Przed GP Hiszpanii 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez dzooz N maja 03, 2009 20:31  Przed GP Hiszpanii 2009

Jak myślicie? Kto jest faworytem do podium?! Czy bmw i ferrari podniesie się z kolan? A może jednak inne zespoły podniosą poprzeczke?! WYPOWIADAJCIE SIĘ
Avatar użytkownika
dzooz
 
Dołączył(a): Pt mar 13, 2009 13:45

Postprzez kemot Cz maja 07, 2009 8:34  Re: Przed GP Hiszpanii 2009

Rami napisał(a):Mam tylko nadzieje, że nie będzie padać, bo prognozy mówią, że znowu ma być deszczowy weekend :x

Co Ty mówisz? Chcesz zasnąć w połowie wyścigu? :D
Przecież, jak nie będzie deszczu, to będzie procesja, jak w poprzednim sezonie.
Nie przemawia do mnie nawet fakt, że przez deszcz nie zobaczymy realnej formy zespołów...

Faworytem weekendu będzie Brawn GP, kto będzie drugą i trzecią siłą? Tu już jest ciężej, ale mam przeczucie, że Renatka może być mocna, tzn. Alonso powalczy o podium.
O RBR ciężko cokolwiek powiedzieć, ale wydaje mi się, że zaczną tutaj nie wytrzymywać rozwoju.
Myślę, że BMW powalczy o punkty, ale raczej max to będzie 7 - 8 miejsce w wyścigu.
Ferrari - tu jest dla mnie największa zagadka tego weekendu, w sumie cieszyłbym się, jakby popracowali nad niezawodnością, bo do tej pory to :zakrywa:
Mclaren mówi, że nie spodziewają się cudów, ja myślę, że nie będzie jednak tak źle :-) ogólnie, mimo kochanego Whistmarsha, to po odejściu Dennisa podoba mi się ten zespół :D
Toyota to kolejna niewiadoma, ale chyba to będzie tendencja spadkowa już - mają dużo kasy, ale kasa w tym sporcie to nie wszystko.
Ze słabszych zespołów interesuje mnie oczywiście forma FI chociażby ze względu na Sutka, który tam jeździ, no i ogólnie lubię ten zespół, mimo, że są czerwoną latarnią :roll:
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez emwu Cz maja 07, 2009 9:42  Re: Przed GP Hiszpanii 2009

Wg mnie RBR,BGP i Toyota pozostaną na czele (w dowolnej konfiguracji)mimo wszystkich zmian w pakietach poszczególnych zespołów. Czuję, że McLaren pokaże dalszy progres i oba bolidy powalczą o punkty. Ferrari też może troszkę bliżej będzie punktowanej ósemki, tak samo jak liczę na progres FI i jazdę na początku 2ej dziesiątki. Co do Williamsa to po ponownych harcach w sesjach treningowych będą ścigać się w okolicach 10-12 miejsca z Renówką, chyba że Alonso zrobi miłą niespodziankę i przy jakichś awariach tych z czuba zapunktuje. BMW....hmmmm...przy suchym wyścigu...z Torro Rosso mogą powalczyć...szansą dla nich pozostaje deszcz,bałagan na torze i jakikolwiek sprzyjający zbieg okoliczności :( ...
Obrazek
Avatar użytkownika
emwu
 
Dołączył(a): Śr lut 25, 2009 22:48

Postprzez Karol Cz maja 07, 2009 10:53  Re: Przed GP Hiszpanii 2009

Pare postów z tego wątku powinno być w temacie "pogoda".

A ja troche z innej beczki. W Bahrajnie Mclaren był szybki, lecz Whitmarsh mówi że w Barcelonie może nie byc już tak różowo, ale nie ze względu na rozwój innych teamów, lecz ze wzgledu na charakterystykę toru. Z czego to może wynikać? Tor w Barcelonie jest typowo torem aero, każdy pamięta zmagania Mclarena na testach przedsezonowych. Czyli co? Mało wydajne aero, ale dobra przyczepność mechaniczna/dobra trakcja na wyjściu z wolnych zakrętów? :-)

Strasznie jestem ciekaw formy Ferrari i BMW. Zobaczymy komu się uda zanotować większy progres i czy w ogóle się uda. Brawn też coś wspominał o poprawkach, więc BGP001 może dalej utrzymywać się na szczycie. Ich głównym problemem jest chyba tempo kwalifikacyjne, a jeśli to poprawią to bedzie jeszcze lepiej. Zobaczymy też czy Bahrajn to początek tendencji spadkowej dla Williamsa czy tylko charakterystyka toru im nie odpowiadała(choć Sam Michael, a także Rosberg powiadali że generalnie FW31 będzie szybki na każdym torze). Mclaren i FI nie zapowiadają jakiś większych poprawek. Renault też coś prawiło o jeszcze wydajniejszym dyfuzorze.

Generalnie ciekawy powinien być weekend pomimo niesprzyjającego toru. Spodziewam się wielu kółek przejechanych w piątek.

EDIT:
Ma ktoś zdjęcia kierownicy BMW z początku sezonu?
http://www.sutton-images.com/preview.as ... esp167.jpg

Mieli już 4 łopatki czy nie?
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez Master Cz maja 07, 2009 14:06  Re: Przed GP Hiszpanii 2009

Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Noras Cz maja 07, 2009 16:04  Re: Przed GP Hiszpanii 2009

No to zaczynamy europejską przygodę :grin: Wg. mnie rewolucji w czołówce nie będzie, licze tylko na poprawę Renówek :evil: No i może BMW pójdzie troszeczkę w górę ale dowiemy się dopiero w sobote...
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez Kubecks Cz maja 07, 2009 16:38  Re: Przed GP Hiszpanii 2009

McLaren ma nowe przednie skrzydlo? Jestem ciekawy tych zmian BMW. Pewnie znowu jakis kiczowaty wyglad Albercik obmysli :twisted: :twisted: Pakiet pewnie jak zwykle genialny w tunelu bedzie wielka klapa, no ale oby nie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kubecks
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:01

Postprzez kanion Cz maja 07, 2009 17:28  Re: Przed GP Hiszpanii 2009

http://www.rkubica.net/news-357_wywiad- ... kubica.htm

jest wiecej tego niz u Was na portalu


otóz co Robert powiedział autosportowi sory ze tak dlugio tłumaczyłem xD
Ostatnio edytowano Cz maja 07, 2009 17:32 przez kanion, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kanion
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 9:37
Lokalizacja: www.rkubica.net

Postprzez patgaw Cz maja 07, 2009 17:31  Re: Przed GP Hiszpanii 2009

Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Noras Cz maja 07, 2009 17:41  Re: Przed GP Hiszpanii 2009

Wie ktoś czy na jakimś z kanałów Cyfry + będą transmitowane treningi ?
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez Kamillo17 Cz maja 07, 2009 17:47  Re: Przed GP Hiszpanii 2009

Pół sekundy zysku na okrążeniu - poprawa innych zespołów = BMW dalej na szarym końcu.

Wątpię w to, aby w ogóle zmienili swoją pozycję w stawce w porównaniu do Bahrajnu. BMW sezon 2009 ma już stracony i już. Może się trochę poprawią, ale tylko trochę...

Co do zespołów w czołówce, to wydaje mi się, że Brawn GP będzie tutaj dyktować tempo.
Chcesz wziąć udział w konkursach wiedzy o skokach narciarskich? Chcesz typować wyniki wielu wydarzeń sportowych? Chcesz podzielić się refleksjami na temat skoków narciarskich? Nie czekaj :!: Wejdź pod TEN link i czuj się jak u siebie w domu :!:
Avatar użytkownika
Kamillo17
 
Dołączył(a): So sie 02, 2008 17:47
GG: 8287672

Postprzez barteks Cz maja 07, 2009 17:47  Re: Przed GP Hiszpanii 2009

patgaw napisał(a):http://premium.f1-live.com/f1/photos-hires/2009/gpbarcelona/diapo_066.jpg

O kurde, nieźle Albert pojechał z koksem :o :o :o
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez craig Cz maja 07, 2009 18:03  Re: Przed GP Hiszpanii 2009

Kamillo17 napisał(a):Pół sekundy zysku na okrążeniu - poprawa innych zespołów = BMW dalej na szarym końcu.


Kubica powiedział, że co najmniej pół sekundy, zapewne wzależności od ustawień samochodu, warunków itp, itd. Skoro najmniej pól sekundy, to może górna granica jest o wiele wyżej? Poza tym z tonu wypowiedzi wynika, że BMW jest w stanie poprawić się nawet o sekundę. Zobaczymy jutro, prorokiem nie jestem

patgaw napisał(a):http://premium.f1-live.com/f1/photos-hires/2009/gpbarcelona/diapo_066.jpg


no,no, więcej powierzchni reklamowej dla BMW :-D
Ustalając szanse zespołów w tym roku weźcie pod uwagę wasze typy na sezon poprzedni.
craig
 
Dołączył(a): N sty 13, 2008 16:10

Postprzez barteks Cz maja 07, 2009 18:10  Re: Przed GP Hiszpanii 2009

Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez polac Cz maja 07, 2009 18:10  Re: Przed GP Hiszpanii 2009

Co do formy BMW i innych zespołów to ja się nie wypowiadam bo na przykład Robert mówi że poprawki dają im 0,5 sek na okrążeniu a nie wiadomo czy to co Albercik3 im wyliczył w rzeczywistości będzie się zgadzało na torze wiec wcale nie jest powiedziane ze BMW nie będzie 1,5 sek. za FI albo 0,5 sekundy przed cała stawką.Ja od wydawania osądów przed wyścigiem,albo na podstawie zdjęć bym się pohamował bo równie dobrze możemy się przejść do wróżki i wyjdzie na to samo.
Za najwybitniejszego kierowcę w historii F1 uważam ROBERTA KUBICE i h**
polac
 
Dołączył(a): So paź 21, 2006 13:41

Następna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości