Przed GP Chin 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez chmiel So kwi 18, 2009 18:56  Re: Przed GP Chin 2009

Co do wag bolidów, to Fernando spodziewanie ma najmniej paliwa, ale i tak jest poprawa. Szczerze mówiąc, myślałem nawet, że różnica pomiędzy Renault a naprawdę szybkim Red Bullem jest większa. Widać, że nawet wczesna wersja podwójnego dyfuzora w nie do końca przystosowanym do tego bolidzie daje jakieś efekty. Natomiast dalsze miejsca BrawnGP spowodowane oczywiście większą ilością paliwa od kierowców przed nimi. A różnica jest spora, więc prawdopodobne, że znowu będzie zwycięstwo dla zespołu Rossa. Ale tym razem większe szanse na starcie ma Barrichello. Wyprzedzić kolegę zespołowego, mając cięższy bolid, to już coś, nawet jeżeli jest niewiele cięższy. Trulli więcej wachy, ale Nico pojechał chyba słabiej, bo nie ma wiele paliwa, a nie jest specjalnie wysoko. Robert, startując z końca stawki, wybrał taktykę agresywną i ma dość lekki bolid, a nie cysternę. Bardzo ważny będzie oczywiście start i pierwszy stint, kiedy będzie miał przed sobą cięższych rywali, ale nie ma co się napalać nawet na punkt... No i ciekawe, czy pojedzie z KERS czy nie. Ważną sprawą będzie zużycie bardziej miękkich opon. Jeżeli będzie tak jak w Australii, to nawet Alonso może nie dać rady przejechać wszystkich kółek zaplanowanych na I stint. I właśnie stąd chyba ta taktyka Fernando z małą ilością paliwa. Red Bulle na pewno również wystartują na miękkich, ale ciekawe jest, co zrobi Brawn GP, bo oni już mają zaplanowanych na początek więcej okrążeń.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Angulo So kwi 18, 2009 18:57  Re: Przed GP Chin 2009

Mam prośbe to kogoś kto ma telefon w Plusie czy Simplusie. Otóż nie bedzie mnie od 8:30 do pewnie 11 w domu, i nie bede miał szans obejzec GP - lecz zalezało by mi zebym wiedział co sie dzialo, bo fona bede miał non stop przy sobie. Wiec byłbym rad gdyby ktoś mnie powiadomił kto prowadzi, ktory jest Kubica w połowie i pod koniec wyscigu - jesli był by ktoś tak rad, i pożałował biednego fana F1 niech zglosi sie na PW. Bóg zapłać :razz:

Nawet ci się dziwię, bo ja trzymałbym się w domu choćby było trzęsienie ziemi i tsunami razem wzięte, żeby obejrzeć wyścig.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez seb455 So kwi 18, 2009 19:02  Re: Przed GP Chin 2009

Ja mam egzamin o 9 dlatego proszę o LT w formie sms :-D :lol: :D :grin: :razz:
Avatar użytkownika
seb455
 
Dołączył(a): Wt lut 20, 2007 19:01
GG: 9474518

Postprzez Ralph1537 So kwi 18, 2009 19:09  Re: Przed GP Chin 2009

Ja mam egzamin o 9 dlatego proszę o LT w formie sms :-D :lol: :D :grin: :razz:
ja mam na to inny patent, bo też kiedyś nie mogłem oglądać wyścigu bo miałem egzaminy czy coś i tak samo jutro mam, mianowicie słuchałem radia w mp4, na różnych stacjach o pełnej godzinie są wiadomości i podają też sportowe, no i gadają też o f1 gdy leci w tym czasie
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez maroroski So kwi 18, 2009 19:20  Re: Przed GP Chin 2009

Widać, że nawet wczesna wersja podwójnego dyfuzora w nie do końca przystosowanym do tego bolidzie daje jakieś efekty.


Nie czepiam sie. Chce po prostu wiedziec.

Jaki dyfuzor maja Brawny? Jeszcze go w calosci nie widzialem. Chcialbym wiedziec jak wyglada?!
maroroski
 
Dołączył(a): N mar 23, 2008 19:59

Postprzez SoBcZaK So kwi 18, 2009 19:32  Re: Przed GP Chin 2009

Nawet ci się dziwię, bo ja trzymałbym się w domu choćby było trzęsienie ziemi i tsunami razem wzięte, żeby obejrzeć wyścig.

Troszku oftopem... ja dzisiaj o mało co nie obejrzałem kwalifikacji nawet... wyciągali mnie na roboty do babci z samego rana ale na szczęscie sam wyjazd sie opóźnił do momentu zakończenia Q2 i te 15 już musieli wytrzymać :P
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez gk01 So kwi 18, 2009 19:46  Re: Przed GP Chin 2009

Moje wnioski. BMW jest w tym samym miejscu względem czołówki. Pozycja Roberta nie oddaje realnych osiągów, a wynika z piątkowych testów KERS, błędu Roberta, do którego się przyznał (0,2 sek) i błędu taktycznego polegającego na zbyt późnym wyjeździe z garażu - ktoś już o tym wspominał. Lepiej obecną sytuację oddaje pozycja Nicka. Jeśli do tego dołożyć ok 0,2 sek. raw speed Roberta to jest mniej więcej ta sama pozycja *względem czołówki* co w Malezji. Ferrari - poprawki aero, Renault i McLaren - przejściowy d-dyfuzor i widać wyraźną zwyżkę formy.

Cieszy, że RBR próbuje nawiązać walkę z BrawnGP choć ilość paliwa wskazuje, że będzie im (RBR) ciężko. W każdym razie jest szansa, że czołówka jeśli chodzi o punktacje się trochę spłaszczy. BrawnGP poczuł oddech konkurencji i powoli też powinni zacząć ujawniać karty.

Topowe teamy, Ferrari, Renault i McLaren są pod presją i dość szybko rozpoczęły update swoich pakietów. To stawia BMW w lepszej pozycji taktycznej. Cały czas zakładam, że mają spory potencjał (co nie musi być prawdą).
Avatar użytkownika
gk01
 
Dołączył(a): Pn kwi 06, 2009 23:54

Postprzez SoBcZaK So kwi 18, 2009 20:04  Re: Przed GP Chin 2009

Topowe teamy, Ferrari, Renault i McLaren są pod presją i dość szybko rozpoczęły update swoich pakietów

Wywalenie i tak wadliwego KERSU z Ferrari nie nazwałbym updatem swojego pakietu... O ile w przypadku McLarena i Renówki widać, że coś ruszyło do przodu o tyle w Ferrari stoją w miejscu i tym samym cofają się.
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez marrak So kwi 18, 2009 20:41  Re: Przed GP Chin 2009

o tyle w Ferrari stoją w miejscu i tym samym cofają się.

nie no ja tam bym przed wyscigiem nie mowil, ze nie ma postepu - jeszcze jest szansa na ukonczenie wyscigu i pierwszy punkt :-D
dalej bede ich bronil - wyciagneli wnioski z Malezji i Massa awansowal do Q2 :P

a tak na powaznie - widac, ze z KERSem czy bez to niemal na jedno wychodzi, raczej nie tutaj jest problem jesli chodzi o Ferrari, McLarena i BMW-Sauber. Tylko o ile 2 pierwsze mozna usprawiedliwiac walka o majstra w '08 to klapa BMW daje do myslenia :x
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez trawa4444 So kwi 18, 2009 20:55  Re: Przed GP Chin 2009

ja mysle, ze Brawnom nie bedzie lekko jesli RBR wybiora taktyke zespolowa i Mark troszke bedzie opoznial Baricza i Jensona, zeby Vettel mogl odjechac. Generalnie zapowiada sie super wyscig!!!
Get well, Robert!
@trawa44
trawa4444
 
Dołączył(a): N sty 25, 2009 0:04
Lokalizacja: Moskwa

Postprzez Mick3y So kwi 18, 2009 21:07  Re: Przed GP Chin 2009

Żeby Vettel mógł dojechać to jeszcze musi mu bolid nie nawalić. A o to się troszeczkę można obawiać, po tym co powiedział po qualu... A poza tym kluczowa kwestia to jest jeszcze start. Jeżeli któryś z Brawnów wystrzeli na starcie tak jak Rosberg w Malezji, to taktyka zespołowa może wziąć w łeb. Wszystko się okaże dopiero jak zespoły odkryją karty na starcie. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Mick3y
 
Dołączył(a): Cz kwi 10, 2008 17:29
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Jędruś So kwi 18, 2009 21:41  Re: Przed GP Chin 2009

Zobaczymy jak jutro spiszą się opony.

Red Bull musi liczyć na fantastyczny start. Powinni jak najszybciej zostawić za sobą Alonso i próbować zyskać jak najwięcej czasu nad kierowcami BrawnGP.
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez SirKamil So kwi 18, 2009 22:00  Re: Przed GP Chin 2009

trawa4444 napisał(a):ja mysle, ze Brawnom nie bedzie lekko jesli RBR wybiora taktyke zespolowa i Mark troszke bedzie opoznial Baricza i Jensona, zeby Vettel mogl odjechac. Generalnie zapowiada sie super wyscig!!!


Taktyka 'zespołowa', gdzie 'zespół' to Sebastian a Mark robi za murzyna...ciekawe- nie żeby było to niemożliwe, ale nie wydaje mi się aby w RBR nastąpiło zbarrichellowanie do tego stopnia Australijczyka i aby on sam pozwolił na coś tak paskudnego wobec siebie :podbite:
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Dziadek N kwi 19, 2009 5:47  Re: Przed GP Chin 2009

Trochę mnie zmartwiła mała ilość paliwa u Sebastiana :( Mam nadzieje, że na starcie ktoś łyknie BrawnGP i będzie ich spowalniał na tyle, że Vettel ucieknie i po tankowaniu BrawnGP powróci na P1. Nie, że nie lubię Buttona czy "Baricza", ale przydałoby się aby ktoś inny wygrał...
Co do sytuacji Kubicy, to trzeba przyznać, że facet sam sobie jest winny tej pozycji. Oczywiście każdy z nas wie, że BMW ma słaby bolid, ale Kubice było stać na wejście do Q2. Nie udało się w wyniku błędu w S3, więc w konsekwencji start z 17 pola i małe szansę na punkty. Jedyna nadzieja na jakieś szanse punktowe upatruje w starcie, gdzie rywale przed nim są albo zatankowani dużo mocniej lub są to kierowcy słabsi od Kubicy.
Cieszy też druga pozycja Alonso i tutaj już pomijam fakt małej ilości paliwa. Mimo wszystko Panowie z Renault działają. Jedyne teamy, które są słabsze i nic nie wprowadziły, to niestety Force India i BMW, które przecież miało walczyć o mistrza. Niestety jeśli ktoś nie reaguje dość szybko, to nie ma co marzyć nawet o środku stawki. Taka jest niestety prawda...
Pozwolę sobie włożyć jeszcze jeden kamyczek do ogródka BMW :) Otóż jeśli bolidy prowadzą się turniej i kierowcy mają problem z przejechaniem perfekcyjnego okrążenia, to daje im się do przejechania dwa okrążenia lub więcej. Zwłaszcza, że na tym torze na pierwszym okrążeniu bardzo wielu kierowców miało ogromne problemy z ziarnieniem. Szczerze mówiąc, to gdyby nie fakt, że nasz rodak tam jeździ, to w ogóle na ten team nie zwracałbym uwagi, bo takie głupie błędy mogą się zdarzyć raz, ale nie drugi, trzeci...

Trzymam kciuki za Vettela i Alonso i oby naszemu też się poszczęściło :)
.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dziadek
 
Dołączył(a): Wt lut 27, 2007 2:58
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Postprzez Lipek N kwi 19, 2009 7:15  Re: Przed GP Chin 2009

Renault(Alonso) jedzie na prawie takiej samej strategii, jak w zeszłym roku, w GP Hiszpanii. Wtedy też miał P2 i również tankował chyba po 12 okrążeniach jeżeli dobrze pamiętam. Tylko żeby to się nie skończyło tak jak wtedy(awaria jednostki napędowej).
"Jak ja się naprawdę cieszę, że Neostrada dociera już do najdalszych zakątków naszego kraju. I że jest już w waszych miejscowościach..." - Aba :D
Avatar użytkownika
Lipek
 
Dołączył(a): Pt lis 30, 2007 14:51
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 6868981

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron