GP Francji 2007

Moderator: Ekipa F1

Postprzez TobaccoBoy Wt lip 03, 2007 4:32  

peter74r napisał(a):Pieczar nie porównuj tych dwóch wydarzeń. Wiesz dlaczego? bo-deszcz, bo-inni kierowcy i inne czasy!

:?
Ale sytuacja analogiczna :P

A jak było z Mentosem. Właśnie słynął z tego, ze nie odpuszczał do końca i przeciągał. Jeszcze pamiętam Malezję 2002. Kolumbijczyk stracił wszytko przez głupia chęć popisania sie w widowiskowym manewrze na Schu. A skończyło się jak "zawsze" u jego i jeszcze dostał kare...
W 2003 - gdyby m.in. nie ryzykancka jazda miałby o wiele większa szansę na tytuł.

Zresztą - jakie masz prawo osądzać Kubice. Polak sam wiedział co robi. M.in. dlatego jest w F1.
TobaccoBoy
 

Postprzez slipstream Wt lip 03, 2007 8:30  

No to przekleje z innego tematu żeby uciąć już tę jałowa dyskusję nt. Roberta:

Orłoś napisał(a):I świeżutki wywiad Mikołaja z Kubicą:

Wcześniej stoczył pan jednak efektowną walkę z Hamiltonem. Czy była szansa na trzecie miejsce?

Nie mieliśmy szczęścia, zabrakło może sekundy, by utrzymać go za sobą. Po wizycie w boksie Lewis miał świeże opony i przez to lepszą przyczepność. Gdybym utrzymał się przed nim przez może trzy okrążenia, to straciłby tę przewagę. Po swoim pierwszym tankowaniu musiałem się bronić przed Jensonem Buttonem i tam mogła uciec ta sekunda.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez neodg Wt lip 03, 2007 14:18  

sobczak napisał(a):neodg to że odwrócił lizaka to nie jest błąd! kierowca może ruszać jedynie wtedy jak lizak jest w górze, zawsze się najpierw obraca lizaka a potem podnosi


Macie racje mój błąd. Zasugerowałem się wypowiedziami komentatorów a nie widziałem dokładnej powtórki. Dzisiaj sprawdziłem i faktycznie nie była to winda lizakowego, więc postawę Albertsa nie będę komentował.
Ale pokuszę się o własne podsumowanie GP Francji.

Ferrari


Wreszcie postawa na którą dawno czekałem od początku dominowali na torze. Zaskoczony jestem troszkę kolejnością Kimiego i Fellipe na mecie, pownieważ nie przypuszczałem że to Fin wygra na torze Magny Course. Myśle że kluczową sprawą było to że Massa utknął prawdopodobnie za maruderami i właśnie wtedy stracił pozycje lidera. Świetnie wykorzystał to Raikkonen wykręcają bardzo dobre czasy. Tak czy inaczej bardzo dobry wyścig w wykonaniu Scuderi Ferrari.

McLaren-Mercedes

Hamilton pokazał że jest kierowcą który w pełni zasługuje na tytuł mistrza świata. Jeździ równo i nie popełnia błedów, przegrał start z Raikkonenem ale potem jechał poprawnie i miejsce na najniższym podium w pełni zasłużone. Alonso? Cóż pech w kwalifikacjach dziesiąta pozycja startowa. Wydaje mi się że Alonso wbrew temu co mówi nie radzi sobie z zamieszaniem wokół kolegi z drużyny i presja nie pozwala mu jeździć lepiej. Popełnia sporo błędów. Mimo to McLaren to w tym sezonie numer 1 zobaczymy jak sie spiszą w Anglii.

BMW Sauber

Bardzo dobry wyścig w wykonaniu obu kierowców najwyższa zdobycz punktowa w historii tego teamu. Kubica od początku jechał bardzo dobrze i równo świetny powrót do ścigania ale bądźmy szczerze ciężko będzie o lepsze miejsca w GP ponieważ bolid odstaje od prowadzącej dwójki. "Quick Nick" już nie taki quick ale 5 miejsce też bardzo dobre. Podobało mi się jak walczył z Alonso doświadczenie wzięło górę i wygral pojedynek z mistrzem świata.

Renault

Szczerze mówiąc po kwalifikacjach myślałem że to właśnie Renault a nie BMW zaprezentują się lepiej podczas niedzielnego wyścigu. Stało się inaczej. Cieszy mnie 6 pozycja Fischiego na mecie, sporo się wokół niego dzieje podobno Flavio nie jest zadowolony z jego postawy w tym roku i kto wie być może pożegnają się z tym kierowcą. Zobaczymy. Heikki wyścig nie zbyt udany.

Honda

Po pierwsze bardzo mnie cieszę pierwsze punktu Buttona i zarazem całego teamu w tym roku. Barrichello pozycja 11 w tym roku właśnie w takich okolicach się plasuje. Cóż każdy chyba wie że to nie jest wina kierowców a tego co się stało z ich bolidem. Naprawdę jestem zaskoczony tą sytuacją w ubiegłym roku Hondy jeżdziły przyzwoicie a teraz....

I pokrótce pozostałe teamy. Toyota hmm powiem szczerze jazda Trulliego jest strasznie nerwowa tym razem znów się nie popisał, to co stało się w pit stopie pozostawię bez komentarza. Ralf - chyba należy się powoli żegnać z drugim z braci Schumacherów, wyścig średni dopiero (aż) 10 pozycja. Doświadczeni kerowcy Red Bulla podobne pozycje chyba mała niespodzianka że tak słabo pojechali. Nico 9 miejsce przyzwoicie kiedyś będzie lepiej. A pozostali tak jak zwykle czyli żadnych rewelacji.

Przepraszam że się tak rozpisałem :)
Avatar użytkownika
neodg
 
Dołączył(a): Pn lip 02, 2007 9:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Czesio Wt lip 03, 2007 16:20  

neodg napisał(a):Ralf - chyba należy się powoli żegnać z drugim z braci Schumacherów, wyścig średni dopiero (aż) 10 pozycja.


Wiesz neodg dla Rafla pozycja, którą zajął jest wybitnie wysoką. To i tak cud, że nie skończył pod koniec drugiej dziesiątki.
Avatar użytkownika
Czesio
 
Dołączył(a): So maja 19, 2007 18:34
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez neodg Wt lip 03, 2007 16:34  

Wiesz neodg dla Rafla pozycja, którą zajął jest wybitnie wysoką. To i tak cud, że nie skończył pod koniec drugiej dziesiątki.


No tak masz rację ale nie ma co ukrywać że oczekiwania szefów Toyoty co do niego były dużo większe. Wydaje mi się że wszyscy myśleli że skoro ma takie nazwisko to do czegoś to zobowiązuje, tylko że Ralfowi brakuje talentu no i szczęścia.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
neodg
 
Dołączył(a): Pn lip 02, 2007 9:08
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez kamilka Wt lip 03, 2007 18:08  

Oczekiwania na pewno były większe ale 11 pozycja na starcie i 10 w wyscigu to całkim niezły rezultat w porównaniu z ostatnim wyścigiem którego nie ukończył. Poza tym ma chłopak talent ale jakoś mu się ostatnio nie poszczęściło...
Avatar użytkownika
kamilka
 
Dołączył(a): So kwi 28, 2007 17:08
Lokalizacja: Hajnówka

Postprzez vvportero Wt lip 03, 2007 18:42  

kamilka napisał(a): Poza tym ma chłopak talent ale jakoś mu się ostatnio nie poszczęściło...


on ma talent :?: :o chyba tylko nazwisko
Avatar użytkownika
vvportero
 
Dołączył(a): Śr sie 16, 2006 13:55
Lokalizacja: Z Galicji

Postprzez chmiel Wt lip 03, 2007 21:44  

KLIK - niestety to prawda...
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron