GP Wielkiej Brytanii 2009

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Kazik N cze 21, 2009 23:18  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Darondi napisał(a):A mi się bardzo podobał przekaz telewizyjny. :) Wreszcie realizatorzy nie pokazywali osamotnionej czołówki, a same najważniejsze wydarzenia z toru - bardzo mi to umiliło oglądanie. Bez przesadności pokazane tabele z czasami, i pozycjami.

Mi też umiliło :D Trzeba przyznać,że przekaz z U.K. był na diametralnie wyższym poziomie niż ten z Turcji.Realizator przynajmniej starał się pokazać co dzieje się w tle a nie tylko prowadzącego Sebastiana.Pojedynki na linii Alonso-Kubica-Hamilton.... i też Heidfeld oglądaliśmy dzięki niemu.
Profesjonaliści powinni się tym zajmować.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Damian375 Pn cze 22, 2009 9:04  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Racja bardzo fajna relacja, a co do wyścigu :
Jestem w miarę zadowolony z tempa Roberta, nie źle jechał.
Bronił swojej pozycji przed Hamiltonem i go wyprzedził po błędzie Hamiltona.

Brawo dla Sebastiana Vettela, bo naprawdę to co robił na początku to był pogrom.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez Sikorex Pn cze 22, 2009 9:52  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Nudny nudny nudny wyścig...

Vettel-Kierowca do którego nie lubię, pokazał się z świetnej strony i zniszczył konkurencję, wielkie brawa.
Webber-Max co mógł osiągnąć, licze że za niedługo nadejdzie pierwsze win w karierze.
Button- Czekałem czekałem na jakieś słabsze quale żeby pokazał i udiowodnił że będzie godnym mistrzem, niestety zawiodłem się i nie wyprzedzał, na razie to w mim odczuciu to dobry kierowca w bardzo dobrym bolidzie który dostał nagrodę od losu za cierpliwość i znoszenie upokorzeń, żaden wielki mistrz tylko jeden z wielu. Sezon jest długi i będzie okazja nie raz pokazać swoją wartość.
BMW- Chłopaki byli najbardziej w tv widoczni chyba od całego sezonu, Heidfeld Alonso, a Robert Hamiltona :twisted:
Force India-tak blisko a tak daleko.
Borowczyk i te jego międzynarodowe marzenia gastronomiczne :???:
To tyle bo nie ma co nawet pisac
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Michal2_F1 Pn cze 22, 2009 11:35  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Vettel - zasłużona wygrana i mam nadzieję, że powalczy jeszcze w tym sezonie z Buttonem :)
Webber - kolejna druga pozycja, duże prawdopodobieństwo, że niedługo wygra wyścig w F1, razem z Vettelem zdeklasowali stawkę.
Barrichello - nie miał szans z Red Bulla, ale P3 i cenne 6 pkt. jest
Massa - zyskał aż 7 pozycji w wyścigu, świetna jazda, niewiele zabrakło mu do podium i już P6 w generalce (mam nadzieję, że będzie zwyciężał jeszcze przed Interlagos)
Button - najsłabszy wyścig w tym sezonie i tylko P6.
Raikkonen - wczesne tankowanie spowodowało, że stracił piątą pozycję i ostatecznie tylko 1 pkt.
Kubica - nie spodziewam się dwucyfrowej ilości punktów na koniec sezonu, jeśli dalej będzie jeździł takim złomem
Hamilton - dobrze mu tak :D :D :D
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Noras Pn cze 22, 2009 12:27  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

1.Vettel - Tutaj chyba nie trzeba nic mówic, klasa sama dla siebie.
2.Webber - Na początku utknął za Barrichello, miejmy nadzieję że niedługo również on będzie lał szampana na najwyższym stopniu podium :grin:
3.Barrichello - Solidny wyścig, z RBR nie miał szans.
6.Button - Najsłąbszy wyścig w sezonie, wreszcie jakaś przerwa w dominacji, może na dłużej, ale wiadomo że Silverstone pasuje pod charakterystykę RBR.
13.Kubica - No cóż, Robert bardzo dobrze powiedział: "Teraz pomoże tylko as z rękawa, chociaż nie wiem czy ten as tam jest.
Bourdais i Kovalainen - Na pierwszy rzut oka uznałem to za winę Bourdaisa(nawet przez chwilę myślałem że to Webber dublował :???: ), jednak Koval chyba zmieniał linię jazdy więcej niż raz...
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez McLfan Pn cze 22, 2009 14:57  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Damian375 napisał(a):Jestem w miarę zadowolony z tempa Roberta, nie źle jechał.
Bronił swojej pozycji przed Hamiltonem i go wyprzedził po błędzie Hamiltona.

Nie wiem, gdzie Ty widziałeś błąd Hamiltona przy tym, jak został wyprzedzony przez Kubicę. :o
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez Noras Pn cze 22, 2009 15:20  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Hamilton na chwilę wyleciał z toru i przez to Kubica go wyprzedził :-)
Xabi się skończy, a Barca razem z nim!
Avatar użytkownika
Noras
 
Dołączył(a): Wt gru 30, 2008 20:43
Lokalizacja: Saint-Tropez

Postprzez Endrju Szopen Pn cze 22, 2009 15:26  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Dokładnie - to było podczas walki z Alonsem bodajże; Ferdek "zmusił" go do zjechania z toru.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez McLfan Pn cze 22, 2009 15:55  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Owszem, ale nie w czasie walki Alonso Hamilton. Alonso wpadł w poślizg, Hamilton znalazł się obok. I żeby uniknąć uderzenia musiał uciekać na trawę. Więc to nie jest błąd. Zresztą już nie pierwszy raz w tym sezonie Hamilton unika zderzenia uciekając na trawę. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Czy jakoś tak. :P
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez Damian375 Pn cze 22, 2009 21:43  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

McLfan - nie jest tak jak myślisz, mnie chodziło o to, że Lewis Hamilton wyjechał na trawę i wiadomo nie miał takiej prędkości jak Robert na tej prostej.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez pawel92setter Pn cze 22, 2009 21:59  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Generalnie odniosłem wrażenie, że gdyby nie Nick, Kubica miałby szansę na punkty. Jechał w brudnym powietrzu, gdyby nie to Polak byłby chyba trochę szybszy, potem nie utknąłby za Glockiem... No, ale to gdybanie. Massa startował tuż przed Robertem i był 4., więc się dało.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Mati93 Pn cze 22, 2009 22:13  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

pawel92setter napisał(a): Massa startował tuż przed Robertem i był 4., więc się dało.



Taa, a bolid Ferrari i BMW to to samo :-P
A czy Robert miał by, szanse na pkt. raczej wątpię, szansa uciekła na pierwszym okr. gdy stracił dużo pozycji, Nick raczej dużo nie zmienił, ewentualnie Robert by skończył na 10 miejscu.
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez Rocket Pn cze 22, 2009 23:25  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Generalnie odniosłem wrażenie, że gdyby nie Nick, Kubica miałby szansę na punkty. Jechał w brudnym powietrzu, gdyby nie to Polak byłby chyba trochę szybszy, potem nie utknąłby za Glockiem... No, ale to gdybanie. Massa startował tuż przed Robertem i był 4., więc się dało.

Bzdura! Massa miał czas lepszy o 0,4 s od Kubicy w Q2, a na starcie wyścigu miał lżejszy samochód, więc miał lepsze tempo na początku wyścigu i Kubica swoim BMW nie mógłby tak szybko jeździć, szczególnie, że Ferrari imo było bardzo dobrej formie na Silverstone. Zauważ również, że Kubica nawet na moment nie zbliżył się do Alonso, więc bardzo dobrze, że Hei wstrzymywał Alonso i właściwie tylko jego, bo Kubica jechał wolniej od Alo i blokował Hamiltona.
Avatar użytkownika
Rocket
 
Dołączył(a): Śr lip 11, 2007 20:45

Postprzez Darkat Wt cze 23, 2009 4:28  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

to nie zatankowanie tak wpłynęło na tempo Roberta a założenie twardych opon. Kiedy inni jeśli mogli by to najchętniej nie założyli by twardych opon i czołówka przejechała kilkanaście okrążeń na takich a Robert przejechał prawie pół wyścigu. Zła strategia. Dobra by była gdyby miękkie opony zachowywały się tak jak w Australii i te twarde były pożądane.
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez Anderis Wt cze 23, 2009 10:56  Re: GP Wielkiej Brytanii 2009

Rosberg zaczął wyścig na twardych i dopiero kilkanaście ostatnich okrążeń jechał na miękkich i jakoś dał radę zdobyć piąte miejsce z minimalną stratą do trzeciego. Tylko BMW miało dane, jak w ich samochodzie spisywały się obie mieszanki i tylko oni są w stanie wyciągnąć wnioski, czy ich strategia była błędna, czy nie. Poza tym Kubica miał bardzo wydłużony pierwszy stint, więc miękkie opony, nawet jeśli przez kilkanaście okrążeń spisywałyby się lepiej, to mogłyby w końcówce tak długiego stintu kompletnie się zużyć.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2009

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości