GP Belgii 2007

Moderator: Ekipa F1

Postprzez nickolas Wt wrz 18, 2007 21:48  

...Wystarczyło na 1 pit-stopie zalać bak na 20-21 kółek... a drugi postój i już tylko 9 okrążeń na Softach!

slipstream napisał(a):A to by oznaczało ze przed kwalifikacjami musieli by go dużo więcej zatankować


Slip... , no teraz to żeś mnie zagiął. Przecież ja nic nie kombinuję, tylko Ty coś przeoczyłeś: Przecież napisałem j.w. czyli na 1 pit-stopie czyli po 15 kółkach.
No to co by Robert stracił w kwalifikacjach ??? No bo ja nie wiem o czym Ty piszesz :twisted:

PS.: Może i złożę CV, tylko nieco niemiecki podszlifuję :P ,bo nie wymysliłem tego w czasie wyścigu, widząc co się dzieje; tylko wydało mi sie to sensowne.
Inna rzecz, nie uważam jednocześnie, że 1 postój rozwiązałby problem Roberta. BMW zdaje sobie sprawę, że samochód nie poradziliby sobie zbyt długo na 1 komplecie opon, więc ta opcja raczej jest mało prawdopodobna.
Ostatnio edytowano Wt wrz 18, 2007 21:54 przez nickolas, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
nickolas
 
Dołączył(a): So sie 20, 2005 16:25

Postprzez Darth ZajceV Wt wrz 18, 2007 21:52  

Dziwi mnie jedno. Robert już kilka razy pokazał, że świetnie jeździ na mocno zużytych oponach. Można by to wykorzystać wydłużając znacznie drugi stint. Przecież gdyby Robert dostał po pierwszym Pit-Stopie paliwa na jakieś 2-3 kółka więcej to zapewne z boksu wyjechał by przed Heikkim.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Fisico_F1_ASR Wt wrz 18, 2007 21:53  

Wtedy to byłaby cysterna a nie BMW :evil:
Fisico_F1_ASR
 
Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 20:18

Postprzez nickolas Wt wrz 18, 2007 22:04  

Darth ZajceV napisał(a):gdyby Robert dostał po pierwszym Pit-Stopie paliwa na jakieś 2-3 kółka więcej to zapewne z boksu wyjechałby przed Heikkim


Własnie taki byłby efekt, bo Robert po wyjeździe tracił ok 3.5s, a 2 okr. później był juz na jego ogonie!

Zatankowane na 20okr. BMW to chyba jeszcze nie cysterna :wink:
Barrichello to pewnie trzymał na kolanach dodatkowy kanister :P
Avatar użytkownika
nickolas
 
Dołączył(a): So sie 20, 2005 16:25

Postprzez slipstream Śr wrz 19, 2007 8:38  

nickolas napisał(a):Slip... , no teraz to żeś mnie zagiął. Przecież ja nic nie kombinuję, tylko Ty coś przeoczyłeś: Przecież napisałem j.w. czyli na 1 pit-stopie czyli po 15 kółkach.

Wykazuje absurd. Tankowanie do końca wyścigu po 15 kółkach to totalne samobójstwo. W sytuacji gdy podczas qualu Robert był ewidentnie szybszy (co oznaczało ze ma mniej wahy) BMW nie miało komfortu siedzieć i czekać czy Koval pojedzie na jedno czy dwa tankowanie, bo mogło się okazać że zjedzie 1czy 2 kółka po Robercie. Podczas 1 tak wczesnego PitStopu nie da się do końca stwierdzić jak jadą inni.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez anulka Śr wrz 19, 2007 11:59  

moim skromnym zdanie (a jest w tej kwestii bardzo skromne ) robert zrobil co mogl w tym wyscigu.Owszem utknal za Coulthardem,ale trzeba pamietac,ze Dawid jest doswiadczonym kierowca,ktory rowniez walczyl o mniejsce, a nie tylko przeszkoda do ominiecia.Moim zdaniem Kubica nie chcial pare razy ryzykowac co u niego szanuje,bo mogloby to sie skonczyc nieciekawie gdyby na sile chcial wyprzedzic.Ma chlop jaja :-D

Sutil rzeczywiscie pokazal klase ile on ma lat?
Ps.Czy wy tez macie takie wrazenie,ze Heidfeld jakby przebudzil sie ze snu gdy pojawil sie Robert?Corz lepiej mu idzie,chociaz wiadomo,ze jest faworyzowany,ale to bardzo dobry kierowca...
Świat jest mały, ale należy do wielkich! [ *** ]
Avatar użytkownika
anulka
 
Dołączył(a): Wt wrz 18, 2007 20:22
Lokalizacja: Bialystok

Postprzez Tango & $ Śr wrz 19, 2007 12:05  

slipstream napisał(a):
nickolas napisał(a):Slip... , no teraz to żeś mnie zagiął. Przecież ja nic nie kombinuję, tylko Ty coś przeoczyłeś: Przecież napisałem j.w. czyli na 1 pit-stopie czyli po 15 kółkach.

Wykazuje absurd. Tankowanie do końca wyścigu po 15 kółkach to totalne samobójstwo. W sytuacji gdy podczas qualu Robert był ewidentnie szybszy (co oznaczało ze ma mniej wahy) BMW nie miało komfortu siedzieć i czekać czy Koval pojedzie na jedno czy dwa tankowanie, bo mogło się okazać że zjedzie 1czy 2 kółka po Robercie. Podczas 1 tak wczesnego PitStopu nie da się do końca stwierdzić jak jadą inni.


slipstream, Ty chyba czytasz miedzy wierszami, to co napisane biala czcionka. :)
Nigdzie nie widze, zeby nickolas pisal cos o jezdzie na 1 pitstop.
Dodatkowo, kazdy kto ogladal wyscig wie, ze jedyna taktyka dla Roberta, ktora mogla przyniesc lepszy efekt, to zatankowanie na pierwszym pitstopie na 20-22 (+/-) okrazenia.
Twiedzenie, ze bolid stalby sie wtedy cysterna, jest mocno przesadzone.
Nikt tu nie mowi, ze jest madrzejszy w decyzjach od ekipy BMW.
Nikt tez nie napisal, ze zespol popelnil blad. Po prostu wybrali taka taktyke, ktora w przypadku jednego pitstopu Kovala, okazala sie nienajlepsza. Tyle i tylko tyle.
Takze mala prosba. Czytaj dokladniej co kto napisal.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tango & $
 
Dołączył(a): So maja 19, 2007 10:59
Lokalizacja: z wody

Postprzez ARTEK32 Śr wrz 19, 2007 12:19  

Heidfeld w BMW jest tak samo traktowany jak Hamilton w McLarenie i tyle. Nie wiem czy zauważyliście ale w pierwszej części sezonu głównie Robert jeździł na testy, a Nick korzystał z tej wiedzy, a teraz się trochę wyrównało.
Robert Kubica - BMW SAUBER F1 TEAM
Avatar użytkownika
ARTEK32
 
Dołączył(a): Śr wrz 12, 2007 12:01
Lokalizacja: Kwidzyn

Postprzez Fisico_F1_ASR Śr wrz 19, 2007 12:40  

anulka napisał(a):Sutil rzeczywiscie pokazal klase ile on ma lat?

24
Fisico_F1_ASR
 
Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 20:18

Postprzez Jakuzo Śr wrz 19, 2007 12:40  

Tango & $ napisał(a):Dodatkowo, kazdy kto ogladal wyscig wie, ze jedyna taktyka dla Roberta, ktora mogla przyniesc lepszy efekt, to zatankowanie na pierwszym pitstopie na 20-22 (+/-) okrazenia.

Zebys taki madry byl w czasie a nie PO wyscigu.
Ja uwazam ze taktyka byla ok, i maxymalnie Kubica mogl byc 8.
Tango & $ napisał(a):Twiedzenie, ze bolid stalby sie wtedy cysterna, jest mocno przesadzone.

Raczej adekwatne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jakuzo
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 19:48
Lokalizacja: zza winkla

Postprzez Darth ZajceV Śr wrz 19, 2007 14:06  

Jakuzo napisał(a):Zebys taki madry byl w czasie a nie PO wyscigu.


Dyskutujemy o tym co się stało. Z resztą po drugim tankowaniu Roberta było widać mały błąd taktyczny.

Co do taktyki użytej na wyścig. Ona po prostu nie uwzględniała tego, że Robert na długo może za kimś utknąć. Gdyby nie DC to Robert bankowo byłby przed Kovalainenem, możliwe, że też przed Webberem i Rosbergiem (straty na końcu były niewielkie).

Jednym słowem BMW zaryzykowało z taktyką (tak jak w Monako) i po prostu się nie udało.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez patgaw Śr wrz 19, 2007 14:14  

Sanki napisał(a):bo miał więcej paliwa by nie mógł wyprzedzic Kubicy


jak ty to wyliczyles ze bedac przed kims mozna wyprzedzic kogos za soba??
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Marco Gronichella Śr wrz 19, 2007 16:10  

Chyba dyskusja powinna zmierzać w tym kierunku, BMW możę i ma udany bolid w tym roku ale stratedzy zachowują się właśnie jak tacy z zespołu który jest dopiero 2 sezon. Można gdybać co by było gdyby zjechał 2 lapy wcześniej albo 4 lapy później tylko po co :)
Avatar użytkownika
Marco Gronichella
 
Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 8:58
Lokalizacja: Warszawa
GG: 7990456

Postprzez 5cuderi4 Śr wrz 19, 2007 16:55  

Oczywiście znów z tematu o GP zrobił się temat "Kubica w GP ...". :)
Darth ZajceV napisał(a):Co do taktyki użytej na wyścig. Ona po prostu nie uwzględniała tego, że Robert na długo może za kimś utknąć.
Jak mogli się z tym nie liczyć jeśli bardzo dobrze wiedzieli, że Robert będzie cofnięty na starcie o 10 pozycji i o tym, że w tym sezonie wyprzedza się bardzo trudno :?:
Avatar użytkownika
5cuderi4
 
Dołączył(a): Pt sty 27, 2006 19:34
Lokalizacja: Warszawa
GG: 1551549

Postprzez Tango & $ Śr wrz 19, 2007 17:21  

Jakuzo napisał(a):Zebys taki madry byl w czasie a nie PO wyscigu.

Hmm. Zatem przypomne fragment, ktory chyba pominales czytajac moja wypowiedz:
Tango & $ napisał(a):Nikt tu nie mowi, ze jest madrzejszy w decyzjach od ekipy BMW.
Nikt tez nie napisal, ze zespol popelnil blad. Po prostu wybrali taka taktyke, ktora w przypadku jednego pitstopu Kovala, okazala sie nienajlepsza. Tyle i tylko tyle.
Takze mala prosba. Czytaj dokladniej co kto napisal.

Jakuzo - ostatnie zdanie dedykuje rowniez Tobie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tango & $
 
Dołączył(a): So maja 19, 2007 10:59
Lokalizacja: z wody

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości