Który zespół wygra w 2009 roku?

Moderator: Ekipa F1

Który zespół będzie mistrzem w 2009 roku?

Ankieta wygasła So mar 28, 2009 21:07

Ferrari
91
30%
McLaren Mercedes-Benz
25
8%
BMW Sauber
122
40%
Renault
12
4%
Toyota
6
2%
STR Ferrari
2
1%
Red Bull Renault
5
2%
Williams Toyota
7
2%
Force India
5
2%
Brawn GP
31
10%
 
Liczba głosów : 306

Postprzez Grabka N mar 29, 2009 12:19  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Zaskoczył mnie zespół Brawn GP. Wiedziałem, że są szybcy, ale nie wiedziałem że pojadą cały wyścig bez błędów. Trochę im dopisało szczęście, bo gdyby nie kraksa Vettela z Kubicą to nie wiadomo jak by się to potoczyło...
Grabka
 
Dołączył(a): So mar 24, 2007 11:26
Lokalizacja: Tychy

Postprzez yaper N mar 29, 2009 12:27  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Moje przemyślenia po pierwszym weekendzie 2009:

1. Brawn GP jest niezaprzeczalnie z przodu - wyglądają jak na razie na zespół kompletny: bolid raczej niezawodny, super szybkość, kierowcy na poziomie (i nie mieszać z błotem Baricza - zobaczymy, jak sobie poradzi po udanym starcie :P). Do czasu, aż potencjalni rywale zmodyfikują dyfuzor (lub ten dyfuzor zostanie zakazany) powinni bezproblemowo wygrywać (nie uwzględniając czynników losowych), czyli przed GP Malezji są murowanymi faworytami.

2. BMW Sauber + Kubica -- póki co to połączenie wydaje się najbardziej zagrażać ekipie Rossa Brawna. Jeśli założyć bezproblemowe kwalifikacje w wykonaniu Kubka to może być ciekawie! Tempo wyścigowe jak widać wyborne (jak jechali wszyscy na średnich oponach to także nawiązywał walkę z BUT i VET). Zobaczymy jak sobie poradzą w Malezji. Na Chiny spodziewam się bliskiego kontaktu z Brawnem, a wtedy walka będzie z pewnością wyrównana.

3. Red Bull Racing + Vettel -- kolejny mix zdolny do walki o zwycięstwo. Nie wydają się tak mocni jak BMW, jednak przy błędach tych wyżej oni mogą zająć ich miejsce i to zasłużenie - potencjał jest, natomiast wielką niewiadomą jest Webber.

W grupie pościgowej Toyota -- Williams + Rosberg, reszta wydaje się słaba, nawet Ferrari mimo lekkich oznak konkurencyjności ma jakieś problemy z bolidem.

Do Malezji.
yaper
 
Dołączył(a): Wt paź 02, 2007 13:09
Lokalizacja: małopolska

Postprzez marrak N mar 29, 2009 13:11  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Pieczar napisał(a):Ale rok temu Ferrari prezentowało przynajmniej przyzwoite tempo...

akurat do tempa to chyba nie mozna sie doczepic - gdyby nie problemy z oponami.. przeciez tempo mieli rowne z tempem Kubka a to nie bylo najgorsze

a BMW - oby nie skupili sie na poprawianiu formy Nicka bo nie bedzie ani tytulu dla konstruktora ani indywidualnie :zakrywa:
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez wartek N mar 29, 2009 15:41  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

no jesli w tym sezonie nick znowu bedzie narzekal na dogrzewanie opon to raczej tym razem go zwolnia :)
i pewnie znowu przez 150 stron bedziemy pisac o duecie kubica alonso :)
wg mnie w tym momencie za brawnem jest williams rbr bmw toyota ale cala czworka jest niemal rowna, a ich kolejnosc bedzie sie zmieniac w zaleznosci od toru, ale to sie dlugo nie utrzyma, jesli rbr i bmw dostosuja dyfuzory to nie powinni miec problemow z toyota i williamsem, powinni wtedy zblizyc sie do bgp, a ferrari tuz za nimi.
mysle ze roznice sa tak niewielkie ze o mistrzostwie zdecyduje tempo rozwoju ale tego nie da sie przewidziec :)
jesli mario udaloby sie przekonac fia do podniesienia minimalnej wagi - rbr pewnie tez bedzie do tego dazyl to moze byc tylko lepiej
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez Darkat N mar 29, 2009 20:45  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

moim zdaniem taka kolejność jest jeśli idzie o siłę zespołów obecnie
1. Brawn GP nie jest to może przewaga taka jak by wynikała z kwalifikacji ale jest.

Później już jest ciasno więc
2. Red bull
3. BMW, Williams (Rosberg miał trochę pecha w tym wyścigu jeśli chodzi o pojedyncze kwalifikacyjne okrążenia to jest Williams przed BMW ale w wyścigu to wygląda odwrotnie )
4. Ferrari, Toyota

Później większa przerwa i
6. STR, Mclaren
7. Renault
8. Force india
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez Sikorex Pn mar 30, 2009 16:31  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Po GP stwierdzam ze BMW nie wygra konstruktorów jeśli Nick się nie opamięta.
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez ventylator Pn mar 30, 2009 18:13  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

No i widzicie, oprócz mnie tylko 4 osoby głosowały na Red Bulla i jak narazie, to wygląda na to, że są jedynym zespołem, poza BMW, który jest w stanie dogonic Brawna. :-P
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Anderis Pn mar 30, 2009 18:24  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Ja nie zauważyłem aż takiej strasznej przewagi Red Bulla nad Williamsem, czy Toyotą, więc nie wiem, czym się tak ekscytujesz :D Jeśli Red Bull ma szansę dogonić Brawna, to w/w. zespoły również. No i nie można zapominać o Ferrari, które może było trochę z tyłu, ale oni zawsze mogą się pozbierać, bo różnice w grupie pościgowej za Brawnem są minimalne.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez wartek Pn mar 30, 2009 18:27  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

rbr prawdopodobnie nie bedzie mogl zalozyc do siebie nowego dyfuzora bez przeprojektowania zawieszenia ktore maja dosc nisko, wiec w dalszej czesci sezonu powinni stracic troche dystansu do BMW jesli im sie to uda :)
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez Karol Pn mar 30, 2009 18:32  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Już bez hurra optymizmu, bo BMW znowu ma problem ze zbyt dużą skrzynią biegów, co także utrudnia pracę w temacie dyfuzora.
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez wartek Pn mar 30, 2009 18:43  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

aha, tego nie wiedzialem :)
zostaje tylko czekac na rozwoj wydarzen
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez dex Wt mar 31, 2009 9:33  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Forma Brawn GP jest bardzo mocna , na końcowych wynikach tego nie widać , ale wiadomo czemu SC , ale jest też druga strona medalu , red bull czy Bmw także jechali dobrym tempem , Button miał kłopoty z miękka mieszanka czy tez nie jest wszystko w 100% poukładane , dużo będzie zależeć od taktyki zespołów w wyścigach , ferrari mimo iż ma 0 ptk także jechało dobrym tempem w okolicach kubka , przecież massa był 3 kimi 5 , a jeszcze dochodzi sprawa dyfuzorów wiec za niedługo mogą wszystkie bolidy mieć takie i zobaczymy co potem. Ja bym nic nie przesądzał przed Malezja , wszystko się możne zdarzyć , najwięcej szans na zwycięstwo ma Brawn GP ale nie jest to ani oczywiste ani pewne.
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez Bueno Wt mar 31, 2009 10:24  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Również nie skreślałbym Ferrari jak to niektórzy już uczynili. Różnice pomiedzy RBR, BMW, Ferrari są niewielkie. Williams też może w pojedyńczych startach się liczyć, ale wydaje mi się, że nie będą w stanie utrzymać się za tą grupą. McL na razie wygląda nienajlepiej, tylko dzięki talentowi i odrobinie szczęścia Hamiltona mają 2 miejsce w klasyfikacji konstruktorów. Bo qual w ich wykonaniu był tragiczny.
Bueno
 
Dołączył(a): N wrz 07, 2008 18:14
Lokalizacja: underground

Postprzez Darkat Wt mar 31, 2009 12:12  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Ferrari jednak traciło do Kubicy owszem niewiele ale jednak regularnie. Bardzo dobrze trzymał się Kimi. Ferrari było za BGP, Redbull, BMW a tempem wyprzedzało Williamsa choć Rosberg trochę też miał pecha i nie miał tak dobrej sytuacji jak pierwsza trójka przed wypadkiem.
Ale jednak Ferrari traciło do BMW choć jest to do odrobienia. Maclaren tracił już znacznie więcej i jakoś nie wierzę żeby mogli dojść czołówkę w tym sezonie choć kto wie może uda im się casus Renault z poprzedniego sezonu.
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez MITSUBISHI_WRC Wt mar 31, 2009 15:09  Re: Który zespół wygra w 2009 roku?

Ja postawiłem na Ferrari, tak samo w GPM pierwsze miejsca dla Raikkonena i dla Massy troche zawiodłem sie na czerwonych. Ale mam nadzieje że ten pierwszy wyścig to był tylko ''wypadek przy pracy'' i już w następnym GP Kimi i Felippe zapunktują. Bardzo też licze na Toyote, już w pierwszym GP ''startując z Pit Lane'' pokazali że mają duży potencjał i mogą walczyć o przynajmniej jedno zwycięstwo. Jak narazie bezkonkurencyjny jest zespół BGP ale mam nadzieje że to sie zmieni już niedługo, :P narazie wygląda to tak: 1. BGP, 2. Toyota, 3. Ferrari, :-P.
Jakby w GP Malezji na mecie była taka kolejność to byłbym zadowolony, no może z jednym wyjątkiem, BGP spada poza pierwszą 3. :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron