GP Monaco 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez pawel92setter N maja 24, 2009 18:55  Re: GP Monaco 2009

Wracając do tematu, to wyścig nie napawa optymizmem :( Brawny są już daleko w tyle i choć mam sympatię do Rossa, to kiepsko wygląda dramaturgia w tym sezonie. Zwłaszcza, że Red Bull dzisiaj nieco stracił, choć byli 3. siłą, to niestety Vettel nie ukończył. Bardzo ładnie Ferrari i Raikkonen, może faktycznie może wygrać w tym roku? Oby :).
McLaren zaprzepaścił swoją szansę na dobry wynik, Alonso nie pojechał źle, choć kto wie, czy Piquet nie byłby wyżej (jechałby zapewne przed Bourdaisem i Fisichellą po 1. picie ALO). Tu warto zauważyć, że Nelsinho nie jest już chyba taki nieokrzesany i od pewnego czasu jeździ rozważnie, nie popełnia głupich błędów, a dziś miał pecha bo ktoś inny zniszczył mu wyścig.

Szkoda na pewno Fisichelli i Force India. Włoch miał bardzo ładny wyścig i chyba był szybszy od Sebastiena, mam nadzieję, że ktoś dostanie jakąś karę i FI będzie w końcu miała swój dziewiczy punkcik :evil: . Ponadto ładna walka w końcówce stawki pod koniec wyścigu. To na pewno nie był wyścig Toyoty i BMW. Czekam z niecierpliwością na Turcję i jako, że nadzieja umiera ostatnia, ciągle wierzę, że poprawki BMW coś dadzą :wink:
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Epik N maja 24, 2009 19:05  Re: GP Monaco 2009

pawel92setter napisał(a):
Szkoda na pewno Fisichelli i Force India. Włoch miał bardzo ładny wyścig i chyba był szybszy od Sebastiena, mam nadzieję, że ktoś dostanie jakąś karę i FI będzie w końcu miała swój dziewiczy punkcik :


jako wieloletni fan Fisichelli, śledziłem z zapartym tchem bardziej live timing niż ekran tv i Fisi nie był szybszy od francuza. Jeździli równym tępem, ale pewnie FI miała problemy z ziarczeniem się opon bo czym dłużej byli na torze to tym bardziej Fisi dziesiątych sekundy tracił na sektorach. Przewaga franzusa byłaby pewnie większa ( jakieś 7,8 sekund) gdyby nie ze trzyrazy skrócił szykane, po której tracił około półtorej sekundy

ps. w każym razie, kiedy widziałem odpadającego Hekkiego, wstałem i zaczłem jak jakiś dzieciak skakać i wymachiwać pięścią do góry. Szkoda ... .
Avatar użytkownika
Epik
 
Dołączył(a): Pn lut 27, 2006 11:55
Lokalizacja: Rybnik
GG: 4544101

Postprzez maajk N maja 24, 2009 19:10  Re: GP Monaco 2009

hideto napisał(a):Czy ktoś ma jakiś filmik z sytuacji w której kubica przebija oponę ? bo w transmisji było tylko widać jak kubica wali tyłem w bandę przy wjeździe do tunelu (moim zdaniem wtedy przebił oponę) a w wywiadzie gadał że "przebiłem oponę, znaczy ktoś mi przebił" so ?

W Wydarzeniach na Polsacie (18.45) był z nim wywiad, nie slyszalem całego ale powiedział "ktos mi skrzydlem przebił tylną oponę ", wydaje mi się że ktos tam za nim jechał na początku (Hamilton? Toyota(y)??) więc miałoby to sens
maajk
 
Dołączył(a): N sie 03, 2008 10:38

Postprzez Szxt N maja 24, 2009 19:46  Re: GP Monaco 2009

Witajcie ponownie :P

Wiec tak.Już daaawno nie wchodziłem na forum,tzn nie wypowiadalem się aczkolwiek obserwowałem "was";)

Wyścig:
Wyścig sam w sobie nudny.Na początku coś tam się działo a potem to już procesja i jazda byle by do konca.

Bmw "Bardzo Mierny Wyścig" Jak zwykle w tym sezonie nie popisali się.W tym momencie marzę aby Kubica przeszedł do Renault chociażby bo...szkoda gadać.Nick jak zwykle nic a nic w wyścigu.Szkoda Kubicy...
BrownGp Po co pisać skoro i tak wyczerpaliście ten temat.Gz Button
Ferrari Ajsmen świetnie!Oby tak dalej.Massa już trochę gorzej ale widać że wracają do formy
Maclaren Yyy?W sumie najlepszy wyścig Heikkiego w sezonie.Hamilton brawo za qual!
ForceIndia Rok temu nieźle w tym roku także.Życzę im jak najlepiej ;)
Red Bull Ano...nei błysneli w wyścigu ogolnie nie widziałem obu kierowców prócz wypadku Vettela i walki z Massą
Scouderia Torro Rosso Gz Bourdais,Buemi :X
WilliamsRosberg nieźle (trening jak zwykle a potme w wyścigu jakos tak nie najlepiej ale tempo dobre),Kazuki ;x
RenaultAlonso gratulacje niezła jazda,Nelson 1 raz chyba kraksa nie ze swojej winy :X

maajk napisał(a):
hideto napisał(a):Czy ktoś ma jakiś filmik z sytuacji w której kubica przebija oponę ? bo w transmisji było tylko widać jak kubica wali tyłem w bandę przy wjeździe do tunelu (moim zdaniem wtedy przebił oponę) a w wywiadzie gadał że "przebiłem oponę, znaczy ktoś mi przebił" so ?

W Wydarzeniach na Polsacie (18.45) był z nim wywiad, nie slyszalem całego ale powiedział "ktos mi skrzydlem przebił tylną oponę ", wydaje mi się że ktos tam za nim jechał na początku (Hamilton? Toyota(y)??) więc miałoby to sens


Wg. Mnie było to na 1 zakręcie był wtedy ostatni ale wyprzedził Hamiltona i mogli się dotknąć.
Szxt
 
Dołączył(a): Pt sie 22, 2008 10:49

Postprzez Angulo N maja 24, 2009 20:20  Re: GP Monaco 2009

Brawny są zdecydowanie najszybsze, a ten wyścig dobitnie to pokazał. Trochę wcześniej tankowali przez super softy, ale reszta wyścigu już spokojna. Kolejna, świetna jazda Jensona i Baricza, w efekcie kolejny dublecik. Brawo! :-D
Zaskoczyło mnie tempo Ferrari, nie sądziłem, że są aż tak szybcy. Duży krok na przód :brawo: , w Turcji może zbliżą się do Brawna, ale wolałbym, żeby się cofali :diabełek: . McLaren też miał bardzo dobre tempo, ale oprócz tego potrzeba im bezbłędnych kierowców, czego im brakuje... :evil: Poza tym Brawa dla Bourdaisa i Fisichelii. A reszta :
Vettel - szybko zużył opony, a potem to już :zdziwiony: :zombie: :przewraca:
Kova - zaprzepaścił 2 oczka...
Nakajima - świetny komentarz Sokoła, najlepszy w tym roku!
BMW i Toyota - :shock: :eek: :zakrywa: :grr: :dusi: :dusi: :zakrywa:
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Kamillo17 N maja 24, 2009 20:24  Re: GP Monaco 2009

Co tu dużo mówić. Kolejny nudny race. Brawnów już chyba nikt w tym sezonie nie pokona. Najpierw mówiono, że inni ich dogonią, że zaczną się psuć, ale sześć wyścigów za nami, a konkurentów (poza Ferrari i może McLarenem) nie widać. Tak, Ferrari może wkrótce zacząć rywalizować z Brawnami - idzie im coraz lepiej i wydaje się, że obok McLarena są najgroźniejszymi pretendentami do walk o podium/zwycięstwo.
BMW po raz enty beznadziejnie, no i co z tego, że w Turcji się (oby) poprawią o te 0,3-0,4 sek jak i tak będą daleko? Ten sezon już jest stracony, bez dwóch zdań.
Chcesz wziąć udział w konkursach wiedzy o skokach narciarskich? Chcesz typować wyniki wielu wydarzeń sportowych? Chcesz podzielić się refleksjami na temat skoków narciarskich? Nie czekaj :!: Wejdź pod TEN link i czuj się jak u siebie w domu :!:
Avatar użytkownika
Kamillo17
 
Dołączył(a): So sie 02, 2008 17:47
GG: 8287672

Postprzez Noras N maja 24, 2009 20:25  Re: GP Monaco 2009

Nakajima - świetny komentarz Sokoła, najlepszy w tym roku!


A co on tak właściwie powiedział ? Bo chyba zapomniałem :D
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez Angulo N maja 24, 2009 20:27  Re: GP Monaco 2009

"Na tego pana zawsze można liczyć, że wymyśli coś ciekawego" - coś w tym stylu :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez mik3 N maja 24, 2009 20:49  Re: GP Monaco 2009

A ma ktoś z was może link do filmiku z wyczynem tego pana? :P
GLORY GLORY MAN UNITED!
Avatar użytkownika
mik3
 
Dołączył(a): Wt sty 15, 2008 0:50
Lokalizacja: Kosmos
GG: 10651498

Postprzez Sikorex N maja 24, 2009 20:57  Re: GP Monaco 2009

Wyścig nudny i bardziej się skupiałem z kolegami na tym jak funkcjonuje Monaco,podatki w tym państwie, jak tam można być obywatelem i czy sami tam sa bogacze, bo ktoś tym bogaczą musi usługować, i czy jak ktoś by podbił i wyżebrał tam od nich siano to by ciekawe ile uzbierał :twisted:

Plusy
-Cudowne widoki i sam klimat tego miejsca :)
-Przycisk znowu zwycięstwo, i dla mnie będzie niespodzianką jak jakiegoś wyścigu nie wygra :P
-Start Baricza bardzo mnie się podobał
-Czerwoni dobrze, aczkolwiek Massa ścinał szykanę nie raz chyba.
-Blisko punkcik FI.....

Minusy
-....Aczkolwiek pechowe 9 miejsce , bo za niego punkta nie ma :-(
-Szkoda Nelsona, i Kazukiego
-Toyota lol ,ale to po qualach wiedziałem
- :evil: :evil: :evil:
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez ventylator N maja 24, 2009 21:49  Re: GP Monaco 2009

cichy napisał(a): :shock: bądź co bądź odleciało nam mistrzostwo już daleeeeeeko.


Co ty gadasz, człowieku? Przecież od początku było wiadomo, że nie będziemy mocni w Monako. W Turcji będzie dublecik! :diabełek:
Avatar użytkownika
ventylator
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn lis 26, 2007 13:17
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Maly-boy N maja 24, 2009 21:52  Re: GP Monaco 2009

Igor napisał(a):
cichy napisał(a): :shock: bądź co bądź odleciało nam mistrzostwo już daleeeeeeko.


W Turcji będzie dublecik! :diabełek:



pewnie ,że będzie dublet Brawna :p
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez SirKamil N maja 24, 2009 22:09  Re: GP Monaco 2009

Ten pan, który obściskiwał się z Jensonem przed podium to był chyba, ten no.. Nick Fry, ten powszechnie krytykowany nieudacznik, nazywany również frajerem tudzież idiotą, który summa summarum sprawną i tytaniczną pracą budował przetrwanie teamu po wycofaniu się Hondy :cicho: Zespołu, który również dziś mądrze zarządzany wędruje od zwycięstwa do zwycięstw... generalnie fajnie.

Drugi najszybszy dziś teamy, bardzo szybki również w Montmelo, który z samego dna ocierając się o najgorszy początek sezonu w całej 59 letniej historii, powrócił na szczyt... tam chyba nadal rządzi niejaki Domenicali. Niesamowite- przecież wg. forowiczy jedyną receptą na uzdrowienie czerwonej stajni była jego głowa strącona zamaszystym ruchem ręki starszyzny firmy:) Gratuluje Kimi, obyś wytrzeźwiał przed Turcją. Gratulacje dla Felipe.

Niesie to pewną refleksję- może jednak tym złym i głupim Niemcom z BMW trzeba dać szansę? Ja dam tym bardziej, że wyścig przyniósł ciekawe dane. F1.09. nie jest tyle całkowicie poroniony co chimeryczny. Gdy zadziała jest szybki. Sytuacja przypomina mi trochę sytuacje Ferrari z 2005 roku jak również Ferrari na początku sezonu bieżącego. Zespół musi przede wszystkim zrozumieć i opanować tą maszynę. Być może kolejne usprawnienia mocno to ułatwią.

Sam wyścig był niestety średnio ciekawy- o zupełnie szumacherowskim przebiegu. Tu powinno padać;)

Niezbyt korzystnie wypadł Vettel... miałem pewne przeczucie, że muśnie bandy. Bolid nie był dziś tym RB5, ale Mark zdołał wykonać dobrą robotę, potwierdzając swoją kondycje z Monaco (torów ulicznych generalnie?). Szkoda jedynie, że wspomniany już Seb swoją kolejką lekko pokrzyżował mu wyścig... jak i kolejnym kilku kierowcom.

McLaren stracił jedną z niewielu szans w tym sezonie aby błysnąć. W miejscu gdzie ich pakiet jest zdolny do walki niezdolni okazali się zawodnicy. Fortuna ich opuściła. Może wróci, jak ładnie poproszą.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Kubuś Fatalista N maja 24, 2009 22:12  Re: GP Monaco 2009

SirKamil napisał(a):Ten pan, który obściskiwał się z Jensonem przed podium to był chyba, ten no.. Nick Fry, ten powszechnie krytykowany nieudacznik, nazywany również frajerem tudzież idiotą, który summa summarum sprawną i tytaniczną pracą budował przetrwanie teamu po wycofaniu się Hondy :cicho: Zespołu, który również dziś mądrze zarządzany wędruje od zwycięstwa do zwycięstw... generalnie fajnie.


Generalnie jest fajnie bo jest Ross. Nie ma Rossa nie ma zabawy :tak:
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez patgaw N maja 24, 2009 22:19  Re: GP Monaco 2009

o tym jak nude bylo to gp swiadczy ten watek...
4 strony tylko...
tak chyba nie bylo od czasow przed nasza eeee.... przed-Kubicowych.
watek "przed" mial 16 stron.
zzzZZz ide pograc w simsy.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości