GP Turcji 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Noras N cze 07, 2009 14:33  GP Turcji 2009

Brawo dla Buttona...passy ciąg dalszy... Wreszcie pkt dla Kub, oby tak dalej i lepiej :-D
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez R.O.N.O N cze 07, 2009 14:35  Re: GP Turcji 2009

Dominacja Buttona zaczyna (mnie) już nudzić...
Cieszą pierwsze punkty Roberta. Widać, że BMW jakiś postęp zrobiło i mam nadzieję, że będą rozwijać się dalej.
Cały wyścig ogólnie bez rewelacji. Podobało mi się wyprzedzenie Hamiltona przez Piqueta i gonitwa Vettela za Webberem. Poza tym bez rewelacji.
"How hard can it be?"
Avatar użytkownika
R.O.N.O
 
Dołączył(a): Pn paź 13, 2008 10:52
Lokalizacja: Grudziądz/Gdańsk
GG: 2940884

Postprzez Mati93 N cze 07, 2009 14:39  Re: GP Turcji 2009

Button nic nowego, to było pewne :P, szkoda Rubensa ten to za wsze ma pecha :-?
Kubica BRAWO BRAWO 2pkt. :brawo: :brawo: :brawo:
RBR-Drugi Team w stawce, bez dwóch z zdań, ale mistrzowskiej korony racze nie będzie w tym roku, chociaż jeszcze dużo wyścigów przed końcem.

PS: A i Piruet dziś pokazał przepiękny manewr wyprzedzania, walka w koło w koło, chyba najpiękniejsze momenty w F1...
Ostatnio edytowano N cze 07, 2009 14:47 przez Mati93, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez craig N cze 07, 2009 14:40  Re: GP Turcji 2009

po wyścigu powiem tak: Co za mały gówniany turecki realizator. Walka o miejsca 7-10 trwa w najlepsze, a on pokazuje samotnych Buttona, Vettela i Webbera oraz megaciekawą konwersację inżyniera Buttona z Jensonem, aby ten oszczędzał silnik. Zajebiście wpłynęło to na mój pogląd o F1 :-o

Mistrzostwo Buttonowi może odebrać chyba tylko jedynie bomba zrzucona na fabrykę Brawna...

Vettel spieprzył

BMW niewiele za Ferrari i Toyotą

farciarski wyścig Rosberga

Barichello emerytura

szkoda Fernando

team orders w RBR, kto by pomyślał :grin:
Ostatnio edytowano N cze 07, 2009 14:43 przez craig, łącznie edytowano 1 raz
Ustalając szanse zespołów w tym roku weźcie pod uwagę wasze typy na sezon poprzedni.
craig
 
Dołączył(a): N sty 13, 2008 16:10

Postprzez Kayo N cze 07, 2009 14:46  Re: GP Turcji 2009

Zimna krew Buttona, szarpanina Vettela i jednostajny Webber - pierwsza trójka rozgrywała dzisiaj swój wyścig. Robert zrobił to, co miał zrobić, udowodnił mi, że można na niego liczyć. Niewątpliwie zawiodło niewidoczne Ferrari, tym bardziej Kimi. Jednak pierwsze kółko to był dla mnie jeden wielki chaos! Co stało się z Nickiem, przecież on był przed Kubicą?
Avatar użytkownika
Kayo
 
Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 7:11

Postprzez Don Pedros N cze 07, 2009 14:47  Re: GP Turcji 2009

Tak jak powiedział Borowczyk, dobrze, że teraz nie obowiązują przepisy, które mają wejść w przyszłym roku, czyli mistrzem jest ten,który wygra najwięcej wyścigów.Mielibyśmy po mistrzostwach w połowie sezonu. Bardzo dobry wyścig Roberta, choć ze startami to On ma jakiś kłopot bez dwóch zdań, znów stracił na starcie. Jak później odzyskał pozycję to nie mam pojęcia bo operator tego nie pokazał. Może Robert coś o tym powie, w wywiadzie. Może to zapowiedź tej niemocy ze zdobywaniem punktów, mam taką nadzieję.
Avatar użytkownika
Don Pedros
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 16:58
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Darondi N cze 07, 2009 14:47  Re: GP Turcji 2009

Mati93 napisał(a):szkoda Rubensa ten to za wsze ma pecha :-?

Pecha? Może o jest doświadczonym kierowcą, ale pcha się niemiłosiernie wszędzie tam gdzie nie ma miejsca. Mimo swego doświadczenia jest słabszy od Buttona, a mimo to w niektórych wyścigach, a zaczyna się to dziać coraz częsciej, uważa się za króla toru, i pcha się uszkadzając swój i cudzy bolid..... Traci u mnie sporo...
A tak poza tym. Dziś bardzo podobała mi się jazda Buttona. Kubuś wreszcie ma punkty, a BMW nie był na szarym końcu - coś ruszyło ;) Podobać się mógł manewr Piqueta na Hamiltonie, pokazał że coś tam jeszcze potrafi.
Szkoda tylko, że realizator ciągle pokazuje pędzący bolid pierwszej trójki, oraz różnice czasowe między 1 a 2 kierowcą, no ale tego się nie zmieni niestety. Coś tam czasem Borówa komentarzem nadrabiał walkę w końcu stawki, ale jednak sam głos to nie jest to.
Obrazek
Avatar użytkownika
Darondi
 
Dołączył(a): Śr sie 15, 2007 21:56
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
GG: 9071731

Postprzez kemek N cze 07, 2009 14:50  Re: GP Turcji 2009

Master napisał(a):KUB najszybszy na miękkich.

Chyba tylko na jego czasy patrzyłeś. Vettel był dużo szybszy. Do tego Glock (zaskakująco wysoko) też mógłby trochę szybciej jechać, gdyby nie Kubica przed nim. A cała czołówka po prostu nie musiała jechać na maksimum.
Kubica zajął najlepsze możliwe miejsce. Ciekawa byłaby walka z Nakajimą, jeśli jego drugi postój odbył się normalnie. (;
Ciekawi mnie co się stało z Nickiem, bo spadł z 9 na 13 miejsce na pierwszym okrążeniu.

craig napisał(a):po wyścigu powiem tak: Co za mały gówniany turecki realizator. Walka o miejsca 7-10 trwa w najlepsze, a on pokazuje samotnych Buttona, Vettela i Webbera. :-o

Właśnie... Np pod koniec KUB vs GLO. Button hamuje kilometr przed zakrętem, ale oni i tak jego pokazują... W środku wyścigu też był moment, gdzie 4 kierowców w okolicach 8 miejsca było w 4 sekundach, ale nie - lepiej pokazać, jak Button samotnie jedzie.
Barrichello pięknie dziś walczył. :D Czysto jak w Australii...
シボレー・オプトラ
Avatar użytkownika
kemek
 
Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 22:31

Postprzez cichy N cze 07, 2009 14:51  Re: GP Turcji 2009

Jedyny ciekawy wyścig tego sezonu, nareszcie. :woohoo:

Pierwsze okrążenie i już niestety nie widziałem Red Bull'a na najwyższym stopniu podium. Ogólnie czuję lekki żal do Vettela, za to bardzo podobała mi się jazda Webbera. Vettel dobił moje zdanie swoim zachowaniem pod koniec wyścigu i po wyścigu, lekki foch? Coś jakby mu leżało na żołądku... jakoś tak niemiecką dumą zaleciało. :roll: Tak czy siak, Webber zdecydowanie zasłużył na P2. :!:

:arrow: http://www.formula1.com ciekawa sonda na temat pierwszego okrążenia i Vettela ;)

:hihi: Barichello potwierdza, że w F1 siedzi tak długo tylko dlatego, że daję się robić w bambuko przez cały team i sam udaję, że tego nie widzi :P fakt, faktem, że może i dawał czadu ale jak to się skończyło? wszyscy wiemy. Osobiście nie wierze, że Brawn miał awarie.. a szkoda. :-)

.. i jak każdy Brazylijski kierowca uwielbia piruety..

Obrazek

Obrazek

:???:

Fajnie jechał Heikki, przynajmniej w początkowej części wyścigu.. i tak jakby Hamiltonka biję ? :P choć niczego tu nie można powiedzieć przy aktualnej formie McLarena.

Toyota miała ładny początek, potem zadyszka.. potem znów coś się tam nią dało.. i mają tak cały sezon.

Fajnie ogólnie zapowiada się klasyfikacja konstruktorów.. dla mnie szczególnie, z jednej strony Brawn, z drugiej Toyota, a za Toyotą zbliżające się Ferrari.. o to mi chodziło :D będzie ciekawie, choć mam nadzieję, że moi będą o ten jeden stopień wyżej... i WCC ... ach :twisted:

pawel92setter napisał(a):Szkoda, że Kubica znów miał słaby start :-P

Wg. mnie widać, że jakby poradził sobie z problemami na starcie, fakt, faktem tutaj mu nie wyszło ale większość winny tutaj akurat Rubensa, który go przyblokował... a podobało mi się jak w T1 Nakajima leciał na Kubice, ach.. było blisko :shock:

Co do realizatora też miałem pretensje do niego.. choć i tak nikt nie pobije Japońskich z zeszłego sezonu ;)

Manewr wyprzedzania Nelsinho genialny 8-)

zaciskałem aż zęby z nerwów bo już widziałem jak po prostu wylatuje z toru lub miażdży konkurenta..

Nie ukrywam, że jestem zadowolony, moi zgarnęli dużą ilość pkt., szkoda, że Ci "bratni" jakoś tam w końcówce... tylko ten koniogłowy na czele :dusi:
Silverstone mam nadzieję, że również będzie obfite.. i podczas tego a nie innego GP pojawi się największa porażka Buttona.. o tak :P
Ostatnio edytowano N cze 07, 2009 15:17 przez cichy, łącznie edytowano 7 razy
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Dale65 N cze 07, 2009 14:58  Re: GP Turcji 2009

Piquet w swoim wspaniałym manewrze wyprzedzania Hamiltona o mało co się nie zakręcił, po pierwszym zakręcie już tył mu leciał w stronę wjazdu do alei serwisowej ale jakaś boska siła utrzymała bolid na torze. Dla mnie to był po prostu niewiarygodny fart.
Dale65
 
Dołączył(a): So kwi 05, 2008 17:32

Postprzez Damian375 N cze 07, 2009 15:01  Re: GP Turcji 2009

Dale65 napisał(a):Piquet w swoim wspaniałym manewrze wyprzedzania Hamiltona o mało co się nie zakręcił, po pierwszym zakręcie już tył mu leciał w stronę wjazdu do alei serwisowej ale jakaś boska siła utrzymała bolid na torze. Dla mnie to był po prostu niewiarygodny fart.


Boska, może i przymiotnik, ale ja bym napisał z dużej litery...


A co do postawy BMW Sauber, muszę powiedzieć, że jest lepiej, a nawet dobrze
Ferrari, no coś nie zbyt, ale może to po prostu tor...
Mclaren - tutaj to już jakieś jaja. Może to po prostu tor, ale raczej, są w okolicach, za Renault.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez pawel92setter N cze 07, 2009 15:03  Re: GP Turcji 2009

Dale65, a nie pomyślałeś może przypadkiem o tym, że Piquet opanował uślizg, a nie utrzymała go jakaś boska siła?
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Darkat N cze 07, 2009 15:08  Re: GP Turcji 2009

no cóż wyścig pokazujący że na BGP nie ma silnych. Vettel fatalny błąd na pierwszym okrążeniu i nici z pierwszego miejsca. Szkoda :sad:
Robert fuksa miał i to dwukrotnie z Nakajimą. Najpierw słaby start tzn. bardziej dojazd do pierwszego okrążenia a potem pierwszy zakręt i zwolnił i trochę odbił żeby Nakajima hmmmm :-D choć według mnie mógł nie zwalniać bo tym razem Nakajima jechał ostrożnie a potem pech Nakajimy w pitlane. Co się stało na pierwszym okrążeniu to wielka na razie zagadka oby coś Kubica z Heidfeldem nie zmajstrowali choć przecież przed Kubicą był zdaje się Nakajima
Ale o czym my mówimy czysta defensywa i cud że punkty bo jeszcze Toyota była szybsza
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez Smile N cze 07, 2009 15:10  Re: GP Turcji 2009

Moje przemyślenia były dobre. Button pierwszy... znowu... nuda,nuda,nuda! :-(
Brawo dla RBR za 2 i 3 miejsce, chociaż uważam, że to Vettel powinien być na drugiej pozycji (czyżby kolejna faworyzacja - Wbbera? :P ) Vettel zaimponował mi kiedy trzymał się na ogonie Buttona przez około trzy okrążenia (nie zabijajcie, jeśli było to mniej lub więcej) i próbował go wyprzedzić. :grin: Zepsuł sobie wyścig tym błędem po starcie. :przewraca:
Pozycje 4-6 nuuda... duże odległości czasowe, niewiele akcji. :oops: Zaskoczeniem był mój ulubieniec Massa, który miał niezły start, nawet nienajgorszą taktykę, ale nie postarał się zbytnio. :-(
Pozycje 7-12 : tu się działo bardzo dużo, ale realizatorzy pokazywali samotne wyprawy Buttona, albo Vettela goniącego Webbera. :? Cieszę się z punktów Kubicy. :)
Myślcie co chcecie, ale uważam że Rubens "zrezygnował dzięki swojemu zespołowi" - moim zdaniem pięknie walczył o odzyskanie chociaż kilku ze straconych pozycji, nie wierzę w żadną awarię itp. :grin:
N.Piquet przyprawił mnie o radość podczas wyprzedzania Hamiltona... :D
Ciekawie dzisiaj było 8-) Czekam na Silverstone... :razz:
Obrazek
Avatar użytkownika
Smile
 
Dołączył(a): N maja 10, 2009 16:59

Postprzez PiotrB N cze 07, 2009 15:11  Re: GP Turcji 2009

To niesamowite. Button pobił rekord M. Schumachera. Najlepszy początek sezonu.

EDIT: Sorki, nie pobił tylko wyrównał.

Po raz pierwszy też ktoś wygrał nie startując z pole position w GP Turcji.
Ostatnio edytowano N cze 07, 2009 15:25 przez PiotrB, łącznie edytowano 1 raz
PiotrB
 
Dołączył(a): Cz kwi 16, 2009 20:01

Następna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron