Przed GP Malezji 2007

Moderator: Ekipa F1

Kto wygra Gp Malezji?

Raikkonen
36
26%
Alonso
28
20%
Hamilton
4
3%
Massa
48
34%
Kubica
16
11%
Button
3
2%
Heidfeld
1
1%
Ktoś inny np. Takuma Sato;D
4
3%
 
Liczba głosów : 140

Postprzez bankoq Cz kwi 05, 2007 9:13  

lookacz napisał(a):Ale zwróć uwagę na charekterystykę toru w Malezji:
*dwie długie proste- a silnik to raczej mocny punkt BMW


Niestety nie w tym sezonie. BMW ma jedną z najsłabszych prędkości maksymalnych ze wszystkich zespołów. Przegladnij troche newsow z poprzednich tygodni i porownaj max speed z Australii. Szefowie BMW wyraźnie narzekali na słabą predkosc maksymalna n prostych.

lookacz napisał(a):*dość specyficzne zakręty w sporej częśći toru-to zupełnie co innego niż w Australii...

Tu sie zgadzam. Sepang będzie znacznie bardziej reprezentatywny od Australii i tu już mozemy sie spodziewac, ze zobaczymy bardziej prawdopodobny rozklad sił, ktory moze utrzymac sie w calym sezonie.

lookacz napisał(a):Wyniki z Australi pokazały kto w czołówce a kto nie- ale dokładnie miejsce wszystkich zespołów będzie widoczne dopierow Europie- takie jest moje skromne zdanie. Moje typy to:
1.Alonso
2.Massa
3. Kubica
4.Hamilton
5/6:Heidfeld/Kimi(jeżeli wymieni silnik)
7/8:Renault/ Toyota


Moje typy zakładając optymistyczny scenariusz dla BMW (Raikkonen wymienia silnik):
1. Massa - nie będzie miałnikogo przed sobą, więc nie będzie miał problemów z wygraną
2. Alonso - znacznie za Ferrari
3. Kubica/Hamilton - za Hamiltonem przemawia lepszy bolid, za Kubica wieksze doswiadczenie i wg mnie duzo moze zalezec od startu, jezeli Kubica objedzie Lewisa na poczatku to bedzie mogl go blokowac i dac rade wywalczyc 3 miejsce, zapowiada sie wg mine pasjonujaca walka!
5. Heidfeld/Raikkonen - nawet jak Robert przegra kwale z Nickiem to licze, ze lepszym tempem w wyscigu wyprzedzi Niemca w pit stopach
7-8. Obie Renówki - ich czas nadjedzie dopiero w Europie

Niestety dla Hondy ten sezon jest wg mnie stracony i mogą pod koniec zająć nawet 6 miejsce - Toyota narazie wygląda od nich lepiej.
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez Jędruś Cz kwi 05, 2007 9:20  

bankoq napisał(a):3. Kubica/Hamilton - za Hamiltonem przemawia lepszy bolid, za Kubica wieksze doswiadczenie i wg mnie duzo moze zalezec od startu

Tak masz reację. BMW jest chyba najlepsze na starcie i jeśli Lewis startował by z lini razem z Robertem to znacznie większe sznse ma na to 3 miejsce.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez 5cuderi4 Cz kwi 05, 2007 9:59  

bankoq napisał(a):a nie moge zrozumiec, gdzie wy widzice miejsce na pudle dla BMW!!!???
Są 4 bolidy szybsze od nich o 0,5s na okrążeniu albo i więcej. W tych czterech bolidach są 4 kierowcy ze ścisłej czołówki. Jedyna szansa to awarie bolidów.
No i sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. :-P
bankoq napisał(a):3. Kubica/Hamilton - za Hamiltonem przemawia lepszy bolid, za Kubica wieksze doswiadczenie
Chciałem dodać, że Kubica będzie na tym torze jechał dopiero drugi raz, bo w poprzednim roku jeździł tutaj jako tester, więc nie ma wiele więcej doświadczenia od Hamiltona.
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez dezerter028 Cz kwi 05, 2007 10:16  

chłopaki podajcie mi linka do wyników z testów i wyscigów na zywo gdzies mi sie zapodział !!
dezerter028
 

Postprzez lori.en Cz kwi 05, 2007 11:13  

Wg ankiety faworytami na obecną chwilę są:
1.Raikkonen-31%
2.Massa-27%
3.Alonso-19%

Dopiero na 4. miejscu Kubica...
lori.en
 

Postprzez Indy Cz kwi 05, 2007 11:15  

lori.en napisał(a):Dopiero na 4. miejscu Kubica...

Aż na czwartym. :-)

www.autoklub.pl/15077,item,0,,f1.html?A ... 9ef0fb766d

Spyker znowu węszy...
Avatar użytkownika
Indy
 
Dołączył(a): Wt lip 18, 2006 14:10
Lokalizacja: Kraków

Postprzez TobaccoBoy Cz kwi 05, 2007 13:04  

Tak na prawdę interesujący news to TEN

Jeśli jest w tym choć odrobina prawdy, to rodzą 3 zasadnicze pytania:

1. Kogo miałby tam zastąpić?

2. Kto miałby jego zastąpić w BMW-Sauber?

3. W jakim celu Niemiec miałby opuścić zespół z Hinwil?

Z jednej strony- Niemiec faktycznie krytycznie wypowiadał się o systemie rządów Dr Theissena i w nowym zespole miałby spokojniejszy żywot. Z druiej BMW-Sauber jest bardzo dobrze rokującym zespołem na przyszłość. Przyznam, iz sam jestem w kropce...
TobaccoBoy
 

Postprzez slipstream Cz kwi 05, 2007 13:29  

I co tak naprawdę mógłby ewentualnie wnieść Ralf. Jesli system pracy Toyoty to BMW nic na tym nie zyska a tylko straci, a o doświadczeniu Ralfa można by polemizować, przez ostatnie lata u Japończyków chyba niewiele zyskał
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez sadektom Cz kwi 05, 2007 13:43  

To musi byc pomylka, MT chce Szumachera ale nie tego :)
Avatar użytkownika
sadektom
 
Dołączył(a): Pn wrz 19, 2005 10:58
Lokalizacja: Kolno woj. podlaskie
GG: 1067561

Postprzez Phaedra Cz kwi 05, 2007 14:18  

Doktorek zna Rlfa z Willa i za czesto ze soba rozmawiaja, juz w ubieglym roku zwracali na siebie uwage. Pytanie co doktorek widzi w Ralfie i czy nie chodzi juz tylko o nazwisko.
As long as the car is not red, I wish you the best! - Alonso - Monza 2006 r.
Avatar użytkownika
Phaedra
 
Dołączył(a): Śr lis 30, 2005 21:45
Lokalizacja: HRUBIESZÓW

Postprzez bioly74 Cz kwi 05, 2007 14:29  

Nie no bez przesady, Ralf zupełnie się nie nadaje do 3 teamu w stawce (a takim obecnie jest BMW). Doświadczenie to on może jako-takie ma, ale umiejętności to już nie za bardzo :-) Więc zupełnie nie widze sensu w tym, aby BMW miało pozyskiwać Ralfa na kolejne sezony.
Avatar użytkownika
bioly74
 
Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 9:09
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Postprzez 5cuderi4 Cz kwi 05, 2007 14:48  

Co do zamiany Nicka na Ralfa to dla mnie jest to trochę nierealne z punktu widzenia BMW, bo przecież ma dwóch młodych kierowców: Vettela i Glocka. To jaką formę prezentują teraz nie ma co porównywać do tego co będzie za rok, bo to kupa czasu. A do tego dochodzi ta kwestia kosztów. Schumacher przyzwyczaił się już chyba do góry pieniędzy jakie dostaje od Toyoty, a wątpię żeby BMW zechciało wydawać ich tyle, zamiast wsadzić w fotel kierowcy np. Vettela, który będzie miał za sobą rok startów w treningach i testach(podobnie jak Kubica wcześniej).
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez Jędruś Cz kwi 05, 2007 14:54  

E, raczej do tego nie dojdzie że partnerem Kubicy będzie Ralf.
A wątpie by Haifield chciał przejść do Hondy po tym co na razie prezentuje.
Nie, ta zmniana nie ma sensu bo Toyota już dawno niczego ciekawego nie prezentowała, a BMW by tylko na tym straciło.
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez Jakuzo Cz kwi 05, 2007 15:06  

Piekny widok..
Obrazek
Nie moge sie doczekac zeby zobaczyc te opony w akcji.
Gdzies jest podane jakie specyfikacje B dostarczyl do Malezji?
Obrazek
Avatar użytkownika
Jakuzo
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 19:48
Lokalizacja: zza winkla

Postprzez Kimuś Cz kwi 05, 2007 15:40  

Jakuzo napisał(a):Gdzies jest podane jakie specyfikacje B dostarczyl do Malezji?

można zobaczyć tu http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=5382
Avatar użytkownika
Kimuś
 
Dołączył(a): Wt lut 14, 2006 17:42

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości