GP Bahrajnu 2007

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Morgul N kwi 15, 2007 18:18  

Pussik napisał(a):Głupia klapka zabierałą mu 0,5-0,8s na okr?


W qualu wolniejszy od NH o ~0,3 + zakladajac, ze np przez klapke tracil srednio tez 0,3s - to by dawalo na okrazanie srednio 0,6 co w sumie by sie kalkulowalo ze strata ponad 30sec do NH :) <- tak na oko.
Morgul
 
Dołączył(a): So wrz 30, 2006 11:47

Postprzez los-kamilos N kwi 15, 2007 18:19  

Obrazek

Nick po wyścigu cieszy się jak dziecko - i nie dziwie się mu, jak wyprzedził Alonso
Avatar użytkownika
los-kamilos
 
Dołączył(a): N mar 18, 2007 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Darth ZajceV N kwi 15, 2007 18:25  

Taki błagalny gest: "Mario ja chce jeździć w przyszłym roku..."

Co do wyścigu to bardzo ciekawy, dużo walki, punkty Kubicy. Jeśli otwarta klapka od wlewu paliwa aż tak wpływa na przyczepność to wyjaśnia nam się czemu Robert jednak odstawał od czołówki. Ale dobrze jest w Hiszpanii mam nadzieje, że będzie lepiej.

Ciekawi mnie tylko taka zapaść tempa jazdy Alonzo w momencie kiedy Heidfeld go wyprzedzał. Czyżby aż tak opony dały się we znaki?

Co do tego cieszenia się, Kubica gry zdobywał podium na Monzie wyprzedził też wielu dobrych zawodników, ale takich obrazków z nim nie pamiętam.
Ostatnio edytowano N kwi 15, 2007 18:27 przez Darth ZajceV, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez gregoff N kwi 15, 2007 18:27  

Ogólnie Alonso narzekał po wyścigu, że nie miał zbyt dobrze ustawionego pod siebie bolidu. Więc to też trochę wyjaśnia.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Pussik N kwi 15, 2007 18:27  

Heidfeld powiedział, że Alonso popełnił błąd.


Gregoff, a co ma powiedzieć?

"Jechało mi się wspaniale, ale nie dałem rady. Dwóch kierowców, którzy nie powinni, mnie objechali.Zdarza się nie?"
Peter Windsor: Kimi, what do you think about the new revised Q3?
Kimi: I think so that I don't know what are you talking about. They changed Q3? Why they change it?
Avatar użytkownika
Pussik
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:12
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Postprzez gregoff N kwi 15, 2007 18:30  

Pussik napisał(a):Heidfeld powiedział, że Alonso popełnił błąd.


Spowodowany najprawdopodobniej złą "jakością" prowadzenia:) Więc to niczego nie zmienia w mojej ocenie tej sytuacji:) Na pewno Alonso jechał wolniej od Hamiltona a to mimo całej genialności Brytyjczyka nie było normalne.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Daniel N kwi 15, 2007 18:36  

W sumie Heidfeld wykonał w sposób bardzo trudny te wyprzedzanie ( po zewnętrznej) co wynikało z tego, że Alonso pewnie popełnił błąd przy samym pokonywaniu zakrętu i na dohamowywaniu do zakrętu, gdzie Heidfeld pewnie puźniej to zrobił i miał troche wieksza prędkość. Wyścig ogólnie taki se, ironia z tą klapką do wlewu u Kubicy.
2 Fast + 2 Furious = F1
Avatar użytkownika
Daniel
 
Dołączył(a): Wt wrz 27, 2005 18:20
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez RENO N kwi 15, 2007 18:42  

i tak miłą dobry FL jakieś 0,7 straty do najszybszego FL, to potiwerdza tylko że BMW depcze czołówce po piętach :-)
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez O2 N kwi 15, 2007 18:52  

Daniel napisał(a):W sumie Heidfeld wykonał w sposób bardzo trudny te wyprzedzanie ( po zewnętrznej) co wynikało z tego, że Alonso pewnie popełnił błąd przy samym pokonywaniu zakrętu i na dohamowywaniu do zakrętu, gdzie Heidfeld pewnie puźniej to zrobił i miał troche wieksza prędkość. Wyścig ogólnie taki se, ironia z tą klapką do wlewu u Kubicy.
Ten manewr to bylo mistrzostwo swiata!!! zajmuje u mnie p2 zaraz po spektakularnym [wg. mnie] manewrze Schumiego [ wyprzedzal Kimiego ] w Brazyli 06'.
Obrazek
O2
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 15:33
Lokalizacja: z kosmosu

Postprzez RENO N kwi 15, 2007 18:57  

na TVP własnie podawali że Alonso się zmagał z awarią hamulców..skąd oni takie rewelacje mają???
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez Poul N kwi 15, 2007 19:11  

RENO napisał(a):na TVP własnie podawali że Alonso się zmagał z awarią hamulców..skąd oni takie rewelacje mają???

Skoro ani Fernando ani jego team o tym nie wspomnieli w wypowiedziach po wyscigu to zakladam, ze to tylko dziennikarska kaczka :D
W wypowiedziach tych, wymieniony zostal jedynie nieodpowiedni balans, chociaz akurat z balansem w Bahrajnie duzo kierowcow ma problemy.
Avatar użytkownika
Poul
 
Dołączył(a): N wrz 10, 2006 15:07
Lokalizacja: Katowice
GG: 894623

Postprzez W N kwi 15, 2007 19:28  

Wycig nudny aż strach.
Jedynie Rosber i Coulthard dostarczali rozrywki - do czasu.

BMW jak się nie psuje, to jest silne.
Ferrari nie może spać spokojnie, bo "chromowane strzały" popracował nad wykorzystaniem opon.
McLaren myślami jest w Hiszpanii i prawdopodobnie dlatego Alonso jechał, jak jechał, żeby możliwie ograniczyć zużycie silnika.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez patgaw N kwi 15, 2007 19:44  

nudny nudny ...
jedynie to ten manewr hedflelda godny uwagi mimo mojej wielkiej apatii dla niego.
jak pod koniec prostej start-meta byl za alonso i zjechal do wewnetrzniej zeby zaatakowac go to sobie pomysalem "obys sie nie zesr**" a tu takie qq i chwile pozniej go wyprzedza ;o
a z ta klapka roberta to naprawde dzwine, ale to w sumie wszystko tlumaczy, nawet w klasyfikacji speed trap go w 8 nie bylo ;/
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez los-kamilos N kwi 15, 2007 19:58  

Dzisiaj zdziwił mnie Massa. Zauważyliście, że nieśmiało zaczął dyrygować palcem w czasie włoskiego hymnu? Aż się MSC przypomniał...
Avatar użytkownika
los-kamilos
 
Dołączył(a): N mar 18, 2007 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez rafaello85 N kwi 15, 2007 20:02  

los-kamilos napisał(a):Zauważyliście, że nieśmiało zaczął dyrygować palcem w czasie włoskiego hymnu? Aż się MSC przypomniał

No właśnie - Schumacher lubił tak dyrygować :)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości