Prezentacje bolidów na sezon 2009 (9 marca - STR)

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Mastah N sty 04, 2009 21:33  Prezentacje bolidów na sezon 2009 (9 marca - STR)

Jako że nie chce już mi się myśleć nad tym, do którego tematu mam wkleić odpowiednie informacje, oraz mając na uwadze fakt, iż do prezentacji pierwszego bolidu w specyfikacji 2009 pozostało naprawdę niewiele czasu, postanowiłem założyć temat traktujący właśnie o tegorocznych samochodach :).

Rozpiska prezentacji ze strony głównej:

15.01.09 Toyota TF109 Prezentacja
16.01.09 McLaren MP4-24 Prezentacja
19.01.09 Renault R29 Prezentacja
19.01.09 Williams FW31 Testy Algarve
20.01.09 Renault R29 Testy Algarve
20.01.09 Toyota TF109 Testy Algarve
20.01.09 BMW Sauber F1.09 Roll-out Walencja
23.02.09 Red Bull RB5 Testy Walencja
Marzec 2009 Force India VJM02 Testy
Marzec 2009 Toro Rosso STR4 Testy

Pytacie się pewnie gdzie na tej liście Ferrari? Ano wróbelki* ćwierkają, że prace nad F2009 posuwają się na tyle dobrze, iż jeśli nie pojawi się żaden poważny problem, to bolid zostanie pokazany światu już za tydzień, 11 stycznia. Dzień później, zapewne na Fiorano, ma go przetestować Filip. Auto ma być wyposażone w KERS, chociaż nasuwa się pytanie o jego niezawodność, jako że Włosi sami przyznają, iż z systemem odzyskiwania energii kinetycznej są w tyle za konkurencją.

*AFCA, prawdziwa skarbnica wiedzy ;]
Mastah
 
Dołączył(a): Pn lut 25, 2008 17:49

Postprzez KubuŚ N sty 04, 2009 21:39  Re: Bolidy 2009

Mastah napisał(a):Pytacie się pewnie gdzie na tej liście Ferrari? Ano wróbelki* ćwierkają, że prace nad F2009 posuwają się na tyle dobrze, iż jeśli nie pojawi się żaden poważny problem, to bolid zostanie pokazany światu już za tydzień, 11 stycznia.

Ano ćwierkają :P Ja sie spotkałem z datami 15 styczeń i 11 właśnie. Force India tak późno oby długa praca nad bolidem zaowocowała. Największe wymagania stawiam na Renault, licze że w tym sezonie sie podniosą a Fernando zdobędzie 3 tytuł i przejdzie do Ferrari. :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
KubuŚ
 
Dołączył(a): Pn kwi 30, 2007 7:09
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
GG: 7924021

Postprzez Anderis N sty 04, 2009 21:41  Re: Bolidy 2009

A mnie zastanawia jedna rzecz. Ferrari, McLaren, BMW, Williams, Toyota i Renault dość szybko pokażą swoje bolidy i będą mogli przez ponad dwa miesiące testować bolid w specyfikacji na przyszły rok, natomiast pozostałe zespoły zadebiutują nowymi bolidami bardzo późno. Ciekaw jestem, czy ta dysproporcja spowoduje, że pozostałe zespoły będą miały dużą stratę do wymienionych, czy rywalizacja będzie w miarę wyrównana.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez Campeon N sty 04, 2009 22:57  Re: Bolidy 2009

Byłbym zaskoczony gdyby zespoły, które swoje bolidy pokażą w nieco opóźnionym terminie nie miały większej straty do tych szybszych w prezentacji. Badania w siedzibie badaniami, ale nic nie zastąpi testów na torze. Z tej że tak powiem spóźnionej trójki najbardziej bałbym się o formę FI, bo RBR i STR mają za sobą Newey'a, ale Hindusi już takiego speca od aero nie mają. Brak testów w trakcie sezonu jeszcze bardziej może wpłynąć na formę tychże bolidów. Poczekamy zobaczymy :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Mastah Pn sty 05, 2009 14:10  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

Dzisiaj Ferrari poda datę prezentacji F2009, którą, tak jak wyżej napisałem, będzie najprawdopodobniej niedziela. Montaż pierwszego nadwozia rozpoczął się 2 stycznia. Po teście, który przeprowadzi Filip na Fiorano dzień po prezentacji, włoski zespół ma przeanalizować warunki pogodowe na Mugello i Portimao, zaś bolid zostanie zdemontowany i ponownie złożony. Jeśli pogoda we Włoszech będzie odpowiednia, to Ferrari kolejne testy przeprowadzi właśnie tam, jako że na obiekcie w Portugalii jest bardzo wietrznie i potrzebuje on wiele przejechanych okrążeń do osiągnięcia dobrej przyczepności.

W tej chwili w fabryce testowane są trzy silniki, z czego jeden jest podłączony do KERS. Aspektami nad którym pracują obecnie inżynierowie jest przekazywanie energii do silnika oraz analiza tego, w jaki sposób KERS ma działać bezproblemowo przy obrotach ograniczonych w tym sezonie do 18000. Trwają także poszukiwania cieczy, która ma chłodzić baterie oraz jednocześnie w przypadku pojawienia się ognia działać jak gaśnica.

W 2009 roku ma powrócić sygnalizacja świetlna używana przez Ferrari w boksach. Błędy popełnione w poprzednim sezonie zostały przeanalizowane, a jednym z ulepszeń jest program, który ma zapobiegać sytuacjom, w którym samochód rusza w momencie, gdy wąż tankujący nie został jeszcze wyjęty.

I tak na marginesie trochę o oponach :). Różnica między twardszą, a bardziej miękką mieszanką ma być większa niż w ubiegłym sezonie, a Kimas bardzo sobie chwali zmianę na slicki :).
Mastah
 
Dołączył(a): Pn lut 25, 2008 17:49

Postprzez Pieczar Pn sty 05, 2009 14:15  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

Różnica między twardszą, a bardziej miękką mieszanką ma być większa niż w ubiegłym sezonie, a Kimas bardzo sobie chwali zmianę na slicki

O tej zmianie było wiadomo już jakiś czas temu - teraz będą 2 stopnie różnicy (nie 1 stopień jak było dotychczas). A skoro Kimas sobie chwali slicki, to mam nadzieję, że pokaże to na torze ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez rafaello85 Pn sty 05, 2009 16:08  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

Mastah napisał(a):W 2009 roku ma powrócić sygnalizacja świetlna używana przez Ferrari w boksach. Błędy popełnione w poprzednim sezonie zostały przeanalizowane, a jednym z ulepszeń jest program, który ma zapobiegać sytuacjom, w którym samochód rusza w momencie, gdy wąż tankujący nie został jeszcze wyjęty.

Znowu z tym dziadostwem kombinują :shock: Rok temu przegrali przez ten szajs tytuł indywidualny :evil: Bardzo jestem ciekaw tego, w jaki sposób program będzie zapobiegał przedwczesnemu ruszeniu z miejsca? Boże, po co kombinować? Sezon 2008 pokazał, że na tej sygnalizacji można mało zyskać, a wszystko stracić :dusi:
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez George Pn sty 05, 2009 16:37  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

Spokojnie :P Narpiew zobaczmy to dziadowsto w akcji, a później ocenimy. Program, programem, ale jak zawiedzie to już katastrofa, bo pan z lizakiem jeszcze potrafi zatrzymać kierowcę, ale światełka, które są wysoko nad głową, napewno tego nie zrobią.
Avatar użytkownika
George
 
Dołączył(a): Cz lis 01, 2007 22:29
Lokalizacja: Łódź/Woking

Postprzez Kajek Pn sty 05, 2009 17:06  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

rafaello85 napisał(a):
Mastah napisał(a):W 2009 roku ma powrócić sygnalizacja świetlna używana przez Ferrari w boksach. Błędy popełnione w poprzednim sezonie zostały przeanalizowane, a jednym z ulepszeń jest program, który ma zapobiegać sytuacjom, w którym samochód rusza w momencie, gdy wąż tankujący nie został jeszcze wyjęty.

Znowu z tym dziadostwem kombinują :shock: Rok temu przegrali przez ten szajs tytuł indywidualny :evil: Bardzo jestem ciekaw tego, w jaki sposób program będzie zapobiegał przedwczesnemu ruszeniu z miejsca? Boże, po co kombinować? Sezon 2008 pokazał, że na tej sygnalizacji można mało zyskać, a wszystko stracić :dusi:


Mastah napisal ze go ulepszono, i mysle ze to nie jest trudne - jesli był kłopot z węzem wystarczyło zamontowac jakis czujnik na węzu lub na wlewie paliwa i no problem, a przy technologiach jakimi dysponują w F1 to mysle ze zostało to jeszcze bardziej przekombinowane i powinno działać.
Avatar użytkownika
Kajek
 
Dołączył(a): Pt lip 27, 2007 14:33
Lokalizacja: 53° 9' N 23° 02' E

Postprzez Fagaldo Pn sty 05, 2009 17:12  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

Pytanie: Czy któryś z bolidów zostanie przedstawiony od razu w malowaniu oficjalnym, czy wszystkie będą w przejściowych?
Fagaldo
 
Dołączył(a): N paź 12, 2008 14:16

Postprzez slipstream Pn sty 05, 2009 17:13  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

Pytanie: Czy któryś z bolidów zostanie przedstawiony od razu w malowaniu oficjalnym, czy wszystkie będą w przejściowych?

:shock: :shock: A ileż to zespołów w historii prezentowało się w "przejściowych" i skąd takie przekonanie że zaraz wszystkie?
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Campeon Pn sty 05, 2009 17:15  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

A jak to było z Williamsem przed minionym sezonem, bo zdaje mi się, że oni na testach nie mieli ostatecznego malowania. Dopiero tuż przed GP Australii chyba zaprezentowali finalny wygląd bolidu. Mogę się mylić, ale tak jakoś kojarzę :-)
Ostatnio edytowano Pn sty 05, 2009 17:34 przez Campeon, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Fagaldo Pn sty 05, 2009 17:22  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

slipstream napisał(a):
Pytanie: Czy któryś z bolidów zostanie przedstawiony od razu w malowaniu oficjalnym, czy wszystkie będą w przejściowych?

:shock: :shock: A ileż to zespołów w historii prezentowało się w "przejściowych" i skąd takie przekonanie że zaraz wszystkie?


Nie wiem ;) jestem nowy w temacie... F1 oglądam od środka sezonu 2008 :)
Fagaldo
 
Dołączył(a): N paź 12, 2008 14:16

Postprzez patgaw Pn sty 05, 2009 17:23  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

no to powiemy ci ze oficialne prezentacje sa po to tez zeby zaprezentowac nowych sponsorow i wyglad bolidu ;]
chyba nie bylo by sensu robic wielkich salonow zeby pokazac jakies tam przejsciowe malowanie :>
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Fagaldo Pn sty 05, 2009 17:30  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

patgaw napisał(a):no to powiemy ci ze oficialne prezentacje sa po to tez zeby zaprezentowac nowych sponsorow i wyglad bolidu ;]
chyba nie bylo by sensu robic wielkich salonow zeby pokazac jakies tam przejsciowe malowanie :>

OK, dzięki :)
Fagaldo
 
Dołączył(a): N paź 12, 2008 14:16

Następna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość