Przed GP Monaco 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kayo So maja 23, 2009 20:23  Re: Przed GP Monaco 2009

KERS na starcie w Monako? Trzeba być cholernie skoncentrowanym i pewnym tego, co się robi. No tak, tyle, że to może być jedyna szansa dla Raikkonena. :)
Avatar użytkownika
Kayo
 
Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 7:11

Postprzez cziken So maja 23, 2009 20:46  Re: Przed GP Monaco 2009

kers na starcie w monako nic nie da bo mozna go uzyc po kilka sekundach a do devotki sie dojezdza w 5 sekund :sad:

Trzymac kciuki jutro za kimasa! :grin:
Avatar użytkownika
cziken
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 18:29
Lokalizacja: Assen

Postprzez kuba So maja 23, 2009 20:59  Re: Przed GP Monaco 2009

Już sam nie wiem co bym wolał. 8 pkt bardziej by mnie cieszyło niż Kimas na bandzie w 1 zakrecie albo zjeżdzający po nowy nos :-P Na SPA w 2008 roku już się nacierpiałem ,gdy Kimi miał w dupie 2 miejce i interesowała go tylko wygrana ( ale i tak byłem dumny ! ). Trzeba liczyć na to ,że Jense troche przyśpi a Kimas ruszy wyjątkowo jak na siebie...tak jak na Fuji (2008) Tak jak wspomniałem jest chyba za mało miejsca przed 1 zakrętem zeby wykorzystać w pełni KERS. Zobaczymy. ufff...nerwy :D
"Rób,albo nie rób...nie ma próbowania!!!"
Avatar użytkownika
kuba
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 13:31
Lokalizacja: Poznań

Postprzez barteks So maja 23, 2009 21:13  Re: Przed GP Monaco 2009

Jeśli Lewis nie wyprzedzi co najmniej 4 cystern przed nim, to ma już po wyścigu. Będzie się za nimi ciągnąć do pierwszego pit-stopu...
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez chmiel So maja 23, 2009 21:20  Re: Przed GP Monaco 2009

Super qual. :) Było kilku bardzo szybkich kierowców, którzy byli w stanie walczyć o PP, o którym ostatecznie zadecydowało 0.025 sekundy. :) Wagi poszczególnych bolidów również bardzo ciekawe. Brawny nadal najszybsze, a żeby wyrównać szanse kierowców tego zespołu nalano im prawie identyczną ilość paliwa. A oceną Buttona niech będzie wypowiedź Rubensa:

Cóż, moje okrążenie w samej końcówce kwalifikacji było świetne, lecz Jensona musiało być w takim razie fantastyczne!

Button jeździ w tym sezonie wspaniale, potwierdzając swój talent i dominuje. Rubens też zaprezentował się z naprawdę świetnej strony. Tak samo Kimi. Fin również dostał bardzo porównywalną ilość paliwa do swojego kolegi zespołowego, był pół kg cięższy od Felipe i dużo szybszy, choć nie wiem, czy Brazylijczyk nie miał jakiś problemów z tłokiem na torze, co jest w Monako bardzo prawdopodobne. Ferrari wraca powoli do gry i za to brawa. Vettel natknął się na Kazukiego na decydującym okrążeniu i strategie startu z czoła stawki zaprzepaszczoną. Bardzo trudno będzie mu ugrać dużo z tak małą ilością paliwa. Musi na starcie wystrzelić jak z procy. Nico, Heikki, Mark - nieźle, Fernando, Kazuki - nic więcej z takimi strategiami zrobić nie mogli. Dla Japończyka i tak gratulacje za awans do Q3. Buemi znowu zaprezentował się z ładnej strony, bo P11 jest naprawdę dobrym wynikiem, Nelsinho jak na niego też ładnie. ;) Force India :dobrze: Lewis przesadził i wylądował na bandzie. Zupełnie jak rok temu, ale tym razem nie miał takiego fuksa, bo uderzenie w bandę nie pomogło mu jak w zeszłorocznym wyścigu. :-P BMW, Toyota - :zakrywa: Szczególnie żal komentować poczynać niemieckiej ekipy... Są w ciemnej d*pie. BMW ani trochę szkoda mi nie jest, ale Roberta i Nicka już tak.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez patgaw So maja 23, 2009 22:38  Re: Przed GP Monaco 2009

bmw madrze zrobilo ze tak zatankowalo Kubice.
w tym roku SC jest prawie pewnien na tym torze. juz w samym qualu byly 2 incydenty.
na starcie na 90% beda latac kawali wlokien weglowych. ale to nic nie da.
musial by jescze sc pozniej wyjechac. wg tych wyliczen: http://www.f1wm.pl/php/wiad_gen.php?id=11992
idealnie by bylo na 54 kolku.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Mexi N maja 24, 2009 0:07  Re: Przed GP Monaco 2009

No to może mała ankieta :P

Na którym okrążeniu Oba BMW zostaną zdublowane?
Stawiam, że na około 23-25 okrążeniu(czyli przed tankowaniem) liderzy albo ich już łykną albo "podjadą pod zderzak"
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez toxickm N maja 24, 2009 6:23  Re: Przed GP Monaco 2009

To pewne że taki Button czy Kimi będą jechali o 2 czy 3 sekundy szybciej na okrążeniu od BMW. Jak dołożą pół sekundy lub sekundę do tych 3 sekund przewagi, to zdublowanie nastąpi po 20 okrążeniach. Oczywiście taki scenariusz zniweczy SC. Aby Robert w ogóle zdobył punkty to na początku parę bolidów musi zakończyć wyścig, a potem SC wyjechać ponownie po tankowaniu Polaka. Mało prawdopodobne ale możliwe.
Avatar użytkownika
toxickm
 
Dołączył(a): Cz kwi 26, 2007 8:20

Postprzez KrzysR N maja 24, 2009 7:38  Re: Przed GP Monaco 2009

toxickm napisał(a):Aby Robert w ogóle zdobył punkty to na początku parę bolidów musi zakończyć wyścig, a potem SC wyjechać ponownie po tankowaniu Polaka. Mało prawdopodobne ale możliwe.


Przede wszytkim Kubica nie zasługuje na pkt w ten weekend, bo nie ma czym tych pkt zdobyc. Kazdy zdobyty pkt to bedzie przypadek i tyle.

barteks napisał(a):Jeśli Lewis nie wyprzedzi co najmniej 4 cystern przed nim, to ma już po wyścigu. Będzie się za nimi ciągnąć do pierwszego pit-stopu...


Wg mnie Hamilton spokojnie dojedzie w pkt, bedzie wyprzedzał powoli wszystkich leszczy przed nim i udowodni ze nawet w Monaco sie da, jest tylko jeden problem czy aby nie przesadzi na ktoryms, jesli nie to napewno udowodni ze jest dobry i wyprzedzac sie nie boi, nawet tu, tak czuje ze nie odpusci tak łatwo, tym bardziej ze auto spisuje mu sie tutaj bardzo dobrze (w przeciwienstwie do Kubicy i Heidfelda ktorzy szrociarskim F1.09 nie wyprzedzą nikogo).
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez marrak N maja 24, 2009 8:20  Re: Przed GP Monaco 2009

Wg mnie Hamilton spokojnie dojedzie w pkt, bedzie wyprzedzał powoli wszystkich leszczy przed nim i udowodni ze nawet w Monaco sie da

Ogladales wczesniej jakis wyscig w Monaco??
Jedyne wyprzedzenia o ile takie beda odbeda sie w pit lane. :evil: This is Monte Carlo tu 2 bolidy sie obok nie mieszcza :evil:
press the red button...
Avatar użytkownika
marrak
 
Dołączył(a): Pn maja 07, 2007 10:09
Lokalizacja: wlkp

Postprzez toxickm N maja 24, 2009 8:24  Re: Przed GP Monaco 2009

Jeżeli rozpatrujemy to w kategoriach kto zasługuje a kto nie, no to wybaczcie ale popadniemy w dyskusję ala drugi onet.pl
Wielu z nas chciałoby Robert w końcu zdobył punkty, bo im więcej wyścigów za nami tym większe widmo zerowego dorobku Kubicy na koniec sezonu. Skoro BMW nie wspiera Polaka, to czego i mamy tak postępować :-)
Avatar użytkownika
toxickm
 
Dołączył(a): Cz kwi 26, 2007 8:20

Postprzez im9ulse N maja 24, 2009 8:59  Re: Przed GP Monaco 2009

marrak napisał(a):Ogladales wczesniej jakis wyscig w Monaco??
Jedyne wyprzedzenia o ile takie beda odbeda sie w pit lane. :evil: This is Monte Carlo tu 2 bolidy sie obok nie mieszcza :evil:

taa powiedz to MiSzCzowi, który w 2006 startował z 22 miejsca a skończył 5 (a gdyby bylo z 2-3 okrążenia więcej byłby na pudle) - z czego na dystansie wyprzedził z 10ciu :twisted: więc nie zalewaj...
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez KrzysR N maja 24, 2009 9:18  Re: Przed GP Monaco 2009

marrak napisał(a):
Wg mnie Hamilton spokojnie dojedzie w pkt, bedzie wyprzedzał powoli wszystkich leszczy przed nim i udowodni ze nawet w Monaco sie da

Ogladales wczesniej jakis wyscig w Monaco??
Jedyne wyprzedzenia o ile takie beda odbeda sie w pit lane. :evil: This is Monte Carlo tu 2 bolidy sie obok nie mieszcza :evil:




hehe ales mnie rozbawił, nie ogladałem, za to Ty pewnie wszystkie 59 tak? :rotfl: załozysz sie ze juz na starcie Hamilton zyska co najmniej 2 pozycje, a wyscigu kolejne
KrzysR
 
Dołączył(a): Pn gru 24, 2007 14:56

Postprzez sneer N maja 24, 2009 9:31  Re: Przed GP Monaco 2009

Interesująco może być. Nawet Porschaki miały dziś problemy, aczkolwiek SC nie było.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez fordern N maja 24, 2009 9:37  Re: Przed GP Monaco 2009

Ehh, szkoda że jest sucho. Ja pokochałem deszcz w Monako po zeszłorocznym wyścigu.

A SC na pewno będzie. Może nie będzie takich perełek jak w drugim wyścigu GP2 ( http://www.youtube.com/watch?v=Vp8RHwAlnrA ), ale na pewno będzie...


Sneer, co wyścig mówi się że będzie interesująco. :evil:
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron