GP Chin 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez mars28 Pn kwi 20, 2009 7:22  Re: GP Chin 2009

Czy Vettel będzie się w tym roku liczył w walce o mistrzostwo, pokażą następne wyścigi. Bo jak na razie to wygrał w dwóch wyścigach, gdzie startował z PP za Safety Carem, w deszczu. Kto wie, czy by na suchym przejechał pierwszy zakręt jako pierwszy i czy bolid spisywałby się tak dobrze. Moim zdaniem trafili z ustawieniami. No i jeszcze doszło to, że Seba nie popełnił błędu.
Avatar użytkownika
mars28
 
Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 13:02
Lokalizacja: Kielce

Postprzez slipstream Pn kwi 20, 2009 9:36  Re: GP Chin 2009

Moim zdaniem trafili z ustawieniami. No i jeszcze doszło to, że Seba nie popełnił błędu.

No tak, wygrać w deszczu to tylko umniejsza kierowcy. A bo to farciarsko trafili z ustawieniami, a bo to farciarsko zdobyło się wcześniej PP... Tak w ogóle to przecież nie powinni takiemu kierowcy punktów przyznać bo to tylko głupi fart.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SoBcZaK Pn kwi 20, 2009 9:39  Re: GP Chin 2009

Kto wie, czy by na suchym przejechał pierwszy zakręt jako pierwszy i czy bolid spisywałby się tak dobrze

Jakoś w Australii dał rade... zmaścił końcówkę na tych badziewiastych softach w pojedynku z Robertem...
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez kemot Pn kwi 20, 2009 9:41  Re: GP Chin 2009

Slipstream - niby racja, ale przecież Button uchodzi za kierowce bardzo dobrze jeżdżącego w deszczowych warunkach, wyraźnie odstawał od Vettela i Webbera. Więc Brawny były gorzej ustawione pod deszcz, a Redbulle lepiej, ale to oczywiście nie umniejsza umiejętności Niemca...
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez slipstream Pn kwi 20, 2009 9:48  Re: GP Chin 2009

ale to oczywiście nie umniejsza umiejętności Niemca

Ja to wiem, Ty to wiesz, jeszcze kilku innych to wie, ale pewniej garstce będzie to tylko na rękę aby na każdym kroku deprecjonować wynik.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez archibaldi Pn kwi 20, 2009 10:01  Re: GP Chin 2009

Jesli sie nie myle to Kovalainen podobnie jak Vettel pojechal bez bledow, zreszta to byl dobry wyscig w jego wykonaniu i zrehabilitowal sie za poprzednie 2 porazki.
Stawka dosyc wyrownana sie zrobila, nawet Ferrari dawalo sobie rade (do chwili awarii Massy) i jedynie BMW - murowany faworyt tego sezonu lezy na lopatkach i kwiczy.. Bledy Kubicy i Heidfelda wynikaja nie z faktu ze nagle zapomnieli jak sie jezdzi ale z powodu slabo prowadzacego sie bolidu.
Avatar użytkownika
archibaldi
 
Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 15:35
Lokalizacja: krk

Postprzez Maly-boy Pn kwi 20, 2009 10:26  Re: GP Chin 2009

archibaldi napisał(a): Bledy Kubicy i Heidfelda wynikaja nie z faktu ze nagle zapomnieli jak sie jezdzi ale z powodu slabo prowadzacego sie bolidu.


należy dodać do tego ,że nie jeździ się zbyt dobrze bolidem w którym jest poluzowany cały przedni nos :p

a tak na poważnie to BWM dośc późno będzie wprowadzać poprawki (jak znam życie to na Bahrajn nie zdążą) Ferrari również :roll: widać że częściowe zmiany poczynione przez MCL i Renault dały efekty ,tylko wyścig był troche "szalony" i ciężko było ocenić prawdziwe tempo niektórych zespołów
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez im9ulse Pn kwi 20, 2009 10:42  Re: GP Chin 2009

na spokojnie juz bo nie bylo czasu po wyscigu...

Tor wybitnie szybki, wylazło na wierzch kto ma aero do żopy (np.BMW) a kto nie (RBR)...na suchym BrawnGP trzymał tempo RedBullów i wydawało się ze jak wyscig bedzie suchy Jense i Baricz dadzą rade strategiami objechać RedBulla i resztę (tu mam na mysli Toyotę i Alonso)...stety niestety w deszczu bolidy RB były jak z innej bajki...RB5 zadaje kłam "specjalistom" dla których liczą się tylko podwójne dyfuzory i KERS - myśl Adriana z tym podniesionym dziobem i przedłużonym tylnymi skrzydłem widać wybitnie sprawdza się na takich torach z szybkim konfigiem...Bahrain jesy tez szybki wiec RedBull jak nie nawali mechanicznie powinien powtórzyć 1-2...Brawny na tym etapie mistrzostw muszą ciułać punkty i korzystać z problemów RedBulla i Toyoty...w Hiszpanii,Monaco i Turcji powinniśmy się "odkuwać" - zaburzyć tą walkę może Fernando który będzie wysoko, bo to świetny kierowca i wyciska maxa z pakietu jak nikt inny...

realnie ciężko ocenić rozkład sił bo wszystkie GP do tej pory były z przygodami...czekam wreszcie na coś spokojnego i suchego :twisted: :dusi: z czego mozna by wyciagnac jakies realne wnioski.

co do Chin : IMO ludzie wyścigu to Vettel, Glock, Sutil i Kovajlo - ekipa Williamsa to na razie papierowy tygrys (najsłabszy team z niedyfuzorowców) szybcy na treningach kompletnie zgubieni w wyścigach...jak to juz kiedyś ktoś powiedział Nico sam teamu nie pociągnie - obecny skład to najgorszy od czasu Ralfa i Zanardiego z 99...chociaż patrząc na CV kierowców to chyba najsłabszy skład w historii Williamsa :???: szkoda bo wydawało się ze wychodzą z cienia...

ps. nie po raz pierwszy się okazało ze Kazuki i Pikaczu to straszne zagrożenie na torze...doskonale zapełniają lukę po Ide, Yoongu i innych straceńcach
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez archibaldi Pn kwi 20, 2009 10:43  Re: GP Chin 2009

Maly-boy napisał(a):
należy dodać do tego ,że nie jeździ się zbyt dobrze bolidem w którym jest poluzowany cały przedni nos :p


BMW Kubicy wygladalo jak bokser hehe

Zmiany i poprawki w Mclarenie i Renault faktycznie w takich warunkach wyscigowych nie mogly w pelni sie "zaprezentowac" ale costam o efektach mozna juz mowic po kwalifikacjach na suchym
Avatar użytkownika
archibaldi
 
Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 15:35
Lokalizacja: krk

Postprzez kemot Pn kwi 20, 2009 11:24  Re: GP Chin 2009

http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=11386
Jak myślicie - czy po wczorajszym incydencie, to jest dalej aktualne? :D
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez PiotrB Pn kwi 20, 2009 11:33  Re: GP Chin 2009

Wyścig kilku kierowców pragnę skomentować :).

Kovalainen - piękna, bezbłędna jazda po P5; nie miał tyle nowych części co Hamilton, ale i tak dojechał przed nim; w końcówce był bardzo blisko Rubensa

Hamilton - w zeszłym roku wiele osób tak go chwaliło za jazdę na deszczu; jednak teraz w słabszym bolidzie popełniał wiele błędów, a tempo nie miał jakiś fantastyczne; chyba Lewis nie jest najlepszym kierowcą w jeździe na 1 pit bo za bardzo zużywa opony

Buemi - nie dość że zdystansował kolegę z teamu w kwalifikacjach to wyścig pojechał też świetnie; wyprzedzał czołowych kierowców zeszłego sezonu; wprawdzie nie ustrzegł się błędów (jak Kubica na GP Węgier 2006), ale można mu to wybaczyć z powodu jego małego doświadczenia

Sutil - wszystko było na dobrej drodze do pierwszych punktów Force India, ale niestety Adrian zawiódł; wprawdzie może się tłumaczyć, że odpadł z powodu aquaplaningu bo miał bardzo zdarte opony,a le czy nie mógł być bardziej ostrożny w miejscu gdzie chyba każdy miał problemy ?

Trulli - nie wiem co było przyczyną, ale był bardzo wolny, wręcz niesamowicie wolny w tych warunkach

Massa - jego tempo do momentu odpadnięcia była fenomenalne; gdyby nie awaria mógłby być nawet 4 !; Felipe się nauczył jeździć na deszczu

Piquet - patrząc na jego jazdę to można odnieść wrażenie, że nawet Nakajima jest lepszy :)

EDIT: literówki.
Ostatnio edytowano Pn kwi 20, 2009 12:35 przez PiotrB, łącznie edytowano 1 raz
PiotrB
 
Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 20:01

Postprzez gk01 Pn kwi 20, 2009 12:50  Re: GP Chin 2009

SirKamil napisał(a):Symbolika- z jednej strony mamy BMW i ich komputer o mocy obliczeniowej stanowiącej ekwiwalent... ;) wie czego... a z drugiej Neweya siedzącego przy desce kreślarskiej... efekty? cóż, zadziwiające. W BMW chyba jednak musi się coś zmienić, coś stopnieć.


Bez przesady. Sądzisz, że projekty Newey-a nie są symulowane komputerowo, czy odwrotnie, Newey nie weryfikuje obliczeń?
Wydaje mi się, że wiem jaka jest intencja Twojej wypowiedzi, (genialny umysł Newey-a), ale można ją też odczytać wprost.

archibaldi napisał(a):... i jedynie BMW - murowany faworyt tego sezonu lezy na lopatkach i kwiczy.. Bledy Kubicy i Heidfelda wynikaja nie z faktu ze nagle zapomnieli jak sie jezdzi ale z powodu slabo prowadzacego sie bolidu.


Zaskakujące, jak dla mnie wnioski.
Ja uważam, że obecnie BMW jest pomiędzy 4-6 miejscem - w zależności od toru.
Dotychczasowe występy Kubicy oceniam powyżej średniej jego teamu: 6-7 w stawce.

Czekamy do pierwszych europejskich wyścigów. Tam dopiero będziemy mieli jaśniejszy obraz sytuacji.

Czy to prawda, że BMW ma zorganizować po Bahrainie prywatne testy w Hiszpanii?
Czy chodzi o przejazdy na prostej? Ma ktoś może jakieś informacje?
Avatar użytkownika
gk01
 
Dołączył(a): Pn kwi 06, 2009 23:54

Postprzez sneer Pn kwi 20, 2009 13:18  Re: GP Chin 2009

Zaskakujące, jak dla mnie wnioski.
Ja uważam, że obecnie BMW jest pomiędzy 4-6 miejscem - w zależności od toru.
Dotychczasowe występy Kubicy oceniam powyżej średniej jego teamu: 6-7 w stawce.


Ileż razy można pisać....nawet jeśli masz rację że BMW jest tak wysoko jak piszesz (IMO nie) to po zeszłorocznej decyzji jest to największa porażka tego sezonu. Powinni być tam gdzie jest RB i BrawnGP.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Dasqez Pn kwi 20, 2009 13:29  Re: GP Chin 2009

Ktoś gdzieś wspomniał, że 'czego my się tak czepiamy Piquet'a?' Otóż, jak można się go nie czepiać, skoro nawet Briatore tak o nim się wyrażał po wyścigu: "Jesus Christ, it was a very, very bad race," :lol: Po prostu to jest średniak i nic tego nie zmieni.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kurczaq Pn kwi 20, 2009 14:01  Re: GP Chin 2009

To krócej na temat sytuacji BMW -> mają najlepsze narzędzia, ale nie potrafią się nimi posługiwać.

mały OT podobał mi się komentarz Sokoła :D chyba miał dużo zabawy :P Tekst o Finie mnie powalił :D (Borówa: Mała sensacja H. Kovalainen przed drugiem kierowcą Mclaren'a. No i pierwsza zdobycz punktowa po dwóch nie udanych wyścigach :) Sokół: Przede wszystkim pierwszy wyścig w którym przejechał więcej niż jedno kółko :lol: :lol: :lol: ).

Wszyscy podniecają się Vettelem, ja bym nie przekreślał szans Webbera w tym sezonie.

Buemi :o Bourdais Bye ! Bye !

Renault i Mclaren gonią i to cieszy :D
... puszczam Cię przodem, byś śladu stopy nie widział ...
Avatar użytkownika
Kurczaq
 
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 9:00
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości