Przed GP Europy

Moderator: Ekipa F1

Postprzez chmiel N lip 22, 2007 9:33  

TUTAJ potwierdzenie, że Lewis dziś wystartuje. :) Cieszę się, że nic mu nie jest.

slipstream napisał(a):Widzę że już nie istnieje możliwość że ktoś może być po prostu szybszy. Zawsze to wina paliwa. Dalej śmiem jednak twierdzić że przy różnicy 1-2 kółek na tankowaniu, więcej zależy tu od kierowcy niż taktyki. Zaczynamy już bowiem popadać w lekką paranoje i obsesję panowie z tymi tankowaniami, szczególnie w obrębie jednego zespołu (już nie ważne czy to BMW, McLaren czy inny - wychodzi na to że w kwalifikacjach "grają" jedynie stratedzy a od kierowcy już nic nie zależy)

Istnieje taka możliwość, że ktoś jest po prostu szybszy, ale o tym przekonamy się dopiero w wyścigu. Zresztą slipstream obecny format kwalifikacji jest taki, że najczęściej ten, kto jest wyżej ma mniej paliwa (mówię o kierowcach z tego samego teamu) i nic na to nie poradzimy. Tak po prostu jest. Piszesz, że przy różnicy 1-2 kółek na tankowaniu więcej zależy od kierowcy niż taktyki. Możliwe, ale jeżeli ta różnica jest większa? Zresztą te paliwo na 1-2 okrążenia więcej przy podobnych umiejętnościach kierowców może mieć niemałe znaczenie.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez SoBcZaK N lip 22, 2007 9:47  

hmmmm ostatnio coraz częściej możemy obserwować jak któryś z czołowych kierowców musi przedzierać się do przodu :P zobaczywa jak Hamiltonowi to będzie szło bo do tej pory to nie za wiele manewrów wyprzedzania pokazał :P
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Bahrajn N lip 22, 2007 9:50  

najbardziej oczekiwane wyścigi przeze mnie to takie w których ktoś "z czuba" stawki przesuwany jest do tyłu na starcie...
a w związku z tym że to Lewis jest jeszcze ciekawiej bo teraz zobaczyć będzie można na co złote dziecko stać...

swoją drogą miał wiele szczęścia że nie było tam betonowego muru, żwirowa "piaskownica" też mu trochę prędkości odebrała...
wszystkie tory powinny mieć takie zabezpieczenia, inaczej nie ma mowy o licencji... w końcu na organizacji zarabiają kasę...

dziwią mnie dyskusje na temat ilości paliwa, wystarczająco dużo
na ten temat mówią nasi komentatorzy...:) zauważyłem już
kilka razy że ich przypuszczenia iż ktoś swój wynik w Q zawdzięcza
właśnie małej ilości paliwa delikatnie mówiąc mijał się z rzeczywistością...:)
Obrazek
Bahrajn
 
Dołączył(a): Śr cze 27, 2007 14:30

Postprzez marrak N lip 22, 2007 10:26  

Lewis wystartuje z 10. miejsca (potwierdzono na www.formula1.com)

ale co bardziej ciekawe w oficjalnych prognozach pisza ze jest szansa na lekki deszczyk podczas wyscigu :-) 8)
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez czlapka N lip 22, 2007 10:29  

No a to nie jest tak że jak po kwalfikacjach zmieni się na t-cara to trzeba startować z pit-lane??
Avatar użytkownika
czlapka
 
Dołączył(a): So sie 12, 2006 12:59
Lokalizacja: 3city/Ldz

Postprzez M-Power N lip 22, 2007 10:52  

Jak się przełoży silnik ze swojego bolidu do t-cara to chyba nie.

jak się myle to mnie poprawcie
Avatar użytkownika
M-Power
 
Dołączył(a): Wt mar 13, 2007 9:30
Lokalizacja: Lublin
GG: 9009253

Postprzez A-J-P N lip 22, 2007 11:07  

No i Teraz zobadczymy Louisa w akcji na co go stac, bedzie musial walczyc z innymio a tu ma mozliwosci wyprzedzania - sadze ,ze na pudlo uda mu sie zalapac :)
A-J-P
 
Dołączył(a): Wt sie 08, 2006 18:31
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Barti N lip 22, 2007 11:08  

Dobrze że nic mu nie jest i że może startować ;) ale odnoszę wrażenie że gdyby nie walczył o mistrzostwo świata dali by mu siana z tym startem.

W każdym poprzednich wyścigach nie miał kogo wyprzedzać, co wyścig miał praktycznie czysty tor i teraz nie zdziwiłbym się gdyby dzisiaj pokazał niewiele. (raz walczył z Massa w Bahrajnie, wyprzedził go ale po błędzie Brazylijczyka)
Nie życzę mu źle ale kciuków za niego nie trzymam. Jeździ dobrze ale ma też farta że może ścigać się w McLarenie.

Przyznam się szczerze że jeszcze na początku nawet lubiłem tego kolesia ale teraz na siłę próbuję się zrobić z niego nowego Senne czy Schumachera a on jeszcze nic nie osiągnął, natomiast Alonso który wyrwał samemu Michaelowi Schumacherowi dwa tytułu w zespole McLarena jest traktowany drugo planowo, i przez to jestem a little zniesmaczony :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Barti
 
Dołączył(a): Wt kwi 17, 2007 8:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez tweedy N lip 22, 2007 11:50  

Barti napisał(a):W każdym poprzednich wyścigach nie miał kogo wyprzedzać, co wyścig miał praktycznie czysty tor i teraz nie zdziwiłbym się gdyby dzisiaj pokazał niewiele. (raz walczył z Massa w Bahrajnie, wyprzedził go ale po błędzie Brazylijczyka)
Nie życzę mu źle ale kciuków za niego nie trzymam. Jeździ dobrze ale ma też farta że może ścigać się w McLarenie.


to, że nie miał wcześniej okazji do wyprzedzania nie znaczy, że nie potrafii tego robić :) oglądałeś może wyścig GP2 w Turcji w zeszłym roku?

Barti napisał(a):Przyznam się szczerze że jeszcze na początku nawet lubiłem tego kolesia ale teraz na siłę próbuję się zrobić z niego nowego Senne czy Schumachera a on jeszcze nic nie osiągnął, natomiast Alonso który wyrwał samemu Michaelowi Schumacherowi dwa tytułu w zespole McLarena jest traktowany drugo planowo, i przez to jestem a little zniesmaczony


też tak to odbierałem na początku, ale doszedłem do wniosku, że to przecież nie jego wina, że ktoś chce zrobić z niego "boga wyścigów" :)
tweedy
 
Dołączył(a): Cz wrz 22, 2005 9:53

Postprzez rafaello85 N lip 22, 2007 12:24  

A tak jeszcze wracając do wczorajszego wypadku Hamiltona...wiecie może z jaką szybkością uderzył w bandę?
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Piter N lip 22, 2007 12:36  

A-J-P napisał(a):No i Teraz zobadczymy Louisa w akcji na co go stac, bedzie musial walczyc z innymio a tu ma mozliwosci wyprzedzania - sadze ,ze na pudlo uda mu sie zalapac :)


A ja myślę że o pudło może mu być ciężko. Do 6. miejsca powinien przebić się bez większych problemów. Jednak z kierowcami BMW może mu nie pójść tak łatwo. Dlatego myślę że 4. pozycja to max co może osiągnąć w tym wyścigu.
Dużo zależy teraz od strategi jaką obiorą dla Hamiltona

Szkoda że to Robert nie dostał agresywniejszej strategi. To mogłoby przynieść więcej korzyści BMW. :-)
200SX POWER
Avatar użytkownika
Piter
 
Dołączył(a): Śr sty 25, 2006 0:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bankoq N lip 22, 2007 12:37  

rafaello85 napisał(a):A tak jeszcze wracając do wczorajszego wypadku Hamiltona...wiecie może z jaką szybkością uderzył w bandę?


Bardzo różnie podają źródła, ale wartości mieszczą się raczej w przedziale 220-240km/h. Ale nie jestem pewien czy chodzi o prędkość z jaką opuścił tor, czy prędkość tuż przed uderzeniem.

Natomiast co do obciążenia bezpośrednio działającego na ciało to było 30g, czyli o 2 więcej niż w przypadku Kubicy.

Podobno Hammi był nieźle wystraszony w momencie opuszczenia toru i krzyczał jak małolat :lol: Do tego chyba strach nieźle sparaliżował, bo do samego końca nie puścił kierownicy, to był karygodny błąd, który przy większym pechu mógł go kosztować poważną kontuzję.

Hmmm, kiedy uderzył Kubica byłem pewien, że ten wypadek nie zrobi na nim większego wrażenia, no ale z tego co czytam, to Lewis jednak był w szoku po uderzeniu, zobaczymy jak to na niego wpłynie, wielu kierowców w historii miało poważne wypadki, a potem wygrywali tytuły mistrzowskie. No cóż zobaczymy...

P.S. Co do newsów F1 jakby ktoś jeszcze nie znał polecam - totalf1.com
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez SPIDER N lip 22, 2007 12:43  

Na RTLu jest właśnie gridwalking i wstęp do wyścigu.
Podano komunikat, że jest spodziewany deszcz za... 29 minut. Czyżby deszczowy wyścig. Oj, oby się to sprawdziło.
:)

Choć nie wiadomo oczywiście, ile w tym jest prawdy.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez bankoq N lip 22, 2007 12:45  

Komunikat oficjalny w postaci tego typowego okienka, czy tylko tak komentatorzy dywagują?
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość