Przed GP Monaco 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kayo N maja 24, 2009 9:38  Re: Przed GP Monaco 2009

Start może być o tyle ciekawy, że bolidy się "poszerzyły", co oznacza chirurgiczną dokładności w składaniu się do pierwszego zakrętu. Zimna krew będzie tu nad wyraz potrzebna.
Avatar użytkownika
Kayo
 
Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 7:11

Postprzez Maly-boy N maja 24, 2009 10:03  Re: Przed GP Monaco 2009

Kayo napisał(a): co oznacza chirurgiczną dokładności w składaniu się do pierwszego zakrętu. Zimna krew będzie tu nad wyraz potrzebna.


na co komu dokładność ,skoro kierowcy i tak nie widzą swoich przednich skrzydeł
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez Rubiq N maja 24, 2009 10:04  Re: Przed GP Monaco 2009

Ale wiedzą gdzie one są...
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez Kayo N maja 24, 2009 10:16  Re: Przed GP Monaco 2009

Mimo to mają instynkt, może nie tak rozwinięty, jak kobiety, ale jednak. :wink: Jeśli kierowca jest skoncentrowany na dobrym wyniku, nie może sobie pozwolić na pominięcie jakiegokolwiek szczegółu, a start jest najbardziej newralgicznym punktem wyścigu. Chyba Maly-boy nie zakładasz, że kierowcy wchodzą w pierwszy zakręt na chybił trafił?
Avatar użytkownika
Kayo
 
Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 7:11

Postprzez Audi N maja 24, 2009 10:19  Re: Przed GP Monaco 2009

Właśnie teraz polega to na tym, że kierowcy muszą wyczuc, gdzie jest nos. Kiedyś nie było to tak ważne, ale teraz...
- Jak można słuchać muzyki elektronicznej? Muzyka musi mieć przekaz!
- Ja natomiast lubuję się w szukaniu poezji w malarstwie marynistycznym oraz kompozycji muzycznych w rzeźbie.
Avatar użytkownika
Audi
moderator
 
Dołączył(a): So lip 07, 2007 10:06
Lokalizacja: Ingolstadt
GG: 5208633

Postprzez Rubiq N maja 24, 2009 10:28  Re: Przed GP Monaco 2009

Przecież tu się nic nie zmieniło - jak fizycznie nic nie widzieli z kokpitu, tak dalej nic nie widzą. Jedyna różnica to to, że skrzydła są nieco szersze, ale to nie problem - nawet w simracingu wie się gdzie jakie elementy wystają i gdzie trzeba uważać, a co dopiero w prawdziwych wyścigach gdzie na kierowcę działa więcej bodźców które mu pomagają.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Postprzez slipstream N maja 24, 2009 10:38  Re: Przed GP Monaco 2009

A ja już proszę skończcie z wytykaniem tej szerokości skrzydeł. Od początku sezonu słychać co to się będzie działo, a nie dzieje się nic lub na taką skale na jaką latały przednie skrzydła i w poprzednich sezonach!

Gdzie jak gdzie, ale w Monaco gdyby kierowcy się nie wczuli w nowe wymiary już dawno kilku by przetrąciło nos ścinając jakiś zakręt przy bandzie bo po staremu mogli w niego wejść "ciaśniej".
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez cichy N maja 24, 2009 10:48  Re: Przed GP Monaco 2009

w sumie, jak spojrzało się teraz na listę startową,, na jakim torze.. to całkowicie dotarło, że ten sezon jest dziki ;) Nie ukrywam, że priorytetem dla mnie jak zawsze są Red Bulle.. ale jestem ogromnie, ogroooomnie ciekawy jak pojadą kierowcy McLarena. Bardziej jak będzie się udawało Hamiltonowi przebijać do przodu.. i co z zrobią z Heikkim, który nagle stanie na drodze Mistrza.

Coś czuję, że na T1 jak i kilka pierwszych okrążeń będzie ciekawie ale potem to już tylko procesja i ewentualne pit stopy.. zapowiada się kolejny, nudny wyścig.. obym się mylił. :x
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez oligator N maja 24, 2009 10:57  Re: Przed GP Monaco 2009

Watpie zeby Hamilton przebil sie do punktow bez jakiegos fartownego SC czy deszczu. Pewnie zyska duzo miejsc i urozmaici wyscig, ale nic wiecej bez jakiejs pomocy od losu...
oligator
 
Dołączył(a): Wt maja 30, 2006 13:33

Postprzez Epik N maja 24, 2009 11:08  Re: Przed GP Monaco 2009

Pan Kierowca napisał(a):


Force India robi się powoli średniakiem w stawce i miło było widzieć ich w Q2.


w następnym wyścigu znowu będą walczyć o ostatnie miejsca. Akurat Fisi i Adrian znowu pokazują, że kiedy siła techniczna chowa się głębiej do szafki, potrafią odbić się od końca stawki.

ps. co oczywiście potwierdza fakt, że Fisi jest kierowcą,któremu kilka razy do roku wyjdzie coś pożądnie, o tyle Sutil jest gościem z talentem większym niz taki japończyk w Williamsie, albo 4 krotny mistrz świata amerykańskiej F1 w TR:P!
Ostatnio edytowano N maja 24, 2009 11:12 przez Epik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Epik
 
Dołączył(a): Pn lut 27, 2006 11:55
Lokalizacja: Rybnik
GG: 4544101

Postprzez Angulo N maja 24, 2009 11:11  Re: Przed GP Monaco 2009

To ja się wypowiem na temat strategii. Nie powinno być niespodzianek - wszyscy pojadą na 2 pit-stopy, nawet Vettel. Na tym torze strategia 3 pit-stopów jest nieopłacalna, zaś lepiej jechać nawet na 1 postój, tak jak często robili to kierowcy w poprzednich latach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez KrzysR N maja 24, 2009 11:37  Re: Przed GP Monaco 2009

oligator napisał(a):Watpie zeby Hamilton przebil sie do punktow bez jakiegos fartownego SC


Szkoda tej skrzyni u Hamiltona tak dla widowska w srodku stawki było by lepiej z 16, teraz z 20 jest jednak nieco trudniej. Trzeba miec nadzieje ze jednak sie przepchnie.
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez Kazik N maja 24, 2009 12:06  Re: Przed GP Monaco 2009

KrzysR napisał(a):
oligator napisał(a):Watpie zeby Hamilton przebil sie do punktow bez jakiegos fartownego SC


Szkoda tej skrzyni u Hamiltona tak dla widowska w srodku stawki było by lepiej z 16, teraz z 20 jest jednak nieco trudniej. Trzeba miec nadzieje ze jednak sie przepchnie.

Może akurat dzięki temu widowisko będzie lepsze.Mc Laren sprawia dobre wrażenie na tym torze więc niekoniecznie "procesja" musi tu być standardem.Pamiętajmy,że np.Schumi po swoim słynnym parkowaniu w 2006 startując z końca stawki potrafił przyjechać na punktach.Oczywiście nie porównuję tutaj ani kierowców (Lewis) ani możliwości ich bolidów.
Dla mnie Monaco zawsze jest ciekawe i nie do końca przewidywalne.
Dla dobra widowiska trzymam kcuki za gościa startujęcego z 1-szej linii w czerwonym bolidzie :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Pieczar N maja 24, 2009 12:32  Re: Przed GP Monaco 2009

Ja tylko mam nadzieję, że Hamilton nie narobi karambolu na starcie. KERS + lekki bolid + próba szybkiego przebicia się do przodu i "stalowe" nerwy Hamiltona mogą się skończyć jak Spa 98...
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez kemek N maja 24, 2009 12:42  Re: Przed GP Monaco 2009

KrzysR napisał(a):W sumie jestem lekko zaskoczony wagami przyznam szczerze spodziewałem sie lzejszego Jensona, widac ten bolid jest jednak genialny i Jenson mimo wszystko na treningach sie maskował lekko w ten weekend. Mimo wszystko licze ze KImi powalczy

Najlepsze, że maskowali się też w Q2. (; Bardzo możliwe, że jakby chcieli, to złamaliby 1m14s.
シボレー・オプトラ
Avatar użytkownika
kemek
 
Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 22:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości