Przed GP Belgi 2005

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Pieczar Pt wrz 09, 2005 16:40  

KIU napisał(a):Ale jakos Montoy przejechał na jednym silniku 2 GP i 2 razy stanoł na podium

Alonso robi tak od początku sezonu i od początku staje na podium (poza paroma wyścigami). Poza tym z tego co zauważyłem ilość przejechanych kilometrów nie ma zbyt dużego wpływu na wytrzymałość tych silników, skoro one psują się nawet jako nówki. Po prostu są beznadziejne i tyle.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez viertolcia Pt wrz 09, 2005 17:11  

zgadzam się z toba Pieczar, myślałem ze Ilmor na Monzy osiągnął dno, kiedy w nowym silniku wykryli usterke już po pierwszych treningach, ale to że silnik sie zepsuł jeszcze przed wyjechaniem na tor jest już PARANOJĄ!!!

z drugiej strony nie zwalajmy winy za cały sezon na mercedesa, hydraulika i półoś też zawiodły, a to nie była wina mercedesa...
KIMI RAIKKONEN FIA FORMULA 1 2007 WORLD CHAMPION
Avatar użytkownika
viertolcia
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2005 18:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bart Pt wrz 09, 2005 17:14  

Ależ się dyskusja wywiązała na temat Mercedesowskich silniczków. :?
No nareszcie trochę zmoczyło całe towarzystwo w kaskach, a niektórzy bliżej zapoznali się z bandami. :wink: I w takim razie nie stawiałbym Scuderii na straconej pozycji. Pierwszy trening wiele nie mówił, bo tor przesychał, a i tak "nietestowcy" jechali tylko jedno kółko pomiarowe lub w ogóle nie pokazywali się na torze (szczęście w pechu JPM). Czerwoni szamani wreszcie coś zdziałali. :wink:
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez KIU Pt wrz 09, 2005 17:28  

Bart ty co wyscig stawiasz na Scuderii :) ale ciesze sie ze sa jeszcze jacys co wierza w tych na straconych Pozycjach tak jak ja w Kimiego i McLarena :) Pozdro (Koniec tematu o silniku !!!)
Avatar użytkownika
KIU
 
Dołączył(a): Śr lip 06, 2005 22:40
Lokalizacja: Poznan

Postprzez slipstream Pt wrz 09, 2005 17:39  

Bart napisał(a):I w takim razie nie stawiałbym Scuderii na straconej pozycji.


Kurcze Bart, tyle że tak jest co wyścig... A to w niemczech bo wypadałoby przed publiką MSa, A to w turcji bo MS ma największe doswiadczenie, a to na Monzy bo wyscig przed własnymi Tifosi - Spójrzmy prawdzie w oczy Ferrari jest za wolne (toteż jedynym popisowym wyscigiem były Wegry), szczególnie na Spa, a prawdę mówiąc nikt juz w mżonki o Bridgestonach nie wierzy więc jak słaby bolid to i nadeszczu nie pojedzie jak trzeba...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez iGO! Pt wrz 09, 2005 17:42  Re: Przed GP Belgi

Czesc!
Podoba mi sie twoje podium, ale ja zmienilbym troche kolejnosc... Alonso na pierwszym miejscu, a reszta juz bez znaczenia!
KIU napisał(a):Po dzisiejszym GP Włoch. Nastepny wyscig wygra Kimi 2 Montoy 3 Alonso 4 Fisi.

Renault w tym roku rzadzi i to jest fakt! McLaren probuje, probuje i w tym roku chyba jeszcze sie im nie uda! Moze w 2006, bo w 2007 prawdopodobnie Kimi bedzie juz w Ferrari i tam zdobedzie tytul Mistrza, na ktory juz dawno zasluzyl!!!

Pozdrawiam
iGO!
iGO!
 

Postprzez Bart Pt wrz 09, 2005 18:14  

KIU i slipstream, wiem, że Ferrari w tym roku jest słabe, nawet bardzo. Nie ma wielkich szans na walkę z czołówką, co najwyżej może co jakiś czas uszczknąć kilka punktów. Ale jak napisałem, gdy będzie padać, to wtedy Scuderia nie jest na aż tak straconej pozycji. Nie ma co oczekiwać od razu odrodzenia zespołu czy nawet podium, ale po prostu włoski zespół może się zaprezentować znacznie lepiej niż na Monzy i w Stambule. Faworytem jest McLaren, bo po prostu jest aktualnie najlepszym zespołem, ale nie potrafi się uporać z zawodnością bolidu i stratą z początku sezonu. Renault także prezentuje się znakomicie, ale w obliczu obecnej formy Srebrnych Strzał trochę zbladło. Jest także B.A.R., który jest nieobliczalny, raz jeździ znakomicie (raczej wyłącznie Jenson),a raz zalicza słaby występ. Toyota i Williams także nie zamierzają składać broni. A i młodego zespołu RBR nie można nie brać pod uwagę.
Tak więc Ferrari czeka jak zwykle ciężka przeprawa, a gdy będzie lać, to również presja wyniku ze strony tifosi bedzie większa, bo w tym będą oni upatrywać szansy na może nawet zwycięstwo ukochanego teamu. Pozostaje trzymać kciuki z Schumiego i Rubensa, żeby chociaż raz (poza paroma precedensami) pokazali swoją mistrzowską klasę w tym sezonie. Mistrzom schodzącym z piedestału należy się chyba od losu chociaż jeden cień nadziei, jakim jest w przypadku belgijskiej eliminacji deszcz. Pozdro dla wszystkich!
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez PABLO Pt wrz 09, 2005 19:23  

Gdyby tak padało podczas wyścigu, to byłaby masakra. :shock:

Obrazek
PABLO
 

Postprzez GTC Pt wrz 09, 2005 19:49  

slipstream napisał(a):Spójrzmy prawdzie w oczy Ferrari jest za wolne (toteż jedynym popisowym wyscigiem były Wegry), szczególnie na Spa, a prawdę mówiąc nikt juz w mżonki o Bridgestonach nie wierzy więc jak słaby bolid to i nadeszczu nie pojedzie jak trzeba...

Nie zapominajmy o Imoli :!: . A co do problemów Ferrari to niestety prawdą jest że opony to nie jedyny ich słaby punkt, coś zchrzanili i pewnie sami jeszcze do końca nie wiedzą co.

A co do ewentualnego "mokrego " wyścigu to może zobaczylibyśmy wreszcie kto jest lepszy w takich warunkach, Kimi czy Alonso.
Prawde mówiąc bardzo mnie to ciekawi, bo do tej pory nie wiemy który z tej dwójki jest lepszy w deszczu, a dysponują podobnie szybkimi bolidami.
GTC
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 14:52
Lokalizacja: Kielce

Postprzez SPIDER Pt wrz 09, 2005 20:09  

Jest, jest, jest :!: :!:. Nareszcie spadł deszcz :D. Ale nie. W tej drugiej sesji była niezła zadymka. Liuzzi nie wytrzymał nerwowo chyba :P. Ja na wyścig i tak obstawiam Kimasa. Jutro quale, i też liczę na jego dobry występ. Może jutro też popada :roll:. Zobaczymy

To jest dobre:

Obrazek
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez KIU Pt wrz 09, 2005 20:13  

iGO! panie ale McLaren zdobendzie tytuł mistrza konstruktorów a tego Renault nigdy nie zdobedzie kapisi?? Bart teraz sie zgadzam mam nadzieje ze w tym sezonie Schumi stanie na podium ale 2 albo 3 miejscu zaraz za KIMIM i Rubinio tez pozdro. Ale przy takiej pogodzie jutrzejsze quali moga tak wygladac:
http://www.f1racing.net/en/photolarge.p ... =1103-1533
ale mam nadzieje ze nie bendzie miał nikt pecha :) Nawet Alonso chociaz zanim nie przepadam[/list][/code]
Ostatnio edytowano Pt wrz 09, 2005 20:24 przez KIU, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
KIU
 
Dołączył(a): Śr lip 06, 2005 22:40
Lokalizacja: Poznan

Postprzez W Pt wrz 09, 2005 20:15  

Alonso może jechać jak na ryby - Kimi nie.
Czarno widzę wyścig w deszczu... :|
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez Maniuś[McLaren] Pt wrz 09, 2005 20:54  

Ogaldanie Safety Cara zbyt dlugo... do przyjemnych nie nalezy.. :evil:
Maniuś[McLaren]
 

Postprzez SPIDER Pt wrz 09, 2005 21:04  

Maniuś[McLaren] napisał(a):Ogaldanie Safety Cara zbyt dlugo... do przyjemnych nie nalezy

Owszem Maniuś[McLaren]. Ale może też przynieść komuś pecha - Schumi i Monaco 2004. Ale taki Merolek też przynosi pozytywne emocje.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez radek73 Pt wrz 09, 2005 21:13  

GTC napisał(a): Kimi czy Alonso.
Prawde mówiąc bardzo mnie to ciekawi, bo do tej pory nie wiemy który z tej dwójki jest lepszy w deszczu, a dysponują podobnie szybkimi bolidami.

Też bym obejrzał co potrafią na wodzie.Ale wolałbym żeby sobie padało na pierwszych 20-stu kółkach,a potem było sucho.A co do tych bolidów to Maki jednak chyba mają trochę lepsze autka(chyba sie zemną zgodzisz?). 8) Zobaczymy w niedzielę.Jeszcze trochę cierpliwości.
radek73
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron