Przed GP Bahrajnu 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Dale65 So kwi 25, 2009 20:49  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Fajnie by było jakby jakaś burza piaskowa była, przynajmniej nie zanudziłbym się przed telewizorem... chociaż i tak raczej skorzystam z pięknej pogody zamiast frustrować się przed TV, bo to Polska, skoro miesiąc nie padało to potem mogę miesiąc nie zobaczyć słońca, więc trzeba korzystać z każdego dnia. A wyścig mi się nagra to se wieczorkiem obejrzę :P

/// Mod
Po raz enty nam tu oświadczasz, że nie obejrzysz GP :shock: Zaczyna mnie to już drażnić :x Po co to robisz? Czy ktoś Cię do tego zmusza lub namawia? Nie chcesz oglądać, to nie oglądaj. I przestań ciągle nam o tym pisać. Ten post zostawiam, ale każdy następny ( o podobnej treści ) bezwględnie będę kasował!!! /// rafaello85
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez chmiel So kwi 25, 2009 21:02  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Toyota na Sakhir bardzo szybka i są nawet spore szanse na pierwsze historyczne zwycięstwo japońskiego zespołu. Jarno dziś pokazał, że nie na darmo nazywany jest mistrzem jednego okrążenia. Trochę paliwa więcej od Glocka, a był szybszy wyraźnie. Pokazał klasę, ale do zwycięstwa w wyścigu potrzeba czegoś więcej. Ja jednak życzę Trullemu wygranej jutro. Timo natomiast zawiódł, bo miał świetną okazję na PP, będąc lżejszym. Vettel P3 i więcej wachy w baku od innych w czołówce. Jeżeli nie da uciec Toyotom, ma szanse wygrać. A Marka szkoda. Nie tylko on miał dziś pecha z tłokiem na torze, ale on miał pecha ogromnego. Wyścig spieprzony, jeżeli nic dziwnego się nie wydarzy. BrawnGP na tym torze wolniejszy od Toyoty i Red Bulla, jednak nadal szybkie, a Button znowu lepszy od Barrichello. W przypadku Lewisa i Fernando dobra jazda + poprawki w bolidach ich zespołów i są tego owoce. Ferrari również lepiej, oba samochody w ostatnim bloku w tym sezonie dla Czerwonych to już coś. Może nie będzie najgorszego początku sezonu Ferrari w historii. W BMW natomiast poprawek nie ma i efekty też są. Brak awansu do Q3... Nastawiają się na Hiszpanię, ale nie tylko oni, więc nie liczę na nic wielkiego. Walka o obiecany tytuł trwa... A Nelsinho udało się nawet do Q2 awansować. :brawo:

Kajek napisał(a):Poczym poznać nie prawdziwego fana F1.

Dale65 ostatnio (tak samo było tydzień temu) wyraźnie obnosi się z tym, że nie będzie oglądał wyścigu na żywo, bo F1 jest nudna. Olejcie go po prostu i nie przejmujcie się. Niech robi, co chce.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Dasqez So kwi 25, 2009 21:27  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Ło matko, dopiero teraz wlazłem do internetu i zobaczyłem, że Kubica jedzie dotankowany 'pod sufit'... Jestem ciekaw na jakiej podstawie BMW obrało taką taktykę, widocznie żelazny plan führera Theissena to przewiduje :) A tak na serio to wiem, że nic nie wiem odnośnie jutrzejszego wyścigu. Mam nadzieję na ciekawą walkę pomiędzy Toyotą, RBR i Brawnami z przodu, McLarenem, Williamsem, Alonso i Ferrari w środku stawki i Force India i BMW na dalszych pozycjach. Oby tylko wszystko przebiegło zgodnie z planem i jakiś piaskowy tajfun nie nawiedził jutro Manamy.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez craig So kwi 25, 2009 21:45  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Popatrzmy na formę BMW z innej strony. W Australii trzymali się bardzo dobrze. Kwalifikacji nie mieli specjalnie wybitnych, ale tempo wyścigowe świetne, trochę szczęscia również przy okazji. Albert wykonał więc z pomocą inżynierów DOBRĄ robotę. Słabe wyniki BMW są wynikiem braku rozwoju w przeciwieństwie do w zasadzie wszystkich bolidów. Nie jest więc tak źle jak patrzymy na obecną sytuację. BMW, na Hiszpanię przede wszystkim, ale również na Monako, zapowiada 'rewolucyjny' pakiet aero. Nie ździwiłbym się, żeby BMW nagle wyskoczyło z formą jak rok temu Renault. Weźmy pod uwagę to, że ten sezon jest inny niż poprzednie. W 1 weekend wyścigowy można zyskać nawet do 0,3s. To prawdziwa przepaść. Pod względem rozwoju bolidów ten sezon jest mega ciekawy. Pomimo tak nieudanego początku BMW, McLarena i Ferrari uważam, że te zespoły ze swoim zapleczem i doświadczeniem (nawet w przypadku BMW) naprawdę mogą latem prześcignąc całą resztę, a McLaren w szczególności, który słynie z równego, stałego i wysokiego poziomu rozwoju bolidu. Nie zgodzę się też, że w Hiszpanii poznamy mistrza. Przez całą Europę będzie toczyć się batalia na części i wiele przetasowań może jeszcze być w tym roku. Teraz tylko kto nazbiera tak dużo punktów, żeby oddalić się od reszty. Brawn najwyraźniej słabnie, chociaz myślę, że tydzień temu mieli pecha z pogodą, a tor w Bahrajnie nie zabardzo im pasuje.
Ustalając szanse zespołów w tym roku weźcie pod uwagę wasze typy na sezon poprzedni.
craig
 
Dołączył(a): N sty 13, 2008 16:10

Postprzez slipstream So kwi 25, 2009 22:23  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Albert wykonał więc z pomocą inżynierów DOBRĄ robotę.

Jak można wykonać dobrą robotę w F1, która okazuje się potem nierozwojowa :o :eek: Jeden wyścig w Australii i od razu dobra robota - gratuluję, oby w zyciu wszystkim gratulowano pracy po pierwszym jedynie "występie". Rewolucyjny pakiet aero oznacza, że ten obecny zdewaluował się już po jednym wyścigu i trzeba go zastąpić nowym, co jest NICZYM, kiedy drobne aktualizacje do tej dobrej ponoć roboty, nie pozwalają nadążać za innymi. A tak przy okazji RedBull, Toyota czy Brawn od Australii też nic nie dołożyły do bolidu a są nadal w czubie. Jeśli to co zrobił Albert ma być dobrą robotą, to dla tych trzech ekip brak skali świetności tego co oni zrobili :-P
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Dziadek So kwi 25, 2009 22:41  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

dex napisał(a):
to są właśnie kubicomaniacy , oczywiście jak tu wchodziłem założyłem się że będzie poruszona kwestia Bmw i Kubicy :p no i proszę nie myliłem się . Walkowanie tabu Kubica dlaczego po co , na co :) .


I co w tym takiego dziwnego, niesamowitego, złego?? Po to jest to forum, aby można o tym pisać. Ktoś jest kibicem Polaka i BMW, więc poświęca większość wypowiedzi właśnie BMW i Kubicy. Ktoś inny uwielbia Vettela, a jeszcze ktoś inny Toyotę i o tym piszę więcej niż o innych...
Natomiast ja gdy tu wchodziłem byłem pewien, że będzie poruszona kwestia Toyoty i Glocka ;p no i proszę nie myliłem się. To są właśnie Toyotomaniacy i Glockomaniacy :P
Oczywiście kubicomaniaków jest najwięcej, no ale nie ma się co dziwić, w końcu to polskie forum i większość jest sercem za swoim. Wydaję mi się to zupełnie normalne :)

Wracając do przebiegu kwalifikacji, to ja mam pretensje do Roberta, jedynie o te zmarnowane okrążenie. Mimo braku łączności z pewnością widział, że dżentelmen w wieżyczce nie macha flagą. Wiem, że kolejne okrążenie raczej nic by nie dało, ale wydaje mi się, że walczyć trzeba do końca. Zwłaszcza, że kilka razy BMW odbierało Kubicy przejazdu dwóch okrążeń pod rząd w czasie sesji kwalifikacyjnej.
Co do wyścigu i faworytów, to moim zdaniem wygra Vettel. Nie chce mi się wierzyć, aby Toyocie udało się oderwać od piekielnie szybkiego Sebka :) Chyba, że Glock będzie spowalniał, a Jarno ucieknie, ale prędzej Sebek wyprzedzi Glocka :) Chciałbym też, aby FI zdobyła punkty, ale z racji tej, że są daleko na starcie, to chyba nie ma co marzyć :( Co do Kubicy, to nie wierze, aby dojechał do mety na punktowanej pozycji. Zwyczajnie bolid jest za słaby, no i ta pozycja startowa :P
.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dziadek
 
Dołączył(a): Wt lut 27, 2007 2:58
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Postprzez Orłoś So kwi 25, 2009 23:22  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Bardzo ciekawy sezon. Dawno takiego nie było no i praktycznie same dublety:
Australia: Brawn-Mercedes i Brawn-Mercedes (tuż za nimi dwie Toyoty);
Malezja: tu sporo przypadkowości, przez to brak dubletu - Brawn, BMW a dalej dwie Toyoty;
Chiny: RBR i RBR (tuż za nimi dwa Brawn-Mercedes);
Bahrain: na razie dwie Toyoty zobaczymy co będzie dalej, ale widać, że mają potencjał.

A w ogóle to jest dobrze a będzie jeszcze lepiej... I pewnie kiedyś w bliżej nieokreślonej przyszłości znowu się doczekamy dubletu BMW Sauber, ale to pewnie dopiero w... Kanadzie. ;)
Pozdrawiam,
Orłoś

http://www.visionf1.com/
Avatar użytkownika
Orłoś
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 23:53
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez George So kwi 25, 2009 23:38  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Orłoś napisał(a): znowu się doczekamy dubletu BMW Sauber, ale to pewnie dopiero w... Kanadzie. ;)


Czyli nigdy...
Avatar użytkownika
George
 
Dołączył(a): Cz lis 01, 2007 22:29
Lokalizacja: Łódź/Woking

Postprzez McMarcin N kwi 26, 2009 7:58  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

chmiel napisał(a):Toyota na Sakhir bardzo szybka i są nawet spore szanse na pierwsze historyczne zwycięstwo japońskiego zespołu.

Oby nie okazalo sie, ze w wyscigu pojada slabo. Jarno znany jest z szybkich kwalifikacji i psucia wszystkiego w czasie GP. Ja tu jednak bede obstawial Brawna i Jensona Battona. Mclaren po malu pnie sie do gory i to mnie cieszy. Natomiast to, co dzieje sie z BMW coraz bardziej moze niepokoic. Byly szumne zapowiedzi Roberta walki o PP, a wyszla 13 pozycja.
Avatar użytkownika
McMarcin
 
Dołączył(a): Pt sie 19, 2005 18:33
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez KrzysR N kwi 26, 2009 8:14  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

McMarcin napisał(a):Natomiast to, co dzieje sie z BMW coraz bardziej moze niepokoic. Byly szumne zapowiedzi Roberta walki o PP, a wyszla 13 pozycja.


Kubica juz ma pranie mozgu zrobione dawno, z KERS, z walką o mistrzostwo w sezonie 2009, tak ze to co mowi Kubica to juz trzeba teraz traktowac z przymrozeniem oka, szkoda, bo juz wywiady z nim nudne sie robią a zawsze były ciekawe :D . A tak na powaznie to naprawde ten KERS i te zapowiedzi walki o mistrzostwo to jest porazka BMW na całej lini. Mercedes wychodzi gorą, i BMW ma spory problem marketingowo-wizerunkowy na rynku niemieckim i nie tylko. Gdyby nie te szumne zapowiedzi to wtedy tematu by nie bylo a tak sami sobie sa winni. Dobrze ze niemcy mają Vettela w F1. :) co prawda ma duzo szczescia chlopak, ale talentu tez mu nie brakuje.
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez zielik N kwi 26, 2009 8:24  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Nie wiecie czy w końcu Renault używa KERS w dzisiejszym wyścigu?
zielik
 
Dołączył(a): Cz maja 22, 2008 19:48

Postprzez jacek_jez N kwi 26, 2009 8:29  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Tak, zarówno Alonso jak i Piquet.
Obrazek
Avatar użytkownika
jacek_jez
 
Dołączył(a): Pt kwi 24, 2009 6:35
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zielik N kwi 26, 2009 8:30  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Dzięki:) bo wczoraj nic nie mówili....
zielik
 
Dołączył(a): Cz maja 22, 2008 19:48

Postprzez Razor N kwi 26, 2009 9:05  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

BMW jest słabe i wczorajsze kwale to potwierdziły. Nie wiem czy ta cysterna Robertowi coś pomoże..
Toyota w końcu może walczyć o zwycięstwo co mnie cieszy :)
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez Audi N kwi 26, 2009 9:44  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Wreszcie będzie bardziej wyrównana walka, nie tylko Brawn GP, ale też Toyota, Red Bull, no i może McLaren, ale zobaczymy, jak sobie Hamilton poradzi. Mam tylko nadzieję, że nic u Kubicy się nie zepsuje...
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron