Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez wartek N cze 21, 2009 11:11  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

Temperatura powietrza 18-23 °C, asfaltu 20 do nawet około 30 °C.


no to dobrze, okaze sie czy rbr przeskoczyl juz brawna, czy brawny nie chca jechac w niskich temperaturach :)
Avatar użytkownika
wartek
 
Dołączył(a): Pn gru 18, 2006 22:49

Postprzez Kazik N cze 21, 2009 11:20  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

Ciekawe jak zachowa się "rycerz Kazuki" startujący z czystej części toru. Nigdy wcześniej nie był tak wysoko na gridzie....a za nim Jense :podniecony:
Btw. nie wiedziałem, że Nakajima jest aż tak ciężki

No właśnie on jest dla mnie największą zagadką w tym wyścigu.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Campeon N cze 21, 2009 11:32  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

Jako że Williamsy w tym roku dobrze startują, Kazuki powinien wygrać na starcie z Jensonem, ale nieznacznie, zatem nic poważnego nie powinno się stać tuż po starcie. Choć później to nie wiadomo, to dopiero by było gdyby Button jako lider mistrzostwa świata, odpadł w swoim domowym wyścigu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Kamillo17 N cze 21, 2009 11:34  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

Otwiera się szansa na zwycięstwo RBR nr 2. O ile będzie zimno. Ciekaw jednak jestem czy nie spartolą startu, no ale zobaczymy za ok. 1,5 h.
Chcesz wziąć udział w konkursach wiedzy o skokach narciarskich? Chcesz typować wyniki wielu wydarzeń sportowych? Chcesz podzielić się refleksjami na temat skoków narciarskich? Nie czekaj :!: Wejdź pod TEN link i czuj się jak u siebie w domu :!:
Avatar użytkownika
Kamillo17
 
Dołączył(a): So sie 02, 2008 17:47
GG: 8287672

Postprzez Edzix N cze 21, 2009 11:43  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

Może teraz ja wyrażę swą opinie na temat sobotnich kwalifikacji i moimi przewidywaniami na wyścig...
... zacznę od postawy BMW. W ten weekend wydaję mi się, że to Nick Heidfeld jest szybszym kierowcą od Roberta, jednakże to z powodu awaryjności bolidu Polaka. W kwalifikacjach Nick na popełniał błędów, dlatego miał gorsze czasy. Natomiast Kubica mógł pojechać szybciej, ale ten szmelc BMW na to mu nie pozwolił :-( . No i do takich wyników Roberta przyczyniły się awarie bolidu... McLaren'a zostawię sobie bez komentarza :D Ferrarki... Kimas i Massa troszkę zawiedli. Moim zdaniem Ferrarka ma osiągi, jednak Kimi i Felipe nie potrafili w Q tego wykorzystać. Prawda, że Raikkonen w Q2 zrobił fajne okr. ale to było spowodowane jazdą na oparach. Red Bulle... na Silverstone wyraźnie dominują i to oni moim zdaniem powinni ustrzelić dublet w wyścigu. W kwalach byli klasą samą dla siebie. Brawn mnie mimo wszystko zaskoczył w postaci negatywnej...Baricz i Przycisk na trenach jeździli kiepsko, jak zawsze, jednak i tak w kwalach- mówię sobie- pojadą świetnie. A tu jednak kiepściutko. No, może Rubensik nie, ale Button... na początku myślałem, że jest ciężki, jednak okazało się, że ma tyle samo paliwka co RB. Renatki... moim zdaniem dla Ferdka stratedzy tejże ekipy obrali dobrą taktykę. Mimo wszystko na Silver jazda z większym obciążeniem paliwa daje efekty. Myślę, ze ALO stać na pkt w race. Nelsona nie będę komentować. Willki... Naka jest dla mnie wielką niespodzianką, że dostał się do 10... Nico trochę zawiódł...STR jak zawsze, Force India... żal mi Sutila :-( błyszczał na trenach, a w kwalach mu nie poszło. I jeszcze ten wypadek :( Fisco, ajajaj, " kończ pan, wstydu oszczędź" :twisted: A na sam koniec zostawiłem sobię Toyotki :) Jarno kapitalnie... Glock trochę słabiej. Mają podobnie zatankowane bolidy i myślę, że Trulli zdobędzie spokojnie punkciki, ale o Tima nie jestem pewny... Moje przewidywania na starcie:

Fotel utrzyma 1 pozycję, Webber łyknie Baricza, Rosberg awansuje na 4 miejsce, dalej Button, Trulli i Nakajima. Kimi przeskoczy przed Glocka. Ferdziu utrzyma 10 pozycję, podobnie jak Massa, Nick wskoczy na 12 miejsce, tuż za nim będzie Kubek , Koval i Piquet. Hamilton awansuje na 16, a dalej to nie istnone :-D

Sorka za taki bebłot :razz:
Edzix
 
Dołączył(a): Wt maja 26, 2009 13:08

Postprzez rolnik sam w dolinie N cze 21, 2009 11:59  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

ale to było spowodowane jazdą na oparach.

kto mądry w Q2 nie jedzie na oparach kiedy stawka jest aż tak ścisła

Force India... żal mi Sutila błyszczał na trenach

ale to było spowodowane jazdą na oparach.

to jest odpowiednie dopasowanie częśći Twojej wypowiedzi
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez Dudazzz N cze 21, 2009 12:09  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

... moim zdaniem dla Ferdka stratedzy tejże ekipy obrali dobrą taktykę. Mimo wszystko na Silver jazda z większym obciążeniem paliwa daje efekty.

No to chyba przeczysz sam sobie bo Alonso ma po Nakajimie najmniej paliwa z całej stawki. Aczkolwiek z pewnością na punkty go stać.
Dudazzz
 
Dołączył(a): N sty 18, 2009 17:32

Postprzez Piru N cze 21, 2009 12:38  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

Czy ja dobrze widziałem, że na kasku Jensona piszę "Push the button"?

P.S. Sorry za OT
Piru
 

Postprzez Voltare N cze 21, 2009 12:46  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

Tak dobrze widziałeś.
Avatar użytkownika
Voltare
 
Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 15:00
Lokalizacja: Dębica/Podkarpacie/Polska
GG: 757503

Postprzez kemek N cze 21, 2009 12:57  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

Edzix napisał(a):W ten weekend wydaję mi się, że to Nick Heidfeld jest szybszym kierowcą od Roberta, jednakże to z powodu awaryjności bolidu Polaka. W kwalifikacjach Nick na popełniał błędów, dlatego miał gorsze czasy. Natomiast Kubica mógł pojechać szybciej, ale ten szmelc BMW na to mu nie pozwolił :-( .

Ty widziałeś wyniki kwalifikacji? I kto zwiedzał porządnie trawę w czasie ich trwania?
Heidfeld się pogrążył wczoraj. Jeździł bez kłopotów technicznych w treningach, a mimo to w kwalifikacjach bije go Robert, który przejechał bardzo mało okrążeń...
シボレー・オプトラ
Avatar użytkownika
kemek
 
Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 22:31

Postprzez Pokwa N cze 21, 2009 13:06  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

Trzeba szczerze przyznać, że Kubica jest jednym z gorzej startujących kierowców.
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez SirKamil N cze 21, 2009 14:16  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

Startując w tłoku z tyłu stawki od zawodnika zależy tylko to jak szybko ruszy z miejsca ( a i to nie zawsze)- pozycja w pierwszy zakręcie to już splot wielu czynników, gdzie pozycja zawodnika zależ od pozycji innych kierowców.. co zrobić gdy jakaś ofiara z przodu się zachwieje? Nic.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Pokwa N cze 21, 2009 14:20  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

Taki Heidfeld zawsze znajdzie miejsce. Ważne jest cwaniactwo.
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez SirKamil N cze 21, 2009 14:30  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2009

Najważniejsze jest zachowanie innych zawodników i pozycja w której się jest. Świętym obowiązkiem kierowcy jest niewładowanie się w nikogo z przodu ani z boku. Cwaniactwo można wykorzystać jeśli ma się pewne możliwości... chyba że się umie latać... Przyglądałem się tym wszystkim startom kilkukrotnie. Również w zwolnieniu. Nawijanie o 'słabych startach' za każdym razem gdy ktoś straci miejsca na początku wyścigu to niestety czysta ignorancja.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron