Przed GP Turcji 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Voltare So cze 06, 2009 18:11  Re: Przed GP Turcji 2009

Jak by nie patrzeć to BMW zrobiło duży postęp. Biorąc pod uwagę wagę i czasy z kwalifikacji śmiem twierdzić, że są w stanie rywalizować z Ferrari o miano 3 teamu :wink:. (Wiem wiem zbytni optymizm, ale czymś się człowiek musi cieszyć :P ). Mam nadzieję że wygra Vettel a za nim na podium kolejno Button i Massa, liczę też na Fernando, lecz będzie mu ciężko coś wyciągnąć z Reni niż kilka punkt(ów). Ogólnie liczę na ciekawy wyścig bo ostatnie 3 wyścigi niezbyt były interesujące :wink: . Co do Roberta to liczę na punkty nie ważne czy 1 czy 10 ważne żeby jakieś były.
Avatar użytkownika
Voltare
 
Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 15:00
Lokalizacja: Dębica/Podkarpacie/Polska
GG: 757503

Postprzez Smile So cze 06, 2009 18:25  Re: Przed GP Turcji 2009

W sumie myślę, że Robert dalej niż na 6 miejsce nie zajedzie, ale sznasa na punkty jest. Nikłe, ale zawsze punkty. Miejmy nadzieję tylko, że nic się nie stanie z jego bolidem podczas startu... :-P
Obrazek
Avatar użytkownika
Smile
 
Dołączył(a): N maja 10, 2009 16:59

Postprzez Quinterro So cze 06, 2009 18:26  Re: Przed GP Turcji 2009

Ciekawe czy przez te 15 okr. Vettel da rade na tyle uciec Buttonowi, żeby ten drugi wyjechał za nim :-)
Zastanawia mnie forma Renault. Alonso mimo tego że jest najlżejszym kierowcą w Q3, kwalifikuje się dopiero na 8 pozycji.
No nic, zostaje tylko liczyć albo na niesamowite tempo Kubicy w wyścigu lub na łut szczęścia, może jakiś SC? :grin:
Avatar użytkownika
Quinterro
 
Dołączył(a): Pt sty 30, 2009 18:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez smylas So cze 06, 2009 18:39  Re: Przed GP Turcji 2009

Quinterro napisał(a):Ciekawe czy przez te 15 okr. Vettel da rade na tyle uciec Buttonowi


A skąd wiesz że Vettel będzie pierwszy po starcie? :P
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez kemek So cze 06, 2009 18:41  Re: Przed GP Turcji 2009

Albo że Button ruszy z miejsca. (;
Wiadomo, że założył kolejność na starcie.
Wg mnie jeśli pojedzie na 2 PS, to raczej im (Brawnom) nie ucieknie. Na 3PS byłoby ciekawie, bo musiałby ich wyprzedzić na torze. [;
Ostatnio edytowano So cze 06, 2009 18:44 przez kemek, łącznie edytowano 3 razy
シボレー・オプトラ
Avatar użytkownika
kemek
 
Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 22:31

Postprzez Quinterro So cze 06, 2009 18:43  Re: Przed GP Turcji 2009

smylas napisał(a):A skąd wiesz że Vettel będzie pierwszy po starcie? :P

Rzeczywiście nie wziąłem takiej opcji pod uwagę :) . Ale jeżeli przegra start...to już w ogóle ma po zawodach
Avatar użytkownika
Quinterro
 
Dołączył(a): Pt sty 30, 2009 18:26
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Angulo So cze 06, 2009 18:44  Re: Przed GP Turcji 2009

Wg mnie jeśli pojedzie na 2 PS, to raczej im (Brawnom) nie ucieknie. Na 3PS byłoby ciekawie.

Moim zdaniem to raczej pierwsza czwórka pojedzie na 3 PS. Tylko nie wiadomo czy zaryzykują start na miękkich.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez SPIDER So cze 06, 2009 18:45  Re: Przed GP Turcji 2009

Mati93 napisał(a): :hihi: Brawny

Nie rozumiem w ogóle tego wyśmiania Brawnów. Przez wszystkie treningi nie prezentowali niczego nadzwyczajnego, a kwalifikacje skończyli na P2 i P3. Tak więc cały czas trzymają poziom i odpowiedni fason, jaki przystał na najlepszy zespół w dotychczasowej części sezonu. W gruncie rzeczy, z taką przewagą w obydwu klasyfikacjach nie mają po co niepotrzebnie forsować tempa, tylko walczyć spokojnie o pewne punkty.

Vettelowi się udało dzisiaj, chociaż na niego nie liczyłem. RBR jest drugą siłą w stawce. Jutro wszystko rozegra się na starcie w Top3, ale też w pierwszym stincie, bo wagi poszczególnych zawodników są interesujące.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez chmiel So cze 06, 2009 19:40  Re: Przed GP Turcji 2009

Brawa dla Vettela za PP. Ma w sumie trochę paliwa mniej od Brawnów, ale i tak pokonanie ich jest niemałym osiągnięciem. O wygraną jutro może być ciężko, jednak szanse są. Kluczowy będzie start. Jeżeli spadnie, to raczej po marzeniach o wygranej. Button znów mając więcej paliwa na pokładzie, jest wyżej od Rubensa. To Jenson kolejny raz jest głównym faworytem do zwycięstwa. W Ferrari taka sama sytuacja jak u BGP. Lżejszy, czyli w tym przypadku Massa przegrywa. W barwach Toyoty bardzo ładnie Jarno, fatalnie Timo. Alonso najlżejszy wstawce i tylko 8. miejsce, ale nie jestem zaskoczony, bo R29 jest naprawdę niezbyt szybkim samochodem. Dużym sukcesem Fernando jest kolejny awans do Q3.

Dostanie się do ostatniego bloku quala jest również sukcesem dla Roberta. Nie rozumiem jednak zbytnio taktyki BMW. Robert zakwalifikował się do Q3, gdzie już trzeba nalać odpowiednią ilość wachy. W BMW wiedzą przecież, że ich bolid nie jest zbyt szybki. Wg mnie powinni nalać albo bardzo mało albo bardzo dużo paliwa. A oni nalali ani to dużo, ani mało. Nalali tyle, że Robert w zasadzie nie mógł powalczyć o wyższe miejsce, a gorzej przecież też nie mogło być. Ma niby 10. miejsce i jest wyżej od kogoś, kto jest na 11. czy 12. miejscu, ale tak w praktyce jest w sytuacji gorszej, bo tamci wystartują cysternami.

Piquet może i miał problemy z hamulcami, ale pokazał to, w czym jest najlepszy. :-P Sutil natomiast zaliczył świetny występ. Wprowadzenie Force India do Q2 jest nie lada wyczynem. Brawo. Natomiast Lewis słabiutko. :) Kovi niewiele lepiej, ale najważniejsze, że lepiej. W ogóle McLaren katastrofalnie. Kiepsko również Scuderia Toro Rosso.

kemot napisał(a):No Heidfeld pewnie tradycyjnie zakwalifikuje się na 11 miejscu i będzie jechał cysterną zdobywając kilka punktów na mecie wyścigu :D

Jak na razie się sprawdza. ;)

pijawa napisał(a):
Carlo's napisał(a):...Massa szaleje, jego mózg naprawdę chyba działa w lewą stronę...

Pewnie jest mańkutem i to od tego. :-D

Nie wiem jak Massa, ale Kimi jest bodajże mańkutem.

konchma napisał(a):zgodnie z tradycją : PP Vettel = Wygrana

Po dwóch takich przypadkach ciężko chyba mówić o tradycji.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Pieczar So cze 06, 2009 20:37  Re: Przed GP Turcji 2009

Co do tej taktyki BMW - pamiętam jak w 2007 roku też uparce lali Kubicy dużo paliwa i nigdy nie zaliczał jakiś specjalnych awansów. 2-3 pozycje to jest max co może zyskać, jeżeli nikt przed nim nie odpadnie. Imho powinni "dostosować" się do reszty - nalać paliwa na te 17-18 okr. To powinno wystarczyć na miejsca w okolicach 6-7 i wtedy można to dowieźć do mety. A tak ma za sobą kilka cystern, startując z brudnej części toru jest niemal pewne, że straci jakąś pozycję. Utknie za takim Glockiem czy Nakajimą i będzie miał po wyścigu. Tak jak w Barcelonie. BMW po prostu nie nauczyło się i się już chyba nigdy nie nauczy elastyczności. Tak jak sobie twardo zaplanują strategie tak się ich kluczowo trzymają przez cały weekend. Sorry, ale taktycznie BMW to najwięksi frajerzy F1.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez MITSUBISHI_WRC So cze 06, 2009 20:43  Re: Przed GP Turcji 2009

craig napisał(a):Trulli opary

Sebastian Vettel.
Waga bolidu: 649,5
Ilość paliwa (kg): 44,5
---------------------------------
Jarno Trulli.
Waga bolidu: 652,0
Ilość paliwa (kg): 47,0
---------------------------------
Niewielka różnica (ale jednak), i Vettel opary. :grin:
Kubuś Fatalista napisał(a):To samo dotyczy wszystkich mistrzów świata. Dostali najlepszy samochód w stawce i wygrali. Dużo szczęścia i nic więcej.

Zgadza się, umiejętności kierowcy też są ważne, ale najwięcej zależy od bolidu.
Obrazek
Avatar użytkownika
MITSUBISHI_WRC
 
Dołączył(a): Śr kwi 11, 2007 16:15
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kemek So cze 06, 2009 21:20  Re: Przed GP Turcji 2009

Jeśli w Turcji Kubica utknie długo za jakąś cysterną bez KERSu, to wtedy ja sam bym napisał, że coś było nie tak. (Bo niektórzy narzekali np po Hiszpanii...) Ma niski speed trap, ale jak złapie tunel aero, to i tak powinien wyprzedzić.
Liczę na sporo akcji na torze. W końcu wszystkie zespoły są dość blisko siebie. (;
シボレー・オプトラ
Avatar użytkownika
kemek
 
Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 22:31

Postprzez Arnulf So cze 06, 2009 21:23  Re: Przed GP Turcji 2009

Przeglądając temat zauważyłem, że chyba nikt nie wspomniał o tym, że Ferrari będą jutro dysponowały KERSem na starcie. Mam nadzieję, że to pozwoli im awansować wyżej. Poza tym na torze w Turcji jest trochę miejsc dogodnych do tego, aby użyć KERSu, więc może jeszcze na pierwszym okrążeniu, po starcie, przebiją się wyżej :).

Alonso (albo jego bolid) zaliczył raczej słabe kwalifikacje. P8 przy najmniejszej ilości paliwa nie napawa optymizmem przed wyścigiem. Słabiutko także Piquet. Coraz bardziej jestem przekonany, że Brazylijczyk nie utrzyma się w Renault do końca tego sezonu. Obaj kierowcy Brawna jak zwykle w czołówce i to oni są oczywiście faworytami do wygrania tego wyścigu (ze wskazaniem na Buttona, niestety...). Znowu jestem rozczarowany dosyć niskimi pozycjami obu kierowców Williamsa. Mimo to mam nadzieję na kolejne punkty dla tej ekipy. Ładnie pojechał Sutil :). Po kwalifikacjach w Monako myślałem, że dwa bolidy Force India w Q2 to wynik fatalnej postawy Toyoty i BMW oraz wypadku Hamiltona. Tymczasem Sutil znowu awansował do Q2, tym razem bez wielkich "zaskoczeń" (chociaż Hamiltonowi do Niemca niewiele zabrakło). O Kubicy zostało już chyba wszystko powiedziane :). Czekam jutro na ciekawy start i wyścig. Mam cichą nadzieję, że jutro zwycięstwo odniesie ktoś "niespodziewany" :P.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Dziadek So cze 06, 2009 22:03  Re: Przed GP Turcji 2009

Mclaren - wielka klapa. :o
Ferrari - tak jak przypuszczałem, nie ma szans na taki wynik jak w Monako :lol:
Red Bull - bolid znakomity i wyniki muszą przyjść. Uważam jednak, że Vettel przegra rywalizacje w pit stopach, a kto wie może nawet na starcie, choć tam też może być odwrotnie.
Toyota - z pewnością lepiej niż w Monako, choć nie rozumiem dlaczego tak daleko jest Glock. Brawo Trulli!
Renault - co raz więcej teamów ich wyprzedza. Niestety nawet dla świetnego Alonso będzie ciężko o jakieś punkty. Występu Nelsona nie ma co w ogóle komentować...
Toro Rosso - ani nie zaskoczyło ani nie rozczarowało. Od samego początku byli w tyle. Tutaj nie ma szans na punkty, no chyba, że zdarzy się coś nieprzewidzianego :P
Force India - nie mogło być tak dobrze jak w Monako, ale plus dla Sutila za wejście do Q2 :) Wielki szacunek :) Wyprzedzić Hamiltona, no no no...
BMW Sauber - postęp widoczny, co cieszy! I tutaj trzeba pochwalić BMW za postęp, oby więcej takich zmian. Szkoda tylko, że tak dali ciała ze strategią dla Roberta. Od samego początku sezonu Robert pokazywał, że nawet lżejszym bolidem potrafi przegrywać na starcie z cysternami. Niestety kierownictwo tego chyba nie dostrzega. Niech tylko jutro Kubica spadnie za Heidfelda czy Nakajime i będzie po zawodach.
BrawnGP - chłopaki będą nadal przynudzać :P Moim zdaniem kolejna wygrana "Guzika". Chłopaki spięli się i dostosowali ustawienia do toru, choć w piątek nie było różowo... Szkoda, że tak dobrze nie umie reagować inny team.
.
Obrazek
Avatar użytkownika
Dziadek
 
Dołączył(a): Wt lut 27, 2007 2:58
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Postprzez craig N cze 07, 2009 0:44  Re: Przed GP Turcji 2009

Igor napisał(a):
Ralph1537 napisał(a):dzięki Vettelowi nie ma tej monotonii że cały czas Button i Button


:brawo: :brawo:
Widać, że podwójny dyfuzor zdaje egzamin i sprawdzają się słowa Christiana - Monako było chyba jednorazową wpadką, oby takich jak najmniej.


Dyfuzor wydaje się bardzo dobrym roziazaniem, bo nei tylko RBR, ale także BMW dużo, bardzo dużo nadrobiło, z przewagi, jaką ma/miał Brawn.
Ustalając szanse zespołów w tym roku weźcie pod uwagę wasze typy na sezon poprzedni.
craig
 
Dołączył(a): N sty 13, 2008 16:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

cron