GP Wielkiej Brytanii 2007

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SPIDER Pn lip 09, 2007 19:58  

TobaccoBoy napisał(a):Dla takich chwil warto żyć...

Żebyś wiedział!
Kimi naprawdę się obudził z zimowego snu i teraz pokazuje swoją najwyższą dyspozycję. Wykorzystuje bolid do maksimum i w ostatnich dwóch wyścigach przyniosło to pożądane efekty.

Skrupulatnie odrabia stratę punktową do Hamiltona...

A tak poza tym, Kubuś pisał kilka stron wcześniej, że Kimi nie mógł utrzymać po pierwszym postoju tempa Alonso. Zauważ taki drobny niuans, że Alonso miał na pokładzie znacznie mniej paliwa i Kimi nie mógł mu dotrzymać należycie kroku. Dobrze, że wyszło z tego 5-6 sekund straty, bo potem Kimi przejechał serię super szybkich okrążeń i to wystarczyło.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Kubuś Fatalista Pn lip 09, 2007 20:03  

SPIDER ale gdyby nie maruderzy Alonso wyjechałby przed Kimim. Drugi raz z rzędu miał szczęście.
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez Barti Pn lip 09, 2007 20:15  

Kubuś Fatalista napisał(a):SPIDER ale gdyby nie maruderzy Alonso wyjechałby przed Kimim. Drugi raz z rzędu miał szczęście.


To fakt, że byli maruderzy i trochę mu przeszkadzali ale i tak nie dał by rady, moim zdaniem podczas ostatnich dwóch wyścigów Ferrari przegoniło McLarena, ryzykuję nawet tezę że taki stan rzeczy może utrzymać się do końca mistrzostw.
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez W Pn lip 09, 2007 20:33  

SPIDER napisał(a):Dobrze, że wyszło z tego 5-6 sekund straty, bo potem Kimi przejechał serię super szybkich okrążeń i to wystarczyło.

Już są mityczne "super szybkie okrążenia"... Ja widziałem to samo tempo, które było zanim Alonso zjechał na tankowanie. Potem Hiszpan jechał sekundę wolniej z racji większej ilości paliwa. Fin zrobił 6 okrążeń więcej. Tyle wystarczyło.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez SPIDER Pn lip 09, 2007 20:46  

Kubuś Fatalista napisał(a):SPIDER ale gdyby nie maruderzy Alonso wyjechałby przed Kimim

Jak już to Kimi za Alonso, bo to on robił stopa.
I nie ma co gdybać. Dlaczego Alonso nie wyprzedził maruderów szybciej, skoro jest taki dobry? Tak wnioskuję to z Twoich postów.

Kimi wygrał bo był lepszy, ale Ty poza Alonso świata nie widzisz i nie możesz się pogodzić z tym, że przegrał.

Koniec kropka.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez gregoff Pn lip 09, 2007 20:57  

Tak tak Kubus a świstak siedzi bo sreberka były kradzione. Sobie dokładnie zobacz jakie czasy Kimasa i Alonso kręcili w całym wyścigu. Gdyby musiał jechać szybciej Kimas to by przyspieszył i nic by nie zrobiło mu to, że Alonso miał szytą drogę... Ferrari po prost ma lepszy samochód i nic na to nie można poradzić.

Ps: Ja tam się akurat cieszę bo kupiłem Raikkonena w GPM :-P Poza tym chłopakowi jak nikomu należy się to MŚ w końcu...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Alassane Bamba Pn lip 09, 2007 21:21  

"Czerwoni" vs. "Srebrni" :lol:

A ja się cieszę, że Fisico i Kova dojechali w ósemce :-D
"At the press conference they asked me if Hamiltons penalty was fair. I said yes immediately. I do not even know why they penalized him, but for me it was fair, and I said yes." - F. Alonso
Avatar użytkownika
Alassane Bamba
 
Dołączył(a): Wt paź 10, 2006 16:57

Postprzez kamilka Pn lip 09, 2007 21:27  

Kubuś Fatalista napisał(a):ale gdyby nie maruderzy Alonso wyjechałby przed Kimim. Drugi raz z rzędu miał szczęście.

Co wcale nie umniejsza tego, że wygrał ten wyścig. Maruderzy czy nie Kimi zdecydowanie był szybszy od Alonso (tylko on i Massa zeszli z czasem poniżej 1:21)
Avatar użytkownika
kamilka
 
Dołączył(a): So kwi 28, 2007 17:08
Lokalizacja: Hajnówka

Postprzez Tomek1 Pn lip 09, 2007 22:32  

Tylko Kimi trzymał się na dystansie 4-5s do Alonso pomiom że miał więcej paliwa, czego Hamilton nie potrafił zrobić.Nie perzesadzajcie że Alonso przegrał z powodu maruderów.Skoro jest taki dobry to czemu gdy on miał więcej paliwanie trzymał się Kimiego tylko tracił??
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomek1
 
Dołączył(a): Cz cze 28, 2007 12:43
Lokalizacja: Pszów

Postprzez Darth ZajceV Wt lip 10, 2007 0:37  

Ciekawy wyścig nie powiem, wyprzedzania było całkiem sporo.

Świetny wyścig Massy, pozytywnie mnie zaskoczył. Reszta była do przewidzenia, że tak powiem, tylko Massa pokrzyżował mi szyki w typowaniu.


Robert, kolejny dobry wyścig. Mam nadzieję, że jego walka w końcówce pozamyka usta, tym co jechali po nim za mini walkie z Hamiltonem na GP Francji, oraz tym co twierdzą, że on jest słabym kierowcom.

Rosberg słabo, ale to pewnie przez qual i Spyker wreszcie nie na samym końcu.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez dex Wt lip 10, 2007 8:22  

Kubuś Fatalista napisał(a):SPIDER ale gdyby nie maruderzy Alonso wyjechałby przed Kimim. Drugi raz z rzędu miał szczęście.

hmmm nie zachowuj się jak otumamiony kibic Alonso, ja również bardzo kibicuje Kimiemu ale jak przegra to trudno i tak już bedzie cięzko wygrać mistrzostwa ale ja wieżę i cały czas więżyć bede .
A to takie gdybanie , gdyby nie maruderzy , a może gdyby spadł deszcz , a w poprzednim było 35 stopni celcjusza a nie 28 , a w australii nie startował z drugiej pozycji, a to, a tamto , i wyszło by że Alonso wygrał dziewieć GP Alonsomaniak normalnie :) hihhi.

Nie ma co mówić Ferrari wykręcało lepsze czasy od Mclarena w tym wyścigu , Alonso jechał świetnie, ale Kimi jeszcze lepiej od niego , jechał cięższym bolidem, a nie dał się"stracić" cały czas różnica wynosiła 4,5 sek.
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez golakr Wt lip 10, 2007 16:51  

dex napisał(a):A to takie gdybanie , gdyby nie maruderzy , a może gdyby spadł deszcz , a w poprzednim było 35 stopni celcjusza a nie 28 , a w australii nie startował z drugiej pozycji, a to, a tamto , i wyszło by że Alonso wygrał dziewieć GP Alonsomaniak normalnie Uśmiech hihhi.


Ejj, nie ładnie. Powody powodami, wyszło jak wyszło. Faktem jest, że Alonso byłby 1 (Speed wiedział, że przesadził z blokowaniem i tak się przestraszył pięści Alojza, że harakiri).
SPIDER napisał(a):Dlaczego Alonso nie wyprzedził maruderów szybciej, skoro jest taki dobry?

To jest chyba przesada (przekomarzanie? :P) , dobry nie dobry, zmienili taktykę zespołu, "olali" domowe zwycięstwo Lewisa a przez taki układ na torze a nie inny, stracił na tym okrążeniu swoją przewagę, którą tyle czasu wypracowywał. (no chyba można się wściec)
Zresztą Massa tak samo się wyrolował ostatnio (a Massiaki nie uważały tego za jego błąd). Tak to wygląda (zresztą wszyscy o tym doskonale wiedzą)
Tomek1 napisał(a):Skoro jest taki dobry to czemu gdy on miał więcej paliwanie trzymał się Kimiego tylko tracił??

A temu, że jakbyś posłuchał (poczytał) co ma do powiedzenia na ten temat niejaki Ron Dennis tobyś wogóle nie zadawał takich pytań.
Avatar użytkownika
golakr
 
Dołączył(a): So wrz 16, 2006 14:30
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez este85 Wt lip 10, 2007 17:11  

golakr napisał(a):Powody powodami, wyszło jak wyszło. Faktem jest, że Alonso byłby 1

Ale o co my się tu wogóle sprzeczamy? Takie gdybanie "co by było gdyby" do niczego nie prowadzi :P To przecież wyścigi, a nie konkurs "kto mógłby wygrać, gdyby...". Nie liczy się kto miał szanse, ale to kto wygrał. Cóż, czasem to okrutne, ale właśnie takie jest F1.
este85
 

Postprzez golakr Wt lip 10, 2007 19:56  

este85 napisał(a):Ale o co my się tu wogóle sprzeczamy? Takie gdybanie "co by było gdyby" do niczego nie prowadzi

No bo to to jest takie takie gdybanie itp. itd. Zawsze.
Avatar użytkownika
golakr
 
Dołączył(a): So wrz 16, 2006 14:30
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez dex Wt lip 10, 2007 21:16  

golakr napisał(a):Ejj, nie ładnie

czemu nie ładnie , ja nikogo nie obrażam tylko mówie że to takie gdybanie co by było gdyby ... babcia miała wąsy :-D

ale tak właściwie to este85 ma racje w 100%
este85 napisał(a):o co my się tu wogóle sprzeczamy?

Wygrać zawsze musi jeden chociaż startuje wielu kierowców .
I bardzo podoba mi się to stwierdzenie :

este85 napisał(a):To przecież wyścigi, a nie konkurs "kto mógłby wygrać, gdyby...".
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości