formy... Renault i Mclaren jak zwykle :P No cóż, zobaczymy za 2 tygodnie, czy tam 3 :) ...
Zidi
 

Postprzez krisow Śr sie 24, 2005 9:37  

Powinien wygrać ktoś z trójki Raikkonen, Alonso, Montoya. Na tym torze liczy się przede wszystkim moc silników. Z całym szacunkiem dla Schumiego, zwycięstwo byłoby po prostu sensacją. Bolid Ferrari jest zbyt słaby.
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez Agnieszka Śr sie 24, 2005 14:08  

Bart napisał(a):Toyota też może być groźna, bo ma jeden z lepszych silników,

... i Włocha kierowce :wink:
Agnieszka
 

Postprzez Dzidosław Śr sie 24, 2005 14:41  Gp. Włoch...

Przypuszczam (ba,jestem tego pewien), że walka o zwycięstwo rozegra się głównie pomiędzy McLarenem, Renault i Hondą. Najprawdopodobniej minimalną przewagę uzyska McLaren i to on zdobędzie w końcu upragniony dublet (jeśli Monteiro znów nie puknie w tyłek Montoi...?) Wątpie w ewentualne "pudło" któregoś z kierowców Ferrari. Toyota może włączy się do walki o najwyższe pozycje(liczę przede wszystkim na Trullego :P )

1. "Ice man" - brak awarii silnika+dobra jazda Kimiego=zwycięstwo
2. Montoya...?
3. Alonso - spokojna jazda i "pudło"
4. Przycisk - jeśli będzie przezentowac się jak w ostatnich weekendach(nie licząc kwalifikacji w Turcji) to będzie wysoko
5. "Fisi" - świetny samochód, przeciętny kierowca :sad:
6. Trulli
7. Takuma Sato - jeśli nie zaliczy podróży po trawie(mało prawdopodobne ;) ) to może pokusi się o punktową zdobycz.
8. Felipe Massa - w Sauberze wyższej pozycji nie osiągnie :cry: :rozpacz:
Ostatnio edytowano Pn lut 20, 2006 12:34 przez Dzidosław, łącznie edytowano 3 razy
Dzidosław
 

Postprzez JB Śr sie 24, 2005 14:51  

Agnieszka napisał(a):
Bart napisał(a):Toyota też może być groźna, bo ma jeden z lepszych silników,

... i Włocha kierowce :wink:


taaak, włoski kierowca - to zmienia postać rzeczy :D
JB
 

Postprzez Majster Śr sie 24, 2005 18:08  

Swoją drogą było by fajnie gdyby Trulli wygrał. Ale chyba Toyota jeszcze raczej nie jest do tego zdolna.
Avatar użytkownika
Majster
 
Dołączył(a): Pt cze 03, 2005 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Sezon 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości