Sezon ogórkowy 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez zaGrzeb Wt mar 25, 2008 10:08  

Hehe Alonso i Raikkonen w Ferrari... to dopiero były by jaja... Nie wiem jak wy, ale ja sobie tego nie wyobrażam. Alonso za wszelką cene chce być kierowcą nr 1. bez względu na to w jakim teamie jeździ. Kimmi też nie da sobie w kasze dmuchać, więc zgrzyty były by pewnie potężniejsze niz w sezonie 2007 w Maku. Co do Kubka... fajnie by było gdyby jeździł w Ferrari, ale podchodzę do tego na tyle realnie, że nie robię sobie żadnej nadzieji :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
zaGrzeb
 
Dołączył(a): Śr lis 07, 2007 20:10

Postprzez W Wt mar 25, 2008 10:10  

Nie jest prawdą, że każdy chce jeździć dla Ferrari.
Nie każdy chce być nr 2, kiedy Scuderia ma swojego Boga objawionego w postaci sprawdzonego kierowcy.

Alonso - żarcik jakiś. Hiszpan nie wytrzymał Hamiltona, to byłby gotowy jeździć obok Raikkonena na ugruntowanej pozycji w zespole...?

Kubica i Vettel - dużo prawdopodobniejsze.

A może Massa się pozbiera i następne 10 wyścigów ukończy na podium... 8)
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez slipstream Wt mar 25, 2008 10:11  

zaGrzeb napisał(a):Nie wiem jak wy, ale ja sobie tego nie wyobrażam

A ja nad wyraz. Totalny konflikt osobowości. Kimi z życiową dewizą "I don't care" po prostu jechał by po swojemu po zwycięstwo a obok Alonso stroiłby o to fochy co Kimi przyjmowałby - a jakże - "I don't care"...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez RENO Wt mar 25, 2008 10:12  

Alonso w czerwonym to by był szok, ale myślę , że Alonso po porostu potrzebuje równego traktowania, ale prawdziwego, a nie takiego jak miał w McL, wtedy myślę, że nie będzie dochodziło do żadnych konfliktów

nie pamiętacie, Alonso jest 2-krotnym mistrzem i chciał jeździć własną strategią, ale Brytyjczycy mu nie dali i musiał jechać taką samą jak HAM
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez W Wt mar 25, 2008 10:15  

Chciałem zauważyć, że Raikkonen już raz opuścił zespół, w którym był w miarę równo traktowany: McLaren z Montoyą w drugim samochodzie. Wtedy w Woking pracowano w "dwóch drużynach" i przegrano wszystko.
Avatar użytkownika
W
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 19:49

Postprzez zaGrzeb Wt mar 25, 2008 10:18  

slipstream napisał(a):Totalny konflikt osobowości. Kimi z życiową dewizą "I don't care" po prostu jechał by po swojemu po zwycięstwo a obok Alonso stroiłby o to fochy co Kimi przyjmowałby - a jakże - "I don't care"...

No włąśnie... Podobnie było z Hamiltonem, który często gęsto 'lał na Alonso wrzącym moczem' a ten nie mógł sobie z tym poradzić...a co dopiero z Kimi który ma takie a nie inne podejście do wszystkiego.
Obrazek
Avatar użytkownika
zaGrzeb
 
Dołączył(a): Śr lis 07, 2007 20:10

Postprzez Jensfan Wt mar 25, 2008 10:22  

Alonso raczej do Ferrari nie przejdzie... Nie chce powtorki z 2007 roku. A z Raikkonenem byloby jeszcze ciezej niz z Lewisem. Na 2009 raczej zostanie w Renault, bo ma jeszcze do nich zaufanie, ze zrobia mu dobry bolid. A co do Kubicy i Vettela to sa realne szanse, tylko musieliby przyjac na poczatku pozycje kierowcy nr 2...
Go, go fight Jenson!!
Avatar użytkownika
Jensfan
 
Dołączył(a): N mar 02, 2008 15:48
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Kubecks Wt mar 25, 2008 10:29  

Bycie kierowca nr 2 w Ferrari jest 100 razy lepsze od bycia nr 1 w BMW czy TR. Nr 2 w Ferrari ma wieksze mozliwosci od nr 1 w w/w zespolach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kubecks
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:01

Postprzez slipstream Wt mar 25, 2008 10:38  

Kubecks idź się jeszcze dośpij bo chyba jeszcze śnięty jesteś z rana...

Bycie nr1 w BMW wcale nie musi być gorsze, bo z ich obecnym i ciągłym progresem oznacza ogromną szansę na walkę o zwycięstwa, co będąc drugim w Scuderii tracisz.

Wstawione po 2 minutach 47 sekundach:

Na chwilę obecną zostając nr 1 w BMW dajmy na 3 lata masz przynajmniej szanse i cały zespół za sobą aby w tym okresie powalczyć o mistrzostwo. Zostając na 3 lata w Scuderii nr 2 tracisz całkowicie na ten czas szanse na tytuł. Gdzie tu porównanie.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Kubecks Wt mar 25, 2008 10:43  

slipstream
Wrocilem z imprezy nad ranem, dlatego moge gadac farmazony ;P Moze i masz racje z tym BMW, ale tylko jesli beda dalej tak szybko sie rozwijac.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kubecks
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:01

Postprzez Gustaw Wt mar 25, 2008 10:45  

A ja nie chciałbym widzieć Roberta w Ferrari.
Jest 5 lat młodszy od Raeikkoenena, Schumacher M. jest od Barrichello starszy o 3 lata. I cóż z tego, że Szewca już nie ma a Rubens nadal walczy.
Powalczy ze 3 lata dłużej od MSC, tyle że co najwyżej o pojedyńcze punkty.
Lata w Ferrari dały mu 9 zwycięstw..... i obniżenie jego renomy jako kierowcy do poziomu klasy wyższej średniej.
Tymczasem BMW pnie się w górę, gdybym nie wierzył w najwyższą klasę Roberta - marzyłbym o posadzie w Ferrari obok Pana Opoja. Tyle że osobiście uważam, że są kierowcami porównywalnej klasy, więc naturalnie dołączając do zasiedziałego już w Ferrari Kimiego - poległby.
Gustaw
 

Postprzez Fan1 Wt mar 25, 2008 10:46  

Alonso byłby potrzebny Włochom jakby na prawdę nie mieli szybkiej bryki na 2009 co jest mało prawdopodobne, nie muszą się ratować Alonso, aby zdobyć MŚ i tym bardziej, aby być więcej w mediach itp. Mają Kimiego, który ma zdobyć tytuł i muszą mieć drugiego kierowce, który będzie przywoził druga pozycje :P do mety. Massa musi te warunki spełniać i jak będzie robił to co w Malezji i przez to Włosi stracą nr1 na rzecz Maców, czy nawet BMW, to nie ma dla niego ratunku, bo to byłaby katastrofa dla takiej stajni, po co walić w tą zabawę miliony$ jak wszystko partaczy ten nieudacznik. Teraz pytanie czy Vettel to realna opcja za Massę? Czy on jest lepszy? W sumie to też gameboy i nie wiadomo co potrafi, moim zdaniem może nic wielkiego pokazać w tym sezonie i będzie się ratował przejściem do kogokolwiek na tyle solidnego, aby podreperować swoją reputację. Nie wykluczone, ze Włosi postawią na doświadczenie i ktoś taki jak Button będzie dla nich dobrą opcją, chociaż chyba tak nie cierpią rynku angielskiego przez wszechobecność tam Hamiltona, że to może Buttonowi zamknąć marzenia o Ferrari. Z kolei kolejni Finowie - Kova i Rosberg (poniekąd) też są nie do przyjęcia. Podsumowując szansę Kubicy są, niech chłopak jeździ tak ja w Malezji lub po prostu robi swoje, a będzie się liczy w tych spekulacjach, ale my tak gadamy jakby w BMW coś mu groziło, w końcu Niemcy też chcą powalczyć o nr1 w 2009 i z kim? Z Alonso? Gdyby Hiszpan trochę spokorniał po tym (już to można powiedzieć) nie udanym sezonie, to razem z Kubica mogliby stanowić mocną pakę i wcale nie przemawiają do mnie argumenty, że w BMW musi jeździć Niemiec, takim myśleniem nie walczy się o nr1, więc też nie wezmą łebka Vettela, czy zostawią Heidfelda, który z Hiszpanem by się tarł na każdym kroku. Rosberg byłby jakimś rozwiązaniem, ale on jak opuści Williamsa to chyba tylko dla Mercedesa. Widać więc, że pozycja Kubicy w tych gierkach jest mocna i będzie rosła w siłę jak się postara :-)
Avatar użytkownika
Fan1
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 7:14

Postprzez vexx Wt mar 25, 2008 10:46  

Wracając do Massy - nie wierze, że zła passa potrwa dłużej. Może czasem jeszcze mu się coś przytrafi, ale to kierowca F1. Nie wypadł sroce spod ogona. Obstawiam spokojne równe tempo i podium (3 miejsce). Sezon będzie miał troche gorszy od poprzedniego, ale nie wierze w aż taki blamaż.
I was having a shit.
vexx
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 21:14

Postprzez Gustaw Wt mar 25, 2008 10:54  

Coś mi się widzi, że bardzo prawdopodobne miejsce dla Felipe ps. Masa na koniec sezonu to szóste.
Gustaw
 

Postprzez RENO Wt mar 25, 2008 10:59  

teraz na Massie będzie ciążyć mega presja, jak teraz nie dojedzie do mety, co jak dla mnie na tą chwile wydaje się czymś bardzo nie realnym po tych 2GP, to może się zakotłować w Ferrari, ale najpierw to Włoska prasa nie zostawi na nim suchej nitki
RENO
 
Dołączył(a): N sie 28, 2005 8:47
Lokalizacja: Rzeszów

Następna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron