Prezentacje bolidów na sezon 2009 (9 marca - STR)

Moderator: Ekipa F1

Postprzez KubuŚ So sty 10, 2009 12:54  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

No jak tak będzie wyglądać Ferrari to znośnie. :) Ja wiem czy wycieki z Ferrari, nasze gazety pokazywały już wygląd F.109 i co też przecieki ?? :P Ale noworoczny bolid nie wiele będzie się różnił od pokazanego tutaj.
Obrazek
Avatar użytkownika
KubuŚ
 
Dołączył(a): Pn kwi 30, 2007 7:09
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
GG: 7924021

Postprzez Audi So sty 10, 2009 13:43  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

To przednie skrzydło bardzo podobne do BMw, osobiście wolę te z McLarena czy Williamsa. Narazie chyba Mc najładniej wygląda.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez hagj So sty 10, 2009 13:57  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

Audi napisał(a):To przednie skrzydło bardzo podobne do BMw, osobiście wolę te z McLarena czy Williamsa. Narazie chyba Mc najładniej wygląda.


Moim zdaniem nie jest podobne do tego, które zaprezentowało BMW w bolidzie F1.08B
Skrzydło BMW wydawało się bardziej masywne i "wystawało" ponad szerokość kół. No i skrzydło BMW miało jakieś dodatkowe elementy, zaznaczyłem na obrazku:
Obrazek
Avatar użytkownika
hagj
 
Dołączył(a): N lut 25, 2007 14:21

Postprzez KrzysR So sty 10, 2009 13:59  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

A te czarne platy na dole po boku to aby nie jest zakazane w regulaminie na 2009?

Obrazek


Przeciez to normalne skrzydla ktore generuja duzy doscisk. Cos ala zasada dyszy Wenturiego jak w Lotusie 79 chyba, nie pamietam dokladnie, niech ktos mnie poprawi.

Obrazek
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez Hitokiri So sty 10, 2009 16:10  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

To jest podłoga. Standardowa zresztą. Każdy ma taką.
Hitokiri
 
Dołączył(a): Pn cze 26, 2006 6:31
Lokalizacja: Ksiezyc

Postprzez Pieczar So sty 10, 2009 16:17  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

To co jest u Ferrari to zwykła, płaska podłoga, taka sama jaka będzie u innych. W Lotusie 79 podłoga była profilowana a to co zaznaczyłeś na obrazku to tzw. "skirts" (po polskiemu to chyba sukienki będzie), czyli ruchome ścianki, które miały na celu zminimalizowanie wylatującego bokami powietrza spod podłogi.
Coś bardzo odchudzony ten tył Ferrari, tak się zastanawiam gdzie oni tam KERS upchną :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez hagj So sty 10, 2009 16:21  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

Pieczar, o ile ta grafika faktycznie się potwierdzi, bo być może to tylko bardzo uzdolniony plastycznie fan namaział swoją wizję :-)
Avatar użytkownika
hagj
 
Dołączył(a): N lut 25, 2007 14:21

Postprzez Darth ZajceV So sty 10, 2009 16:44  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

Pieczar napisał(a):(po polskiemu to chyba sukienki będzie)


Dosłownie tak, ale coś mi się kojarzy, że po naszemu w tym przypadku to chyba "kurtyny" były :P

Na całe szczęście już w poniedziałek, będzie można skoczyć dyskusje na temat przykładowego wyglądy i zobaczyć jak to finalnie się prezentuje.

Ja mam pytanko odnośnie tego zdjęcia z ostatnich testów:

Obrazek

Te boczne sekcje na bolidzie Williamsa są dozwolone czy może oni po prostu ich nie ściągnęli jeszcze z bolidu? W końcu płetwa ma być dozwolona wiec może takie elementy tez, jako, że są zamontowanie pionowo i nie powodują docisku.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez KrzysR So sty 10, 2009 19:25  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

Hitokiri napisał(a):To jest podłoga. Standardowa zresztą. Każdy ma taką.


Tak tylko ta wyglada jakby bardziej rozbudowana

Pieczar napisał(a):W Lotusie 79 podłoga była profilowana a to co zaznaczyłeś na obrazku to tzw. "skirts" (po polskiemu to chyba sukienki będzie), czyli ruchome ścianki, które miały na celu zminimalizowanie wylatującego bokami powietrza spod podłogi.


Tak, dzieki za przypomnienie o co w tym myku chodzilo. Zaraz chyba po sezonie 79' zostalo to zabronione.
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez Kubuś Fatalista So sty 10, 2009 20:25  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

KrzysR napisał(a): Zaraz chyba po sezonie 79' zostalo to zabronione.


Po sezonie 82.


Obecnie płyty podłogowej tak dobrze nie widać przez różne „pierdoły” przyczepione w tylnej sekcji bolidu.
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez Fagaldo So sty 10, 2009 22:59  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

Kurcze, jakiś wyciek? Nie podoba mi się to Ferrari, zwłaszcza te "rurki" trzymające koła, coś na wzór tego było 15 lat temu... Wygląda ogólnie jak śmieć. Zobaczcie ten wypasiony artwork, choć wiadomo, że wygląd taki nie będzie:
Klik!
Fagaldo
 
Dołączył(a): N paź 12, 2008 14:16

Postprzez George So sty 10, 2009 23:52  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

Fagaldo napisał(a):coś na wzór tego było 15 lat temu...


Bo bolidy mają wyglądać jak te z połowy lat 90.


George napisał(a):wypasiony artwork, choć wiadomo, że wygląd taki nie będzie:
Klik!


Wygląda bosko... choć to już mi zupełnie nie przypomina bolidu tylko jakiś super szybki wypasiony samochód ;)
Avatar użytkownika
George
 
Dołączył(a): Cz lis 01, 2007 22:29
Lokalizacja: Łódź/Woking

Postprzez hagj N sty 11, 2009 10:37  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

Fagaldo napisał(a):Kurcze, jakiś wyciek? Nie podoba mi się to Ferrari, zwłaszcza te "rurki" trzymające koła, coś na wzór tego było 15 lat temu... Wygląda ogólnie jak śmieć. Zobaczcie ten wypasiony artwork, choć wiadomo, że wygląd taki nie będzie:
Klik!


Nie chciał bym w przyszłym sezonie oglądać takich bolidów :dusi: za 15 lat natomiast kto wie...
Avatar użytkownika
hagj
 
Dołączył(a): N lut 25, 2007 14:21

Postprzez kuba N sty 11, 2009 13:59  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

KrzysR napisał(a):Tak tylko ta wyglada jakby bardziej rozbudowana


Tak Ci się wydaje przez to ze ta boczna sekcja taka wychudzona jest i pozbawiona "wszystkiego" xD
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Mastah N sty 11, 2009 19:51  Re: Prezentacje bolidów na sezon 2009

1 dzień.

Obrazek

Ferrari zadecydowało, że jednak pojedzie do Algarve - za dwa tygodnie warunki pogodowe na Mugello mogą nie być wystarczająco dobre do przeprowadzenia testów.


http://www.autosport.com/news/report.php/id/72727

Tymczasem nowy bolid Force India zadebiutuje prawdopodobnie dopiero na początku marca na testach w Jerez. Umowa z McLarenem została podpisana na początku listopada, więc trzeba było zmodyfikować projekt VJM02, aby uwzględniał on nową skrzynię biegów i silnik. DJ Mallya twierdzi, że 6 dni testowych wystarczy do sprawdzenia wszystkiego, ale to bardzo, bardzo optymistyczne podejście :-D.
Mastah
 
Dołączył(a): Pn lut 25, 2008 17:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron