Sezon ogórkowy 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Twarzer Wt mar 25, 2008 11:03  

W sytuacji przejscia Kubicy do Ferrari na 2009 - oby sie chlopak nie przejechal na tym tak jak kiedys Alesi.
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez Fan1 Wt mar 25, 2008 11:24  

Twarzer napisał(a):W sytuacji przejscia Kubicy do Ferrari na 2009 - oby sie chlopak nie przejechal na tym tak jak kiedys Alesi.


Kimi jest teraz pewny swego, bo Masse przy boku, ale nich tylko dostanie kogos mocnego, to skończy się dzień dziecka :lol:
Avatar użytkownika
Fan1
 
Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 7:14

Postprzez Marco Gronichella Wt mar 25, 2008 11:25  

Szkoda mi Filipa bo go bardzo lubię. Presja jaka teraz na nim jest wywierana na pewno nie pomoże w poprawieniu swoich osiągów. Chyba że jest twardy psychicznie i oleje te wszystkie nagłówki które na pewno miłe nie są. Alonso ma klauzulę w umowie - jeżeli Renault nie stanie się konkurencyjnym zespołem w stawce to ma prawo rozwiązać umowę. A więc być może opcja przejścia Magic Alonso jest prawdopodobna. Jeżeli chodzi o Robcia to sprawa też wygląda dość ciekawie. Wiele lat mieszkał we Włoszech. Zdobył tam puchar w mistrzostwach go-kartów. A obecnie jest związany umową z włoską telewizją.
Avatar użytkownika
Marco Gronichella
 
Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 8:58
Lokalizacja: Warszawa
GG: 7990456

Postprzez SpeedyGonzales Wt mar 25, 2008 11:31  

No fajnie by było gdyby Kubek był w Ferce, ale nie zapominajmy, że rok 2009 przyniesie zmiany, więc siły mogą się pozmieniać:)
Ostatnio edytowano Wt mar 25, 2008 11:35 przez SpeedyGonzales, łącznie edytowano 1 raz
SpeedyGonzales
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 15:33
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Kubecks Wt mar 25, 2008 11:32  

Moglby mi ktos jeszcze raz przypomniec jakie beda zmiany na sezon 2009? Wiem, ze to bylo, ale w tym temacie ta rzecz moze sie przydac, a i mi to jest potrzebne ;P
Obrazek
Avatar użytkownika
Kubecks
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:01

Postprzez vexx Wt mar 25, 2008 11:33  

To by była dopiero ironia losu. Robert trafia do ferki, BMW liderem przez całe 2009, troche za nimi maki, a ferrari przeżywające problemy na 3 miejscu, razem z naszym pechowym RK.
I was having a shit.
vexx
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 21:14

Postprzez gongi Wt mar 25, 2008 11:43  

Jezu... Co wy piszecie?

vexx napisał(a):a ferrari przeżywające problemy na 3 miejscu, razem z naszym pechowym RK.

To są takie herezje, że głowa boli.
To że nie poszedł im jeden wyścig to już trzeba spisa na straty.
Moje zdanie jest takie że Kubica powinien zostać w BMW bo nie wyobrażam sobie co się stanie z Ferrari jak ta Kubicomania tam wpadnie.
Już widze jak wszyscy w Awatarach mają Roberta w Ferrari. :???:
Avatar użytkownika
gongi
 
Dołączył(a): N maja 27, 2007 20:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gustaw Wt mar 25, 2008 11:49  

Nie o to chodzi, czy Ferrari będzie pierwsze, drugie czy może trzecie.

Chodzi o to, że póki w Ferrari i McLarenie jeżdżą Raeikkoenen i Hamilton - Kubica powinien odpuścić sobie myśli o tych zespołach.
Gustaw
 

Postprzez Cinek Wt mar 25, 2008 12:02  

Kubica w Ferrari to o tyle piękne co nierealne. Bardzo prawdopodobne jest że zostanie w BMW i tam wygra swój pierwszy wyścig..
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez Kara Nocny Cień Wt mar 25, 2008 12:19  

Ferrari... cóż nie tylko w ferari można zdobyć MŚ... Myślę że BMW w najbliższych latach będzie ścisłą czołówką... W tym roku zapowiada sie wywalczenie nawet MŚ konstruktorów. Ferari co jakiś czas nie dojedzie z przyczyn technicznych MC nie sa takie szybkie jak Ferrari... Przy odrobinie szczęścia i progresji osiągów BMW ma szanse :) Bo przecież doktorek zapowiadał że nie wycisnęli z bryki 7 potów i dopiero w europie pokażą swój potencjał. Myślę ze sami sa zaskoczeni że swoja pozycja w stawce.

Jednak jesli pomimo dobrej jazdy Kubicy zespół postawi 100% na Nika to przejscie do Ferari jest sensowne.

Jednak nadchodzi rok 2009 sporo zmian i nie wiadomo kto będzie n1. Może Reno albo Toyota. Więc na wszelki wypadek bym przeczekała w BMW. Wierzę w ich postęp i MŚ w 2009 :) Poza tym Ferka ma swojego nr1 :)
Ja wam pokaże...
Avatar użytkownika
Kara Nocny Cień
 
Dołączył(a): Cz gru 27, 2007 11:51

Postprzez pawel92setter Wt mar 25, 2008 12:23  

BMW dość wcześnie zaczęło przygotowywanie systemu KERS, a to może być klucz do sukcesu. Przydałby się też bardzo mocniejszy silnik...
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez rafaello85 Wt mar 25, 2008 12:31  

Sytuacja Massy na pewno nie jest zbyt kolorowa. Dopiero teraz będzie ciążyć na nim presja, obawiam się, że on sobie z nią nie poradzi i będzie popełniał dalsze błędy, a wtedy nagonka będzie jeszcze większa - takie błędne koło. Szefostwo Ferrari, póki co ucina spekulacje na temat końca współpracy z Brazylijczykiem, ale nie wierzę w to, że oni nie biorą na poważnie możliwości zastąpienia go w przyszłości kimś innym. Sam Schumacher krytykował Felipe za błędy z Australii. Nie wiemy jaki kontrakt ma podpisany Massa tzn. czy są tam jakieś klauzule, które pozwoliły by zerwać go wcześniej.
Ferrari ma kilka opcji w przyszłym roku - może postarać się pozyskać Alonso czy Kubicę - obydwaj mają kontrakty wiążące ich do końca sezonu 2008. Hiszpan chyba wiedział co się święci i nie zgodził się podpisać kilkuletniej umowy z Renault. Todt już nie jest dyrektorem sportowym ( a on był przeciwny zaanagażowaniu Fernando ) więc przeszkód chyba nie ma. Montezemolo chciał mieć Alonso u siebie. Kubicę natomiast lubią włoskie media, on radzi sobie coraz lepiej na torze, sporo wyciaga ze swojego BMW i jezdzi równo. Zapewne jeden i drugi chciałby tafoić do takiego zespołu jak Ferrari. Jeden i drugi byłby mocnym punktem tej stajni. Fernando byłby może ciut lepszy od Kubicy, ale z nim mogłyby być inne problemy - w końcu hiszpański temperament ;) Także dochodzę do wniosku, że ostatecznie lepiej byłoby sprowadzić Roberta do włoskiego zespołu ;) Jak Krakowianin zaczynał jazdę w F1 to sobie pomyślałem ,że jeśli kiedykolwiek trafi do Ferrari to wtedy będę mu kibicował :-) Myslę, że stawałby regularnie na podium, nie raz zapewne usłyszelibyśmy "Mazurka Dąbrowskiego" :) no i może kiedyś sięgnąłby po tytuł mistrzowski :smile:
Mówi się jeszcze o Vettelu, ale ja osobiście uważam, że to najmniej prawdopodobna kandydatura na ewentualny drugi fotel w Ferrari.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez slipstream Wt mar 25, 2008 12:40  

rafaello85 napisał(a):Hiszpan chyba wiedział co się święci i nie zgodził się podpisać kilkuletniej umowy z Renault

W gwoli ścisłości, podpisał kilkuletnią, ale z klauzulą możliwości odejścia po roku 2008 jeśli Renault będzie cienko przędło.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez rafaello85 Wt mar 25, 2008 12:49  

slipstream napisał(a):W gwoli ścisłości, podpisał kilkuletnią, ale z klauzulą możliwości odejścia po roku 2008 jeśli Renault będzie cienko przędło

Masz rację - to trzeba uściślić żeby nie było wątpliwości. Briatore godził się na powrót Fernando do zespołu Renault, ale pod warunkiem ,że Hipszan podpisze kilkuletni kontrakt, który chyba miałby uniemożliwić mu wcześniejsze odejścia - nie ma się co dziwić Briatore, on zna cenę tego kierowcy i chciał go zatrzymać jak najdłużej u siebie. Stanęło na tym, że Ferdek podpisał kilkuletni kontrakt, ale z klauzulą, która umozliwia mu ewentualne, wcześniejsze opuszczenie franuskiego zespołu w razie gdyby Renault nie było w stanie zapewnić mu wystarczająco dobrego bolidu.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez plastus Wt mar 25, 2008 12:57  

OK. Nie doczytałem się opcji mega. Zaproponuje bajeczkę, ładną i powabną :D

cinek napisał(a):Kubica w Ferrari to o tyle piękne co nierealne. Bardzo prawdopodobne jest że zostanie w BMW i tam wygra swój pierwszy wyścig..


... w Monaco, po genialnej jeździe, fenomenalnych zapierających dech kółkach na granicy przyczepności i band. Następnie jedzie do Kanady, zabija ubiegłoroczne wspomnienia wygrywając swój drugi wyścig. Następnie do megaformy dochodzą Maci i Ferka, BMW do końca sezonu nie zdobywa nic konkretnego, powiedzmy 2-3 podia. Z dwójki Heidfield-Kubica sezon wygrywa Kubica. (pamiętajcie że to bajka)
Tymczasem w Ferrari trzęsienie, bo Massa klasyfikacje kończy jako 6 driver. Mimo, że Kimas zostaje WC, Ferrari kończy mistrzostwa konstruktorów 2. Felipe wylatuje. Szukają zastępcy, biorą Włocha - fenomenalnego w Spykerze Fisico. W BMW Dalej jeździ Kubica + driver nr 2 (jakiś pan X ;) )

Sezon 2009. BMW znów robi progres, Ferrari nie odpuszcza. Maci są też bardzo mocne. Sezon kolejny fenomenalny, kończy się (bajkowo ;) ) spektakularnym 3 tytułem Kimasa, 2 miejsce dla Kubicy (a co? nie może być :D )

Kimas znudzony wyścigami i zbyt długim okresem posuchy w gardle - wiem że joke jest czerstwy - odchodzi na emeryturke. W jego miejsce przychodzi niedoszły WC czyli Kubica.

I wszyscy żyli długo i szczęśliwie (oprócz Anglików, rzecz jasna)

Wiem, że bajka jest ładna. Zakłada dziwne rzeczy, np Kubica jako nr 1 w BMW, Alonso w zespole bez formy w 2009, czy postawienie na totalnego dojeżdżacza w Ferrari (Fisico to przykład był tylko. Chodziło o doświadczonego kierowce po prostu).


A tak na serio nie wydaje mi się, aby korzystne było dla Kubickiego przejście do Ferki w tym roku. Większość z nas przyjmuje, że kierowcą jest bardzo dobrym. Skoro w 2009 przepisy jeszcze bardziej mają uwidocznić kto jest masterem kto nie, niech Kubicki w BMW zostanie. Beemka raczej totalnego shitu za rok nie wypuści. Kto wie, może powalczy o mistrza. A jeśli Robert nie zwolni, tylko jeszcze trochę przyśpieszy, nr 1 może w BMW zostać. W Malezji pokazali, że potrafią jeździć równo.
W Australii, że szybko. Ja im naprawdę źle nie życzę :)

P.S. Uwielbiam tematy o sezonach ogórkowych - fajnie sobie tak... popisać :P
plastus
 
Dołączył(a): Śr sie 02, 2006 7:23
Lokalizacja: Krosno

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron