GP Hiszpanii 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Pieczar N maja 10, 2009 21:41  Re: GP Hiszpanii 2009

Dlatego wyczuwam, ze juz jakby brakowlalo mu wiary, motywacji, jakby juz odpuscil. To nie ten sam wilk co w pierwszych startach - ten blysk, manewry..

Ja myślę, że on już po prostu ma to gdzieś :) W zeszłym roku miał szanse na tytuł, zespół go olał. Teraz wie, że sezon i tak stracony to on olewa. Jak Kimi ;) A może wie, że to ostatni sezon w BMW i w zanadrzu ma też już inny kontrakt na 2010 :grin: Kimi w 2006 roku też już olewał ciepłym moczem Mclarena i jego problemy :wink: W Monako po odpadnięciu z wyścigu nawet poszedł prosto na jacht do znajomych zamiast do boksu :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Darondi N maja 10, 2009 21:45  Re: GP Hiszpanii 2009

Najlepszy był Zientar :D O kurtka, jaką z niego polewkę złapałem :D No na prawdę, myślałem, że zacznie rzucać czymś po studiu :P Prawdziwe Kubicomaniactwo - mój ziom, nie warto się ukrywać. :spoko:
A co do wyścigu. Nie ma się co rozczulać. Nudno, co nie jest nowością. Nie sądzę, że widowiskowość poprawi się do końca sezonu - o ile nie będzie mega kraks z czerwoną flagą. ;)
A niektóre tutaj komentarze to aż żal komentować...
Obrazek
Avatar użytkownika
Darondi
 
Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 21:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
GG: 9071731

Postprzez archibaldi N maja 10, 2009 21:46  Re: GP Hiszpanii 2009

Pieczar napisał(a): A może wie, że to ostatni sezon w BMW i w zanadrzu ma też już inny kontrakt na 2010 :grin:

moze moze - ale w tych czasach nie wiadomo kto bedzie mocny za rok, ruletka hehe
Avatar użytkownika
archibaldi
 
Dołączył(a): Cz paź 16, 2008 15:35
Lokalizacja: krk

Postprzez Dasqez N maja 10, 2009 22:07  Re: GP Hiszpanii 2009

Zientar w studiu przed wyścigiem był boski :D

"A za Robertem... Jezus Maria, Nakajima! Mr. Boom-boom!" :rotfl:

BMW ma naprawdę dziwny ten bolid skoro z dnia na dzień tak diametralnie potrafi zmienić się przyczepność. W Monaco będzie ciekawie, bo nigdy nie wiadomo czym nas zaskoczy Ferrarka w tym roku. Może zapomną, że testy są w czwartek i będą starać się wyjechać na 'tor' w piątek? :P

Nie offtopując, może mi ktoś powiedzieć ile Bob odrabiał na okrążeniu do Glocka w drugiej połowie wyścigu? Nie miałem dostępu do LT a gdy Borówa o tym mówił to chyba byłem w klopie :P
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez craig N maja 10, 2009 22:35  Re: GP Hiszpanii 2009

z tego co pamiętam to było nawet do 0.9s, ale nie powiem Ci dokładnie
Ustalając szanse zespołów w tym roku weźcie pod uwagę wasze typy na sezon poprzedni.
craig
 
Dołączył(a): N sty 13, 2008 16:10

Postprzez Mati93 N maja 10, 2009 22:36  Re: GP Hiszpanii 2009

B4ndit napisał(a):tempo kubicy wtedy bylo naprawde swietne, ale Kubica spieprzyl wyscig na starcie i to przesadzilo o wszystkim.


Kubica z chrzanił start ? :rotfl: Chyba startu nie widziałeś, że jedna z Toyot miała ewidentnie spóźniony start, i pięknie przyblokowała Kubice, Robert nie mógł nic zrobić bo było strasznie ciasno...

archibaldi napisał(a):
Pieczar napisał(a): A może wie, że to ostatni sezon w BMW i w zanadrzu ma też już inny kontrakt na 2010 :grin:

moze moze - ale w tych czasach nie wiadomo kto bedzie mocny za rok, ruletka hehe


Dokładnie ;), bo tak naprawdę nie wiadomo kto będzie wygrywał w sezonie 2010, może BMW :evil:, bo zapewne bolid F1.10 już jest tworzony przez Albercika :rotfl:, albo Force India- miliony wydane na ten zespół w końcu się zwrócą, nie rozumiem Vijay Mally jak by chciał to by sobie kupił Mclarena, albo Ferrari :twisted:
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez Dziadek N maja 10, 2009 22:37  Re: GP Hiszpanii 2009

Dla mnie największym wygranym tego wyścigu jest Mark Weber, który w piękny sposób zrobił w "karolka" Masse i Vettela :P Drugim największym wygranym jest Nick Heidfeld, który nie pchał się głupio po wewnętrznej... Mimo, że przez cały weekend był wolniejszy od Kubicy, potrafił zdobyć punkty.
Do wygranych wpisuje też BrawnGP, ale szkoda tylko, że urządzili tak Baricza :(

Największymi przegranymi dla mnie są:

Zespół Ferrari, który chyba konkuruje z BMW o miano największych fujar tego sezonu.

Toro Rosso, ponieważ dwa bolidy odpadły na samym początku.

Jarno Trulli, który w piękny sposób zakończył swój udział w wyścigu i to na początku. Niewiele brakowało, a ustrzeliłby "naszego" Roberta Kubice.

Robert Kubica, no niestety nie od dziś wiadomo, że start w Barcelonie to podstawa, a jak się traci na nim kilka pozycji, bo się pcha po wewnętrznej a później rezygnuje, to takie efekty są. Mnie jakoś nie przekonuje, że BMW ma ciągle problemy ze sprzęgłem. Jakoś zawsze te problemy ma "nasz" Robert :P Ciekawe, dlaczego Nick tak świetnie pojechał? W dalszej części "nasz" Robert też nie błyszczał. Zwłaszcza sektor drugi był mizerny. Chyba tylko dwóch kierowców miało słabsze tam czasy.
Nie ma co czarować, Kubica pojechał bardzo słabo.

Ogólnie o GP:

Wyścig nudny, strasznie nudny! Więcej chyba wpatrywałem się w Live Timing, niż w jazdę gęsiego. Jak dla mnie, to ten tor może zniknąć z kalendarza, no chyba, że zostanie przebudowany...
Kolejna sprawa, to wyprzedzanie - jeśli ktoś z Was ocenia zawodnika jak wyprzedza, na podstawie tego toru, to ja gratuluje poczucia humoru. Jeśli to nie jest żart, to proszę dopisać do tego grona prawie albo wszystkich kierowców, na czele z Vettelem (jechał praktycznie cały wyścig za Felipe), Raikkonenem (nie mógł wyprzedzić Heidfelda, mimo, że miał odchudzony bolid i system KERS) itd.
Oby w kolejnym GP było więcej wyprzedzania. Choć patrząc na specyfikę tego toru, to może być ciężko.
.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dziadek
 
Dołączył(a): Wt lut 27, 2007 2:58
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Postprzez Wallchok N maja 10, 2009 22:55  Re: GP Hiszpanii 2009

Dale65 napisał(a):... A szczęśliwy wyścig zakończony na podium... marnie widzę jakiekolwiek szanse na podium w tym sezonie.

Serio ? A przypomnij sobie sytuację z podium naszego, kochanego Nicka ;) Czyżby był o tyle lepszy od Roberta ? Chyba nie.. Już odrzucamy teorię jakoby BMW odkręcało śrubki po nocach Robertowi :D (raczej nie ma już jakiegos faworyzowania Heidfelda?)
Więc jak najbardziej podium w tym sezonie jest możliwe.. A po tym, miejmy nadzieję będzie już tylko lepiej ;)
Avatar użytkownika
Wallchok
 
Dołączył(a): So mar 28, 2009 14:36
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez robbo N maja 10, 2009 23:05  Re: GP Hiszpanii 2009

Massa P4 i najwięcej paliwa w baku z czołówki - spodziewałem się dużo lepszego tempa a on jednak wyraźnie wolniejszy od BGP i Red Bulla

Z drugiej strony pomijając te wszystkie kompromitujące wpadki to pod względem szybkości wyglądają na mocny nr 3



Po raz kolejny okazało się, że KERS jest g... wart - dużo szybszy Kimi ściga Nicka bez KERSu i jest bezradny nawet na tej długiej prostej


Toyota to w tym sezonie jakaś sinusoida raz rewelka raz żenada czyli w Monako wypada PP dla Jarno ;)
robbo
 
Dołączył(a): Pn kwi 09, 2007 12:48

Postprzez Dale65 N maja 10, 2009 23:06  Re: GP Hiszpanii 2009

Tylko, że Heidfeldowi ciągle sprzyja szczęście (nawet dzisiaj udało mu się ominąć całą kraksę i zyskać bodajże 5 pozycji), a Kubicy prawie nigdy (nie liczę Kanady '08), więc o to podium może być naprawdę trudno. Pamiętamy 2007, Heidfeld kilka razy na podium, Kubica kilka razy 4 miejsca...
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez Wallchok N maja 10, 2009 23:17  Re: GP Hiszpanii 2009

Dlatego też pisałem o szczęśliwym wyścigu. ;)
Pamiętajcie jedno. Sport jest nieprzewidywalny, a Robert lepszy od Nicka. :-D
Avatar użytkownika
Wallchok
 
Dołączył(a): So mar 28, 2009 14:36
Lokalizacja: Chodzież

Postprzez MITSUBISHI_WRC N maja 10, 2009 23:21  Re: GP Hiszpanii 2009

Dale65 napisał(a):Tylko, że Heidfeldowi ciągle sprzyja szczęście

On to sie chyba w czepku urodził, :-D szczęściarz jeden. :-P

PS: Szkoda tylko, że Kubica nie ma tyle szczęścia. :grin:
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kazik N maja 10, 2009 23:26  Re: GP Hiszpanii 2009

Tyle już powiedziano na temat dzisiejszego wyścigu,że wrócę tylko na chwilę do wątku z Felipe (baby),którego dzisiaj autentycznie było mi szkoda (what can I do,what can I do ?) pytał bezradnie gdy inżynier polecał mu oszczędzanie paliwa.Czy On był temu winny ? Aż mi się wierzyć nie chce ,że w tak wielkim zespole jak Ferrari dochodzi do takich banałów (a niektórzy się zastanawiają jak można pomylić opony w BMW).Ferrari pokazało,że potrafi szybko się pozbierać (dla mnie Barcelona to powrót great champion) ale to w jaki sposób potrafią zaprzepaścić swoje szanse jest dla mnie dość niewiarygodne.Skąd bierze się ten chaos ?
Dygresja-Oczywiście jestem sfrustrowany tym,że Robert nadal pozostaje w gronie kierowców,którzy po pięciu wyścigach mają na koncie : zero.Jest mi przykro.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez MITSUBISHI_WRC N maja 10, 2009 23:27  Re: GP Hiszpanii 2009

Wallchok napisał(a):a Robert lepszy od Nicka. :-D

Hmm, jak na razie, to Kubica ma 0 punktów na koncie, a Heidfeld 6. :grin:
Jaki ten sport jest przewrotny, lepszy ma 0 punktów a gorszy 6. :rotfl:
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Darth ZajceV Pn maja 11, 2009 0:12  Re: GP Hiszpanii 2009

MITSUBISHI_GT napisał(a):Hmm, jak na razie, to Kubica ma 0 punktów na koncie, a Heidfeld 6. :grin:
Jaki ten sport jest przewrotny, lepszy ma 0 punktów a gorszy 6. :rotfl:


Dzień robienia z siebie idioty masz dlatego, ze Jarno rozbił 4 bolidy na drugim zakręcie czy są jeszcze jakieś powody ku temu? :-)

Oj wyścig najbardziej okropny z możliwych. Wiało nudą, moi ulubieńcy zawiedli. Nic tylko się pociąć :P Jednak najważniejsze jest to, że GP Hiszpanii całkiem nieźle rokuje przed kolejnymi wyścigami. Filip był całkiem konkurencyjny przez cały weekend i gdy dostanie lżejszy bolid z ostateczną wersją podwójnego dyfuzora będzie mógł wrócić do walki o czołowe lokaty. W BMW poprawki sporo dały i osobiście bardzo liczę na podwójny dyfuzor u Niemców. Może nie koniecznie pozwoli wygrywać ale liczę na choć jedno podium Kubicy w tym roku. BGP i RBR nadal trzymają formę. A Byczki świetnie zagrały ze strategi Webbera. U brązowych dziewic śmierdziało trochę TO, no ale skoro Rubens już raz podkładał się pracując pod Rossem to czemu nie miał by znowu. Reszta jakaś nieobecna, no może tylko wyprzedzanie poboczem w wykonaniu Fernando było godne odnotowania. Koniec końców ja miejscu Luci ukrzyżował bym winnego tej komedii na środku Maranello.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości