Przed GP Turcji 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Campeon Cz cze 04, 2009 0:33  Przed GP Turcji 2009

Przed nami już siódma runda tegorocznych mistrzostw świata - GP Turcji. Na wyścig ten poszczególne zespoły mają przywieźć kolejne usprawnienia do swoich samochodów. W swoich bolidach po raz pierwszy zastosuje podwójny dyfuzor ekipa BMW Sauber, pytanie tylko na ile on pomoże niemieckiej drużynie? Myślę, że najbliższe 2-3 wyścigi dadzą odpowiedź niektórym zespołom, czy opłaca się im dalej rozwijać tegoroczny bolid, gdyż może już być za późno na walkę o chociażby podium w klasyfikacji końcowej obecnego sezonu nie mówiąc o tytule mistrzowskim. Mam nadzieję, że w Turcji kilka ekip odrobi kolejne dziesiąte sekundy do Brawn GP, by można było zobaczyć bardziej zaciętą walkę na torze (o ile w ogóle była ta walka do tej pory :P ). W tej kwestii na najlepszej drodze jest chyba Ferrari, które w ostatnich dwóch wyścigach pokazało, że tempo F60 uległo znacznej poprawie. Mi osobiście marzy się lepsza forma Renault i liczę na ich kolejną wersję dyfuzora, która ma się znacznie różnić od tej używanej dotychczas. No i oczywiście życzę pierwszych punktów dla Roberta Kubicy.

Zapraszam do dyskusji :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Angulo Cz cze 04, 2009 6:08  Re: Przed GP Turcji 2009

Moje poglądy znacznie różnią się od twoich. Wolałbym, żeby Brawn GP pokazało marzycielom gdzie ich miejsce. :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Michal2_F1 Cz cze 04, 2009 6:35  Re: Przed GP Turcji 2009

Wszystko wskazuje na to, że walka o zwycięstwo rozstrzygnie się między Brawnem, Ferrari i Red Bullem. Niestety ze wskazaniem na ten pierwszy team. Bardzo wątpię czy ten podwójny dyfuzor coś da BMW (może awans do Q2 :P ). Po cichu liczę na zwycięstwo tego, kto wygrywał w 2006, 2007 i 2008 ;) Tylko, żeby obyło się bez żadnych awarii :???:
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Sikorex Cz cze 04, 2009 9:37  Re: Przed GP Turcji 2009

Ale fajnie :smile:
Byłem ostatnio tak zajety że nie zauważyłem że tuż tuż GP :smile:

Tak więc Turcja.
Mój ulubiony tor do śmigania w F1 Challenge, a w szczególności zakręt nr 8 :grin:
Wydaje mi się że Button mimo wszystko nie wygra , bo idzie to zbyt łatwo i musi się to skończyć chociaż na chwilę.
Po występie FI jestem optymista i mam nadzieję że będzie kolejny mały kroczek do punktów Sutila.
Liczę także na Webbera żeby pokonał znacznie Vettela, bo jak w Turcji go mocno nie pokona to boję się że RBR będzie musiało postawić na Niemca , bo inaczej przycisk odjedzie za daleko.
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez SPIDER Cz cze 04, 2009 10:06  Re: Przed GP Turcji 2009

A ja powiem jeszcze inaczej. Walka o wygraną rozstrzygnie się pomiędzy Brawnem i nie wiadomo kim. Bo nie ma drugiej siły w tym sezonie. Zespoły się tylko zmieniają na tej pozycji.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Damian375 Cz cze 04, 2009 10:32  Re: Przed GP Turcji 2009

Obrazek
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Campeon Cz cze 04, 2009 10:44  Re: Przed GP Turcji 2009

To zdjęcie jest z Monako, a dokładniej z drugiego treningu i przedstawia ono bolid Kubicy po tym jak siadł w nim silnik :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Damian375 Cz cze 04, 2009 10:48  Re: Przed GP Turcji 2009

Czyżbym nie zwrócił uwagi na ten napis z tyłu, przecież w Monaco mieli inny napis... ?
Czy mi się wydawało ?
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Karol Cz cze 04, 2009 10:50  Re: Przed GP Turcji 2009

Coś ci sie pomieszało Damian. Zdjęcia z dziś F1.09 o ile jakieś będą to dopiero po południu albo wieczorem.
Bullshit stops when the clutch drops.
Avatar użytkownika
Karol
redaktor
 
Dołączył(a): Wt paź 30, 2007 21:30
Lokalizacja: Trzebinia

Postprzez slipstream Cz cze 04, 2009 11:21  Re: Przed GP Turcji 2009

Czyżbym nie zwrócił uwagi na ten napis z tyłu, przecież w Monaco mieli inny napis... ?


Obrazek

:-P
Inny to może i mieli dotyczący MINI, ale na pokrywie silnika.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Damian375 Cz cze 04, 2009 11:51  Re: Przed GP Turcji 2009

Tak, tak, ale z tyłu to go mało pokazywali :D
Myślę, że po południu będą jakieś nowe zdjęcia.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Noras Cz cze 04, 2009 13:00  Re: Przed GP Turcji 2009

Ciekawe co tym razem BMW odmaluje na tylnim skrzydle :twisted:
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez Fjedynak Cz cze 04, 2009 13:55  Re: Przed GP Turcji 2009

Wg mnie może być dosyć ciekawie. Czerwoni rozpoczęli progres. No i Massa podchodzi bardzo ambicionalnie do Turcji. Co prawda Kimas trochę schładza emocje ale myślę, że Czerwoni powalczą. Trzymam kciuki za FI może nareście pierwsze punkty? Toyota i RBR muszą się troche pozbierać. McLerena formę cięzko wyczuć. Mam nadzieję że znowu Brawny nie odskoczą bo to juz się nudne robi. A BMW?... nawet KERS juz się w ich bolidach nie mieści... żenuła :twisted:
Avatar użytkownika
Fjedynak
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 14:11

Postprzez Campeon Cz cze 04, 2009 14:01  Re: Przed GP Turcji 2009

Fjedynak napisał(a):Trzymam kciuki za FI może nareście pierwsze punkty?


Jeśli punkty dla Force India, to Monako było jedną z najlepszych okazji na to, no i prawie się udało. Natomiast na takim torze jak Turcja pójdzie im nieco słabiej, to samo tyczy się McLarena - o czym z resztą sami wspominali. Myślę, że w Turcji znowu będą przodować Brawny i Red Bulle, a tuż za nimi powinno być Ferrari. Nie wiadomo co z Toyotą, ich to dopiero trudno wyczuć, bo o ile Monako rzeczywiście mogło im nie pasować (choć ostatnia linia, o i tak przesada), o tyle w Barcelonie poszło im również słabo, czego chyba nikt się nie spodziewał, a przecież przedtem walczyli cały czas w czołówce.

@down - dobre :twisted:
Ostatnio edytowano Cz cze 04, 2009 14:13 przez Campeon, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez MITSUBISHI_WRC Cz cze 04, 2009 14:40  Re: Przed GP Turcji 2009

Michal2_F1 napisał(a):Wszystko wskazuje na to, że walka o zwycięstwo rozstrzygnie się między Brawnem, Ferrari i Red Bullem.

Wczoraj w TV, jeden gość (manager) z Ferrari mówił że ten tor w Turcji za bardzo im nie odpowiada, i nie będzie łatwo o zwycięstwo.
I miejsca na podium, tor w Turcji wymaga dużego docisku aerodynamicznego, tyle powiedział przedstawiciel Ferrari.
Jak to będzie wyglądało, zobaczymy podczas wyścigu, ale nie ma wątpliwości co do tego, że o zwycięstwo na pewno będzie walczył zespół BGP.
Za nimi powinien być RBR, potem chyba Ferrari, i mam nadzieje że Toyota też powalczy o dobry wynik.
Ciekawe czy ''ten podwójny dyfuzor'' poprawi osiągi BMW, i być może wreszcie Kubica zdobędzie pierwsze w tym sezonie punkty.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron