Przed GP Hiszpanii 2007

Moderator: Ekipa F1

Postprzez slipstream So maja 12, 2007 14:28  

bioly74 napisał(a):Zaskakuje dobre miejsce Trulliego, ale pewnie miał mało paliwa

Wystarczająco jasna jest chyba odnośnia do Ralfa. Toyota musiała coś zrobić żeby nie sie nie ośmieszyc swoimi słowami ze celują w BMW. Wynikiem na razie im się poniekąd udało, ale środki (czyt. strategia) raczej w wyścigu tego nie potiwerdzą.

PP dla "clear track hero" czyli Fellipe Massy (owszem nalezy mu sie szacunek bo bycie najszybszym nawet na pustym torze to też sztuka), więc jesli tylko nie da się objechać Alonso na starcie lub na dystansie (co zapewne w stan najwyższej euforii ekstatycznej wprowadziłoby obecnych na torze widzów) może mieć szanse na dowiezienie się na P1. Widać ponadto że Kimi ma jednak problemy z szybkością wobec partnera, pomimo chwalenia się że znalazł już prawie idealny setup.

Dodatkowo po zaskakujaco dobrych wynikach w reszcie świata, Williams chyba jednak nie będzie walczył w tym sezonie o zaszczytne miano pierwszego za podium wśród konstruktorów. Walka tu rozegra się na linii Renault-RedBull (toyota zwazywszy na wyczyny - czyli wyniki - Ralfa kategorycznie odpada bo dla zespołu muszą punktować obaj)

BMW chyba jednak nie zagrożoną trzecią siłą (oczywiście jeśli ktoś nie wyskoczy ze strategią "low fuel" jak Trulli, ale nadal uważam że to wszystko to tylko wyskoki a nie stały trend). No i w końcu Robert przed Nickiem więc chociaż jeden punkt dla polaka dla tych co liczą jedynie statystiki.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez golakr So maja 12, 2007 14:29  

los-kamilos to była taka mała ironia albo sarkazm, sam nie wiem
Avatar użytkownika
golakr
 
Dołączył(a): So wrz 16, 2006 14:30
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez Damon So maja 12, 2007 14:30  

Ja dosłownie przewidziałem te kwalifikacje :D W typowaniu dałem tak jak są ustawieni na starcie (tylko pierwszych 3 kierowców) z kolejnych wypadł mi tylko Trulli, dałem za niego Rosberga. A teraz do rzeczy. Kwalifikacje, były bardzo emocjonujące, najbardziej ostatnia minuta, każdy kierowca praktycznie na ostatnim kółku poprawiał swój czas. Alonso, zdecydowanie ma lżejszy bolid od pozostałych, kierowców z czołówki. Jeśli Massie uda się go przytrzymać dość długo to możliwe, że wygra całe GP. Ciekawe co pokaże teraz Hamilton bo widocznie ma najcięższy bolid z pierwszej 4. Kubica bardzo dobrze pojechał ostatnie okrążenie pomiarowe. Nie rozumiem tylko trochę taktyki BMW. Po zjeździe Kubicy i Haidfelda na pit, założyli twarde opony, a cała reszta już miała miękką mieszankę. Czy to miało na celu ich nastraszyć, czy też oszczędzać miękką mieszankę :?: Jest chyba istotne w obu punktach, ale grunt, że Dało efekt :D Trulli, bardzo dobra postawa, biorąc pod uwagę, że Ralf był dopiero 17 :o . To samo, jest w Red Bullu, David 9, a Webber 19 :? , ale to chyba było spowodowane jakimiś problemami technicznymi. Czy ktoś wie jakimi :?: No i tak jak pisałem postawa Renault, jest nieco lepsza, choć i tak niezachwycająca.

P.S. Ale Alonso musi mieć nie dosyt :-P .
Avatar użytkownika
Damon
moderator
 
Dołączył(a): Pt lis 10, 2006 20:57
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jakuzo So maja 12, 2007 14:32  

krisow napisał(a):Jedyna możliwość to obaj na oparach w celu zajęcia miejsc 1 i 2, a potem wygrany start i szybka ucieczka, a drugi blokuje, ale to nie w stylu tego zespołu.

Ja sadze raczej ze chcieli tak wlasnie zrobic, wystarczy jeden McLaren z przodu z mniejsza iloscia paliwka ktory bedzie sobie spokojnie odjezdzal i zwyciestwo mieliby w kieszeni (napewno nie jechal na oparach, ale kilka kg. paliwka tak na 2-3 moze 4 okrazenia sadze ze ma mniej, a w F1 to wystarczy). No ale okaze sie jutro. Ja sie trzymam swojej wersji ze Alonso zjedzie najwczesniej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jakuzo
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 19:48
Lokalizacja: zza winkla

Postprzez manipulator So maja 12, 2007 14:41  

Chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy :-D ... Felipe fantastic job... :grin:
Kimi: "Just leave me alone, I know what I'm doing!"
Avatar użytkownika
manipulator
 
Dołączył(a): Wt kwi 18, 2006 14:29

Postprzez Iza So maja 12, 2007 15:57  

Ferrari sprawiło małą "niespodziankę" po słabych treningach... Ewidentnie to Alonso miał zdobyć PP. Do d*py jest tylko to, że znowu to Massa jest lepszy w ferrari :? Kimi się nagadał za wszystkie czasy, jakie to ma niby teraz fantastyczne ustawienia i jak mu wreszcie wszystko pasuje, a skończyło się jak zawsze, czyli na kolejnym trzecim miejscu na starcie do kolekcji.
Hamilton dopiero czwarty. Stać go było na pewno na więcej, ale przecież nie można było pozwolić, aby zagroził Fernando w zdobyciu PP w Hiszpanii... Na szczęscie zrobił to ktoś inny...
Pierwszy raz Robert pokonał Nicka w kwalifikacjach, oby udało mu się to samo w wyścigu. Starczy, żeby dojechał na tej piątej pozycji, bo na awarię kogoś z ferrari lub McLarena chyba nie może liczyć.
Avatar użytkownika
Iza
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 14:21

Postprzez falconf1 So maja 12, 2007 16:16  

No to sie Alonso zdziwił :-D Felipe odwalił naprawdę kawał dobrej roboty, nie spodziewałem się, że ktoś poprawi czas Ferdka, którego piorytetem na dziś było wywalczenie PP. Kimi pojechał swoje, ciekawe o ile ma więcej paliwa od Ferdka i czy dotrzyma mu kroku po starcie :smile: (o ile po raz 3 z rzędu ktoś go nie wyprzedzi na starcie). Hamilton chyba tym razem nie stanie na podium, liczę na (przegraną) walkę z Kubicą :grin: Bardzo dobrze, że Robert pokonał swojego partnera, takie odbudowanie wiary w siebie było mu potrzebne. W czołówce to na uznanie zasługuje jeszcze DC - dziadek wciąż potrafi być szybki - zobaczymy czy potwierdzi to w wyścigu :)
Cuore Sportivo
Avatar użytkownika
falconf1
 
Dołączył(a): Wt kwi 12, 2005 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Piter So maja 12, 2007 16:17  

damian19901 napisał(a):...Nie rozumiem tylko trochę taktyki BMW. Po zjeździe Kubicy i Haidfelda na pit, założyli twarde opony, a cała reszta już miała miękką mieszankę. Czy to miało na celu ich nastraszyć, czy też oszczędzać miękką mieszankę...


Może chodzi o to że Ferrari i McLaren walczą między sobą o bardzo małe różnice.
BMW w kwalifikacjach nie podejmuje takiej walki z nimi a z drugiej strony czują się wystarczająco pewnie że nie zagrozi im nikt z pozostałych.
Tylko Trulli im się tu wplątał :? . Ale długo nie utrzyma szóstej pozycji. Myślę że w pierwszym zakręcie Heidfeld może już być przed nim.

Alonso będzie starał się jak najszybciej wyprzedzić Masse ponieważ zespół najprawdopodobniej zakładał że zdobędzie pierwsze pole i odpowiednią strategie w związku z tym.

falconf1 napisał(a):...Bardzo dobrze, że Robert pokonał swojego partnera, takie odbudowanie wiary w siebie było mu potrzebne...


Nie wiemy jeszcze jaką ilość paliwa mieli obaj. Jednak chyba porównywalną :-)
Ostatnio edytowano So maja 12, 2007 16:24 przez Piter, łącznie edytowano 1 raz
200SX POWER
Avatar użytkownika
Piter
 
Dołączył(a): Śr sty 25, 2006 0:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Jędruś So maja 12, 2007 16:20  

falconf1 napisał(a):. W czołówce to na uznanie zasługuje jeszcze DC - dziadek wciąż potrafi być szybki - zobaczymy czy potwierdzi to w wyścigu Uśmiech


Jeśli nie natrafi mu się żaden ''przypadek'' to powalczy i to ostro. Juz w Bahrajnie swoją postawa przykonał że Red Bull jest naprawdę silnym zespołem środka i już niedługo zacznie sie liczyć z najlepszymi. Obstawiam że będzie walczył o 7-6 pozycje .
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez mesrotten So maja 12, 2007 16:35  

Piter napisał(a):
damian19901 napisał(a):...Nie rozumiem tylko trochę taktyki BMW. Po zjeździe Kubicy i Haidfelda na pit, założyli twarde opony, a cała reszta już miała miękką mieszankę. Czy to miało na celu ich nastraszyć, czy też oszczędzać miękką mieszankę...


Może chodzi o to że Ferrari i McLaren walczą między sobą o bardzo małe różnice.
BMW w kwalifikacjach nie podejmuje takiej walki z nimi a z drugiej strony czują się wystarczająco pewnie że nie zagrozi im nikt z pozostałych.
Tylko Trulli im się tu wplątał :? .


po prostu oszczedzili miekszy komplet opon na wyscig.. w dodatku i kubica i heidfeld startuja z czystszej czesci toru. jesli zaczna wyscig na nowych, miekkich oponach to mozemy miec bardzo ciekawy start w wykonaniu bmw.

slipstream napisał(a):
bioly74 napisał(a):Zaskakuje dobre miejsce Trulliego, ale pewnie miał mało paliwa


Wystarczająco jasna jest chyba odnośnia do Ralfa. Toyota musiała coś zrobić żeby nie sie nie ośmieszyc swoimi słowami ze celują w BMW. Wynikiem na razie im się poniekąd udało, ale środki (czyt. strategia) raczej w wyścigu tego nie potiwerdzą.


ralf utknal ehm w korku w q1 8) wiec postawa trulliego moze odzwierciedlac rzeczywisty potencjal toyoty. mysle ze powalczy o punkty, aczkolwiek heidfeld powinien go bezproblemowo lyknac
Ostatnio edytowano So maja 12, 2007 16:46 przez mesrotten, łącznie edytowano 1 raz
mesrotten
 
Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 15:14

Postprzez kamil.pl5 So maja 12, 2007 16:43  

Kubica nie raz już pokazał że start to on ma dobry, ale przed sobą będzie miał "ścianę" w postaci kierowców Ferrari i McLarena. Nie ukrywajmy że będzie miał się ciężko przebić wyżej w stawce.
Obrazek
Czy istnieje coś gorszego niż miłość brzydkiej kobiety? Owszem - przyjaźń pięknej kobiety - Albert Camus
Avatar użytkownika
kamil.pl5
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 14:40

Postprzez RENO So maja 12, 2007 16:49  

przypuszczam że BMW może pojechać w wyścigu na takiej konfiguracji laczków: miękkie-twarde-miękkie. I w sumie w ich przypadku nie ma sensu marnować softów w qualu, lepiej zachować jeden świeże na wyścig bo w nim to różnie może być.
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez los-kamilos So maja 12, 2007 17:04  

W czasie transmisji na StarSports komentator rzucił, że nikt nie był przygotowany na taką temperaturę toru - możliwe, że jeżeli taka pogoda będzie jutro to różnica między obiema mieszankami będzie minimalna.
Avatar użytkownika
los-kamilos
 
Dołączył(a): N mar 18, 2007 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gregoff So maja 12, 2007 18:32  

ALonso na swoim ostatnim kółku miał chyba szansę pobić czas Massy. Dla mnie jutro pudło to Massa, Alonso, Raikkonen w tej lub innej konfiguracji.

Co do Roberta to <jupi> w końcu pokonał Nicka w tym sezonie a drugi raz w czasie startów dla BMW w kwalifikacji. Najważniejszy jest start, jeśli utrzyma swoją piątą pozycję a Trulli przyblokuje Nicka to o wynik jestem spokojny.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Wilu So maja 12, 2007 18:39  

Co do wyników quali jestem zadowolony, BMW znowu potwierdziło ze ejst 3 siłą F1, po wczorajszych wypowiedziach Toyoty byłem przygotowany na walkę jak podczas ostatniego sezonu, jednak pomimo wysokiej pozycji jarno Truliego, wydaje mi się że nie maja za wielkich szans powalczenia z BMW. Świetny występ Massy i chyba nie wiele osób uważało że wydrze on PP Alonso a jednak :)
Jutro zapowiada się świetny wyścig, ciekawi mnie tylko strategia BMW, czyżby tym razem to Heidfeld miał więcej paliwa?? No i przede wszystkim jak wystartuje Robert i czy uda mu się przejść na starcie Hamiltona?
Obrazek
Avatar użytkownika
Wilu
 
Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 14:51
Lokalizacja: Nysa / Opole

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron