Podsumowanie początku sezonu 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kubecks Śr kwi 29, 2009 12:32  Re: Podsumowanie początku sezonu 2009

Powinni stworzyc osobna klasyfikacje dla samochodow z KERS i bez niego :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kubecks
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:01

Postprzez im9ulse Śr kwi 29, 2009 13:38  Re: Podsumowanie początku sezonu 2009

jest to jakaś teoria...moim zdaniem KERS został wprowadzony za wcześnie i bez ładu i składu...to chyba pierwszy sezon od kilkunastu lat gdzie wprowadza się jakieś urządzenie (specyfikację) i daje zespołom wybór czy chcą go używać czy nie - rezultat jest taki ze cześć to olała i stwierdziła ze rozłożenie balansu jest ważniejsze niż boost (true),a część mylnie stwierdziła ze "dopał" nie tylko zrówna straty w rozłożeniu mas , ale da kilka dodatkowych części sekundy na okrążeniu.
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez Kayo Śr kwi 29, 2009 14:23  Re: Podsumowanie początku sezonu 2009

Zespoły z KERS były tak przeświadczone o genialności tego urządzenia, że postawiło go niemal jako priorytet. Urządzenie to w teorii powinno przynosić same korzyści i z takim przeświadczeniem konstruowały je zespoły, jednak zapomniano o drugiej stronie medalu. Wyszło szydło z worka na początku sezonu i my - fani - wiedzieliśmy, że na ten temat będzie wiele polemiki, ale zespoły przecież ot tak się z tego nie zrezygnują, za wielki blamaż.

Sama jego (KERS) obecność w F1 mi nie przeszkadza, lecz bez ogródek tłumacząc, jest to coś, co miało być wielkim progresem, a tak naprawdę tylko jeden zespół jest pewny tego urządzenia w swoich bolidach.

A co z kołem zamachowym Williamsa, miało być na Montmelo, tak?
Avatar użytkownika
Kayo
 
Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 7:11

Postprzez MITSUBISHI_WRC Śr kwi 29, 2009 16:39  Re: Podsumowanie początku sezonu 2009

Podsumowując początek sezonu 2009, :-P jestem bardzo zadowolony z postawy Toyoty, chociaż po ostatnim wyścigu pozostał niedosyt. Przez złą strategie nie było pierwszego (już 7 lat czekam na ten moment) zwycięstwa Toyoty, no ale cóż, nikt nie jest idealny i każdy popełnia mniejsze lub większe błędy. Mam nadzieje że będzie to zwycięstwo, być może już w GP Hiszpanii, :-P a tak poza tym Toyota zanotowała świetny początek nowego sezonu. I jeszcze będzie o BMW, jak widać po wynikach tego zespołu są praktycznie na dnie, z tych ubiegłorocznych zapowiedzi nic nie wynikło.
Robert Kubica popełnia coraz więcej błędów, i skarżą sie na niego inni kierowcy (Alonso), no a Jarno Trulliemu zrobił z tyłka garaż. Nie tak miało to wyglądać, bez dobrego bolidu Kubica nic nie zdziała i moim zdaniem nie jest świetnym kierowcą a ponad przeciętnym. Do Alonso jeszcze dużo mu brakuje, to już Glock prezentuje sie lepiej, I taka uwaga do Kubicy, więcej skromności.

Co prawda ta wiadomość pochodzi z onetu (tego złego), ale cytują tam wypowiedz jednego z dziennikarzy (Planet F1) który uważa że ''styl jazdy Polaka jest zbyt niebezpieczny''.

http://sport.onet.pl/74455,1248769,1960 ... omosc.html
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez patgaw Śr kwi 29, 2009 16:41  Re: Podsumowanie początku sezonu 2009

MITSUBISHI_GT tak, wlasnie tego dziennikarza na ktorego, na forum planet f1, wszyscy jada, ze jest psychofanem Hamiltona i antyfanem Kubicy. :razz:
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez MITSUBISHI_WRC Śr kwi 29, 2009 16:42  Re: Podsumowanie początku sezonu 2009

patgaw napisał(a):tak, wlasnie tego dziennikarza na ktorego, na forum planet f1, wszyscy jada, ze jest psychofanem Hamiltona i antyfanem Kubicy. :razz:

A o tym to nie wiedziałem. :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Enpasant Cz kwi 30, 2009 6:19  Re: Podsumowanie początku sezonu 2009

Pacjent po wszczepieniu nowego płata czołowego zachowuje się przewidywalnie do analogicznej sytuacji u innych pacjentów. Padaczkowe drgawki, ślinienie i bezsensowny bełkot utrzymują się w normie. Po przewiezieniu do kliniki w Hiszpanii przewidywana jest poprawa stanu ogólnego. Jednak co do rokowań długoterminowych, z powodu zaistniałych już zmian, nie należy się spodziewać radykalnego powrotu do stanu sprzed przeszczepu.
A tak poważnie. Po tak radykalnej ingerencji w technikę i całość spraw technicznych, teamy musiały pokazać jak radzą sobie ze zbudowaniem kompletnie nowego bolidu. Oczywiście "molochy" nie poradziły sobie. Ale jestem spokojny w trakcie sezonu dojdą do siebie, tylko że trudno będzie nadrobić straty punktowe.
Po raz kolejny okazało się, że połowa teamów posiada kierowców, którzy mają papiery na tytuły, ale z powodu niekonkurencyjnych bolidów w poprzednich sezonach, nie mogli pokazać na co ich stać. A to z kolei pokazuje, że F1 jeden jest w dalszym ciągu na drodze, która zmierza do wyścigów zdalnie sterowanych kosmicznych maszyn na czterech kółkach. Nasi wnukowie z niedowierzaniem będą pytali, jak to możliwe, że kiedyś w tym siedzieli ludzie?

PS.
Nie brońmy ludziom bycia czyimś zwolennikiem, bądź przeciwnikiem. Tak jest przecież bardziej kolorowo!
"W samochodzie zalewałem się łzami - dopóki nie odezwał się silnik. Wtedy mogłem zamknąć tę szufladkę i otworzyć inną." (Sir Jackie Stewart)
Avatar użytkownika
Enpasant
 
Dołączył(a): N mar 16, 2008 8:44

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość