GP Chin 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Sikorex Wt kwi 21, 2009 7:26  Re: GP Chin 2009

Teraz mam czas na skomentowanie
Plusy

Vettel
- Kapitalny występ, na równi z GP Włoch 08, zero błędów dobre tempo, po prostu tylko on dziś mógł wygrać.
Webber- Wielkie brawo, liczyłem że tak powiem chamsko na jakiś crash czy błąd Sebka bo chciałem bardzo żeby wygrał dziś Australijczyk, ale i tak fenomenalny wynik, mam nadzieję że MW odniesie pierwsze zwycięstwo w karierze.
Button- Fajnie że nie był 3 raz z rzędy pierwszy :-D Kolejne punkty jakże ważne do walki o mistrzostwo.
Buemi- Gościu robi wielkie wrażenie na mnie, po raz drugi w sezonie ten debiutant odniósł świetny wynik.
Mclaren
-Wzięli się do roboty i od razu 2 punktowane miejsca
Między plusem a minusem Sutil :(
Mogły być nawet 3 punkty, ale zabrakło 6 okrążeń :?

Minus:
Forma bolidu BMW :evil: Jako kibic Roberta mam prawo być oburzony że tak słabo maszyna się sprawuje po przygodach z zeszłego sezonu i zapowiedziach :evil:
Kubica- Wjechał nieładnie w Jarno i zmarnował mu wyścig, nie słyszałem przeprosin z jego strony, ma wielki minus po weekendzie u mnie, od narzekania to Robert zawsze był dobry, a jak trafiła kosa na kamień...
Ferrari- Bez komentarza
Piquet- :idiota: Pierw tani dowcip z ukradnięciem kwadratu z licznikiem metrów, a potem popisywanie się z prubą :arrow: próbą wejścia w pit lane tyłem (ironia)
Alonso-Minus nie dla niego, ale za pech jaki spotkał już na początku z SC :bezradny:
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Kurczaq Wt kwi 21, 2009 8:15  Re: GP Chin 2009

sisiorex napisał(a):Teraz mam czas na skomentowanie
Webber- Wielkie brawo, liczyłem że tak powiem chamsko na jakiś crash czy błąd Sebka bo chciałem bardzo żeby wygrał dziś Australijczyk, ale i tak fenomenalny wynik, mam nadzieję że MW odniesie pierwsze zwycięstwo w karierze.

Chyba troche się zagotowałeś :| Webberowi dużo osób kibicowało, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie życzyłby wypadku innemu zawodnikowi by wygrał Twój pupil. Nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że RB ma już ustaloną kolejność kierowców. Więc australijczyk ma więlką szanse o zdobycie numeru jeden w zespole, musi teraz pokazać równą forme.

sisiorex napisał(a):Minus:
Kubica- Wjechał nieładnie w Jarno i zmarnował mu wyścig, nie słyszałem przeprosin z jego strony, ma wielki minus po weekendzie u mnie, od narzekania to Robert zawsze był dobry, a jak trafiła kosa na kamień...


Nie kibicuje Kubicy zbyt przesadnie. Ale znowu chyba się zagotowałeś. Po pierwsze nie wjechał w niego ze swojej winy. Włoch sam przyznał, że nagle stał się bardzo wolny oraz poczuł uderzenie z tyłu. A Robert potwierdził tylko, że nic niewidział. W takich warunkach niemasz praktycznie czasu na reakcje. Beumi także przyznał, że zanim zobaczył Sebastiana to było już za późno. Po za tym z tego co wiadomo, Robert ma dobry kontakt z Jarno i zapewne na luzie porozmawiali ze sobą. Więc niewiem skąd ta informacja, że nie przeprosił :| Niektórzy to mają jakieś mityczne wyobrażenia co do kontaktów między zawodnikami :-P

edit: A co do Piqueta i Bourdais to nei każdy musi być kierowcą f1. Troche żal mi tej dwójki, bo muszą mieć niesamowitą presje a to mało komu pomaga :|
... puszczam Cię przodem, byś śladu stopy nie widział ...
Avatar użytkownika
Kurczaq
 
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 9:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez SoBcZaK Wt kwi 21, 2009 10:45  Re: GP Chin 2009

Po pierwsze nie wjechał w niego ze swojej winy. Włoch sam przyznał, że nagle stał się bardzo wolny oraz poczuł uderzenie z tyłu. A Robert potwierdził tylko, że nic niewidział.

Truli faktycznie jechał wolno bo go wszyscy wcześniej wyprzedzali jak chcieli, a Robert mówił, że nacisnął na hamulec ale miał aquaplaning i samochód jechał dalej jak gdyby nigdy nic więc Roberta nie ma co obwiniać.
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez f1fan22 Wt kwi 21, 2009 10:55  Re: GP Chin 2009

SoBcZaK napisał(a):
Po pierwsze nie wjechał w niego ze swojej winy. Włoch sam przyznał, że nagle stał się bardzo wolny oraz poczuł uderzenie z tyłu. A Robert potwierdził tylko, że nic niewidział.

Truli faktycznie jechał wolno bo go wszyscy wcześniej wyprzedzali jak chcieli, a Robert mówił, że nacisnął na hamulec ale miał aquaplaning i samochód jechał dalej jak gdyby nigdy nic więc Roberta nie ma co obwiniać.

Zgodze sie ze nie ma co Roberta obwiniać ani Trulliego jesli to była np jakaś awaria bolidu chyba ze to bład Kierowcy
Mnie Dziwi tylko wytrzymałosc bolidu Kubicy potęrzne uderzenie i nic sie nie stało tylko poleciał przedni spoiler chociaz i tu mozna by sie w poazniejszej cze3sci wyscigu przypiąc do BMW bo mechanicy spartolili postuj zle przykrecając nos
Trzeba mieć nadzieje że w Bahrajnie pojdzie BMW lepiej
Ostatnio edytowano Wt kwi 21, 2009 11:15 przez SPIDER, łącznie edytowano 2 razy


A może by tak troszkę zasad interpunkcji i poprawności języka polskiego, który, swoją drogą, jest pięknym językiem?
Nawala ci komp wal do nas eksperci od kompów pomogą w 100% przypadków
Obrazek
Avatar użytkownika
f1fan22
 
Dołączył(a): N wrz 28, 2008 16:32
Lokalizacja: Toruń
GG: 6504607

Postprzez Audi Wt kwi 21, 2009 14:51  Re: GP Chin 2009

f1fan22 napisał(a):Mnie Dziwi tylko wytrzymałosc bolidu Kubicy potęrzne uderzenie i nic sie nie stało tylko poleciał przedni spoiler chociaz i tu mozna by sie w poazniejszej cze3sci wyscigu przypiąc do BMW bo mechanicy spartolili postuj zle przykrecając nos


Bo w dużej mierze Kubica uderzył spodem bolidu, który jest w miarę płaski i nie ma zbyt wielu elementów. Jednym z jego zadań jest ochrona różnych wewnętrznych systemów, podzespołów itp.
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez barteks Wt kwi 21, 2009 17:01  Re: GP Chin 2009

Widzę, że sporo trolli powyłaziło ze swoich nor. Chciałem odpowiedzieć na kilka ich postów, ale szkoda czasu :|

Pieczar napisał(a):
renegade napisał(a):Czytalem juz rozne wypo-wiedzi Kubicy ale te dzisiejsze po prostu mnie rozwalily, przypomnialy sie czasy jego pobytu w F3.

A co takiego powiedział, bo chyba coś przeoczyłem?

patrz wyżej.

Pointrox napisał(a):Ferrari - po prostu, najgorzej od 1992 roku.

Od 1981r.

TobaccoBoy napisał(a):Brawn GP - z tego co wiem to chłopaki się tego wyniku spodziewali, bo chiński obiekt jest jednym z kilku w sezonie,który nie jest wybitnie na rękę wozom Brawna (czyli mam dobre info - a myślałem,że chłopaki z fabryki mnie wkręcają). W Bahrajnie też nie będzie najłatwiej.

No Bahrajn nie jest typowym torem aero, więc Brawny na pewno nie będą mieć takiej przewagi. Długie proste i wolne zakręty, więc BMW powinno poradzić tutaj sobie lepiej.
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez AutoryteT Wt kwi 21, 2009 17:03  Re: GP Chin 2009

Tym bardziej, że byli teamem który chyba najwięcej tutaj testował :)
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Campeon Wt kwi 21, 2009 17:13  Re: GP Chin 2009

No prawie, bo najwięcej kilometrów na Sakhir przejechał zespół Toyota :)

http://www.f1wm.pl/php/testy.php?dzial= ... tor=Sakhir
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Dale65 Wt kwi 21, 2009 18:04  Re: GP Chin 2009

BMW w Bahrainie być może zaprezentuje chociażby taki poziom jak w Australii, byleby nie było znów jakichś akcji z KERSem bądź podobnych. W Australii tragedii nie było, przynajmniej patrząc na qual w wykonaniu RK (5 w Q2, 4 w Q3), w wyścigu też było nieźle, co prawda opony sporo pomogły ale temp nie było porażające, ale potem wszystko zwalił Vettel...
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez AutoryteT Wt kwi 21, 2009 18:07  Re: GP Chin 2009

Tak, trzeba przypomnieć, że Robert miał 2 FL w Australii, zresztą Robert mówi, że ich tempo wyścigowe jest lepsze niż wyniki z kwalifikacji :-o . Mam nadzieję(przecież musieli jakieś rozwiązania tutaj testować), że przywiozą do Bahrainu coś nowego. Bo muszą powoli coś sprawdzać.
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez slipstream Wt kwi 21, 2009 19:31  Re: GP Chin 2009

No dobra, a teraz mniej poważnie. Komu znów zadrży serce kiedy Robert znajdzie się za Trullim? *

Bo jakby nie patrzeć kiedy Polak jest za Włochem wzrasta prawdopodobieństwo spektakularnej dezintegralności bolidów. Innej takiej pary której by się to przytrafiało nie było.

* ku uciesze kubicofobów można się też martwić o Jarno, jakby ktoś w zawiści pomyślał ze każe się martwić jedynie o Roberta
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez kemek Wt kwi 21, 2009 20:47  Re: GP Chin 2009

Jakie prawdopodobieństwo. ;D
Po dwóch latach "powtórka" to wręcz jak dzień po dniu.
シボレー・オプトラ
Avatar użytkownika
kemek
 
Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 22:31

Postprzez AutoryteT Wt kwi 21, 2009 21:08  Re: GP Chin 2009

slip a Jarno tylko o tym winie dla Polski :D Dostał Kubica od niego przed wyścigiem, wypił bo myślał, że i tak stracony wyścig, potem w niego walnął bo mu było wesoło, na wywiadzie był czerwioniutki i pocierał oko jakby mu się spać chciało :twisted: :D
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez barteks Śr kwi 22, 2009 22:58  Re: GP Chin 2009

dragon92 napisał(a):I niech ktoś mi teraz powie że Kubica umie wytprzedzac.

A propos wyprzedzania:

W wyścigu było łącznie 55 manewrów wyprzedzania w porównaniu do 8. w 2008 roku. Ostatni wyścig z podobną ilością wyprzedzeń (51) był podczas GP Belgii w 1997 roku.

W GP Chin najwięcej wyprzedzał Kubica (7 razy), później Hamilton, Sutil i Glock (po 6 razy).
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez daro087 Śr kwi 22, 2009 23:14  Re: GP Chin 2009

barteks napisał(a):
W GP Chin najwięcej wyprzedzał Kubica (7 razy), później Hamilton, Sutil i Glock (po 6 razy).


Gdzie można znaleźć takie informacje ??

P.S Na ilość manewrów na torze z pewnościa miały wpływ opady deszczu :D
daro087
 
Dołączył(a): N kwi 05, 2009 22:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości