Przed GP Europy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez M-Power So lip 21, 2007 21:21  

Slipstream masz rację, ja wiedziłem co masz na myśli ale chciałem podkreślić że to tyczy się głównie Nicka i Roberta. Jeśli Robert jest wyżej to nikt nieprzejmuje się że ma mniej paliwa, tylko wszyscy się cieszą że jest przed nickiem
Avatar użytkownika
M-Power
 
Dołączył(a): Wt mar 13, 2007 9:30
Lokalizacja: Lublin
GG: 9009253

Postprzez SPIDER So lip 21, 2007 21:42  

Iza napisał(a):Tylko gorzej by było, jakby rzeczywiście coś mu się poważnego stało

Też by się cieszyli, tylko by nie dali tego po sobie poznać. Tak myślę.

Widzę, że rozgorzała na dobre dyskusja na temat paliwowy. I to jeszcze głównie w kręgu BMW. Troszkę to jest zastanawiające.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez OldHorse So lip 21, 2007 21:44  

chmiel napisał(a):(...)ale emocje powinien Nam zapewnić Lewis Hamilton startujący z P10 jak Fernando Alonso we Francji. :)


IMHO jeżeli Hamilton wystartuje, to w zapasowym samochodzie, czyli nie z P10 a z pitlane !!!
Avatar użytkownika
OldHorse
 
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 9:26
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez Piter So lip 21, 2007 21:49  

stren napisał(a):Dlaczego wy wszyscy sugerujecie, że Nick dostał mniej paliwa bo jedzie u siebie ? Do tej pory agresywniejszą taktykę zawszę dostawał ten który był szybszy na treningach, i tak samo jest w tym przypadku.


O! Serio! Nie zauważyłem. A kto był szybszy na treningach???:brawo: Oświecę Cię. Robert dostał więcej paliwa ponieważ miał słabszy czas od Nicka w Q3 a od Nicka Robert jest lepszy. Dziękuje. :zgoda:

PS. Bo już nie chce mi się wyjaśniać :pijany:
Ostatnio edytowano So lip 21, 2007 21:58 przez Piter, łącznie edytowano 1 raz
200SX POWER
Avatar użytkownika
Piter
 
Dołączył(a): Śr sty 25, 2006 0:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez robbo So lip 21, 2007 21:56  

a jesli jednak Hamilton nie pojedzie ?

to co wtedy - kierowca rezerwowy ?
robbo
 
Dołączył(a): Pn kwi 09, 2007 12:48

Postprzez slipstream So lip 21, 2007 22:02  

OldHorse napisał(a):IMHO jeżeli Hamilton wystartuje, to w zapasowym samochodzie, czyli nie z P10 a z pitlane !!!

Hmm, no ja sie zatrzymałem na tym, że tylko za zmianę silnika się leci na tył stawki. A nie ma żadnego problemu przełożyć silnik do auta rezerwowego przy dzisiejszej technice i chyba nawet takie wałki miały nawet miejsce
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Darth ZajceV So lip 21, 2007 22:22  

Robert na pewno miał więcej paliwa. Raz Heidfeld miał za małą stratę do Ferrari, dwa wydaje mi się, że 0,3 sek straty Kubicy nie może, wynikać tylko i wyłącznie z faktu toru, nie przy kierowcach na takim poziomie.

Coraz większymi krokami Raikkonen zbliża się do tytułu. Ma sporą szanse utrzymać pozycje, jeśli nie da się wyprzedzić Alonso. Szkoda, że Massa odstaje, upatrywał bym jego finiszu na 3 miejscu.

Wydaje mi się, że Robert ma spore szanse objechać Heidfelda podczas pitstopów.

Jeżeli Hamilton wsiądzie za kółko to w tym wyścigu pokaże ile jest wart. Obstawiał bym, że będzie 6. Jeśli jednak pojedzie De La Rosa to pewnie dojedzie gdzieś tak 8.

Obstawianie formy Toyoty to jak granie w lotki z zawiązanymi oczami. niby w qualu dobrze 4-5 siła w F1 a wyścigi przebiegają bardzo słaba.

Dziwi bardzo słaba pozycja Fisichelli, jednak po tym co pokazał w USA wydaje mi się, że będzie go stać na co najmniej 9 pozycje.

Webber? Będzie dobrze, ale bez punktów, rzecz jasna jeśli skrzynia wytrzyma.

Kovalainen dojedzie za trzema czołowymi zespołami, no chyba, ze Hamilton nie pojedzie.

PS. Przypuszczenia nie zakładają, żadnych wypadków w czołówce... :)
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez dex So lip 21, 2007 22:32  

Super Qual , nareszcie się doczekałem PP od Kimiego , długo trzeba było czekać bo aż od australii :), pech Hamiltona , ale to pokazuje wszystkim że F1 to bardzo niebezpieczny sport , wystarczy błąd kierowcy , błąd teamu , błąd dostawcy opon czy kogoś innego a może się to skonczyć tragicznie :/ , Alonso tez bardzo dobrze ale mały błąd i to go kosztowało PP , no ale trudno , Kubica ok , al edenerwują mnie te gadki o paliwie jak Kubica jest przed Nickiem to wszystko ok i wszystko gra , nikt nawet nie wspomni o tym że może mieć mniej paliwa , natomiast w drugą stronę tzn jak Kubica jest za nim to już tragizm i tłumaczenie wiekszą ilościa paliwa , o zgrozo...
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez Pieczar So lip 21, 2007 22:47  

slipstream - co do paliwa, zauważ, że tak właśnie jest w tym sezonie. Praktycznie zawsze kierowca wolniejszy ma więcej paliwa (w obrębie danego zespołu). No chyba, że popełni błąd to może być inaczej. Stąd wszyscy obstawiają, że to Robert ma więcej paliwa od Nicka. Ja również jestem podobnego zdania - na 3. treningu jak również na Q2 Kubica był szybszy od Heidfelda. Niemożliwe, żeby nagle stracił 0.3 sekundy nie popełniając przy tym żadnego błędu. Zresztą jutro się wszystko okaże. Wg mnie Robert zjedzie jakieś 3 może 4 okrążenia później do boksu. Zresztą jutro się wszystko okaże :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez bankoq So lip 21, 2007 23:40  

Po prostu różnica w umiejętnościach kierowców w ścisłej czołówce są tak małe, że za każdym razem ten który będzie miał więcej paliwa pojedzie odrobine wolniej. Gdyby tak nie było i jakikolwiek kierowca z jednego, z 3 pierwszych zespołów pojechał szybciej od team-mate mając więcej paliwa, to oznaczałoby, że ten drugi powinien się martwić o posadę, bo w czołówce F1 nie ma miejsca na nierównych kierowców.
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez los-kamilos N lip 22, 2007 8:40  

Hmm, no ja sie zatrzymałem na tym, że tylko za zmianę silnika się leci na tył stawki. A nie ma żadnego problemu przełożyć silnik do auta rezerwowego przy dzisiejszej technice i chyba nawet takie wałki miały nawet miejsce


Ale jest jeszcze jedna zasada - po qualu trzeba oddac bolidy do Parc Ferme - w tak krótkim czasie nie zdążą zmienić silnika. Więc muszą oddać tam t-cara i Elvis startuje z 20 pozycji lub nie oddają i startuje z boksów... Ciekawe jak to rozwiązali...
Avatar użytkownika
los-kamilos
 
Dołączył(a): N mar 18, 2007 18:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Jędruś N lip 22, 2007 8:48  

Wie ktoś o której zaczną się podana Hamiltona przez lekarzy FIA???

W tedy dowiemy się już wszystkiego na 100%
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez OldHorse N lip 22, 2007 8:50  

slipstream napisał(a):Hmm, no ja sie zatrzymałem na tym, że tylko za zmianę silnika się leci na tył stawki. A nie ma żadnego problemu przełożyć silnik do auta rezerwowego przy dzisiejszej technice i chyba nawet takie wałki miały nawet miejsce


Za zmianę samochodu po rozpoczęciu sesji kwalifikacyjnej też startuje się z pitlane. Regulamin sportowy, punkt 28.2
Avatar użytkownika
OldHorse
 
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 9:26
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez P@veL N lip 22, 2007 9:02  

jędruś napisał(a):Wie ktoś o której zaczną się podana Hamiltona przez lekarzy FIA???


Oni chyba nie mieli go badac. Miał tylko zostać w szpitalu na kilka godzin na obserwacji
Avatar użytkownika
P@veL
 
Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 16:44
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez kamilka N lip 22, 2007 9:08  

Właśnie podali w radiu że Hamilton przeszedł badania pomyślnie, nic nie wykryto u niego poważnego i wystartuje do wyscigu prawdopodobnie z 10 pozycji.
Avatar użytkownika
kamilka
 
Dołączył(a): So kwi 28, 2007 17:08
Lokalizacja: Hajnówka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość