GP Belgii 2007

Moderator: Ekipa F1

Postprzez ARTEK32 Wt wrz 18, 2007 14:34  

Zgadzam się z przedmówcą :lol: jakby Hamilton nie był debiutantem z o wiele lepszym bolidem to wszyscy by chwalili Kubicę. Z resztą sam doktor Mario T. z BMW twierdzi że Robert nie będzie mistrzem dopóki BMW nie zrobi mu takiego auta którym będzie mógł wygrywać.
Robert Kubica - BMW SAUBER F1 TEAM
Avatar użytkownika
ARTEK32
 
Dołączył(a): Śr wrz 12, 2007 12:01
Lokalizacja: Kwidzyn

Postprzez Fisico_F1_ASR Wt wrz 18, 2007 15:24  

Ten superlekki samochód Roberta podczas startu na Spa to jakaś brednia. Przecież Alonso, Rosberg, Kimi, Trulli, Webber oraz Vettel zjechali wcześniej na pitstopy. Kubica był dość lekki, ale nie tak, jak wszyscy oczekiwali.

Jaki ty wyścig oglądałeś?
Fisico_F1_ASR
 
Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 20:18

Postprzez pjaxz Wt wrz 18, 2007 15:52  

Fisico_F1_ASR napisał(a):
Ten superlekki samochód Roberta podczas startu na Spa to jakaś brednia. Przecież Alonso, Rosberg, Kimi, Trulli, Webber oraz Vettel zjechali wcześniej na pitstopy. Kubica był dość lekki, ale nie tak, jak wszyscy oczekiwali.

Jaki ty wyścig oglądałeś?

W Spa? Masz tutaj rozkład pit stopów. http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=6661
Alonso i Kimi zjechali wcześniej bo byli przed Kubicą, sorry mój błąd. NIE zmienia to faktu, że mieli tyle samo paliwa co on.
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Fisico_F1_ASR Wt wrz 18, 2007 16:49  

No tak ale Vettel zjechał i już nie wrócił, Webber i Nico też wiadomo było że nie mają dużo paliwa, bo na swoich "bykach" ( a w zasadzie Webber na byku) bo w qwal toczyli walkę z teoretycznie lepszym BMW
Fisico_F1_ASR
 
Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 20:18

Postprzez adagio28 Wt wrz 18, 2007 17:01  

Miło było widzieć, kiedy mój faworyt po raz trzeci z rzędu wygrywa! :-D Ale nasz Roberto - ten to się dopiero rozjuszył! :smile: Normalnie pokłon w jego stronę za te wszystkie dublowania, jednak to z Kovalainenem podobało mi się najbardziej hehe! :wink: No i oczywiście stały punkt programu - drobne "spięcie" (a przynajmniej Hamilton tak uważa :-o) między kierowcami McLarena ech... Tak już chyba po prostu musi być. ;)
Ta adagio28, nie ten adagio28.
Avatar użytkownika
adagio28
 
Dołączył(a): Śr wrz 12, 2007 11:39
Lokalizacja: E.

Postprzez patgaw Wt wrz 18, 2007 17:40  

ehhh zal mi tu niektorych.

dobra, moim zdaniem zdecydowanie najelpszy wyscig sezonu.
kubica i sutil super jazda. renault ma nadal najelpszy silnik i dlatego kubica nie mogl wyprzedzic ani kovala ani DC.
a bmw jak zwykle wykazalo sie glupota, pod koniec 1 stintu juz wiedzieli ze kierowcy na miejscach obok kubicy jechali na 1 pit stop, wiec przy jego zjezdzie tez powinni go zaladowac do konca, a tak to syzyfowa praca kubicy, bo co kogos ciezkiego wyprzedzil to potem po zjezdzie do boxow znowu musial go wyprzedac. taktyka by sie sprawdzila gdyby wszyscy jechali na 2 pity a tak to lipa ;/
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez slipstream Wt wrz 18, 2007 18:16  

patgaw napisał(a):a bmw jak zwykle wykazalo sie glupota, pod koniec 1 stintu juz wiedzieli ze kierowcy na miejscach obok kubicy jechali na 1 pit stop, wiec przy jego zjezdzie tez powinni go zaladowac do konca

No spokojnie. Tankowanie auta na 1/2 wyścigu a na 2/3 wyścigu to lekka przesada.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Jakuzo Wt wrz 18, 2007 18:58  

slipstream napisał(a):No spokojnie. Tankowanie auta na 1/2 wyścigu a na 2/3 wyścigu to lekka przesada.

Pomijajac juz pojemnosc baku, ktora moglaby okazac sie niewystarczajaca. Jest tez kwestia opon.
Kubica wystartowal na twardych i niewyobrazam sobie jak moglby przejechac 2/3 wyscigu na miekkich z super dociazonym bolidem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jakuzo
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 19:48
Lokalizacja: zza winkla

Postprzez nickolas Wt wrz 18, 2007 19:08  

slipstream napisał(a):Tankowanie auta na 1/2 wyścigu a na 2/3 wyścigu to lekka przesada.

No ale kto mówi o 2/3?
Wystarczyło na 1 pit-stopie zalać bak na 20-21 kółek, czyli i tak mniej niż 1/2 wyscigu (mniej niż mieli Coulthard czy Kovalainen) A potem zostało by 44-(15+20)=w sam raz na szybkie kilka okrążeń na miekkich oponach.
A tak :evil:

Taktyka tym bardziej dziwi, skoro przewidywali możliwość utknięcia za kimś w trakcie wyścigu :razz:
Avatar użytkownika
nickolas
 
Dołączył(a): So sie 20, 2005 16:25

Postprzez patgaw Wt wrz 18, 2007 19:27  

ale dalo by sie tak, mial pita na 15 kolku czyli by mu 29 zostalo, a np Barichello przejechal 26 wiec tylko 3 wiecej by mial.
a startowac powinnien na miekkich, to tez bylo oczywiste.
i zreszta, zawsze ma wiecej paliwa od heidfelda a teraz wiedzieli ze zostanie cofniety to .... dali mu mniej ;o

nickolas napisał(a):No ale kto mówi o 2/3?


no ... my
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Sanki Wt wrz 18, 2007 19:36  

Hmmm. Tak mi się przypomniało... . Czy nie zauważyliście, że Heidfeld pojechal w qualu na pozycje 7 ( nie uwzgledniając kary dla Roberta) bo miał więcej paliwa by nie mógł wyprzedzic Kubicy i żeby ten był jak najbliżej PP (taa 100m xD rzeczywiście blisko), lub punktowanych pozycji na starcie :P. I co tu gadac. Obaj kierowcy sa traktowani równorzędnie ;p.

Taki mały nie do końca off-top
Obrazek
Sanki
 
Dołączył(a): N cze 10, 2007 19:01

Postprzez aba Wt wrz 18, 2007 19:46  

Co do taktyki to niekazdy jest Ross Brawn...
Ostatnio edytowano Wt wrz 18, 2007 23:20 przez aba, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek Michael Schumacher, to taki Richard Petty F1 :diabełek:
Avatar użytkownika
aba
 
Dołączył(a): So lip 21, 2007 22:44
Lokalizacja: Cracov
GG: 9716087

Postprzez slipstream Wt wrz 18, 2007 19:56  

nickolas napisał(a):No ale kto mówi o 2/3?
Wystarczyło na 1 pit-stopie zalać bak na 20-21 kółek, czyli i tak mniej niż 1/2 wyscigu

A to by oznaczało ze przed kwalifikacjami musieli by go dużo więcej zatankować. No już za przeproszeniem bo bym zaklął, ale przesadzacie we wszechwiedzy strategicznej.

Kombinujecie po prostu jak łysy koń pod górę. Po prostu złóżcie swoje CV do BMW jak wiecie lepiej.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez yankess Wt wrz 18, 2007 20:07  

aba napisał(a):Co do taktyki to niekazdy jest Ross Brown
Brawn jak już.
Po obejżeniu quala stwierdziłem, ze ta strategia wcale nie musi okazac sie niewypałem. Felipe w Australii ciężkim bolidem sie za Hondami najeździł. Sądze, ze stratedzy BMW wyszli z założenia, ze Robert powyprzedza tylu, ilu to możliwe i po pitstopie uda sie utrzymać choć kilka pozycji. Niestety psa pogrzebała taktyka tych, za którymi RK utknął (a gdzie w Spa można wyprzedzać? Busstop, La Source i Les Combes. W pozostałych partiach toru juz tylko można załamać ręce nad niewydolnością aero bolidu), ktorzy przynajmniej teoretycznie powinni jechać na więcej tankowań, niż jedno.
Ja tylko nie rozumiem, dlaczego do wyścigu Robert ruszył na twardych gumach.
Co sie stało to sie nieodstanie. Teraz nam pozostaje liczyć na dobre występy w ostatnich wyścigach.
Avatar użytkownika
yankess
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 22:57
Lokalizacja: B'ham/KRK/CK

Postprzez pjaxz Wt wrz 18, 2007 20:09  

slipstream napisał(a):Kombinujecie po prostu jak łysy koń pod górę. Po prostu złóżcie swoje CV do BMW jak wiecie lepiej.


Dokładnie, to samo chciałem napisać. Wg mnie coraz lepsze są te strategie BMW (pomijając Turcję). Naprawdę jest to dobry prognostyk przed sezonem 2008, gdzie, mam nadzieję, BMW będzie konkurencyjne z najlepszymi.
"Lewis Hamilton is the greatest Ever. No doubt" Peter Windsor
pjaxz
 
Dołączył(a): Śr sie 08, 2007 15:58
Lokalizacja: Elbląg

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron