Który zespół wygra w 2009 roku?

Moderator: Ekipa F1

Który zespół będzie mistrzem w 2009 roku?

Ankieta wygasła So mar 28, 2009 21:07

Ferrari
91
30%
McLaren Mercedes-Benz
25
8%
BMW Sauber
122
40%
Renault
12
4%
Toyota
6
2%
STR Ferrari
2
1%
Red Bull Renault
5
2%
Williams Toyota
7
2%
Force India
5
2%
Brawn GP
31
10%
 
Liczba głosów : 306

Postprzez MITSUBISHI_WRC N gru 28, 2008 21:07  Który zespół wygra w 2009 roku?

Jeszcze nie było takiej ankiety (co do nowego sezonu) i tematu tak więc chyba :-P można pobawic sie w typowanie mistrza na przyszłym sezon w klasyfikacji zespołów.
Prosiłbym żebyście napisali na jaki zespół głosujecie i dlaczego właśnie na ten a nie na inny. Ja zagłosowałem mimo wszystko na Ferrari, bo patrząc sie na już skonczony sezon to gdyby nie kilka pechowych wyścigów. Szczególnie ten jeden w którym do konca były chyba jeszcze 3 kołka to i w klasyfikacji kierowców bezproblemowo wygrałby Felippe Massa. No a Ferrari miało by większą przewage, jak pokazał miniony sezon Ferrari musi jeszcze popracowac nad niezawodnością. A jak uporają sie z tym to bez problemu powinni wygrac w obydwu klasyfikacjach. Licze też na dobre starty Toyoty i zespołu Roberta Kubicy, no i żeby Honda dostarczała silniki do F1.

PS.I jeszcze małe wyjaśnienie, mimo tego że już nie przepadam za Ferarri to jednak zagłosowałem na nich, no bo patrząc sie realnie na sytuacje w F1 to są jak narazie najlepszym zespołem. W nowym sezonie po wprowadzeniu systemu KERS (nie obowiązkowego) i zmianach technicznych może coś zmienic sie i mogą być niespodzianki w obydwu klasyfikacjach.
Ostatnio edytowano Pt mar 06, 2009 17:24 przez MITSUBISHI_WRC, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez slipstream N gru 28, 2008 21:12  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Tylko po co ta ankieta już teraz. Żeby sobie postrzelać w ciemno tudzież opisać jaki to się miało cudowny sen? Ewentualnie żeby napisać że nic nie wiadomo?

Pisać po raz setny jak to nic nie wiadomo bo zmiany, zmiany i jeszcze raz rewolucyjne zmiany mija się z celem. O tym kto będzie mógł wygrać w 2009 będzie można pisać po pierwszych testach ekip bezpośrednio już na sezon 2009. Póki co nie jest to nic więcej jak życzeniowa forma ankiety nie poparta zupełnie niczym (poza pisaniem kolejny raz jak to nic pewnego...).

Niniejszym zatem jasnym staje się, czemu temat idzie pod kłódkę.

Edyta spotkana po latach:

No dobra, skoro się rzekło. Jesteśmy już po testach (i to nie pierwszych) zaczynają napływać jakieś konkrety nt formy i problemów ekip, wiec można już w jakimś stopniu domniemywać o układzie sił.

Jednakże zaznaczam że posty życzeniowe nie poparte opisem na czym uzasadnia się swoje twierdzenia będą kasowane. Posty w stylu "Wg mnie wygra Ferrari/McLaren/BMW/..." i nic ponad to absolutnie nie będą tolerowane.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez MITSUBISHI_WRC Śr lut 18, 2009 14:51  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Dzięki za odblokowanie tematu, i jeszcze mała prośba, czy można tak zrobić żeby forumowicze mogli oddawać głosy, bo temat był z ankietą, pozdrawiam.

EDIT:Już jest wszystko OK z oddawaniem głosów, dzięki.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez bankoq Śr lut 18, 2009 15:08  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

McLaren. W obliczu tak dużych zmian ich zaplecze techniczne zrobi swoje. Poza tym są jak dotąd jedynym zespołem, który już poradził sobie z każdym aspektem KERS - co było do przewidzenia, skoro system mieli już w dużej mierze gotowy w 1998 roku. Przykro mi :-(
bankoq
 
Dołączył(a): Pt wrz 29, 2006 0:07
GG: 2774995

Postprzez MITSUBISHI_WRC Śr lut 18, 2009 15:14  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Zagłosowałem na Ferrari, mają bardzo duże doświadczenie w F1 i praktycznie w każdym sezonie są w czołówce. Ostatnie testy (chociaż to tylko testy) pokazują że Ferrari będzie mocne, mnie jako fana Toyoty cieszy to że Toyka na testach jest konkurencujna względem Ferrari.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Mati93 Śr lut 18, 2009 15:30  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Ja zagłosowałem na BMW, ale nie dlatego że jestem Kubicomaniakiem :-P tylko wierze w ich plan, Reno się udało, to i dla BMW musi się udać, poświecili drugą połowę sezonu, KERSA też mają dobrze zaawansowanego. Ciągle powtarzają że w tym roku liczy się tylko dla nich mistrzostwo nic więcej. Ale tak czy siak tą ankietę i tak wygra BMW :twisted:

PS: bankoq Jak to Mclaren miał go już w 1998 roku :o skąd ta wiadomość ? Przespałem jakiegoś newsa :P
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez AutoryteT Śr lut 18, 2009 15:33  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Ja zagłosowałem na BMW. Po tym co robią na testach, po tym że najwcześniej zaczęli przygotowania do tego sezonu. Po 2 nawet Robert chwali bolid, co mu się b. rzadko zdarza.
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez slipstream Śr lut 18, 2009 15:46  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

bankoq Jak to Mclaren miał go już w 1998 roku

Może nie KERS w obecnej formie, ale już w 1998 roku McLaren kombinował nad układem odzyskiwania energii z hamulców.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez seb455 Śr lut 18, 2009 16:01  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

bankoq napisał(a): Poza tym są jak dotąd jedynym zespołem, który już poradził sobie z każdym aspektem KERS - co było do przewidzenia, skoro system mieli już w dużej mierze gotowy w 1998 roku. Przykro mi :-(

Z tego co ktoś tu pisał Maclaren ma duże problemy z KERSEM, nie potrafili ponoć wykonywać dłuższych stintów niż 3 okrążenia przez system odzyskiwania energi.
Avatar użytkownika
seb455
 
Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 19:01
GG: 9474518

Postprzez pawel92setter Śr lut 18, 2009 16:08  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

z tym, że to było dawno i nieprawda. Ja z kolei wybrałem BMW, ponieważ ich testy wyglądają obiecująco, co znając ich podejście daje podstawy do optymizmu. Ponadto nie słyszałem narzekań na opony a to była ich bolączka rok temu...
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Pieczar Śr lut 18, 2009 16:21  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

BMW - dlaczego? Bo po cyrku jaki odstawili w tamtym sezonie teraz nie mają wyjścia - muszą wygrać :P A tak na poważnie, to liczę, że jednak tak długi okres przygotowań do sezonu przyniesie efekt.
bankoq - KERS to nie wszystko, mogą być zespoły jeżdżące bez tego systemu i mające przewagę dzięki większej liczbie kg balastu do rozłożenia co może być kluczem do sukcesu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Audi Śr lut 18, 2009 17:02  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Wg mnie BMW jeszcze nie wygra, zapewne 2 miejsce będzie miało. Stawiam na Ferrari
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez Anderis Śr lut 18, 2009 17:03  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

A ja mam niestety wrażenie, że to będzie sezon McLarena. Bardzo dobre zaplecze techniczne, pomysłowość i doświadczenie w F1 stawiają ich w roli faworytów w stworzeniu szybkiego bolidu na 2009 rok. Jasna hierarchia kierowców może im dodatkowo ułatwić walkę także o WDC. Alternanywą dla zespołu McLarena może być Red Bull. Znając umiejętności Neweya można spodziewać się mocnego sezonu w wykonaniu tego zespołu. Ich bolid na 2009 wygląda bardzo obiecująco (przynajmniej, jeśli chodzi o aerodynamikę) a na korzyść zespołu przemawiają także umiejętności kierowców (jeśli Webber powróci do formy po złamaniu nogi, to będą mieli bardzo mocny duet).
Ostatnio edytowano Cz lut 19, 2009 11:29 przez Anderis, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez e-Manitou Śr lut 18, 2009 17:10  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Jak już wróżymy z fusów to oddaje głos na BMW i nie jest to myślenie życzeniowe. Wg informacji jakie otrzymujemy do dziś mają najmniej problemów + ta znana już wypowiedź Kubka sprzed kilku dni. Ferrari praktycznie co dzień jakieś problemy techniczne. Maki na razie problem z tylnym skrzydłem + niestabilność bolidu jaka widziałem na filmikach z testów. Pozostałe ekipy kompletna zagadka ...
W8 4 F1 2010 by Codemasters
Avatar użytkownika
e-Manitou
 
Dołączył(a): N lis 02, 2008 11:04

Postprzez plastus Śr lut 18, 2009 17:38  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Jak dla mnie dobra forma Maca to pobożne życzenie. Jeśli chodzi o KERS, to rzeczywistą przewagę wydaje się mieć BMW.... nie musi to oznaczać, że KERS będzie gotowy od początku, ale najbardziej zaawansowany raczej jest.
Mac ma problemy, jak dla mnie największym tego wyrazem jest jazda ze starym skrzydłem z tyłu. Żadne bzdetne tłumaczenie mnie nie przekona, że to nic takiego, bo gdyby problemu nie było, śmigaliby z nowym. Z resztą jak sami przyznali pracują jednocześnie nad 2 autami, a to się nie może dobrze odbić na żadnym teamie. Nawet z takim zapleczem jak Mac. Tutaj znów do przodu jest BMW - wiedzą czego chcą.
Podobne problemy ma Ferrari, tyle że z KERS, w końcu pracują nawet nad 3 wersjami. Przy czym jeśli na czyjąś korzyść przemawia doświadczenie, to właśnie Ferka. BMW jest pozbawione tych wad, tych problemów. Co ważniejsze, Roberto stwierdził, że nie jest źle. Jeśli wieczna maruda jest zadowolona, a szefostwo siedzi na razie dziwnie cicho, to naprawdę musi być nieźle.
No i ten test bez pomiaru czasu w BMW o którym gdzieś ktoś pisał. Inny też tak robią? <- Nie wiem, pytam

Niewiadomą jest dla mnie Renault. Udowodnili w zeszłym sezonie, że skutecznie się potrafią z piachu wykopać.... teraz w takiej zaspie właśnie chyba siedzą. Mam nadzieję że nie za dużej, bo jakby byli mocni byłoby naprawdę miło, a testów na których można by machać łopatą jest niewiele.

W Toyotę nie śmiem wierzyć. Doświadczenie przemawia zdecydowanie przeciw nim :P

Zostaje Williams. Byłbym skłonny uznać ich za mocnych graczy, gdyby nie fakt że są zespołem prywatnym, co ich dość mocno niestety ogranicza.

Na chwilę obecną widzę to tak: najbardziej zaawansowana jest BMW, później Ferrari i Mac, jeśli pokonają problemu ich doświadczenie będzie pomagać. Dalej RB, Renault i Williams. A z jakimi różnicami i jaką stratą do pierwszej trójki Najwyższy raczy wiedzieć. FI, Honda/Virgin/coś tam i STR. Zamkną skutecznie stawkę w kolejności dowolnej, zależy kto na kogo wpadnie na starcie.

Ogólnie wróżenie z tegorocznych testowych fusów jest ciekawe, bo w trakcie sezonu testów brak. kto teraz będzie miał zdobędzie przewagę, będzie ją mógł dłużej/łatwiej w czasie sezonu utrzymać. Dlatego BMW może być takie mocna. Mocna mogła być też Honda, ale wiadomo...

No, to na tyle...
P.S. Nie głosowałem... na 3 na raz się nie da :D
plastus
 
Dołączył(a): Śr sie 02, 2006 7:23
Lokalizacja: Krosno

Następna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron