Przed GP Bahrajnu 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez barteks Śr kwi 22, 2009 23:01  Przed GP Bahrajnu 2009

OK, zaczynamy dyskusję. Ciekawy jestem jakie poprawki wprowadzą zespoły w tym wyścigu, kto pojawi się z podwójnym dyfuzorem i jak będzie tym razem wyglądać układ sił :)

Force India już zapowiada, że pojawi się z nową podłogą i dyfuzorem. Ciekawe co na to BMW :-P

http://www.formula1.com/news/headlines/2009/4/9226.html
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez daro087 Śr kwi 22, 2009 23:11  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Moim zdaniem układ sił się znacząco nie zmieni. Od ostatniego wyścigu nie minął nawet tydzień wiec nie było czasu na znaczące poprawki, jakiejś zmiany można się spodziewać na pierwszym europejskim wyścigu, chociaż BMW mówi, że tor Shakir pasuje im bardziej niż obiekt w Szanghaju więc kto wie może będzie trochę lepiej. Jedno jest pewne: na pewno nie będzie deszczu :D zamieszanie może co najwyżej wprowadzic burza piaskowa ;] ale prognozy na niedziele zapowiadają słońce
daro087
 
Dołączył(a): N kwi 05, 2009 22:10

Postprzez AutoryteT Cz kwi 23, 2009 7:53  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Napiszę to co pisałem w innym wątku. BMW przejechało tutaj zaraz po Toyocie najwięcej okrążeń podczas testów. Może w tym czasie coś wykombinowali na ten tor, jakieś poprawki. Na tym torze powinno wrócić w punktowane pozycje Ferrari (pasuje im ten tor) i prawdopodobnie BMW. Będzie tutaj zacięta walka o punkty. 8-)
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez emwu Cz kwi 23, 2009 8:38  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

osobiście w BMW nie wierzę, że zapunktują na Shakir, Ferrari - może z jeden bolid się do ósemki załapie. Akurat BMW jest po prostu słabe i to że tu tyle testowali akurat średnio im się przyda. Bardziej Toyocie i Ferrari (jeśli znów coś nie padnie z mechaniki). Wydaje mi się że RBR, BGP,McL i Toyota powalczą o pierwszą ósemkę. Może ktoś się w to jeszcze wplącze, np. Alonso i Rosberg.
Co ciekawe, może się okazać, że BMW pójdzie takim tokiem myślenia, że tyle testowali na Shakir zimą, to mają dobrze rozpracowany setup na ten tor. Ale w piątek zaczną znów coś kombinować z racji ograniczonych testów i znów rozstroją bolid (czy tam nie zdążą wrócić do optymalnego ustawienia) na kwalifikacje i wyścig, jak w Chinach u Roberta...Obym się mylił.
Obrazek
Avatar użytkownika
emwu
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 22:48

Postprzez kemot Cz kwi 23, 2009 9:25  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Ja jestem bardziej ciekaw, czy jednak dyfuzory będą dawać tutaj zysk, czy jednak będą koniem u wozu trójcy :grin:
Raczej BMW nie będzie nic kombinować i Robercik, jeżeli nie zapuści buca, co to dowiezie do mety jakieś punkty, a Nick, hmm... jest tutaj dosyć ciepło xD.
Obstawiam walkę RBR z Brawn GP, z tymże nie wiadomo, kto będzie mocniejszy.
To będzie raczej tak - Brawny będą zyskiwać w drugim sektorze, natomiast RBR w pierwszym i trzecim, gdzie są długie proste.
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez Fjedynak Cz kwi 23, 2009 9:29  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Coś dyskusja nie ożywiona :) Ciężko cokolwiek przewidywać i spekulować po tym wywrotowym począdku sezonu. Ja osobiście jednak liczę na lekką poprawę BMW (ze względu na testy), tzn liczę na przynajmniej jedno punktowane miejsce - mam nadzieje że Roberta.
Avatar użytkownika
Fjedynak
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 14:11

Postprzez patgaw Cz kwi 23, 2009 9:29  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez kemot Cz kwi 23, 2009 9:36  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Sutek musi mieć niezłe powodzenie u kobiet, bo ciacho z niego niezłe (nie nie jestem gejem).
Lubi zwierzęta - ma koleś u mnie plusa.
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez Campeon Cz kwi 23, 2009 9:40  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Zmienili malowanie VJM02? :o :P Teraz bollid wydaje się być taki bardziej opływowy i przystosowany do mokrych warunków, tylko na co im to, jak w Bahrainie deszcz raczej nie spadnie.

Co do szans róznych zespołów, to myślę, że Brawn GP będzie nieco przed RBR i Toyotą, a w walkę pomiędzy tymi zespołami mogą się wmieszać kierowcy McLarena i Alonso, bo Williams póki co nie pokazuje się z dobrej strony, mimo możliwości jakie daje ich bolid, ewentualnie Rosberg może jakiś punkcik zabrać ze sobą. Ogólnie mam nadzieję, że tym razem zobaczymy pierwszy raz w tym sezonie, wyścig bez żadnego deszczu i SC, z tym pierwszym problemy być nie powinno (chociaż przypadek MotoGP, pokazuje, iż niczego nie można być pewnym), ale z samochodem bezpieczeństwa, to nigdy nie wiadomo, jak do tej pory w każdym wyścigu wkraczał do akcji.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez eracny Cz kwi 23, 2009 9:46  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

ciacho :-o ahahahahahahahahahahahhahaahahahahahahahahah nie no teraz to mnie robawileś :D


koniec offtopu
co do wyścigu mam nadzieję że Robert zaliczy chociaż jakiś punkcik. Zobaczymy również co pokaże Ferrari bo powinni coś po testach pokazać prawda ?
Ostatnio edytowano Cz kwi 23, 2009 9:47 przez eracny, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
eracny
 
Dołączył(a): Cz cze 19, 2008 11:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Miczek Cz kwi 23, 2009 10:13  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Nowe skrzydło Force India:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Miczek
 
Dołączył(a): Śr wrz 27, 2006 20:04
Lokalizacja: Warszawa
GG: 3456599

Postprzez Dasqez Cz kwi 23, 2009 10:27  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Wg mnie BMW nie ma szans na wprowadzenie jakichkolwiek poprawek na Bahrain. Co najwyżej mogą w końcu porządnie wykorzystać sesje treningowe i przynajmniej ustawić bolid tak, aby dało się wkręcić do Q3. Najgorsze co w tej chwili mogliby zrobić, to kombinowanie na siłę i wprowadzanie na szybkiego poprawek w stylu podwójny dyfuzor.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kamillo17 Cz kwi 23, 2009 10:32  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Ja z kolei sądzę, że BMW będzie co najwyżej walczyć o miejsca 8-10 w wyścigu, a w kwalifikacjach MOŻE uda się któremuś z kierowców wejść do Q3.
Co do Force India, to wydaje mi się, że jeżeli te zmiany będą korzystne, to mają szanse wyprzedzić Piqueta w kwalifikacjach :lol:
Chcesz wziąć udział w konkursach wiedzy o skokach narciarskich? Chcesz typować wyniki wielu wydarzeń sportowych? Chcesz podzielić się refleksjami na temat skoków narciarskich? Nie czekaj :!: Wejdź pod TEN link i czuj się jak u siebie w domu :!:
Avatar użytkownika
Kamillo17
 
Dołączył(a): So sie 02, 2008 17:47
GG: 8287672

Postprzez Kurczaq Cz kwi 23, 2009 11:40  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

OT: To kącik wróżbiarstwa stosowanego :-o To ja dodam, że zamiast tego Kersu w BMW mogli by wsadzić tam małego tureckiego chłopca (rasizm i brak poprawności politycznej o tak) 8-)

A tak na serio. Imponuje mi FI. Widać, teraz co przynosi sukces w sporcie. Pieniądze niczego nie gwarantują. Ich brak owszem może być przeszkodą. Różnice stanowią ludzie oraz podejście do zarządzania zespołem. z tym ostatnim to akurat moja dyscyplina i bardzo chciałbym zobaczyć jak działa taki organizm, no ale to błahe marzenie. Myśle, że wielu z forumowiczów trzyma mocno kciuki za FI. Patrząc na zdjęcie przedniego skrzydła oraz news o dyfuzorze. Można wysnuć wnioski, że wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku. Po za tym takie newsy podnoszą morale w zespole. Dla porównania BMW (wszyscy porównują bo to miałbyć topowy zespół), nie wydaje się być także tak silne jako zespół. Są to moje domysły, potwierdzone niektórymi wypowiedziami najważniejszych tam person. Swoją drogą muszą być profesionalistami, nie moga przez nie powodzenia na torze, psuć zgranego zespołu. A FI idzie malutkimy kroczkami do przodu, Sutil jechał naprawde dobrze. Jeżeli te zmiany dadzą dobry efekt (silniki i skrzynia Maclarena juz dały efekt) to może być ciekawie.

A tak do BMW to może zrozumieli swój błąd. Formuła jeden to nie plan bitwy, że można się wycofać i przegrupować. To wyścig przeciwko innym. Odpuścili sobie rozwój bolidu rok temu, stracili bezcenne doświadczenie. Teraz muszą tylko wyciągnąc z tego jakieś wnioski. Myśle, że taki zimny prysznic wyjdzie im na lepsze. A rozpacz niektórych kibiców jest spowodowana nie tym, że jeździ tam Kubica. Ale zapewne tym, że każdemu marzy się wyrównana stawka.
... puszczam Cię przodem, byś śladu stopy nie widział ...
Avatar użytkownika
Kurczaq
 
Dołączył(a): Wt lip 24, 2007 9:00
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez slipstream Cz kwi 23, 2009 11:51  Re: Przed GP Bahrajnu 2009

Ale zapewne tym, że każdemu marzy się wyrównana stawka.

Już bez przesady. Każdy wie że już 5 ekip walczących na tysięczne sekundy to mrzonka jaka nigdy się nie spełni. Wyrównanej stawki nigdy nie będzie, zawsze będą ci z przodu i ci z tyłu, a kto to będzie nie ważne — ważne żeby się między sobą tasowali i z przodu i z tyła, a z czasem ktoś z tyłu wskoczył na przód itd.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Następna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron