Przed GP Turcji 2007

Moderator: Ekipa F1

Postprzez pjaxz So sie 25, 2007 14:58  

Ale się wku****** - o 14 koniec pracy, biegiem do domu aby zobaczyć Q2 i Q3 a tam ... "Czarodziejki" :shock: :? :x

Po czasach widać, że jutrzejsza walka Ferrari i Mclarena zapowiada się pasjonująco. Robert osiągnął chyba max tego co mógł, fajnie, że był szybszy od Nicka. Za BMW dwójka przyszłościowych kierowców Heikki i Rosberg. Rzuca się też w oczy znaczna poprawa od poprzedniego GP Hondy.

Co do pozycji Wurza i przede wszystkim Ralfa w swoich teamach to nie wszystko jest jeszcze przesądzone ale np w ostatnim F1Racing są jakieś plotki o Sato w Williamsie...
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez patgaw So sie 25, 2007 14:58  

a jednak sie mylilem, to Robert zrobil blad w 1 przejezdzie w q3 i dlatego mial gorszy czas. Robert ma po raz 3 w tym sezonie mniej paliwa od heidfelda.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez slipstream So sie 25, 2007 16:29  

No to jednak Honda znów za Spykerem Może jednak tym razem na dystansie uda im sie przebić przed pomarańczowych.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez chmiel So sie 25, 2007 16:31  

Qual bardzo ciekawy, bo różnice w czołówce minimalne. :) To zwiastuje emocje w wyścigu, a dodatkowo na Istanbul Park są dobre miejsca do wyprzedzania. Niestety front row to Massa - Hamilton. W 2. rzędzie Kimi - Fernando. Więc tak: Ferki na czystej stronie toru, Maki na brudnej. Ale podobno na tym torze start z czystej strony toru wcale nie jest takim atutem. Przynajmniej Windsor kiedyś w F1R tak pisał. Jednak start będzie bardzo ważny w kontekście wyniku końcowego. Z tej czwórki najwięcej paliwa ma chyba Fernando, ale ciekawe, ile paliwa ma Kimi. Popełnił błąd na ostatnim pomiarowym kółku i trudno to ocenić. Jakby nie było, Kimi mógł, a nawet powinien być wyżej. Kolejny rząd to Robert - Nick. :) Cieszę się, że Robert był przed swoim teammate, choć ma pewnie mniej paliwa. Heikki znowu zdecydowanie przed Fisico, Nico przed Alexem, a Jarno przed Ralfem. Ten ostatni - dno i co najmniej metr mułu. Świetnie Ant i szkoda, że nie awansował do Q3, bo należało mu się. Tonio znowu zdecydowanie lepiej od Vettela, który sobie coś nie radzi.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez rafaello85 So sie 25, 2007 16:40  

pjaxz napisał(a):Ale się wku****** - o 14 koniec pracy, biegiem do domu aby zobaczyć Q2 i Q3 a tam ... "Czarodziejki"

Musisz troszkę uważniej czytać serwis f1wm.pl ;) Tutaj zawsze podawane są włąściwe godziny rozgrywania: treningów, kwalifikacji i wyścigów :)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Maly-boy So sie 25, 2007 17:13  

slipstream napisał(a):No to jednak Honda znów za Spykerem Może jednak tym razem na dystansie uda im sie przebić przed pomarańczowych.


z angielskiego jestem cienki ale z tego co tam wyczytalem to mają kary 10 pozycji startowych ale obydwaj dostają nowe silniki czy cos w tym stylu ? bo Button miał awarie silnika na Hungaroring
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez pjaxz So sie 25, 2007 17:17  

rafaello85 napisał(a):
pjaxz napisał(a):Ale się wku****** - o 14 koniec pracy, biegiem do domu aby zobaczyć Q2 i Q3 a tam ... "Czarodziejki"

Musisz troszkę uważniej czytać serwis f1wm.pl ;) Tutaj zawsze podawane są włąściwe godziny rozgrywania: treningów, kwalifikacji i wyścigów :)

Byłem w 100% przekonany że qual o tej samej godzinie co zawsze. Jednak nawet gdybym wiedział, że jest wcześniej to z pracy bym się nie mógł zwolnić :sad:
Wracając do tematu Kimi jest całkiem zadowolony z 3 pozycji na starcie i woli ją od pozycji nr 2. Czy ta brudna część toru ma aż takie znaczenie? Czy Robert może pokusić się o wyprzedzenie Alonso na starcie, bo jak wiadomo Fernando ma więcej paliwa?
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Maly-boy So sie 25, 2007 17:24  

pjaxz napisał(a):
rafaello85 napisał(a):
pjaxz napisał(a):Ale się wku****** - o 14 koniec pracy, biegiem do domu aby zobaczyć Q2 i Q3 a tam ... "Czarodziejki"

Musisz troszkę uważniej czytać serwis f1wm.pl ;) Tutaj zawsze podawane są włąściwe godziny rozgrywania: treningów, kwalifikacji i wyścigów :)

Byłem w 100% przekonany że qual o tej samej godzinie co zawsze. Jednak nawet gdybym wiedział, że jest wcześniej to z pracy bym się nie mógł zwolnić :sad:
Wracając do tematu Kimi jest całkiem zadowolony z 3 pozycji na starcie i woli ją od pozycji nr 2. Czy ta brudna część toru ma aż takie znaczenie? Czy Robert może pokusić się o wyprzedzenie Alonso na starcie, bo jak wiadomo Fernando ma więcej paliwa?


tak ta brudna strona ma znaczenie ostatnio w gp europy Heidfeld Starował z brudnej a Kubica z czystej strony i Na starcie Kubica go wyprzedził ,bo tam jest większa przyczepność opon
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez OptimusPrime So sie 25, 2007 18:02  

ja mysle że jak Robert będzie miał tak dobry start jak na gp Europy to może minąć nawet Alonso...Tylko pozniej trudno będzie utrzymać to 4 miejsce
Avatar użytkownika
OptimusPrime
 
Dołączył(a): Śr sie 22, 2007 21:06
Lokalizacja: ProszÓwki

Postprzez golakr So sie 25, 2007 18:06  

slipstream napisał(a):No to jednak Honda znów za Spykerem


Maly-boy napisał(a):z angielskiego jestem cienki ale z tego co tam wyczytalem to mają kary 10 pozycji startowych ale obydwaj dostają nowe silniki czy cos w tym stylu ? bo Button miał awarie silnika na Hungaroring


Kiedy Button wrócił pod koniec Q2 silnik zaczął tracić na mocy, i teraz będzie musiał wymienić silnik na jutrzejszy wyścig; co oznacza karę przesunięcia o 10 miejsc do tyłu.
Avatar użytkownika
golakr
 
Dołączył(a): So wrz 16, 2006 14:30
Lokalizacja: Cieszyn

Postprzez kamil.pl5 So sie 25, 2007 18:08  

pjaxz napisał(a):Ale się wku****** - o 14 koniec pracy, biegiem do domu aby zobaczyć Q2 i Q3 a tam ... "Czarodziejki" Szok Zmieszanie Złość


Ja miałem to samo... wpadam do domu o 14.15, myślałem że zdążę na Q2 i Q3 a tu jakiś film :/ patrze w "Tele Tydzień" i pisze że kwalifikacje o 14, lookam w telegazetę i tez że o 14. Wkurwi**m się wchodzę do netu a tu już po qualu :/ no to zostaje mi zobaczyć zmagania na TV4 o 21.45.... zawiodłem się :-?
Obrazek
Czy istnieje coś gorszego niż miłość brzydkiej kobiety? Owszem - przyjaźń pięknej kobiety - Albert Camus
Avatar użytkownika
kamil.pl5
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 14:40

Postprzez yankess So sie 25, 2007 18:16  

kamil.pl5 Ja sie przypadkiem natknąłem na qual. Też wyczytałem w telegazetach, ze o 14 (chociaż na poczatku byłem bardzo zdziwiony, bo przecież turcja to juz nie nasza strefa czasowa) no i sie okazało, ze miałem racje :-P
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez Jankes So sie 25, 2007 18:16  

golakr napisał(a):
slipstream napisał(a):No to jednak Honda znów za Spykerem


Maly-boy napisał(a):z angielskiego jestem cienki ale z tego co tam wyczytalem to mają kary 10 pozycji startowych ale obydwaj dostają nowe silniki czy cos w tym stylu ? bo Button miał awarie silnika na Hungaroring


Kiedy Button wrócił pod koniec Q2 silnik zaczął tracić na mocy, i teraz będzie musiał wymienić silnik na jutrzejszy wyścig; co oznacza karę przesunięcia o 10 miejsc do tyłu.

z tego co ja się orientuję to cofnięcie o 10 miejsc jest następstwem wymiany silnika przed sobotnim treningiem (jeśli silnik nie ukończył cyklu 2 GP), natomiast wymiana po sobotnim treningu/kwalifikacjach oznacza cofnięcie na sam koniec stawki ;)
oczywiście w przypadku Hondy jest bez znaczenia, bo i tak zajęli kiepskie pozycje w kwalifikacjach :)
Ostatnio edytowano So sie 25, 2007 18:18 przez Jankes, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Jankes
 
Dołączył(a): Śr paź 18, 2006 13:38
Lokalizacja: ZGora

Postprzez cziken So sie 25, 2007 18:16  

Czy uklad pól startowych jest taki sam jak na Magny(Massa bierze zakret od zewnetrznej)?
Avatar użytkownika
cziken
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 18:29
Lokalizacja: Assen

Postprzez wampisz So sie 25, 2007 18:23  

pjaxz napisał(a):Wracając do tematu Kimi jest całkiem zadowolony z 3 pozycji na starcie i woli ją od pozycji nr 2. Czy ta brudna część toru ma aż takie znaczenie? Czy Robert może pokusić się o wyprzedzenie Alonso na starcie, bo jak wiadomo Fernando ma więcej paliwa?


Hmm... jakaś dziwna ta jego wypowiedź o ile jest prawdziwa. Przecież P1 i P2 dla kierowców jednego teamu to świetny zadatek na pokonanie pierwszego zakrętu z wzajemną asekuracją i duże szanse na odparcie ataków z tyłu. A tak między nim i Massą może mieszać Hamilton ...

Ja to widzę tak, że pierwsze co zrobi Raikkonen to zablokuje Alonso - zjedzie na wewnętrzną. Zakręt jest w lewo a start z połowy prostej więc nie rozpędzą się za bardzo by musieli brać zakręt szerokim łukiem od zewnętrznej - raczej pojadą ciaśniej do wewnętrznej toru. I stworzy się miejsce po prawej przez którą Robert będzie mógł próbować z nimi powalczyć bardziej po zewnętrznej i z większą prędkością wziąć zakręt. Taką mam wizję tego pierwszego zakrętu, oczywiście to czysta spekulacja, zobaczymy czy się sprawdzi. Może wyprzedzi Alonso ...uf, zapowiada się naprawdę emocjonujący wyścig!
Avatar użytkownika
wampisz
 
Dołączył(a): N sie 05, 2007 19:17
Lokalizacja: Lublin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość